Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) GRaul válasza Vladi (#1500) üzenetére


GRaul
őstag

Szia!
FElraktam a KDE 3.5tel a SUSE-t
Sikerult belonom az usbs wifit.
De megprobalom a beepitettet is linken amit adtal
Ment Privi!!!!:)

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1502) Vladi válasza GRaul (#1501) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah közben leesett, hogy két wifid van. Nem sok az? :DDD
Ha már van hálód, akkor viszonylag könnyű lesz csomagokat telepíteni yasttal.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1503) GRaul válasza Vladi (#1502) üzenetére


GRaul
őstag

Az megy.De most megint 2problemam Adodott.Filmek lejatszasa nem megy...
Dvd lejatszasa megint nem:(
Jah es a Nokia N95omre se tudok zeneket pakolni:(
Ez nagyon Szomoru.Megint muszaly leszek igy visszarakni egy xpt.Pedig tetszik Nagyon ez a rendszer

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1504) Vladi válasza GRaul (#1503) üzenetére


Vladi
nagyúr

Érdemes megpróbálnod egy dual-boot rendszert. Előfordulhatnak szokatlan dolgok Linuxban. Elsőre nem sikerülnek a dolgok. Ezért jó ha van egy mentő rendszered, ami működik.
Idővel meg lassan összejönnek a dolgok. Ha már minden működik és megszoktad, akkor véglegesíteni lehet.

Javaslom egyszerre csak egy problémára koncentrálj. Könnyű elveszni a részletekben. Ha az megvan jöhet a következő. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1505) GRaul válasza Vladi (#1504) üzenetére


GRaul
őstag

Nah divxet jatszik.
DVDt is csak kifagy...
Torrent beallitas nem megy.
Majdnem egy Megaval szokott jonni le a cumo.Most meg 4 kilobajtal:D
KTorrentrol van szo

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1506) Vladi válasza GRaul (#1505) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen lejátszóval próbálod a dvd-t? Nézd meg a beállításokban milyen kimenetet használ.

Torrentnél nézd már meg, hogy aktív vagy -e. Esetleg kevés a seeder. Vagy csak simán szar a KTorrent. (Az. :DDD )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1507) GRaul válasza Vladi (#1506) üzenetére


GRaul
őstag

Gondolom Passziv vagyok.Itt nem tom h kell portot nyitni:S

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1508) Vladi válasza GRaul (#1507) üzenetére


Vladi
nagyúr

Yasban nézd meg, kell ott lenni tűzfal beállítónak is. Már ha minden ott van. ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1509) GRaul válasza Vladi (#1508) üzenetére


GRaul
őstag

Bazz.Belottem a laptop wifijetis:D

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1510) Vladi válasza GRaul (#1509) üzenetére


Vladi
nagyúr

:C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1511) GRaul válasza Vladi (#1510) üzenetére


GRaul
őstag

A Torrentbe viszont segithetnel;)
Lekapcsoltam teljesen a tuzfalat de igy sincs valtozas:D

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1512) Vladi válasza GRaul (#1511) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez még ktorrent? Milyen portra állítottad? Akkor ha nincs tűzfal, akkor mennie kéne.
Routered van? Ha zárt oldalon vagy, akkor a tracker kiírja, hogy aktív, vagy passzív vagy.

Eszembe jutott még valami:

ktorrent --debug

Terminálban ezzel a paranccsal indítsd. Kezd el tölteni. Na amiket kiír, azt nézzük már meg.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1513) Vladi válasza GRaul (#1511) üzenetére


Vladi
nagyúr

Közben megtaláltam az ide vonatkozó passzust. Hogyan kell beállítani a tűzfalat.
Ez csak angolt leletem. A suse-s doksikat forgathatod bátran. ;)

Viszont nem biztos, hogy minden tracker elfogadja a példa portokat. Érdemes nagyobbat választani. Én simán tennék elé egy 1-est. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1514) GRaul válasza Vladi (#1512) üzenetére


GRaul
őstag

Privibe ment mert nagyon hosszu es ez csak egy resze:)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#1515) Xelo


Xelo
addikt

emberek, tudnátok nekem írni egy nagyon részletes útmutatót az ATI 8.9-es driver OpenSUSE alatti telepítéséhez :F új nekem a linux, első telepítés :B a Release Notes-ból ennyit sikerült értelmeznem:

"# Launch the Terminal Application/Window and navigate to the ATI Proprietary Linux driver download.
# Enter the command ati-driver-installer-8-9-x86.x86_64.run to launch the ATI Proprietary Linux driver installer. The ATI Proprietary Linux Driver Setup dialog box is displayed."

ezt biztos megtalálom valamikor, de jön a csavar:
"Note: You must be logged in with super user privileges in order to successfully install the ATI Proprietary Linux driver."

ezt hogy kell? amint mondtam teljesen kezdő vagyok ilyen téren :R

szerk: találtam valami mást
" openSUSE 10.3 and openSUSE 11.0

You can use 1-click-install that will install the latest fgrlx version:

1-click.png Installs newest available drivers.

