Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) pjen válasza zalman90 (#14849) üzenetére


pjen
félisten

Jó az. :)

(#14852) Reaper válasza pjen (#14842) üzenetére


Reaper
őstag

Siker! Bár pont a hátlapot nem kellett volna leszedni, de legalább mostmár ennek a módját is tudom. Köszi! :)

(#14853) trassher


trassher
addikt

Holnap olajcsere :)

Redmi Note 7

(#14854) Siriusb válasza trassher (#14853) üzenetére


Siriusb
veterán

Mennyi volt?

(#14855) trassher válasza Siriusb (#14854) üzenetére


trassher
addikt

Összesen 7500. Csak az olaj 7000 lett volna de van kedvezményem az egyik helyi boltban.
Mondjuk meglepő már csak maga az olaj csomagolása is. Ilyet még csak Liqui Moly-nál láttam hogy a kupakot letekerve le van a flakon "szája" fóliázva. A két boltos srác ajánlotta amúgy az olajat + itt is jókat írtatok róla így nem ellenkeztem. :)

AMD Power: Én ha 2 napig nem vezetek már minden bajom van így megértelek. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#14856) AMD Power válasza trassher (#14855) üzenetére


AMD Power
titán

Juj de drága volt. :) Már alig várom ,hogy én is vehessek ilyeneket. Már nagyon hiányzik a vezetés. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14857) Siriusb válasza trassher (#14855) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem egy közeli boltban majd 7.000 Ft-ért adják olaj- és levegőszűrővel. Lehet meg kellene venni előre, jön majd nálam is az olajcsere.

(#14858) Mercutio_ válasza AMD Power (#14856) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs haver akivel legalább hétvégén1-1 oórára mehetnel csapatni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14859) AMD Power válasza Mercutio_ (#14858) üzenetére


AMD Power
titán

Tesóm kocsijával néha.... Mondjuk azzal élmény menni. Elég durva egy gép.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14860) Kornel válasza AMD Power (#14859) üzenetére


Kornel
veterán

vegyel 1.6 swiftet az is durva.

(#14861) AMD Power válasza Kornel (#14860) üzenetére


AMD Power
titán

A 180 lovas TDi után nem hiszem. ;)

Jó lesz nekem az az 1.3 68 lovas is. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14862) t1 válasza AMD Power (#14861) üzenetére


t1
addikt

Ülj bele egy GTi-be utána az már nem lesz annyira komoly :)

(#14863) Kornel válasza AMD Power (#14861) üzenetére


Kornel
veterán

kg per le arany nem lenne messze egymastol.

(#14864) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Hogyan lehet atallitani azt, hogy az eddig osszesen futott km-t mutassa?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#14865) Doze válasza trassher (#14853) üzenetére


Doze
aktív tag

Tegnap megvolt ;]

Jó kis háztáji olajcsere :D, +a szíjakat is lecseréltem

(#14866) Kornel válasza Doze (#14865) üzenetére


Kornel
veterán

igazad van a fogyasztással kapcsolatban.
0w20 után 5w30-at raktam az enyémbe, így azonos szakaszon kb. 2 dl-vel eszik többet.
persze a gumi is fontos, C-s energiaosztály alattit nem veszek nyárra se.
az E-s uniroyal rainexperttel többet evett, mint a téli C-s nokiannal.
pedig nyáron melegebb is van :K

(#14867) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Itt vannak a "jobarat No" autojarol a kepek. ;]



Az ajton kulon van egy gomb, amivel ugyanugy be lehet zarni-riasztani, es kinyitni.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#14868) tepizoli


tepizoli
tag

Sziasztok! Sikerült vennem egy injektort. Használt de azt mondja a pasi hogy már hármat eladott nem volt baj. Hazajöttem beszereltem és az auto el is indult. Örültem mint majom a farkának. Elmentem vele boltba kb. 2 Km hazajöttem. Ált kb fél órát megint nem indul. Levettem a benzincsövet és folyattam a pillangoszelephez egy kicsit és elindult és utánna tovább is ment a motor. Most megint pihentetem és kiváncsi vagyok. Mi lehet még a baj? Nos egy órát pihent. Megint megprobáltam pöcre indul. Nem értem. Tudja valaki hogy az inyektort miért nem lehet kimérni? Arra gondolok hogy a szervizkönybe az van hogy a tekercsének ellenállása 0,5-1,5 Ohm. Viszont ha én mérem akkor kb 1KOhm-ot mérek ami folyamatosan változik mintha kondi is lenne beleépitve. 1998 -as 1,3 Swiftről van szó.

