Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Cs1csó válasza P00By (#11750) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a konfig maxon kb. 300W körül fog enni, de ugy ezt pl. játék alatt, idle módban simán elmegy 40W-on.
Ezzel a UPS-el nekem az a gondom, hogy nem tiszta szinuszos(legalábbis ezt olvastam erről a termékről) ennyi pénzért már jó lenne, 40-50 ezerért már van szinuszos, ez meg kb. 70 ezer, de amúgy jó és valószínűleg simán elmegy bármilyen aktív PFC-s táppal.

(#11749) norbert1998

Amennyiben a garancia idő alatt történik a gebasz akkor van esély, hogy megtérítik, de meg fogják vizsgálni a körülményeket pl. nem lehet hivatalosan elosztó után kötni a UPS-t hanem közvetlen a fali csatlakozóba kell stb. van pár megkötés ami apró betűvel el van rejtve vagy pár oldalon, erre inkább nem építenék sajnos. Sőt elvileg az akkukról sem lehet tudni, hogy menni idősek elvileg 2-3 év garit vállalnak azokra is.

Lényeg kicsit lutri az egész és lehet hosszadalmas. Ezért is írtam, hogy jobb a békeség és 15 ezer forintért új UPS-t lehet venni. Lehet nem csak az UPS régi hanem az Akkuk is.

[ Szerkesztve ]

(#11752) P00By válasza Cs1csó (#11751) üzenetére


P00By
nagyúr

Azt tudom, h teljesitmenyben fole lottem. Ha kesobb veszek uj gepet felsokategorias videokartyaval, akkor ne ez legyen a szuk keresztmetszet. Gondoltam, ha mar pro meg ennyibe kerul akkor szinuszos :((( Akkor melyik APC csalad az, anelyik megfelel ennek?

(#11753) Cs1csó válasza P00By (#11752) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rákerestem, röviden ami SMART előtaggal van, azok szinte biztos tiszta szinuszosak, de ezek már árban és szolgáltatásban is durva cuccok, szerverekhez ajánlják, nem kimondottan otthoni gépek mellé persze mivel tiszta szinuszos oda is ideális de tényleg drága.

Tiszta szinuszos ami árban is okés az a Kstar Microsine 1000 vagy 2000 a minőségük nem tudom milyen de tiszta szinuszosak és nem drágák.

Amúgy ezzel a pro-val sem lőnél mellé, amennyiben jól kijönnek a tápoddal, mert ugye a mai tápok 90%-a aktív PFC-s.

(#11754) garcia66 válasza krisz12071 (#11728) üzenetére


garcia66
tag

Szia!

Köszi a válaszokat. Ma én is írtam az Aqua-nak, hogy milyen készülékük van. Közben (nem rég) megtaláltam, a Te változatodat is, és van hozzá magyar nyelvű tájékoztató is.

[link]

[link]

És még egy laikus kérdés. Ha "visszajön" az áram, akkor automatikusan visszakapcsol a hálózatra?

[ Szerkesztve ]

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#11755) krisz12071 válasza garcia66 (#11754) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Igen,átáll automatikusan hálózatra.

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#11756) norbert1998 válasza Cs1csó (#11751) üzenetére


norbert1998
veterán

Értem, köszi a segítséget :R

Akkor még esetleg írok a cég supportnak, hogy miket művel a gép, és hogy ők mit javasolnak.

(#11757) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!
Ahogy nézelődök ups/inverter ügyben, mindig adódik valami új. Bementem egy aksi boltba nézelődni, típust és árakat. Amikor elmondtam, hogy mihez keresek aksit, azt mondták, hogy jobban járok, ha nem sima autó akkut veszek, hanem un. munka aksit - azok vannak inkább erre. (megjegyzem, nekik nem volt ilyen, tehát nem üzleti érdekből mondták). Ti mit tudtok erről, megéri a többlet pénzt egy ilyen akku? Közben én már kinéztem az Sps sh600-as invertert, és hozzá egy Banner 100Ah, 750A munka aksit is. És itt jön a következő kérdés. Az említett inverterre rá lehet kötni ilyen nagy aksit?

[ Szerkesztve ]

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#11758) Cs1csó válasza garcia66 (#11757) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézz utána, de úgy tudom az autó akkuk tényleg nem a legjobbak erre. A UPS-ek akkui teljesen zártak, szivárgásmentesek stb. ez fontos, hiszen egy légtérben vagy velük, nap mint nap. Az autó akkuk nem ilyenek erről olvastam, nemrég itt is volt róla szó.

