Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) erikke17 válasza plejik (#11250) üzenetére


erikke17
őstag

Nyomtatót UPS re sosem kötünk! :) Ez általában bele is van írva útmutatóban kiemelve :)

Túlterhelés hirtelen vesz fel nagy teljesítményt. No meg a Back széria kváziszínuszos ezáltal megjobban nem szereti.

Le kell kötni róla, szerintem ha áramszünet esetén nyomtató nem kap áramot nem lesz baja vagy ha felbemarad a nyomtatás :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#11252) A megváltó válasza erikke17 (#11251) üzenetére


A megváltó
tag

Biztos lézeres nyomtató azt nem bírják a szünetmentesek még ha nagyok is.)

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#11253) plejik válasza erikke17 (#11251) üzenetére


plejik
addikt

Köszi a választ, ezt nem tudtam. De ez volt a probléma. :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#11254) cinemazealot válasza plejik (#11250) üzenetére


cinemazealot
addikt

Rule #1: Nyomtatót nem kötünk UPS-re. :N

Nem írtad, de feltételezem, hogy lézer nyomtatóról van szó, ami a jelek szerint túlterheli a UPS-t. Ha ez elengedhetetlenül szükséges, arra külön, vagy jóval nagyobb teljesítményű UPS-t kell rendszeresíteni. Egy 1400 VA-es UPS-nek mindez a cókmók iszonyú nagy teher.

Ehh... megint nem vettem észre a következő oldalon időközben befutott válaszokat... :D

[ Szerkesztve ]

(#11255) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Két szünetmentest szeretnék venni.

Az egyik otthoni felhasználásra lenne. Egy UPC Connect Box és egy Synology DS216J NAS lenne rajta. Sokszor előfordul, hogy pillanatnyi áramszünet miatt a NAS leáll, és hosszú idő, mire újraindul. Tartós áramszünet esetén a NAS szabályos leállítását el tudja végezni. A NAS topicjában tanácsoltak az APC Back-UPS BE550G-GR modellt.

A másik a boltba menne, amin egy asztali gép I3-as procival, alaplapi VGA-val, 1 HDD-vel, és egy ősrégi 19"-os monitorral, UPC modem (még nem szerelték be, nem tudom a típust), egy TP-Link router és egy neten keresztül forgatható kamera, és egy vezeték nélküli telefon bölcsője lenne rajta (talán ennek áramellátása annyira nem is fontos).
Napközben a számítógép felügyelet mellett üzemel, így a munkafolyamatok lezárásának és a gép szabályos lezárásának idejéig kellene bírnia.
Éjszaka viszont egy esetleges hálózati vezeték átvágása esetén is a kilakított rendszernek tudnia kellene záros ideig képet továbbítani kameráról az otthoni NAS-ra, és a telefonvonalon keresztül a riasztó jelét szolgáltatni. Ilyenkor a számítógép jelenléte lényegtelen, talán külön hálózati kapcsolóval áramtalanítva is lenne.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Abszolút nem ismerem a szünetmenteseket. Olyan dolgokkal nem vagyok tisztában, hogy tartós áramszünet esetén, ha az akku lemerült, és visszajön a hálózat, újraindul a felügyelet nélkül hagyott szünetmentes, vagy újraindítást igényel? Illetve a fogyasztók rajta maradhatnak, vagy le kell őket húzni újratöltésig? Persze, felhasználói szemmel jobb, ha tartós áramszünet után mindenféle beavatkozás nélkül a rendszer feláll, és kész.

Köszi: Zsolt

(#11256) dpetibane válasza piero86 (#11232) üzenetére


dpetibane
tag

Hello,

szivattyúkhoz ajánlják az autóakkus UPS-ket, amit teljesen automaták és szinuszos jelet is adnak ki, mint a konnektor otthon. Ha cserélni kell akksit, akkor ez jóval olcsóbb mint egy UPS akksicsere. Mivel több cég is árul ilyen spéci UPS-ket, így ennél maradtam. A legolcsóbb megoldás. Hűtő, stb, minden mehet rá. 500W-at vettem, az elég sokmindenre :)