[ Szerkesztve ]

A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

(#14869) Mercutio_ válasza wertigo1984 (#14867) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tolod neki? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14870) biker válasza tepizoli (#14868) üzenetére


biker
nagyúr

Ezt az ellenállás értéket wheatstone híddal tudod csak kimérni, multiméterrel nem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14871) wertigo1984 válasza Mercutio_ (#14869) üzenetére


wertigo1984
őstag

Mindkettonek :DDD

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#14872) tepizoli


tepizoli
tag

Több óra állás után pöcre indult az auto. Elmentem a Tescoba kb 5km. Fél orát vásároltam kijöttem megint nem indul. Légszürö levesz benzin becsepegtet. Simán indul. Hazahozott szo nélkül. Miért nem indul melegen? Segitség! Az idegeimre megy! Most vettem bele 15 ezerért injektort.

A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

(#14873) Doze válasza wertigo1984 (#14864) üzenetére


Doze
aktív tag

Az oracsoportban van egy kiálló feket gomb azt lehet nyomkorászni... van össz megtett km, A ès B rèsz távolságok, a harmadik funkcióban ilyen kis bumszlik jelennek meg, azal pedig a műszerek háttèrvilágítását lehet álítani.

Egyèbkènt elèg fullos a gèpezet.... kulcsnèlküli nyitás- zárás csak a GS modellekben van... no meg tempomat

[ Szerkesztve ]

(#14874) pjen válasza tepizoli (#14872) üzenetére


pjen
félisten

Lehet hülyeségnek hangzik,de előző suzukim:Hidegen kiválóan indul majd kb félóra után leáll,melegen nem indul,viszont lehül megint jó.Gyujtó trafó csere megoldotta,ha felmelegedett nem müködött.Ezt csak gondolat ébresztőnek írtam hátha máshol van a baj. :)

(#14875) tepizoli válasza pjen (#14874) üzenetére


tepizoli
tag

Köszi! Minden info hasznos! Nekem annyi van hogy menet közben nem ál le csak ha én leállitom akkor. Viszont ugy néz ki hogy nagyon számit az is hogy mennyi idő mulva akarod ujra elinditani. Mert ha tul meleg elindul ha tul hideg elindul csak egy köztes állapotban nem.

[ Szerkesztve ]

A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

(#14876) Kornel


Kornel
veterán

no.
milyen alufelni csavar kell a suzuki swift2/splash-hez?
kerékőrt akarok venni... M12 x 1,25? :U
szerintem a héten megrendelem a 195/50 r15-ös dunlop sp blurespone-t :K
valaki felrakta már a nyári papucsokat? :U

(#14877) trassher válasza Kornel (#14876) üzenetére


trassher
addikt

Nekem még újakat kell vennem. Lehet a nyári is falken lesz, még nem tudom.

Redmi Note 7

(#14878) Kornel válasza trassher (#14877) üzenetére


Kornel
veterán

meret?