(#11759) frpeter válasza Cs1csó (#11758) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Az autó akku kontra szünetmentes akku összehasonlításnál a rövidtávfutást és a hosszútávfutást szoktam példának felhozni.
Még az autó akku néha indít egyet-egyet, nagy áramot leadva, utána pedig folyamatos töltésre kerül, az UPS akkuból akár folyamatosan hosszú ideig is vehetünk ki áramot, illetve bizonyos verziói a mélykisülést is elviselik valamilyen szinten.
A savkipárolgásról nem beszélve, bár autó akkunál a zárt verzióknál nem kellene, hogy ilyesmi előforduljon.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#11760) Cs1csó válasza frpeter (#11759) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom ez a savkipárolgás nem a legjobb egy zárt szobában.

(#11761) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Egy zárt illetve zselés akkumulátornál nem szabadna ettől tartani szerintem.

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#11762) frpeter válasza krisz12071 (#11761) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Zárt akkunál elvileg nincs vagy elhanyagolható a kipárolgás, legyen az UPS vagy autó akkumulátor.
Savas nyitott verziót meg alapból nem lehet használni ehhez a képszülékhez.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#11763) Lawos


Lawos
csendes tag

Lehet már szóba került itt, bocs nem olvastam el az összes hsz.-t. Egy nem szinusos UPS-sel lehet e hajtani egy külső Bluray írót? 230/12v-3A kapcsolóüzemü tápja van. Nem szeretném ha elfüstölne a táp, vagy pláne az író :F

(#11764) Lalee88


Lalee88
csendes tag

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz milyen szünetmentes tápot ajánlanátok? Minimális, 15 perces átfedéssel?

Táp: Corsair RM550x 550W
Lap: MSI B350 GAMING PLUS
VGA: Gainward Phoenix GS GTX 1080 8GB
CPU: Ryzen 5 1600
CPU hűtő: be quiet! Pure Rock 120mm
SSD: Crucial MX300 525GB
HDD: WD Caviar Blue 1TB
RAM: Corsair Vengeance (2x8GB)
Ventik: Be Quiet! Pure Wings 2 - 3 db
Monitor: Dell Professional P2417H és Acer Predator XB241Hbmipr
+router

Köszi előre is! :) :R

(#11765) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Thermaltake SMART SPS530

Táphoz keresek olyan szünetmenteset ami elviszi max 2 percig ezt a konfigot:

Core i7-7700K 4.2GHz
ASRock Z270M Pro4
32GB 3000MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance
GTX 1050 Ti 4GT

+philips bdm4037u
+hpzr2740w

Sajnos csak ebből a termékkínálatból tudok most választani, és sürgős lenne:
http://atoz.com.mt/desktops-computing/peripherals/uninterrupted-power-supplies-upss.html

Előre is köszi.

(#11766) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni UPS ügyben.
A helyzet a következő. Van két ősrégi Fiskars Powerserver 20 szünetmentesem. Típusa: PS20/05/EBB/SCH
1. Ez beadta a kulcsot, elszállt benne a belső tápegysége egy 7815-ös stabilizátor IC. Ezt kicseréltem meg a biztosítékot is, ami szintén kiment. Az elején világít a Line LED, és a battery failure LED és természetesen sípol. A kimeneten nincs fesz, vagyis nem működik.
2. Ennek annyi baja van, hogy sokat állt, hidegben kicsit nehezen indul, de az akkumulátorai teljesen tönkrementek. Tettem bele új akkukat, de a battery failure LED villogva marad. Egyébként ez rendben működik, az akkukról is szolgáltat a kimenetén feszt.
A kérdésem a következő lenne:
Tudnátok-e abban segíteni nekem, hogy hol lehet ehhez az UPS-hez szoftvert találni, RS232-n kommunikál a PC-vel, hogy ránézhessek, hogy miért villog rajta ez a Battery Failure LED.
Vagy ha van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a gond ezzel a géppel, akkor szívesen fogadom. Azt olvastam valahol, hogy a benne lévő DIP kapcsolókkal lehet valahogy Resetelni ezt a hibát, de nem találok vissza arra az oldalra. A régi motorosokat is kérdezném, akik esetleg ismerik ezt a típust, hogy van-e esetleg valami ötletetek a hibákat illetően, hogyan lehetne helyrehozni ezt a két gépet?
Egy Service Manualnak is tudnék örülni, ha megvan Nektek, kérlek osszátok meg velem.
Előre is köszi.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#11767) piero86 válasza Gery0505 (#11766) üzenetére


piero86
aktív tag

A helyedben én már nem erőltetném azt az UPS... :D

(#11768) Gery0505 válasza piero86 (#11767) üzenetére


Gery0505
tag

Miért ne erőltessem? :D Annyira rossz?