(#11257) plejik válasza cinemazealot (#11254) üzenetére


plejik
addikt

Ennek a szünetmentesnek csak annyi a célja, hogy az áramkimaradást kibírja, nem kell róla semmit csinálni ha tartós az áramszünet., akkor fogják és szépen lekapcsolják a gépeket. Ez tényleg csak azért kell, hogyha hirtelen van áramszünet (nem tervezett.), akkor ne b@ssza szét az eszközöket.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#11258) Tamarel válasza dpetibane (#11256) üzenetére


Tamarel
senior tag

Hűtő, stb, minden mehet rá. 500W-at vettem, az elég sokmindenre :)

Biztos jó az? Az 500W egyidejű terhelést elég könnyű elérni, hiába nagy az akkumulátor-kapacitásod ha túlterheled az invertert és lekapcsol az egész.

(#11259) dpetibane válasza Tamarel (#11258) üzenetére


dpetibane
tag

Úgy értem hogy én "csak" az 500W-at vettem, az két, három szivattyúhoz elég amire nekem kell. Aztán vannak a nagyobbak, amikre mehet a több. Példának hűtőt hoztam fel, a szinuszos jel kimenete miatt.

(#11260) jksx válasza dpetibane (#11256) üzenetére


jksx
senior tag

Üdv!
Tudnál esetleg típust mondani, vagy hogy hol lehet ilyet vásárolni?
Köszi.

(#11261) flash-


flash-
veterán

üdv

ha vennék egy FSP Nano 800VA-szünetmentest, (Hatásos teljesítmény 480 W)
de a pc tápom 650 wattos mi történne ha elmenne az áram és épp játszanék? (amikor azér 400-500 wattot is fogyaszthat egy gép)??

azonnal leoldana és annyit érne mint szarnak a pofon?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11262) frpeter válasza flash- (#11261) üzenetére


frpeter
Topikgazda

Ha túl van terhelve pont így fog történni, ahogy írtad, mintha ott sem lenne.

[ Szerkesztve ]

UPSakku.hu - a legjobbak a legjobb áron

(#11263) flash- válasza frpeter (#11262) üzenetére


flash-
veterán

értem..
de ha a 650 es tápommal mondjuk csak netezek (kb 250-200w) akkor gonodlom nincs mitől félni, el fogja bírni a szünetmentes pár percig

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11264) draco31 válasza flash- (#11263) üzenetére


draco31
veterán

A géped alkatrészei kellenek, nem az, hogy mekkora a tápod. 1000w os tápra is lehet kötni olyan alktrészeket, hogy 200w-ot fogyaszt csak, így ez nem mérvadó.
Procid, videókártyád milyen?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11265) Bozso68


Bozso68
senior tag

Ez a Gigabyte Superb E470C4 táp ugye nem igényli a sinus hullámot? Az APC BX950U lesz hozzá a szünetmentesnek egy irodai integrált VGA-s, 54W TDP-s I3-as procis, 19"-os régebbi monitoros PC-hez némi routerrel, modemmel, meg egy IP kamerával.

[ Szerkesztve ]

(#11266) BullZeye válasza flash- (#11263) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha nem 10 éves a gép, akkor monitor + gép + hangfal kb 100 watt körül eszik kompletten.

(#11267) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!

Asszonypajtás apjától kaptam egy kacatok közt hentergő UPS-t.
APC Back-UPS 350 CS (BK350EI)

Aksi nem volt hozzá, autóaksiról próbálkoztam vele, viszont van egy kis gondom. Mégpedig az, hogy durva 150W-nál kikapcsol, ha aksiról megy. Ráadásul instant.
Szóval szépen tudom pakolni rá a terhelést, amíg el nem érem az aksiból húzott cirka 12 ampert. Ott abban a pillanatban kikapcsol az UPS.
Ez mit jelent? Kuka a masina?

Továbbá van egy olyan, hogy van rátéve egy ventilátor (hősugárző, simán venti üzemmódban)(, és ha aksiról megy, jelentősen alacsonyabb a fordulatszáma. Ez mit jelenthet?

Ugye az adatok alapján a terhelhetősége 300(210)W
De ha a konverziót az aksiból a kimenetére nézve 100% hatásfokúnak is vesszük, 150W-nál vége. Ez nem elég a számítógéphez még netezéskor sem.