(#14879) tepizoli


tepizoli
tag

Ugy döntöttem leírom a teljes történetet hátha valaki tud segiteni.
A történet úgy kezdődött hogy az odáig hosszú évekig hibátlanul működő Suzuki Swifttel /1998/ 1.3 GLX a párom kiment Németországba. 1100Km. Elmondása szerint hazafelé meglehetősen gyorsan jött hosszú ideig. Miután hazaért az autó elkezdett rosszalkodni ,először csak melegen nem indult aztán romlott a helyzet és már sehogy sem. El lett vive egy szerelőhöz aki megjavította azt mondta négy rossz dolgot talált. Elosztófedél repedt, gyertyák, elosztóban forgó érintkező és az injektor. Az injektorból egy használtat rakott bele mert az új borzasztó drága. Ezután az autó több mint egy hónapig hibátlanul üzemelt egésze addig míg egy nap egy kb 2 km szakaszt úgy tettem meg hogy nagyon intenzíven gyorsítottam kb 120km/h -ig. Amikor az út végéhez értem mert jött a körforgalom az autó megtorpant és le ált és nem is lehetett többet elindítani. Mivel újra szerelőre nem volt pénzem megpróbáltam fórumos segítséggel magam a hiba okára akadni. Így odáig eljutottam hogy megint az injektor rossz mert a szivo torokba a pillango szelepre egyáltalán nem jut üzemanyag. pedig ha kiveszem az injektort a házában ott a benzin meg ha lehúzom a benzincsövet akkor ott folyik tehát a szivatyu elhozza odáig. Mivel mint említettem nincs több pénzem vásároltam egy bontott injektort és beszereltem. Nagy örömömre az autó el is indult. Elmentem vele egy boltba kb 2Km. Vásároltam aztán hazamentem és minden rendben volt vele úgy tűnt. Amikor hazaértem átöltöztem és ujjra lementem a kocsihoz hogy megpróbáljam /kb 20 percet pihent/ megint nem indult. Ekkor levettem a légszűrő házat és a benzincsöböl a pillangószelepre folyattam egy kis benzint. Összeraktam egyből indult és járva maradt. Most ott tartok hogyha teljesen hideg akkor elindul ha be van melegedve akkor ha leállítom akkor ha azonnal megpróbálom akkor újraindul de ha áll egy fél órát akkor nem. Viszont ha benzint folyatok a torokba akkor egyből elindul. Nem akarom elhinni hogy mind a két injektor rossz illetve ez már a harmadik ha a szerelő tényleg kicserélte. Mi lehet még a baj? Köszönöm aki tudna segíteni!

A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

(#14880) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tudtok megbízható autószerelőt Bp keleti felén, mondjuk Gödöllőig, aki megbízhatóan elvégezné 2000 kiadású Wagon R+ szelepszár szimering cseréjét? Az sem hátrány, ha olcsó...

Köszi!

(#14881) trassher válasza Kornel (#14878) üzenetére


trassher
addikt

155/70R13

Az a váltómérete?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#14882) Kornel válasza trassher (#14881) üzenetére


Kornel
veterán

én váltanék helyedbe 165/65 r13-ra, nekem is az volt fent :K

(#14883) hcs57 válasza tepizoli (#14879) üzenetére


hcs57
őstag

Benzinszűrőt mikor cseréltél?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#14884) AMD Power válasza dodopek (#14880) üzenetére


AMD Power
titán

Szia!

Tudok én neked ajánlani srácokat. Honvéd kórház mellett. Ha érdekel ,írj rám egy privit.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14885) Tomics


Tomics
addikt

Riasztót, vagy mechanikus védelmet szereltetett vki innen az autójába utólag? Riasztón vagy váltózáron gondolkozom, csak félek hogy nagyon szétkapják hozzá a műszerfalat vagy belenyúlnak az eletronikába. Még nagyon új az autó, nem szeretném h szétbarmolják, viszont jó lenne vmi védelem mert megnézve a lopási statisztikákat a swift elég népszerű :/ Ti mit tanácsoltok?

PH! addikt since 2004

(#14886) AMD Power válasza Tomics (#14885) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem volt a Clioban és a Poloban is mechanikus védelem. Hála Istennek nem volt rá szükség. Nem úgy bezzeg mint tesóm SEAT-ban. Ott 1x "életet" mentet. Most ha megveszem a Swiftet nem tudom még ,hogy rakassak-e bele. Nem hiszem ,hogy ezeket a régieket lopják még.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14887) Siriusb válasza Tomics (#14885) üzenetére


Siriusb
veterán

Igen, mindkettőt. WagonR+-nál a váltózár kb. 1,5 óra volt, csak a sebváltó környékét szedték szét. A riasztó az eltartott 2 órát is, de szépen megcsinálták, persze ez azzal jár, hogy jobban meg van bontva a kocsi belseje.
Azt tudni kell, hogy azt visznek el, amit akarnak, de ha látják, hogy kicsit többet kell fáradniuk az autóddal, mint pl. a melletted állóval, több esélyed van rá, hogy megúszd.