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#11769) piero86 válasza Gery0505 (#11768) üzenetére


piero86
aktív tag

Te írtad hogy már ősrégi. Lehet kár vesződni vele.

(#11770) Gery0505 válasza piero86 (#11769) üzenetére


Gery0505
tag

Hát, jó-jó régi ez igaz, 1994-ben készültek, de ez még nem jelenti azt, hogy ne lehetne rendbehozni őket. Most attól hogy valami régi, még lehet jól működő cucc. :) Én úgy tudom, hogy ezek a készülékek elég jó stabil működésű darabok voltak, de hát meghibásodtak, és a javításukhoz kérek szépen infót, ötletet, szoftvert, stb. aki esetleg ismeri ezeket.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#11771) Cs1csó válasza Gery0505 (#11770) üzenetére


Cs1csó
félisten

A UPS nem egy mikrosütő ami ha már nem melegít veszünk egy újat, hanem akár tönkreteheti a rá kötött jóval drágább cuccokat. Ilyen teljesítményű UPS-t 500VA és 360W már 10 ezer forintért lehet venni újonnan. Természetesen ha kapsz hasznos tippet a javításra és profi műszerekkel le tudod ellenőrizni minden alkatrészét és tuti hogy jó és ez az egész móka kevesebbe kerül akkor rajta.

(#11772) sparks válasza garcia66 (#11757) üzenetére


sparks
senior tag

Szolár vagy munka akkumulátort keress. Legalábbis, amikor körbe jártam a témát, akkor arra jutottam, hogy ilyet kell keresni. Napelemes rendszerekhez szoktak ilyeneket tenni. Amit én találtam, az még olcsóbb is volt, mint a sima autóakku, ilyet vettem, de sok tapasztalat még nincs vele.

Ja és nekem ilyenem van, ezzel simán elmegy a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#11773) D4v3


D4v3
őstag

Sziasztok!

Egy online pókerező ismerősöm szeretne szünetmentest venni a PC-jéhez. Egy i7-es, 32 gb-s, ssd + hdd, 32"-es monitor konfigról lenne szó, meg a router. Volt egy olyan kérése, hogy 2-3 órát is bírjon akár.
Egy FSP FP 2000 2000VA CHAMP TOWER-et linkelt nekem 87k-ért, de jobban gondoltam megkérdezni inkább titeket, nehogy mellényúljon ennyi pénzért. Mit tudnátok ajánlani a fentiek alapján?
Köszönöm előre is!

(#11774) Cs1csó válasza D4v3 (#11773) üzenetére


Cs1csó
félisten

Itt írt róla az egyik fórumtárs: [link]

Szeintem az a verzió lehet a legideálisabb, ahol nincs saját akkumulátora az UPS-nek de akár 4-et is ráköthetsz, nekem ez a legszimpatikusabb.

(#11775) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!

Az irodában gyakran van áramszünet, leginkább a routert kell - átlagosan évente - cserélgetni a kimaradások miatt. Nem tudom pontosan mi a teendő, gondoltam írok ide.

Az irodában a következők vannak:
3 PC
3 nyomtató
1 router
és egy kétkamerás rögzítőrendszer.

Mennyi lenne, ha az egészet szünetmentesítenénk?

És mennyi, ha csak a következőket:
2 PC + router?

(#11776) frpeter válasza megint én (#11775) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Szia!
A 3 nyomtató erősen megtolja az árat, nyilván ismerni kellene a pontos paramétereket, de ebben az esetben legalább 100e Ft-tal lehet számolni, de akár többel is.
A 2 PC + router esetén is kellene tudni pár dolgot, de itt már akár 20-30e-től szóbajöhet gép.