Szerintetek mi a teendő? Kuka? Szerelő?

(#11268) A megváltó válasza norbert1998 (#11267) üzenetére


A megváltó
tag

"Továbbá van egy olyan, hogy van rátéve egy ventilátor (hősugárző, simán venti üzemmódban)(, és ha aksiról megy, jelentősen alacsonyabb a fordulatszáma. Ez mit jelenthet?"

Motort nem tud, nem is szabad hajtatni ilyenekkel, ezek nem tiszta szinuszosak, Ezzel túl is terheled így nem fogod tudni kivenni belőle a ~ 210 wattot, 2 *100 wattos izzót rakj rá inkább.

számítógépnek szerintem elég , de attól is függ milyen a számítógép, monitor

[ Szerkesztve ]

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#11269) norbert1998 válasza A megváltó (#11268) üzenetére


norbert1998
veterán

Hát, elég környezetbarát az izzófelhozatal, 1 db 50w-ost találtam, a szekrényben.

Amikor a PC ment, a venti nem ment. Csak a PC ment, asztalon vagyok, 6-7A áramfelvétel az aksiból. Megnyitottam az Arduino progit, abban a pillanatban kikapcsolt a táp.
Pentium D 945 van benne, TDP 95W, meg egy apró VGA, egy vinyó, standard bill, egér. Más nem volt rákötve, mégis ~12A felett kikapcsolta magát. (lakat szerű multiméterrel mértem az aksiról bemenő áramot)

(#11270) A megváltó válasza norbert1998 (#11269) üzenetére


A megváltó
tag

Akkumulátor feszültségét mérhetnéd folyamatosan, és amikor kikapcsol az UPS akkor nem e esik le nagyon nem tudom talán 11 volt körülire? , és nem e ezért kapcsol le, nyilván utána újból be tudod kapcsolni.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#11271) norbert1998 válasza A megváltó (#11270) üzenetére


norbert1998
veterán

Megnézem :)

(#11272) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Az összefoglalóban lévő kalkulátort használva azt az eredményt kaptam, hogy a max. teljesítmény igényem kb. 250W, az ajánlott tápegység kb. 300W-os lenne. Az adatlapomon látható, hogy XFX 450 Pro tápom van. Az i5-4670K procim 4.4GHz-en szalad. Egy db SSD, egy db 7200-es HDD, 4 db 12 cm-es venti van a házban még. Ebből kiindulva bőségesen elég lenne nekem egy APC Back-UPS 500 VA, igaz? Az APC Back-UPS 700 VA-t kicsit túlzásnak tartom. Amúgy a 700VA-es kicsit hangosabb is lenne, mint az 500VA-es, igaz? Fontos, hogy halk legyen. Valamint annó, amikor már nézegettem a szünetmenteseket korábban, volt arról szó, hogy az XFX tápom nem lenne teljesen kompatibilis az APC szünetmentesekkel, de az okára pontosan nem emlékszem. Falun lakom, ahol viharok alkalmával rendszeres az áramkimaradás, áramszünet.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#11273) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#11272) üzenetére


Anubis_9
őstag

Közben megtaláltam a korábbi választ az APC-től, hogy miért nem lenne jó az én konfigomhoz az olcsóbb APC szünetmentesek egyike sem: "A Back UPS modellek akkumulátoros üzemmódban kváziszinuszos (lépcsőzetesen megközelített szinuszhullám) árammal látják el a rákötött eszközöket. Ez az aktív PFC-s PC tápegységeknek általában nem felel meg, és az eszközök lekapcsolódhatnak amikor az UPS átmegy akkumulátoros üzemmódba." Vagy ez csak marketing rizsa volt, hogy rábeszéljenek egy 50-100.000-es APC termékre? :W

Ezt is írták még: "Ha aktív PFC-s tápegységhez Back UPS-t szeretne használni, akkor a szünetmentes kapacitása legalább 1.25x kell nagyobb legyen mint az aktív PFC-s táp maximum kapacitása. 450W-os aktív PFC-s táphoz legalább 563W-os UPS-re lenne szükség."

