Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-17 13:11:30

LOGOUT.hu

Gyakran ismételt kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9621) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Na, kicsit tesztelgettem a gépet, letöltöttem pár játékot, de még ezzel nem tudtam mindent kipróbálni, amit akartam. Ahogy elnéztem, Windows driver-el nem sikerült még haladnia a Valve-nak. Ami azért is fura, mert novemberben írták hogy jön a többi. Lehet nem is akarnak vele már foglalkozni…? Na mindegy, ahogy az első észrevételemnél írtam, a gép lényegesen könnyebb, mint az LCD, meg is lepődtem. Úgy emlékeztem, hogy az LCD nehezebb volt, továbbá végre olyan sebességgel tölt a gép, ami az LCD-nél is jó lett volna és nem visít a ventilátor, miközben letölt valamit a gép. Apropó ventilátor, a gép lényegesen halkabban üzemel és az üzemidő is jobbnak tűnik az LCD-hez képest, ami hatalmas piros pont. A gombok úgy emlékszem hogy nem voltak ennyire "hangosak" az előző gépemnél. Nem rossz minőségű, de a Dual Sense után meglehetősen hangosnak tűnik. A kijelző brutálisan szép! Sejtettem hogy lesz különbség az LCD után, de minden várakozásomat felülmúlt. Játékok teljesítményénél lényeges különbséget nem vettem észre, elvileg 10%-kal erősebb az OLED. Mégis a kijelző végett sokkal fluidabbnak érződik az a játék is, ami 30fps-re van lock-olva. Ahol meg tudsz 60+fps-sel játszani, az mesébe illő. Sose GTAV-öztem 70 és 90 fps között, de qrva jó élmény még úgy is hogy nem igazán engedi valamiért a grafikát állítani. Vagyis engedi és elvileg alkalmazza is, de mire visszatérsz a játékba visszatér az alap beállításokhoz, ami szerinte jó. Egyedül a felbontást engedte változtatni, mindegy, Deck-en így is jól néz ki. Próbáltam még a Doom-ot, a Resident Evil 2-t és a 4-et. Doom-ot szerintem végig fogom játszani, mert akkora élmény 70+ fps-sel tolni azt is, hogy kedvet kaptam hozzá Deck-en. :D Feltettem még a Chiaki-t, sikerült hozzá olyan vezérlőkiosztást találni, ahol működik a Trackpad is ill. bekapcsoltam a haptikus rezgést. Durva, hogy milyen tűéles a Deck-en a gép, mintha natívan játszanám. :Y

Hirtelenjében ennyi tapasztalatot szereztem, próbáltam volna mondjuk a Fortnite-ot Windows alatt, de nincs még mindenhez driver. Örülök hogy végül az OLED mellett tettem le a voksom, így kellett volna először kiadni a gépet.

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Steam Deck
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.