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#11777) Lalee88


Lalee88
csendes tag

(#11778) piero86 válasza Lalee88 (#11777) üzenetére


piero86
aktív tag

Pl Kstar Microsine 1000 (2000). Netezés mellett elmegy 45-60 percet és játék alatt sem kapcsolna le egyből.

(#11779) ripla


ripla
őstag

Újra itt.

Mi van akkor, hogyha az AC Mode elkezd villogni, és se a bemeneti, se a kimeneti feszültség nem változik?
Ezt játszotta pár percig, meg valami kattogott is benne belül, aztán azóta megint üzemel rendesen. 2 hónapos, ezt csak azért írom, hogy nem régi. :)

(#11780) Lalee88 válasza piero86 (#11778) üzenetére


Lalee88
csendes tag

Köszi. :C :R

(#11781) D4v3 válasza Cs1csó (#11774) üzenetére


D4v3
őstag

Köszi, ezt olvastam is tegnap pont. Esetleg konkrét típust tudnátok ajánlani az előzőek alapján? Nézegetem a kínálatot, de nagyon el vagyok veszve :D

(#11782) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Egy Powercom 600VA-es upst birtokolok egy ideje már, rendben teszi a dolgát, eddig még nem volt vele baj, és éppen ezt szeretném elkerülni, hogy ne is legyen. Gyakorta ingadozik viszont itthon a hálózati feszültség, már évek óta, a közelben van egy autószerelő műhely is, amire én gyanakszom.(Amikor ingadozás van, akkor arra a pár pillanatra vibrálnak a lámpák, mintha hegesztenék) Ugyanis mióta megvan az ups azóta gyakorta mikor előjönnek ezek a feszültségesések, akkor benne egy relé kattog egyfolytában. Pontosabb megfigyelést is végeztem. Tehát körülbelül normál esetben van egy fix 230-233Volt, majd amikor esik akkor egy pár pillanatra leugrik 210-215Voltra - hogy most ez mennyire valós egyszerű műszerrel a mintavételezés sebessége miatt bizton nem állíthatom, de arra jó, hogy legalább látszik, hogy történik valami. És amikor ez történik, akkor kezd az ups is heves kattogásba. Elméletileg ez egy line interactive eszköz tehát épp ezért is csinálja amit csinál, de vajon bírni fogja ezt? Sokszor nem vagyok itthon, és tartok attól, hogy majd akkor száll el, mikor nem vagyok itt.

Közben sikerült levideózni is: [link] <- hozzáteszem itt még ilyen rövid időközökre nem kapcsolt most az ups de egy hangyányival hosszabbnál már kapcsol.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#11783) ripla


ripla
őstag

Újabb kérdés (ha már az előzőre úgysem kaptam választ).
2 hónapos lett a szünetmentesem, úgyhogy lemerítettem, ahogy beszéltünk róla régebben. Rádugtam egy 1000 wattos elektromos szobamelegítőt, ami kb. 5 másodperc alatt leszívta belőle a naftát, majd amikor kikapcsoltam és rádugtam a szünetmentest tölteni, elsőre úgy indított, hogy 3 csík világított a 4-ből. Otthagytam 1 órára, amikor visszanéztem rá, már mind a 4 világított. Na ezt hogy? Papíron 6 óra a töltési idő, gyakorlatban meg 1?
(vissza is dugtam rá a gépet, megy, ahogy eddig)

[ Szerkesztve ]

(#11784) Cs1csó válasza ripla (#11783) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez milyen szünetmentes? Volt már róla szó de az ilyen lemerítésekre kb. a W-ban megadott teljesítmény 40%-val ideális próbálkozni és miután lemerült legalább 4-6 vagy akár több órán keresztül érdemes tölteni mielőtt bármit is visszadugnál rá.
Az hogy akár egy LED-es állapotjelző mit mutat nem feltétlen kell hinni, legalábbis kezdő értékek tekintetében, huzamos használat alatt lehet beáll a megfelelő érték kijelzésére.

(#11785) ripla válasza Cs1csó (#11784) üzenetére


ripla
őstag

K-Star, 1000 VA. Nem tudom huzamosabb használatnak számít-e, de összvissz. 2 hónapos.