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#11274) cinemazealot válasza Anubis_9 (#11273) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem feltétlenül. Tiszta szinuszos UPS-t lehet kapni olcsóbban is, pl. a Kstar Microsine 1000 (~40 eFt) többeknek bejött már itt a fórumon. De érdemes körbenézni a használt piacon is.

(#11275) norbert1998 válasza A megváltó (#11270) üzenetére


norbert1998
veterán

Az volt az oka. Tudja, amit ráírtak. :K

Bár nem értem, hogy zárójelben miért szerepel 300W is :F
210(300)W

(#11276) Chris0321 válasza cinemazealot (#11274) üzenetére


Chris0321
addikt

Szeva.

Érdeklődtem már itt a fórumon szünetmentessel kapcsolatban és elhalasztottam a vásárlást akkora mikor a gépet veszem, hogy ki tudjam majd vele próbálni de még sok minden nem tiszta nekem a szünetmentesekkel kapcsolatban. Próbáltam rákeresni a google segítségével de nem teljes a siker. Azt szeretném megtudni, hogy a line - interaktív készülékek tiszta színuszt állítanak-e elő. Egy nem túl nagy üzletben fogom venni a készüléket és mindent meg tudnak szerezni de a helyhiány miatt nem minden van raktáron. Nem hiszem, hogy túlzottan örülnének neki ha rendeltetnék 2-3 fajta szünetmentest, hogy kipróbálhassam melyikkel működik rendesen a gépem. PErsze segítőkészek meg minden de azért nem húznám túl a húrt.

(#11277) A megváltó válasza Chris0321 (#11276) üzenetére


A megváltó
tag

Ipon.hu-n

Itt van egy jó cikk a szünetmentesekről,
"line - interaktív készülékek tiszta színuszt állítanak-e elő." ez nem attól függ szerintem , hogy line interektiv e vagy sem.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#11278) A megváltó válasza norbert1998 (#11275) üzenetére


A megváltó
tag

Azt én se tudom miért van ráírva, de lehet hogy, bár ezt ki kéne próbálni , mert csak éppen most gondoltam rá, 1,Hogy hálózati működésnél elbírhat bármennyit a szünetmentes, nem e amiatt van ráírva, mert ugye ott nem transzformál , tehát ott 1 a cos fi, ez csak egy ötlet,

2,vagy pedig nagyon rövid ideig tudja a 300 wattot, ezt szerintem nem is lehetne megmérni.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#11279) cinemazealot válasza Chris0321 (#11276) üzenetére


cinemazealot
addikt

A UPS-ek line-interaktív működése nincs összefüggésben azzal, hogy milyen jelalakot állítanak elő akkumulátoros üzemmódban. Olvasd el ezt a már többször linkelt írást, nagyon hasznos irodalom.

A line-interaktív működés alapvetően azt jelenti, hogy a szünetmentes nem csak áramszünet esetén képes megvédeni a kimenetére kapcsolt fogyasztókat, hanem ha a hálózati feszültség szintje egy bizonyos tartományon (pl. +/- 10%) kívül esik a névleges értéktől (ezt hívják egyébként AVR-nek, azaz Automatic Voltage Regulation-nek). Ez a szolgáltatás szinte már mindegyik mai UPS-ben megtalálható. Viszont ez nem befolyásolja azt, hogy az adott UPS milyen jelalakot produkál a kimenetén, ezért fontos, hogy ezt a paramétert is vizsgálja az ember, amikor szünetmentest választ, főleg ha aktív PFC-s PC-táp lesz a fogyasztó.

Ha bombabiztos megoldást akarsz és nem akarod az üzletet sem magadra haragítani esetleges próbálgatásokkal, veszel egy a teljesítmény igényednek megfelelő tiszta szinuszos UPS-t. Ez kárt elvileg nem okozhat a fogyasztóidban, de ha nem működik, okkal vághatod az eladó fejéhez. Természetesen tény, hogy az Általad korábban belőtt 15-20 eFt-os keretből ez nem fog kijönni. Így marad a próbálkozás, amiben persze simán lehet, hogy a bolt is partner, csak ezt meg kell velük beszélni.