* Open a terminal and type "sudo aticonfig --initial". This will configure X to use the ATI driver.
* Restart X window manager by pressing CTRL+ALT+BACKSPACE (Twice for 11.0 and later). It will take 3-20 seconds. Alternative, you can restart openSUSE.
* Skip all steps below and start using openSUSE! "

a sudós cucchoz kell a "" vagy nem? :))

[ Szerkesztve ]

(#1516) Lamair


Lamair
aktív tag

bocsesz a balfék kérdésért:
szeretném újrarakni a vistám, de mellé szeretnék egy suse11-et mi a legegyszerűbb módszer a dualboot megoldásra? előre is köszi :R

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#1517) Vladi


Vladi
nagyúr

(#1515) Xelo!

sudo módszert leginkább ubuntu alatt használják. Itt más módi járja. Van rendes root.
Letöltött drivert ne telepíts, ha jót akarsz. Van jó kis csomag, ha régebbi is előbb utóbb felkerül a frissítés. Ismerd meg a csomagkezelést. Ati telepítése.
Plusz hát a SuSE-nak fasza jó dokumentációja van. Abban szerintem megleled a válaszok 99%-át.

(#1516) Lamair!

Előkészítesz partíciókat. Mondjuk 2 winnek. SuSE szeret okoskodni logikai partíciókkal. Jó erről lebeszélni telepítés közben. Tehát legyen partíciód előkészítve neki. Legalább egy gyökérnek / (6-8 giga) meg egy homenak /home. (3-4) Nem muszáj szétszedni, de hasznos. Plusz kellhet még egy swap is ha nincs minimum 1 g ramod. (0,5-1 giga) Ha van elhagyhatod, vagy utólag pótolod.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1518) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!
Van valaki aki mélyebben ismeri a VLC-t?
Suse 11-en van egy VLC-m + Mplayerem, és ezekkel akarnék TV-ről felvenni. Igazából a VLC kényelmesebb lenne, de mind a kettő ugyanazt produkálja.

Szóval : TV tunerről (line inen van bekötve a hang) a Tvtime, KDETV, stb. ad hangot. Az mplayer tv:// -rel indítva, nem. A VLC ugyanez. Hangeszköz a TVtime esetében /dev/mixer:line -re van állítva. A VLC-ben ha bemeneti eszközt beállítom erre akkor meg sem tudja nyitni a hangeszközt, /dev/dsp0-val OSS eszköznek megnyitja a vlc -vvv szerint, de hang, az nincs.
(Hozzátartozik hogy a 2-es nyelvet kiválasztva van csak hang a Tvtime-al is, lehet ez a baj a VLC-vel hogy nem a jó csatornát választja ki, de stereo bemenet esetén is kéne lennie legalább az egyik oldalon hangnak...)

Hogyan kéne rábeszélni a tv tunert (bttv modul hajtja) hogy hangot is adjon?
Valaki ilyet oldott már meg?

Bocsi hogy ilyen hosszú lett :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#1519) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Sziasztok!

Sok-sok próbálkozás és utánaolvasás után sem sikerült belőnöm az USB-s wifi-s kapcsolatomat :(.

Naszóval: adott egy Linksys WUSB300N.
Ndiswrapperrel frankón fenn van a driver, tök jól meg is találja:
17:33 balinux:~ > ndiswrapper -l
netmw245 : driver installed
device (13B1:0029) present
Ha pingelem a rútert, akkor löki a válaszokat, ha újraindítom a hálózatot, akkor pedig kiírja, hogy megkapta az IP-címet.

És ezek ellenére sem tudok neten bóklászni, frissíteni, emileket letölteni :(.

Yast-ban beállítottam, hogy a modul ndiswrapper legyen, megadtam a rúter ESSID-jét, a titkosítást (MAC filter van, tehát nincsen beírandó dolog, ergo elgépelni sem tudom); a general fülön a tűzfalat automatikusan disabled-re tette, MTU-t beállítottam ethernetre (1500).

Szóval, mi lehet a hiba?

(#1520) Vladi válasza BaliJack (#1519) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hali!