[ Szerkesztve ]

(#11786) Cs1csó válasza ripla (#11785) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem nem kell túlpörögni ezt a merítés dolgot, azért évente meg lehet ejteni, de ahogy írtam, nem max terheléssel merítsd le hanem a te esetedben 1000VA tehát kb. 300W-al merítheted te is, de utána legyen egy akár egy egész éjszakás terhelés nélküli töltési fázis. Este lemeríted majd rádugod a hálózatra aztán reggel mehet rá minden szokásosan.

(#11787) ripla válasza Cs1csó (#11786) üzenetére


ripla
őstag

Mert eddig csak olyan infót hallottam, hogy 2 havonta érdemes meríteni, az akksi amúgy sem bír többet 2-3 évnél.

[ Szerkesztve ]

(#11788) Gery0505 válasza Snowy_owl (#11782) üzenetére


Gery0505
tag

Szia!
Nekem ez inkább valami kontakthibának tűnik a lakás villamos hálózatában, érdemes volna átnézetni a hálózatot egy jó villanyszerelővel. Ha kontakthiba van egy kötésnél, az azért veszélyes, mert abból lesz az elektromos tűz. Mikor volt utoljára karbantartva a lakás elektromos hálózata?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#11789) D4v3 válasza Cs1csó (#11774) üzenetére


D4v3
őstag

Azt ugye akkor jól gondolom, hogy egy ilyen cucc felépítése nem áll meg ~70k-ból? :)
Gondolom ez az összeghatár nem teszi lehetővé az 1-2-3 órás áramellatást?

(#11790) Véreshurka válasza Véreshurka (#11664) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Hali!

Lassan 3 hét használat után írok újra, hogy jelezzem az alábbikat:

Szünetmentes: APC Smart-UPS SUA1000I

NAS: Synology DS918+

Eredmény: a nas az ups-t felismeri, kommunikálnak egymással. Azonban a laptopomra egyelőre nem tudtam feltelepíteni a Powerchute progit, mivel nem érzékeli telepítéskor az UPS-t. Talán ez annyira nem olyan gáz, a lényeg nálam úgyis az volt, hogy a nassal kommunikáljon.

Köszönöm még egyszer mindenkinek aki segített!

El Psy Kongroo

(#11791) Snowy_owl válasza Gery0505 (#11788) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Kizárt dolog, mert én csináltam. Félre ne értsd, nem állítom, hogy nem hibázhatok, de újra lett húzva minden, szétágaztatva amennyire lehet a régi csövezésben. Új földelés leverve, kiselosztó feltéve, FI beszerelve. Konnektorokhoz kizárólag 2,5-es vezeték, kötéseket én készítettem kupolfixxel. Egyébként ez a dolog évek óta fent áll, és csak időszakos. Ha ez valóban kontakthiba lenne a mérőnél vagy a mérő után akkor így jó 5 év távlatából(kb. akkor készült, épp emiatt) már valaminek ki kellett volna gyulladnia, leégnie, füstölnie, vagy annyira elégnie, hogy ne legyen áram. Közben találtam egy ilyet: APC LINE-R feszültség stabilizátor. Ha azt nézem nem is annyira veszélyes az ára, ez beválhat?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#11792) Cs1csó válasza D4v3 (#11789) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hogy mennyibe kerül azt nem tudom, de akár menet közben is lehet akkut cserélni tehát a feltöltött akkuk mennyisége határozza meg, hogy meddig fogja bírni. Tény hogy kérdés mennyit tudsz rászánni de az is kérdés mi a cél? Mert ha extrém áramszünetre gyúrsz ott már inkább az UPS mögé egy generátor kell ami pedig nagyon drága mulatság. A legjobb mindenképpen egy akku nélküli cucc ami mögé akár anyagi helyzet függvényében is lehet újabb és újabb akkukat venni idővel. Magyarán venni valami normális gépet és mondjuk egy akkut aztán ahogy megint lesz pénz bővíteni az akkuparkot.

Visszapörgettem látom, hogy egy durva géphez kell bazi nagy monitorral + ugye hogy legyen net is a pókerhez még router.

Egy ötlet, esetleg amennyiben ez a pókerezést egy tabletről is lehet időlegesen végezni áramszünet esetén elég a router a szünetmentesen - nem fogyaszt sokat - és a tabletről is lehet tolni a partit persze parti közben nem tudom mi a helyzet, hogy tudna közben váltani vagy már az új játékot tableten kezdni.