(#11280) norbert1998 válasza A megváltó (#11278) üzenetére


norbert1998
veterán

Egyelőre mondjuk autó meg motor aksiról próbálkoztam, és bár azt hittem, jók, az autó aksi semmiképpen sem. A motor aksit most szedtem elő, az elvileg jó kell, hogy legyen, 2 éves, volt használgatva is, csak most mikor elővettem, 12.1V volt a terheletlen feszültsége. Feldobtam tölteni, aztán majd meglátom mi lesz belőle. Mindenesetre, nem hiszem, hogy megérné ebbe a kicsi UPS-be fektetnem aksiért, mert teljesítményben sajnos elég apró. Nem tudom, melyik belső alkatrész cseréjével lehetne nagyobbá tenni teljesítményügyileg, de van egy olyan érzésem, hogy nem érné meg a szórakozást.

(#11281) BullZeye válasza cinemazealot (#11274) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez tök jó, és olyan változat létezik belőle amibe villás dugalj is belemegy (hagyományos eu konnektor foglalat)?

Keresek egy ideje valami jó és olcsó tiszta szinuszos cumót, ami az esetlege áramkimaradásokat és túláramokat sikeresen kezeli és router/switch/nas/hűtő nem károsodik, viszont mind 80k+ amit találtam.

(#11282) Chris0321 válasza A megváltó (#11277) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm a cikket el fogom olvasni.

cinemazealot: Reméltem, hogy legalább azt egy kicsit olcsóbban megúszom de ha kell kénytelen leszek megnövelni a keretet. Az új gépem drágább lesz mint az autóm és mivel elő előfordulnak 1 másodperces áramszünetek néha ezért mindenféleképp szeretnék egy szünetmentest. Szerintem az előző monitorom is az áramkimaradások miatt ment tönkre, természetesen a garancia lejárta után egy hónappal. Használtat nem szeretnék mert ki tudja mennyire van leamortizálva de a másik hozzászólásodban megemlített Kstar Microsine 1000VA-t lehet én is kipróbálom majd.

[ Szerkesztve ]

(#11283) norbert1998


norbert1998
veterán

Nos, a feszültségek továbbra is elég jelentősen leesnek, még jó autó aksiról is. Ezáltal mást nem tudok vele kezdeni, mint áramszünet esetén, vagy kempingezéskor, kis dolgoknak áramot adni. Pl világítás, telefontöltő, wifi.

(#11284) Anubis_9 válasza cinemazealot (#11274) üzenetére


Anubis_9
őstag

Értem. Amúgy nem kváziszínuszos szünetmentest nem is lehet kapni újonnan kb. 20.000 Ft-ért?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#11285) cinemazealot válasza BullZeye (#11281) üzenetére


cinemazealot
addikt

Őszintén szólva nem is ismerem ezt a modellt. De ez az egyik legolcsóbb itthon kapható tiszta szinuszos UPS és többeknek bevált már. Hogy van-e EU aljzatos (Schuko) változat, nem tudom. De létezik olyan hosszabbító elosztó, ami C14 dugóval és Schuko aljzat(ok)kal rendelkezik.

(#11282) Chris0321
Az a baj, hogy PC esetén nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy "Neked kizárólag tiszta szinuszos UPS fog megfelelni", mert ez egyszerűen nem igaz. Ez a fő dilemmája ennek a topic-nak. :) Mondanám, hogy próbálj ki néhány olcsóbb kvázi-szinuszos modellt (esetleg ismerősi körben érdemes körbekérdezni és kipróbálni pár ma is kapható modellt), és ha van egy kis szerencséd, kifoghatsz egy olyat, ami pont nem vész össze a PC-tápoddal. Csak ugye itt is megvan az a rizikó, hogy annyira ronda négyszögjel jön ki az adott UPS kimenetén, hogy hazavágja a PSU-dat (vagy valamelyik egyéb PC alkatrészt). Ezért mondom, hogy ha biztosra akarsz menni, akkor tiszta szinuszos drágá(bba)n.

(#11286) Chris0321 válasza cinemazealot (#11285) üzenetére


Chris0321
addikt

Sajnos nem tudok olyan ismerősömről akinek lenne szünetmentese így ez a lehetőség kiesik. Ha többet kell költenem akkor költök inkább mint tönkrevágjam a frissen megvett tápot és talán még mást is és sokkal többe kerüljön az egész. Akkor az a szünetmentes biztosan jó lesz?

