Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) Viper26 válasza Terrorista (#8950) üzenetére


Viper26
nagyúr

SP 1 óta nekem lassú a boot.Vagy legalábbis lassab érezhetően. :U

iPhone 14 | FR955

(#8952) N_A_S válasza Sefi84 (#8946) üzenetére


N_A_S
veterán

Melyik pakkot kell használni? A legfrissebb nekem is 85 körül dobált 5GHz-en HT-val

https://tinyurl.com/phnas

(#8953) subaruwrc válasza toyone (#8943) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor nincs meg az 5.2 :((

(#8954) Sefi84 válasza N_A_S (#8952) üzenetére


Sefi84
senior tag

10.3.3.

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#8955) Winne válasza Qru (#8945) üzenetére


Winne
nagyúr

:D:D

SSD témával kicsit még várakozó állásponton vagyok. A minimum szint nálam az Intel lenne ahogy ismerem magam, abból meg el kellene dönteni, hogy csak a rendszert hagyom-e rajta, vagy a steamet is, mert a kettő opció között nagyon nagy a méretkülönbség. :D Talán mennek lejjebb az árak/ugyanannyiért lesznek nagyobbak/jobbak, mert Q6600 mellett volt nálam egy Kingston, hát attól nem vágtam hanyatt magam... :)

Ezzel az Instant Boot opcióval most megismerkedtem rendesen, csak annyit csinál, hogy mikor lekapcsolom a gépet, akkor újraindul, betölti a rendszert, és mikor újra bekapcsolom, akkor gyk gombnyomásra kész rendszer fogad. Vajon ennek vannak negatív hatásai?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8956) N_A_S válasza Sefi84 (#8954) üzenetére


N_A_S
veterán

nem értem hogy dob dob ez neked ennyit HTon, ugyanezt használom.

https://tinyurl.com/phnas

(#8957) Qru válasza Winne (#8955) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem Kingston van és az is gyorsabb mint a hdd, sokkal gördülékenyebb. De persze egy Inteles még gyorsabb nyilván. OS+ 1-2 játékra elég bőven egy 64GB-os.

Ha nincs SSD-d akkor nincs káros hatása. Vélelmezem, hogy amolyan hibernálás eleven működhet, kiír mindent a háttértárra és amikor bekapcsolod nem kell mindent előrről betöltögetnie, hanem egyből, kvázik mint egy képfájlból berántja/betölti az egészet.

#nincsbennetarcsi

(#8958) Winne válasza Qru (#8957) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez egyértelmű, jobb volt, mint a hdd, csak nem estem hasra azok után, amiket olvastam. Az írási ciklusoktól nem félek, olvastam valamilyen tesztet róla, ahol kiszámolták, hogy átlagos használat mellet is nagyon sokáig elmegy.

Akkor így hagyom, egész jó mikor hazaesek melóból és benyomom, már megy is. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8959) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Sziasztok!

Ha egy ilyen procihoz a GPU-t is támogató H67-es chipsetes lap kerül párosításra, ezek kezelnek egyszerre 2 monitort?
Ahogy elnézem portokkal elég jól el vannak látva.

(#8960) abéla válasza Landon (#8935) üzenetére


abéla
senior tag

Azért az elgondolkodtató, hogy ez az lsdmeasap nevű guru kijelenti, hogy a hosszas linxelés hőmérséklettől és feszültségtől függetlenül maradandó elváltozásokhoz vezet, ennek ismeretében (mondjuk a validitás azért nem 100% itt sem) az itt látott 1,4-1,5v-on nyomott 12-24 órás linx-hez csak gratulálni tudok. De mint korábban is mondtam, az úttörök sorsa ez, ne csüggedjetek :DDD .
De komolyan, azért ez a: "kicsit emeljük a feszt, majd megint dobálja a bsod-ot, nna megint kicsit emelünk, egészen az újabb instabilitási jelek jelentkeztéig" metódus valami végtelenül amatőr szagot áraszt, miközben az egyetlen érv, hogy gyorsabban számít a cpu és gyorsul a gép. Hol? desktop? a szűk keresztmetszet a hdd, de még az sdd is, game? ott meg olyan vga-limit van hogy ihaj, munka-alkalmazások? esetleg, de ott meg a stabilitás mindenek felett, jja igen a statikus tesztek, meg a linx-ben a gflops, de az meg "betöri" a cpu-t, na igen és még egy érv: a lámpánál bögetett motor fílingje :DDD
Azért ez már kezd egy kissé a vga vs. furmark problémakörre hasonlítani :U . (nem is tudom, ki utalt erre itt nemrég ;] )
Ja és ne haragudj, hogy a lelkedbe gázoltam(melyre egyből személyeskedéssel reagáltál :( ) a giga lapokra tett kijelentéseimmel, miszerint a korábbi típusok(és úgy tűnik a mostani sem kivétel) biosa nem a legjobb és a support területén sem nagyon jeleskedtek, nem is beszélve a félévente kiadott revizóikról(persze tudom, a mindent átható innováció vezérli őket :) ). Egyébként a lassúság alatt a bios betöltési idejét értettem, nem pedig az alaplapok közötti 1-2%-os tesztbéli -egyébként általam is jelentéktelennek tartott- különbségeit (ennek ellenére késöbb linkeled a "hatalmas" eltéréseket prezentáló teszteket, amivel a személyeskedésed alapját képező állításod magad ellen fordítod... :U ugye, ha már kötözködsz, nem ártana mind a szövegértelmezés, mind a fogalmazás területén némileg körültetikintőbben eljárnod

