Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-10 12:19:08

LOGOUT.hu

Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108) mr_ricsi válasza djyuri (#106) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Azért írtam,hogy ''asszem'',mert nem emlékszem,hogy a triak jó-e egyenáram kapcsolgatására,vagy pedig a tirisztor.''

Konkrétan egyik sem...

''Amúgy én négyszer átolvastam szóról szóra azt amit írtam és bennem nem merült fel ilyen kétely,hogy egyenfeszt állítanék-e elő ezzel.''

Egyenirányítás után rendszerint egyenfesz szokott keletkezni...

''És ezt kapcsolgatnám egy erősítőhöz hasonló végfokozattal''

Ott rendszerint tranzisztorokat használnak...

''és persze ott eleve váltóáramot kapcsol a cucc,amíg it egy + - 260V egyenből csinálna 220-230V-os szinuszjelet ''
Váltóáramot lehet kapcsolgatni tirisztorral és a triakkal, egyent viszont nem. Színuszt meg végképp nem lehetne vele előállítani...

''őszerintük pl E=mc2 -nél nem jön ki az amit én oda leírtam''
Nem csak az Ensteini, de még a Newtoni törvények szerint sem jön ki semmi értelmes abból, amit írkálsz.

''Szal én akkor ott számomra leíródott az a társaság egy jelentős része,amivel ott összefutottam.''
Kár, pedig már ''best of Hári Yuri''-gyűjtemény is van a hozzászólásaidból! :C

''be fogom látni,hogy marhaságot mondtam,de ehhez segítened kell''
Lapozz fel egy elektro könyvet, és olvasd el a tirisztor és a triak működési elvét.
Ezek ha egyszer bekapcsoltak, nem kapcsolnak ki mindaddig, amíg a főelektródáikon a feszültség nem csökken 0V környékére. Márpedig ez a Te egyenirányított 260V-odnál sohasem következik be.

Aztán ha már ott van a könyv, olvasd végig, hogy valami képed is legyen az elektrotechnika világáról...

''neki miért is működik a cucc? ''
Miért, működik bármi is?
- A faterod autója nem állhat 2 napnál tovább, mert az ECU leszívja az akkuját
- A ventillátoraid 2A-t veszenk fel a 230V-ból
- A 17''-os Samsung monitorod 400W-ot fogyaszt
- Izzik a 16A-re méretezett hosszabbító, ha a géped megy róla
- A géped csak 2 tápról tud elindulni (550W+300w)
- Az alaplapod a gombelemét 40 perc alatt lemeríti
- Az alaplapod típusa Asus P4t533c, de nem is hasonlít az Asus honlapján az ilyen típusú alaplap képére
- A vizes procihűtőd radiátorát a házatok külső oldalára vezetted ki, így az csak télen működik, nyáron- amikor igazán szükség lenne rá- nem.
(Tudom, addigra lesz folyékony nitrogénes vagy szárazjeges hűtésed, ha sikerül nyomásálló 200literes tartályt szerezned...)

:Y:Y:Y

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.