(#11287) cinemazealot válasza Chris0321 (#11286) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha hihetünk a leírásának, akkor igen. Személyes tapasztalatom sajnos nincs vele, így én is csak az adatlapja alapján tájékozódom.

(#11288) Chris0321 válasza cinemazealot (#11287) üzenetére


Chris0321
addikt

Rendben, köszönöm akkor majd kipróbálom.

(#11289) BullZeye válasza cinemazealot (#11285) üzenetére


BullZeye
veterán

Szeretném annyira kábelmentesíteni az új lakást amennyire lehet, így +1 elosztó nem nagyon játszik sajnos.

(#11290) piero86 válasza Chris0321 (#11288) üzenetére


piero86
aktív tag

Nekem Kstar Microsine 1000 van. Gond nélkül működik. Csak mióta átváltottam a zöld oldalra, a programja az Nvidia driverrel nem kedvelik egymást. Amúgy valaki írta hogy az újabb példányokon már van "rendes" konnektor is. :)

(#11291) Chris0321 válasza piero86 (#11290) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekem is GeForce lesz a gépemben, mi szokott lenni a gond?

(#11292) piero86 válasza Chris0321 (#11291) üzenetére


piero86
aktív tag

Ütközik a két driver. Letiltja a videókártyát ha telepítem a szünetmentest.
Törölni kell a szünetmentes driverét, de akkor a Windows nem látja csak a saját programja.

(#11293) Chris0321 válasza piero86 (#11292) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem igazán értek a témához. Ez mennyiben korlátozza a szünetmentes működését?

(#11294) cinemazealot válasza Chris0321 (#11293) üzenetére


cinemazealot
addikt

Semennyire. A szoftver csak arra kell, hogy a gép lekapcsoljon magától, ha a UPS jelzi neki az áramszünetet. Ha Te állandóan mellette ülsz és hallod a sípolását, akkor nincs szükséged semmilyen szoftverre, hogy manuálisan leállítsd a gépet.

(#11295) Chris0321 válasza cinemazealot (#11294) üzenetére


Chris0321
addikt

A legtöbbször csak 1 másodperces áramszünet szokott lenni mire felfogom, hogy a sötét képernyőt nézem már újra van. Ha hosszabb ideig van áramszünet akkor pedig gondolom van időm odasétálni és kikapcsolni a gépet. Mikor alszom kikapcsolom ha nem vagyok otthon hosszabb ideig akkor is.

(#11296) Cs1csó válasza Chris0321 (#11295) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nincs hozzá "dedikált" szoftver akkor is meg lehet oldani, nemrég volt erről szó. A windows energiagazdálkodása is tud hasonlót, pl. akkus működés esetén hibernálja a gépet - (jobb mint az alvó mód mert ilyenkor a HDD-re vagy SSD-re írja ki a memóriát és ha már az akku is lemerül akkor alvó mód esetén így is elszáll ez a memória mentés mivel ilyenkor a feszültség alatt tartott RAM-ban van elmentve.) DE van valami egyéb program is ami le tudja állítani a gépet ha akkus működést észlel.

(#11297) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!

Lett vásárolva egy új monitor, aminek az áram betáp kábele nem a régi, "szokványos" alakú.
A gép munkára van használva, tehát a szünetmentes tápegység adott és fontos.

Létezik olyan átalakító kábel, amivel megoldható lenne a probléma?

A bal oldali fehér kábel a monitoré, a jobb oldali kábel a szünetmentes táppal kompatibilis.

Hogy lehetne összehozni?

Egy ilyet találtam:
[link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#11298) Chris0321 válasza Cs1csó (#11296) üzenetére


Chris0321
addikt

Ez jó hír, köszönöm. Remélem idővel javítják ezt a kompatibilitási hibát.

(#11299) A megváltó válasza Weareus (#11297) üzenetére


A megváltó
tag

:DD Olló és egy csomó szikszalag :DD

[ Szerkesztve ]

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#11300) Weareus válasza A megváltó (#11299) üzenetére


Weareus
addikt

Neked is hasonlóan hasznos válaszok adassanak majdani kérdéseidre. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.