hootka!

(#8961) Winne


Winne
nagyúr

A magok közötti hőmérsékletkülönbségek mekkora értéknél normálisak még?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8962) abéla válasza abéla (#8960) üzenetére


abéla
senior tag

Hopsz most látom, bios betöltési idő helyett természetesen a boot-időre gondoltam (mielőtt belekötnél, kedves Landon).

hootka!

(#8963) abéla válasza Winne (#8961) üzenetére


abéla
senior tag

Nekem is van ennyi és ahogy elnéztem másoknál is hasonló.

hootka!

(#8964) stratova


stratova
veterán

Üdv!

Remélem még nem szerepelt:
Intel Z68 chipset coming May 8th, aggressive prices

(#8965) fsb1000 válasza Winne (#8961) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nálam kicsit több... ne aggódj.

---

Ez a "bejáratási idő" nálam is jelentkezett.. Még az akárkicske OC guru idézése elött pár héttel írtam

Azóta semmi változás.

(#8966) boogie84 válasza Winne (#8961) üzenetére


boogie84
veterán

Mag és mag között nekem linx alatt ugrál 2-3 fokot.
És másik eset, gondolom akk végzett egy ciklussal, akk meg 10-et is csökken az összes.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#8967) Winne


Winne
nagyúr

Akkor megnyugodtam, köszi. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8968) #02119936 válasza abéla (#8960) üzenetére


#02119936
törölt tag

Nem csak a linx létezik mint bencs. Ott van a WinRAR is, az sem bírja túlzott OC-t csak 90%-ot használ.
Van itt olyan ember aki a GPU-plusz 0,2 -0,3 voltot ad és még megy a gépe? Nem hiszem hogy sok van itt. Valószínű hogy a CPU-nak sem használ ekkora tranzisztorszám mellett.

(#8969) MrTwister válasza abéla (#8960) üzenetére


MrTwister
őstag

K-s procit húzunk, ami ugye Intel által támogatott tuningra, ha gond van akkor meg ott a garancia! Ennyi. :C Kb. 3 év múlva meg mire eladom már kit érdekel, hogy mennyire "tört be" a kicsike, addig meg tuti kitart ésszerű tuning mellett(kopp-kopp) :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#8970) Erdei88 válasza abéla (#8960) üzenetére


Erdei88
veterán

Játékok alatt nálam volt gyorsulás default és 4,2Ghz között.

(#8971) Sefi84 válasza N_A_S (#8956) üzenetére


Sefi84
senior tag

4400 HT OFF

4400 HT ON

Erre nem tudok mit mondani! :DD

Egyébként van az installos, azt felteszed és abba a mappába belemásolod az új pakkot, én így csináltam eddig mindig, próbáld ki!!!