(#14888) Doze válasza AMD Power (#14886) üzenetére


Doze
aktív tag

A régi swifteket lopják a legjobban a suzukik közül. Valami listát láttam azon a 4.-5. helyen volt. Alkatrésznek lopják, mert most nagyon pörög az alkatrész piac... újabban itthon gyártott svájcban/osztrákban eladott suzukikat hordanak haza alkatrésznek... hazatérnek :DDD

mod: Voltam tegnap osztrákban, bekaptam egy követ a szélvédőre, berepedt középen, 7500ft-ért láthatatlanul bejavították... pedig azt hittem cserés lesz az egész :(

[ Szerkesztve ]

(#14889) AMD Power válasza Doze (#14888) üzenetére


AMD Power
titán

Ez aztán gyönyörű. Pedig azt hittem ,hogy erre már nincs "igény". Majd kitalálok rá valamit ha meglesz.

7500Ft volt? Az elég jó árban volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14890) zalman90 válasza AMD Power (#14889) üzenetére


zalman90
őstag

és ha teszel egy rejtett kapcsolót az üzemanyag szivattyúra ? :DDD vagy valami hasonló.. a lényeg h. csak akkor tudjon menni a kocsi , ha bekapcsoltad azt a kapcsolót is , amit csak te tudsz hova van elrejtve

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14891) AMD Power válasza zalman90 (#14890) üzenetére


AMD Power
titán

Majd az emberem aki ezzel foglalkozik megoldja. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14892) Doze válasza AMD Power (#14889) üzenetére


Doze
aktív tag

eldugott kapcsoló jó megoldás lehet.... mert ha valami über brutál riasztót raksz bele többe van mint maga az autó :U...

A szélvédő javításon meglepődtem én is... nagy fedett műhely, 3-4 alkalmazott de maga a főnök csinálta a javítást... kicsit beszélgettem vele, azt mondta sima kőfelverődés 5000huf, de az enyém már tovább repedt centinként meg +500 forint.... viszont van az a repedés ami akkora, hogy nem éri meg kijavítani... és ami a lényeg: áfával kérem vagy sem :DDD

A műhelyben még állt egy VFTS is... megnézegettem :B

(#14893) AMD Power válasza Doze (#14892) üzenetére


AMD Power
titán

Jah nem persze. Azt a komoly kis rejtett kapcsolós cuccot is valami 6-7000Ft csinálta nekem meg a srác.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#14894) trassher válasza zalman90 (#14890) üzenetére


trassher
addikt

Főgyújtás kábelt lehúzod és bedobod a táskádba :DDD

Redmi Note 7

(#14895) Doze


Doze
aktív tag

valaki nem tudja hogy a szög egyszerű 1.9 Tdi hány lovas? 90 nem?

(#14896) Siriusb


Siriusb
veterán

Megjött az adapterem. :)
HIbakód: P0400, Exhaust Gas Recirculation Flow
P0400 OBD Trouble Code

Mit mondotok erre, mi lehet a hiba oka?

(#14897) zalman90


zalman90
őstag

Itt hogy tudok még + hanszóróat csatlakoztatni? :Y :F

2001 es swift

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14898) t1 válasza Doze (#14895) üzenetére


t1
addikt

Igen :) TD 75LE, TDI 90LE, illetve van 110LE-s változat is.

(#14899) zalman90 válasza zalman90 (#14897) üzenetére


zalman90
őstag

Hangszórókat*

Telorol vagyok :B

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#14900) Doze válasza Siriusb (#14896) üzenetére


Doze
aktív tag

Az EGR visszavezetés nem jó.... lehet kokszos... ennyit a katalizátor cseréről :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.