Állíts már be mindent úgy mint eddig, juss el oda, hogy pingeled a routert.
Ha ez megvan, és kapja a választ szépen, akkor próbálj egy külső címet pingelni!
pl:

ping hup.hu

Aztán nézzük a választ!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1521) hcl válasza Vladi (#1520) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A VLC-s mókára nincs esetleg ötleted? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#1522) Vladi válasza hcl (#1521) üzenetére


Vladi
nagyúr

Passzoltam. :(

Ha holnapig nem jön okosság, akkor tedd fel a kérdést a nagy linux topikban. Oda többen járnak. Ide csak pár partizán. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1523) VaZso válasza BaliJack (#1519) üzenetére


VaZso
senior tag

Szerintem ellenőrizd le a DNS ill. gateway beállításokat, általában a router IP-címét érdemes megadni.

Esetleg próbáld meg, hogy IP-cím alapján írod be az oldalt.
pl. http://217.20.131.2/ -index.hu

[ Szerkesztve ]

(#1524) BaliJack válasza Vladi (#1520) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Na, beállítottam "mindent" :), pingeltem a rútert is - válaszolt; pingeltem egy másik gép IP-címét, onnan is jött válasz.
De a ping hup.hu parancsra azt írta:
ping: inknown host hup.hu

Próbáltam a prohardvert is pingelni :), az eredmény nem változott.

Az az érzésem, hogy vmi apró beállításon múlik, hogy nem tud kimenni a netre, csak nem tudom, hogy ezt az apró beállítást hol találom :).
Mert a kábeles net úgy megy, mint a karikacsapás: bedugom és működik és net is van :).
Ennél is ez van: bedugom és működik, csak net nincsen :DDD.

VaZso: rendben, megnézem ezeket a beállításokat, de a kábelesnél sem kell ilyenekkel babrálni, és működik.

Lehet, hogy egy config-filet kell csinálnom a wlan0-nak :F?

[ Szerkesztve ]

(#1525) Vladi válasza BaliJack (#1524) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor van egy kábel net és egy wlan routerrel? A wlan esetén is be kell állítani dns-t. Vagy a szolgáltatótól kapsz, vagy pedig a router címét kell beállítani.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1526) BaliJack válasza Vladi (#1525) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Nem :).

A kábel net alatt azt értettem, hogy a gépet UTP kábellel kötöm be a rúterbe :).
Szóval, jön a net, rúterbe bemegy, rúter osztja kábelen és wifin :). Bocs, ha félreérthető voltam :B.

Hát, nem tudom akkor, hogy nálam a kábeles/vezetékes hogyan működhet (most megnézni nem is tudom), de én nem állítottam be DNS-t neki.
A rúter DHCP-vel osztja ki az IP címeket mindenkinek, mind a vezetékesen, mind a vezeték nélkül kapcsolódó gépeknek.

(#1527) VaZso válasza BaliJack (#1526) üzenetére


VaZso
senior tag

Ezekszerint ugyanaz a router osztja ki az UTP és WLAN-nál is a címeket?

Azért kérdem, mert múltkor volt egy hasonló probléma... Gép normál vezetéken megkapja a címet, WLAN-ról nem működik. Egészen pontosan nem tudom az esetet, mert én csak a távsegítség voltam, de a WLAN egy második routerről ment, aminek a WAN portjára került a belső háló és a két bekapcsolt DHCP miatt is gondok voltak...
...nálad nincs hasonló gond?

A helyedben beállítanék biztosan működő adatokat neki, tehát a router címét DNS ill. gateway-nek, valamint az IP-címet és netmask-ot.
Ha így működik, akkor a DHCP-nél kell tovább keresgéni.
--- Tehát IP címmel behozta az oldalt?

[ Szerkesztve ]

(#1528) BaliJack válasza VaZso (#1527) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Igen, egy rúter van, az oszt ki minden IP-t.
Szerk.: Még valami fontos, a rúter mindig ugyanazt az IP-címet adja ugyanannak a MAC-addressnek.
Az a gond, hogy mindkettő kapcsolat (UTP-s és WLAN is) megkapja a saját IP-címét, de a WLAN nem tud kifelé menni a netre.
Pingeltem az index.hu-t az IP-jével, de
"unknown host":(.

Beállítottam a rúter címét default gatewaynek, de így sincs semmi netkapcsolat :(.

Kutatok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#1529) VaZso válasza BaliJack (#1528) üzenetére


VaZso
senior tag

Érdekes...
Tehát helyi hálózatot tudsz pingelni, netet nem, gateway és DNS pedig stimmel...

...nincs ötletem... :(

Szerk.: Más rendszer alól működik?