Egyébként gflops-ok közötti különbségek inkább a ram frekije miatt van, nem pedig a mennyisége miatt! (MINDENKINEK mondom)

Winne: nézd meg a hőfokaim, teljesen rendben vannak a tieid nyugi! :K

MrTwister: Teljesen egyetértek :C

stratova: Eddig kb 10x linkelték már be :))

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#8972) Sefi84


Sefi84
senior tag

HT ON és HT OFF között fogyiban annyi a különbség, amennyivel kevesebb feszt kér, tehát nagyon minimális.
Aki ezért nem használja esetleg, annak azt javaslom ne tegye, hadd menjen!!!
Ha a játék miatt kapcsolja ki az más, de ennél megkockáztatom, hogy az sem veszít sokat. :N

Egyébként mindenki használja úgy, ahogy szeretné :R

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#8973) abéla válasza Erdei88 (#8970) üzenetére


abéla
senior tag

Hány % és melyikben? Komolyan érdekel, nem kötözködésképpen, mivel én csak unigine, meg fc2-ben néztem; különösen bf:bc2 érdekelne, mivel az erősen cpu-függő, azért ott elképzelhetőnek tartok némi gyorsulást (és sokat is játszok vele, ellentétben a gta:iV-gyel :) ).
szerk: nameg a 6870 cf-ednek van is esélye megszorongatni a proci-t...

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#8974) _Volkovy_ válasza abéla (#8960) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Úgyúgy.. Tényleg semmi értelme manapság i7-et húzni, HACSAK nem használsz 8 magot lefoglaló-kihasználó, számításigényes dolgokat.

(#8975) N_A_S válasza Sefi84 (#8971) üzenetére


N_A_S
veterán

Na ez az Installos téma volt a megoldás! Thx! :R

https://tinyurl.com/phnas

(#8976) fsb1000 válasza Erdei88 (#8970) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nálam is... jelentős. Persze nincs VGA limitem (amikkel játszom).

(#8977) Erdei88 válasza abéla (#8973) üzenetére


Erdei88
veterán

Crysis Warheadet néztem, ott 10-12% volt. FullHD 4XAA Frost.
BC2-höz nincs benchmark így nem igazán tudok róla nyilatkozni, rendszeresen multizom, de szerintem nincs két ugyanolyan szituáció, így nehéz lenne megmondani. Arról nem is beszélve, ha bármilyen monitorozó progi fut a háttérben 15-20perc után merevre fagy.
Szerintem az 5970nél kellene, hogy gyorsuljon.

_Volkovy_: játékok alatt a HT-nak sincs értelme...

[ Szerkesztve ]

(#8978) abéla válasza MrTwister (#8969) üzenetére


abéla
senior tag

Majd jól belinkelem a hirdetésedbe ezt. ;] Végülis tényleg mindenki azt csinál amit akar, persze továbbra sem szívesen vennék procit ilyen tudatos tuningerektől, mint Te. Garanciával esetleg, bár úgy tudom, hogy ha emeltebb órajelen döglik be a cpu, ezt az infót ki tudják nyerni belőle -nyilván, ha még nem jött ki belőle a működtető füst :) vagy nem próbálta a delikvens sütőben helyrehozni (bár a vga-k mikrorepedésein még talán segíthet is a precíz "sütés" )- jó lenne ha valaki közölné az ide vonatkozó tapasztalatait (szövegértelmezési problémákkal küzdők kedvéért: a bedöglött cpu gariztatásával kapcsolatos tapasztalatokra vagyok kiváncsi ) .

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#8979) N_A_S válasza Sefi84 (#8971) üzenetére


N_A_S
veterán

A 4400-hoz neked ilyen sok fesz kell? Vagy itt még nem volt kitesztelve?

https://tinyurl.com/phnas

(#8980) MrTwister válasza abéla (#8978) üzenetére


MrTwister
őstag

Nyugodtan. :DD Amennyire én eddig meghúztam a procit afelől nyugodt szívvel adnám el!(0 MHz mivel eddig vacakolt a memóriám)De majd szeretném húzni mivel K-s procit vettem ,persze csak ésszel(Intel által javasolt feszültség határokon belül), akinek ennek tudatában nem kell hát sajnálom majd lesz olyan aki így is elviszi. Nyilván nem te leszel a vásárlóm, de vannak olyan emberek hidd el akiknek még csalogató is a vásárlás szempontjából ha tudják, hogy van az adott proci/lap/memória triumvirátusban egy néhány plusz 100 MHz-ecske! :K Abban viszont soha nem lehetsz biztos ha mondjuk 2-3 év múlva veszel ilyen konfigot, hogy a gazdája mennyire tuningolta, ugyanis tudomásom szerint nincsenek "tuning indikátorok"(pl. Apple telefonok leesés meg víz indikátorai)ezekben a procikban. Ez van. Én ezért is veszek mindent újonnan és neked is ezt javaslom! :C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#8981) boogie84


boogie84
veterán

[link]

Megy ez mint az ágybavizelés :D Biosban 1,270V , Linx (20 kör) alatt 1,264V... Sztem menni fog még ez alá is. :K

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#8982) abéla válasza Erdei88 (#8977) üzenetére


abéla
senior tag

Ok, bevallom 1-2%-os növekményt tapasztaltam (bár ez mérési hiba is lehet, lévén nem mértem ki kellően sokszor egs statisztikai eredményhez).
Mondjuk én 1680x1050-ben néztem (neked gondolom nagyobb felbontásban futott, amiben méginkább vga függő a téma).
Linkeltek itt nemrég egy német, rendkívül alapos tesztet, ott voltak húzott eredmények is, talán gtx580-nal, megpróbálom visszakeresni.

hootka!

