Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris

Hozzászólások

(#42) warcat


warcat
veterán

Hú,tegnap éjjel nem semmi taktikázás volt nálam.

Kísérletezgetek a kezdésekkel(az első 10-20 évvel),a galaxis szélére rakott nagyon nyersanyagszegény környezetbe.Elindultam befelé még az első kolónia előtt,persze összefutottam egy másik fajjal,aki kapásból ráépített egy frontier outpostot az egyetlen összeköttetésemre az anyaországgal...
Mit lehet tenni,haditerv: villámháború hiszen van már deflectorom, kilövöm az outpostot aztán valahogy megvédem a bolygómat,ha egyáltalán elér odáig,majd white peace.

Alig csordogál a mineral hiszen nagyon keveset találtam még így is de azért a korvettek épülnek.Közben fel kellene venni egy admirálist, hümm mi ez a talent itt, 5% evasion... 20% speed és 20% sublight speed?!

Na ezzel szívattam meg,az állomás kilövése után nem ért utól pedig valamivel több hajója volt,majd egyetlen wormhole ugrással az otthonába ugrottam és kilőttem a spaceportját két-3 frissen épült hajójával,majd elkezdtem pofátlanul bombázni. Azt tudni kell,hogy nagyon sok warscoret ad,ha a fővárosát támadod...bumm megadta magát.
Fanatikus individualista mind,nem lehet velük mit kezdeni boldogság terén,viszont a bolygó gazdag ásványokban = rabszolga mindenki,aki ásvány vagy kaján dolgozik,két pop-ra purge a többit meghagytam,meglátjuk lesz-e belőlük valami a boldogtalanságból eredő divergence miatt.Az eddig alig 20 környékén csordogáló ásvány végre normálisabb 40 körüli értékre kúszott,így megépítettem az első kolonizálóhajót,a felszabadult flottával meg megtisztogattam továbbra is "lent" a frontier outpostom környékét és végre lett egy desert planet miután kiirtottam a drónokat akik odatelepedtek.

Na, talán végre békesség lesz,egy elég nagy potenciális (de beépítetlen) területtel,végre lehet majd haladni,a kolónia is mindjárt kész...na de mi ez itt, a rabszolgabolygó melleti rendszerben?
Egy ismeretlen birodalom kutatóhajója.Mintha megéreztem volna a továbbiakat,egy kicsit feljebb egy lakatlan rendszerben felhúztam gyorsan egy wormhole stationt.

Telnek a hónapok,persze az idegenek felveszik a kapcsolatot velem:
advanced AI startos military republic -130 alatti véleménnyel,superior státuszban 4 bolygóval...

Oh shit pillanatra sincs időm,elküldöm ugyan a nagykövetséget hozzájuk de nem sok reménnyel,pár hónap múlva riválisnak jelöl,majd kitör a háború. 1k haderőt jelentő stack az én majdnem maximumos 750 erőmmel szemben amit már nagy nehezen a háború alatt építettem fel miközben a rabszolgákat bombázza lenn délen.

Hát nincs más esély,megint be kell vetni a gerillataktikát,a korábban említett állomás segítségével a lakatlan rendszeren át (ő warp-os) mélyen a vonalai mögé ugrottam egyből,az admirálisom miatt sokkal gyorsabb vagyok nála,és ezzel a taktikával sorban kilövögetem az űrállomásait.Ami kicsit meglepő,hogy ezek a raidek 10% warscoret adnak nekem,és gondolom rá is vonatkozik azért navy force limit,sok pénzbe kell,hogy kerüljön neki a dolog.Egyszer majdnem elkap,de az emergency FTL megment kevés veszteséggel csak sok sérült hajóval,ő meg egyenesen követ vissza a bázisomra.Hát nincs idő javítani,megvárom míg bekúszik mélyebbre a naprendszerbe a gravity well mélyére,majd visszaugrok az anyabolygójához.Persze elkezdte építeni az új space portot,kilövöm, 56% warscore, 60% kell, mi legyen? Van még idő kezdjük el bombázni a bolygót...bumm megadja magát és elfogadja a vassal státuszt.

Szóval ezen a ponton van egy négybolygós advanced AI start vassalom,aki bár jelenleg utál,de talán nem reménytelen a megszelídítése,ha meg tudom tartani, 10 év után ugyebár integrálni lehet a birodalomba,most mindenesetre extra 1k haderőt biztosít nekem,kétlem,hogy bárki a környéken esetleg Fallen Empire kivételével belém merne kötni.Most minden azon fog múlni,mennyire tudok felépítkezni és megtartani,hogy ne lázadjon ellenem,érdekes lesz :) Egyébként még mindig csak 2222-ben járunk...

EA: It's in the crate!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Stellaris
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.