[ Szerkesztve ]

(#1530) Vladi válasza BaliJack (#1528) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egyszerre megy mindkét kapcsolat? Ez itt tuti a dns beállítás rossz. Vagy a gépben, vagy a routerben. Ez utóbbi a szolgálatótól vesz az adatokat, tehát a dns hiba a gép és a router között van. Ugye más ip-t kap a vezetékes és a wlan eszköz?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1531) BaliJack válasza Vladi (#1530) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Egyszerre úgy megy, hogy mindkettő kapcsolat megkapja a saját IP-jét (az UTP-s kapcsolat 100-ast, a wlan pedig 103-as végződésű IP-t), de csak az UTP-sen keresztül megy a net.

A DNS-t úgy állítottam/állította be a suse, hogy a címet automatikusan kapja meg dhcp-n keresztül. Nem tudom, hogy jó-e így ez...

(#1532) Vladi válasza BaliJack (#1531) üzenetére


Vladi
nagyúr

Próbáld már úgy, hogy csak wlan megy!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1533) VaZso válasza Vladi (#1530) üzenetére


VaZso
senior tag

Tehát vagy nem kapja meg a DNS kéréseket a router (pl. azért, mert a DHCP hibás adatot küld), vagy ha meg is kapja, nem továbbítja azt a szolgáltató felé... egyik sem hangzik jól.

Elvileg jónak kellene lennie, ha a DHCP jó adatokat ad meg...

(Ezért lenne jó kézzel megadni neki az adatokat.)

Viszont szerintem önmagában DNS probléma nem lehet, mert net felé irányuló IP-t sem tud pingelni, az elvileg DNS nélkül is menne.

"Próbáld már úgy, hogy csak wlan megy!"

Erre nem gondoltam, mindenképpen így kéne...

[ Szerkesztve ]

(#1534) BaliJack válasza Vladi (#1532) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Egy ideje már így próbálom, ill. amikor "teszteltem" a wlan kapcsolatot, akkor az UTP-kábelt mindig kihúztam a gépből :).
De így egyedül sem megy... :(.

Korábbi kérdésre válaszolva (innen egy laptopról, amin winxp megy): más rendszer alól működik, sőt a Nokia E61-essel is tudok wifin keresztül netezni...
Azon meg a laptopon is minden teljesen automatikusra van állítva.

(#1535) Vladi válasza BaliJack (#1534) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ilyenkor szokott jönni, hogy primitív a megoldás. Érzem. :D

Fussunk neki megint! Hogy van beállítva a wifi a gépen és hogy a routeren?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1536) BaliJack válasza Vladi (#1535) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Tudom, már az elején mondtam, hogy valami apróság a megoldás :DD.

Rúter:
internet kapcsolat a szolgáltató felöl dhcp-s (Internet Connection Type - Automatic configuration DHCP)
DHCP server setting: enabled
DHCP Reservation Table-ben vannak az IP-k a MAC-addressekhez kiosztva (UTP-s kapcsolatokhoz, és wlan kapcsolatokhoz egyaránt)

Titkosítás nincsen, csak MAC-filter van.

Asztali gép:
ndiswrapperrel driver telepítve a kapott CD-ről.
DHCP-vel kapja az IP-t.
Modulhoz beírtam az ndiswrapper-t.
Beírtam az ESSID-hez a rúterben levő hálózati nevet.
Szerk.: a wlan adapter USB-n keresztül kapcsolódik az asztali géphez.
Szerk2.: ja, és a default gateway-hez beírtam a rúter IP-címét. A dns-t dhcp-n keresztül kapja meg az asztali gép.

Remélem, hogy ezekre gondoltál :).

[ Szerkesztve ]

(#1537) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Nagyon nagy köszönet nektek Vladi és VaZso a segítségetekért :R :R :R.

A megoldás(ok) :):

1. Kikapcsoltam a vezetékes/UTP-s kapcsolatot (not configured).
2. Hostname/DNS fülön kiszedtem a pipát a"Change hostname via DHCP" és a "Write hostname to etc/hosts" elől
3. A wlan kapcsolatnál a Wireless Device Settings oldalon levő Expert Settings gombot megnyomva az Access Pointhoz beírtam a rúter MAC-address-ét.
4. A Routing fülön pedig a default gateway-hez beírtam a rúter IP-címét.
5. A Global Options fülön pedig az összes pipát kivettem.

Szóval, még egyszer köszönöm a kitartást :R :).

(#1538) Vladi válasza BaliJack (#1537) üzenetére


Vladi
nagyúr

:C
Tudtam én, hogy csak klikkelgetni köll. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1539) BaliJack válasza Vladi (#1538) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Bezony :DD.