(#8983) Erdei88 válasza abéla (#8982) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam volt különbség. Szintetikus tesztekben meg 100% hogy van.
Viszont ha ennyire tuning-ellenes vagy, akkor miért vették K-s procit? Nem lett volna elég egy 2400?

(#8984) abéla válasza MrTwister (#8980) üzenetére


abéla
senior tag

Remélem nem gondoltad, hogy komolyan gondolom a jövőbeli üzletrontásod. Aki használtan vesz cuccost ezt(is) megfizeti (vagy legalábbis a bizonytalanságot). Igazából az ésszerű és indokolt (ami az esetek többségében hiányzik :U ) tuninggal nincs nekem semmi bajom, csak itt felmerült az eszement linxeléssel kapcsolatban némi kétely, meg cpu-betörés, ilyesmik...erre reagáltam

hootka!

(#8985) abéla válasza Erdei88 (#8983) üzenetére


abéla
senior tag

3dmark-okban a cpu score azért némileg árnyalja a képet. (meg hogy egy gtx570 egy kategoriában cicereg egy 5970-nel, persze lehet xarrá volt húzva az nv)
Mint fentebb is írtam, ha valamiféle kézzelfogható előnyt kovácsol számomra a tuning, alapfeszkörnyéki 20-30%-os(so 4-4,5ghz) órajelemelés jöhet, de eddig nem sikerült meggyőznöm magam :D.

hootka!

(#8986) abéla


abéla
senior tag

Sajna nem találtam az említett oldalt, de itt a topicban is feltüntetett bit-tech-es tesztben crysis-ben a 48%-os tuning (3,3-->4,9) hozott ~11%-os fps növekményt(60-->67), ezt elnézve és feltételezve a linearitást az én szerény 4ghz-em(21%) 1-2 %-os növekvénye itt lenne vagy 4%(az mondjuk legyen 3 frame). Persze régebbi gémekben vagy alacsonyabb felbontásban(bár már az 1680x is kikopóban) lehetnek jobb eredmények is, de azért ez a 10% nem biztos hogy megér nekem annyit, hogy komolyan feszelni kellejen a cpu-t, 4ghz környékén meg látható, hogy alig van hatása az órajel emelésnek.
Itt pl 42%-os tune (4700ghz, 2500k) mellett sincsennek éppen eget rengető növekmények (1680x felbontásban jó ha 5-10%-ok).

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#8987) SVLaller válasza abéla (#8986) üzenetére


SVLaller
senior tag

2500K esetében szerintem inkább a 3,7GHz-hez kéne viszonyítani a tuningot, mert ez gyárilag benne van mindegyikben, alapból tudja akár H67 lapban is.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#8988) Mukorka válasza abéla (#8986) üzenetére


Mukorka
addikt

Az sem mindegy milyen játékról van szó. GTA4 , BFBC2, vagy a legújabb Total war-Shogun 2 is prociigényes , ezekben sokat dobhat. Majd csinálok tesztet a két 6870 toxiccal.

SVlaller: az nem mindegyik magra vonatkozik és nem minden alkalmazásnál.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#8989) abéla válasza SVLaller (#8987) üzenetére


abéla
senior tag

Csak épp nem mind a 4 maggal. Tudod, turbo core 2.0 (33,34,35,36),

hootka!