(#11793) Lalee88 válasza piero86 (#11778) üzenetére


Lalee88
csendes tag

Kstar Microsine-t nem találok sehol már csak Kstar Micropowert, de ahogy nézem az meg nem tiszta színuszos.

APC Back-UPS 1400VA jó lenne helyette? Vagy mi más van ebben a 40k körüli sávban?

(#11794) Cs1csó válasza Lalee88 (#11764) üzenetére


Cs1csó
félisten

Létszükséglet, hogy elmenjen még 15 percet? Ha szerencséd van akkor idle módban, tehát ha épp nem filmet kódolsz vagy játszol akkor egy 1500VA körüli UPS elviszi ezt a kombót bár azért a két monitor sem piskóta.

A 15 percet kb. semmi sem garantálja, oda egy a UPS mögé beiktatott több akkumulátor vagy generátor kell, nem kötekedésből de ezek a relatíve olcsó 50 ezer alatti UPS-ek nem arra valók hogy áramszünet esetén is menjen a móka hanem, hogy kiszűrje a feszültségingadozásokat - AVR funkció - és a pillanatnyi áramkimaradásokat áthidalja és tartós áramszünet esetén legyen idő manuálisan vagy automatikusan SZABÁLYOSAN leállítani a számítógépet.

Az APC jó UPS-eket gyárt nekem is egy kb. ilyennel egy egy FSP raider táp ami ugye szintén aktív PFC-s puding próbája az evés, ahogy néztem az olcsó tiszta szinuszos UPS-ek kifogytak, gondolom túl sokat ajánlgattuk itt. :)

[ Szerkesztve ]

(#11795) Lalee88 válasza Cs1csó (#11794) üzenetére


Lalee88
csendes tag

Nem feltétlen 15 percet, igazából múltkor is nagy szélben elment 1 percre az áram, visszajött, megint elment, nem nagy áramszünet, csak ennyi idő alatt nem tölt vissza gondolom az akksi, azért írtam 15 percet, mert 2-3-szor pár perc és ott vagyunk, de persze egy ilyennél valszeg a 2. után lekapcsolom teljesen amúgy is.

2 monitor nem megy egyszerre általában, de ugye játéknál azért pörög rendesen a gép, de ha elmegy az áram nyilván gyorsan kikapcsolom ha épp játszom.

De ez az APC Back nem tiszta színusz? A Kstar Microsine az elvileg az volt, nem? Mindkettőre azt írják, hogy "Lépésenkénti közelítés egy szinuszhullámhoz". És mi történik amúgy ha a táppal nem fogják szeretni egymást?

(#11796) Cs1csó válasza Lalee88 (#11795) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Kstar nevében is benne van hogy szinuszos - mikro"SINE" tehát az tiszta szinuszos UPS. Sajnos az APC-ben csak a SMART család tagjai tiszta szinuszosak. Itt a fórumon is döntően pozitív tapasztalatokat hallani az APC nem tiszta szinuszos UPS és aktív PFC-s tápok között. Ajánlom az arukeresőt akár a népszerűségi rangsor végigböngészését - persze szűkítve az árat stb.

Passz nem tudom mi történik ha nem bírják egymást jobb esetben nem megy tönkre egyik sem csak lekapcsol stb.

[ Szerkesztve ]

(#11797) 8zabi válasza Cs1csó (#11796) üzenetére


8zabi
őstag

Microsine van emag-on, a hivatalos magyar forgalmazó árulja ott

(#11798) Lalee88 válasza 8zabi (#11797) üzenetére


Lalee88
csendes tag

Köszi! Árukereső nem dobta ki, és érdekes módon a forgalmazó saját honlapján már nem volt elérhető. Kíváncsi leszek, lehet nem frissítették emagon, hogy elfogyott...

(#11799) BullZeye


BullZeye
veterán

Pici, olcsó, tiszta szinuszos upst keresek hagyományos EU aljzatokkal. 400-1000VA bármi jó, csak NAS lesz rajta. Microsine sajnos nem EU dugós, emiatt kiesik.
Relatíve pici a hely ahova kerülne, de jól szellőző, és látható helyen is lenne, emiatt nem szeretnék átalakítókkal bajlódni.

(#11800) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!
Egy Dell poweredge T30-nak keresek megfelelő szünetmentest. Egy router lenne még rákötve. Mit ajánlanátok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.