Még egy dolog eszembe jutott: a wireless device settings-nél az Operating mode-ot Master-re állítottam.

(#1540) VaZso válasza BaliJack (#1539) üzenetére


VaZso
senior tag

Ez utóbbi master helyett maradhat szerintem managed...

Egyébként gratulálok a beállításhoz és a kitartáshoz hozzá! :C

(#1541) BaliJack válasza VaZso (#1540) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Visszatettem managed-be, és így is megy még :).

Kösz :).

(#1542) zodo


zodo
nagyúr

Sorry!

[ Szerkesztve ]

(#1543) Gallac


Gallac
senior tag

Feltettem az Open SUSe 11et valóban nagyon szép és gyorsan fel is áll a rendszer, DE az internet valamiért használhatatlanul lassu, T-online, 4 Megabit, és ha Suse alól próbálok böngészni, kb 3-4 percet várni kell minden oldalra :F valakinek ötlete? Megjegyzem WinXp alatt semmi bajom, villángyorsan működik, de Suse alatt katasztrófa....Konfigom, ABit NF7-s2, Barton 2500+, 2 G ram, alaplapi LAn kártya, Via kompatibilis ezt írja rá... :R köszönet h avalakinek van ötlete...

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1544) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Asus A8N-e, Amd3200+ a64 ,Asus6600Gt-s gépemre feltettem a 11.0-t.
Szeretném bekapcsólni a 3D gyorsítást,de nem sikerül,légyszi segítsetek!

Következök vannak telepítve:

DirectFB
xorg-x11-driver-video
xorg-x11-driver-video-nouveau-3d

Mit kellene még feltennem?

(#1545) csendes válasza Gallac (#1543) üzenetére


csendes
őstag

Pontosan milyen az alaplapi integrált LAN kártya?
Akkor is lassú, ha bekapcsolás után egyből OpenSuSe-be boot-olsz vagy csak akkor, ha XP után reboot, de nem kapcsolod ki a gépet? Ajánlott frissítéseket telepítetted? IPv6 engedélyezve van?

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#1546) Gallac válasza csendes (#1545) üzenetére


Gallac
senior tag

IPv6 nem tom mi:) mindig lassu, nem tudom frissitett evalamit is, Lan típusa Via VT 6102 Rhine 2 FAST ETHERNET:)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1547) csendes válasza Gallac (#1546) üzenetére


csendes
őstag

Ez az IPv6: [link]
Néha emiatt lelassulhat az Internet, ezen segíthet, ha letiltod.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#1548) Gallac válasza csendes (#1547) üzenetére


Gallac
senior tag

köszi kipróbálom ha hazaértem:) :C :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#1549) csendes válasza zodo (#1544) üzenetére


csendes
őstag

Három módszerrel tudod az NVIDIA drivereket telepíteni:
1. Egy kattintással (one-click)
2. A YasT-on keresztül (Software Repositories & Software Management)
3. Terminálról (CLI)

1. Egy kattintással:
Ha jól van beállítva minden akkor egyszerűen ide kattintasz, és megy minden, csak a root jelszót kéri: [link]

2. YasT-tal
A YasT-tal először be kell rakni az NVIDIA repository-t a szoftverforrások közé:
YaST -> Software -> Software Repositories -> Add
Protocol: HTTP
Server Name: download.nvidia.com
Directory on Server: /opensuse/11.0
Utána telepíteni kell a drivert
YaST -> Software -> Software Management
Elvileg a megfelelő csomagokat automatikusan felajánlja, ha a kártya támogatott:
a) x11-video-nvidia + nvidia-gfx-kmp-(kernel_flavor)
vagy
b) x11-video-nvidiaG01 + nvidia-gfxG01-kmp-(kernel_flavor)
Utána a "sax2 -r"-rel tudod beállításokat elvégezni.

3. Terminálról (CLI)
A CLI-ről vagy így:
su -c “OCICLI http://opensuse-community.org/nvidia.ymp”
Vagy a CLI-ről így
zypper sa http://download.nvidia.com/opensuse/11.0 nvidia
zypper in x11-video-nvidiaG01

A KDE 4.1-nél még lehetnek sajnos gondok az NVIDIA kártyákkal.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#1550) Gallac válasza csendes (#1549) üzenetére


Gallac
senior tag

Szia a böngészés sebességileg jobb let, bár még így is szaggatott néha, az Nvidia beállítások érdekesek :) hiába állítok be bármilyen felbontást+színmélységet, ez a retek mindig 1280*1024ben 60 Hzel virít:) érdekes:) de megpróbálom az általad leírtak alapján felhergelni az Nvidia drivert. :C :R 6600 Gtre:)

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SUSE Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.