(#8990) *Ropi* válasza abéla (#8986) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...42%-os tune (4700ghz, 2500k)"

Kicsit sok lesz az, inkább 4,7 GHz, nem? :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8991) abéla válasza Mukorka (#8988) üzenetére


abéla
senior tag

Megköszönném, tesztekből is látszik hogy bc2 inkább cpu-limites, így ott lehet esetleg komolyabb előnyre szert tenni.
Esetleg nem tudsz cf-es, komoly vga-kombós sandy tesztet linkelni?
Mondjuk nem is értem miért nem sandyvel tesztelték az új 6990, gtx590 kártyákat. (persze tudom én viszonyítás meg ilyenek, de hogy sehol nem lépték meg ezt :F )

**Ropi**: vagy 42000%-os növekmény :DDD

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#8992) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Egy GTX 580 durván 4.0 Ghz i5 2500K órajellel jól érzi már magát?!
Úgy értem, FullHD felbontás mellett. Nem lenne cpu limit?! :U
Nem is hogy cpu limit, hanem hogy lenne értelme a procit 4 ghz avagy fölötte járatni ilyen GTX 580 as kártya mellett?!
Gyorsulnának a programok vajon?! :U
Még sajnos nem tudtam kipróbálni... :U

[ Szerkesztve ]

(#8993) #02119936 válasza boogie84 (#8981) üzenetére


#02119936
törölt tag

Megy a seed rendesen 100Kb/s :DDD a tesztek alatt ki lehet kapcsolni, mert lassítják rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#8994) abéla válasza Dj Dekko! (#8992) üzenetére


abéla
senior tag

Szerintem fullhd-ben 4ghz elég egy 580-as alá. (bár bfbc2 és cpu-evő társainál kissé homályos a kép :D , de itt is néhány %-ról beszélünk max)

hootka!

(#8995) abéla válasza Mukorka (#8988) üzenetére


abéla
senior tag

Nna itt egy tanúlságos gtx 580 sli teszt, midoc 2600k-val. (Azért dúrva, hogy metro2033 keményen megfogja a 580sli-t :DDD ). Láthatólag némelyik cpu-igényesebb(dirt2, crysis) vagy vga igénytelenebb :D (resi) game profitál az oc-ből, a többiek kevésbé.

szerk: azért ennek fényében kiváncsi vagyok Mukor cf-es bc2 tesztjére (hétvégén lehet megnézem én is light tuninggal, ha engedi az istenadta :DDD ).

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#8996) SVLaller válasza abéla (#8989) üzenetére


SVLaller
senior tag

tényleg, ez láttam egy cikkben az elején, ez p67-nél is így van? nálam a bios meg a gyári tuning progi is úgy írja, hogy egyszerre állítja mind a 4 mag turbo szorzóját és az alap a 37.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#8997) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

P67-UD4 B3 lapom van, természetesen a legfrissebb F3-as BIOS-al Régebbi lapommal meg tudtam oldani, hogy a billentyűzettel be lehessen kapcsolni a gépet. Ez itt nem működik, hiába állítom be a BIOS-ban az erre vonatkozó opciót, hiszen a billentyűztem nincsen áram alatt kikapcsolás után. (az infrás vevőn nem égnek a ledek). Gondolom vezetékes billentyűzettel működne a dolog. A lapon nem találtam semmilyen jumper-t, ami ezt szabályozná.

Hogyan tudnám billentyűzettel bekapcsolni a gépet?

A választ előre is köszönöm!

(#8998) abéla válasza SVLaller (#8996) üzenetére


abéla
senior tag

Passz, h67-ben nem rágtam bele magam, de szerintem a fentebb írt 33/34/35/36 -os magszorzókat tolja feljebb eggyel, így 4 magra kapsz 34x, 1magnál meg 37x-et, de szigorúan szerintem. :)
szerk: sorry benéztem h/p-t, p67-nél így van (mondjuk az én lapomnál ezt turboboost néven teszi, de ez mindegy).

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#8999) Landon válasza Sefi84 (#8971) üzenetére


Landon
őstag

Ezt nem tudom elhinni... (ne érts félre nem benned nem bízom! Csak hitetlenkedek :) ) x fórumon x sok ember leírta, elmondta, hogy nyilvánvaló különbség a HT ON és HT OFF között VAN. Azaz, HT ON feleződik a GFlop szám és ez eddig MINDENKINÉL így is volt! :F Elképzelni nem tudom Te hogy kaptad ezeket az eredményeket! O.o

Szerk: Ok most olvasom mi a megoldás. Na akkor a mai nappal is jóval okosabbak lettünk... :D :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#9000) Mukorka válasza abéla (#8995) üzenetére


Mukorka
addikt

Az sem mindegy mivel mérték a metro-t, annak a beépített benchmarkja hibás.
Ezek avarge értékek, még nekem is min 41 , max 92 avg 50 körül volt amikor teszteltem.

Ezenkívül ez csak pár játék, hiteles képet szerintem olyan 50 2009-2011 játék adhatna

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.