Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9301) subaruwrc válasza abéla (#9299) üzenetére


subaruwrc
félisten

a háttérkép azért ilyen mert versenyre készültek az eredmények és kötelező ezt használni, amúgy énis hányok tőle, meg nem látom mit kell megnyitni ..

lehet hogy nem jóra válaszolok, de biosban ezeket a limiteket átraktam az elérhető maximumra 1000A és 500W asszem v fordítva .. :))

hogy ajánlott e a bclk emelés azt nem tudom megmondani. mindennapos használatra én nem javasolnám mert ugyebár minden vezérlő órajele egy órajelgenerátorból fakad, tehát ha a bclk-t emeled, elmozdul minden, ami hamar / 4-6% / után instabilitáshoz, kékhalálhoz fagyáshoz, etc vezet.
nálam a stabilitás nem igazán volt szempont, ezért úgy állítottam be a rendszert, hogy lehetőleg minden a maximumon fusson. ezek a ramok alapból 2000 c9-esek, itt meg mennek 2140+-t :D 100*55 cpu / 21,33 rammal bootoltam, és amikor bestabilizáltam a pifastot, emeltem még a bclk-n hogy javítsak az eredményen. ennek a procinak ezzel a hűtéssel itt a vége, holnap követi egy elméletileg mégjobb darab ..

(#9302) abéla válasza subaruwrc (#9301) üzenetére


abéla
senior tag

Köszönöm az korrekt és informatív válaszokat. :R Természetesen, ha versenyről lévén szó, a korábban álatalam kifogásolt felület teljesen érthető és elfogadható; remélem kifogsz valami unique darabot, sok sikert a megmérettetésen :K
(Idle/load hány C°-os így a proci?)

hootka!

(#9303) Erdei88


Erdei88
veterán

Találtam még egy tesztet a P67 2X8 vs X58 2X16 -as témára. + 3 Way Sli/CF.
P67, X58, And NF200: The Best Platform For CrossFire And SLI

(#9304) szasanyi válasza Fail3D! (#9300) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem. A válasz magyarázatát itt találod.

(#9305) whitehand válasza diegho (#9284) üzenetére


whitehand
senior tag

Ha jó lesz drága is lesz...

(#9306) abéla válasza Erdei88 (#9303) üzenetére


abéla
senior tag

Ez az Asus P8P67 WS nem semmi egy alaplap, mondjuk az ára is ehhez mérhető.

hootka!

(#9307) subaruwrc válasza abéla (#9302) üzenetére


subaruwrc
félisten

2 maggal idle 38-40
3 maggal 42-45
all cores 44-46
load 75-80c , ezt csak 4 maggal néztem

(#9308) Bredokk


Bredokk
csendes tag

abéla: te kaptál a DP67BG -hez wifi/bt adóvevőt? ha igen akkor működik? nekem csak a BT megy :\

(#9309) abéla válasza Bredokk (#9308) üzenetére


abéla
senior tag

Kaptam, de megmondom őszintén, nem próbáltam ki. :( Pontosan mi a gond?

subaruwrc: kösz az értékeket; kiváncsi voltam a felső határokra viszonyítási alapként (megnyugtatóan messze járok tőlük :) ). Azért nem semmi mekkora tartományban lehet működésre bírni ezt a cpu-t, alapon, load jó ha 50C°. Szegény x6 is ilyen hűvös volt, de gyárilag nem nagyon ajánlották az 56 fok főlé tornászást, ez meg itt 80-an rohangál :DDD
Korábbi elveimet nem sutba dobva, azt kell mondanom, hogy ha valahol, hát ilyen formában van létjogosultsága/értelme a brutál tuningnak: válogatott, kereskedelmi forgalomba nem kikerülő, csúcs-tuningpotenciával bíró procik hűlyére hűtése, majd szénné húzása, de ebben a buliban legalább mindenki ezt teszi és mindezt dokumentált, szabályozott formában.
Hűtsd hülyére, húzd szénné! :DDD

hootka!

(#9310) MPowerPH válasza subaruwrc (#9276) üzenetére


MPowerPH
félisten

Impresszív. :)) Kíváncsi leszek arra az egy fokkal ütősebb darabra. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9311) warcat válasza Fail3D! (#9300) üzenetére


warcat
veterán

Ne vegyél meg egy kifutóban lévő technológiát,ha sok a sandy,várj árcsökkenésre,meg AMDre.
Neked kell eldönteni mi éri meg,de ha nem akarsz 2-3 évig mondjuk videokártyán kivül másra költeni,akkor most Sandyt kell venni,nem hiszem,hogy bárki komoly vitát indíthatna új gép esetén míg nem érkezik meg a Bulldozer.

EA: It's in the crate!

(#9312) subaruwrc válasza abéla (#9309) üzenetére


subaruwrc
félisten

az az igazság, hogy olyan igazán durva terhelésnek nem tettem ki a procit, oké a magas fesz, de ez sandy bridge tuningban átlagosnak számít. többszálas full terhelést nem adtam neki, leginkább 2d-t teszteltem ami 1 magot terhel csak és azt sem fullra. az a load 80c 5200mhz 3d11 phsyx teszt közben volt :D hát ja ez egy ilyen " sport " , én meg a lehetőségekhez képest kihozom belőle a maxot.

BMW001
hát arra énis, mert hűvösebb, és vagy 200mhz-cel többet megy mint ez :Y
nem iszom előre a medve bőrére, de ha az is ott koppan le max validra, mint ahogy ez tette, hogy az a max órajel amin még biosba visszajutok, akkor csúnyán 5700+ os tesztek lesznek :DDD főleg hogy az előzetes teszten csak csirke gyárihűtés volt rajta és 1.55v-ot sem kapott :))

akkormár, a kedvencem :D
win7 OS - no tweak.
remélhetőleg elsőként sikerül majd 6 perc alá kerülni itthon :))
ja igen, ha az a cpu úgy megy ahogy kinéz, akkor 1m / 32m / pifast magyar csúcs várható :DD

[ Szerkesztve ]

(#9313) davidsz válasza davidsz (#8626) üzenetére


davidsz
őstag

Hogy válaszoljak a saját kérdésemre :D
Asus SABERTOOTH P67 alaplap + i7-2600K jó választás volt. Nem bántam meg. Egyenlőre úgy érzem magam vele, mint "Alice csodaországban".
Jelenleg 4,4 Ghz-n megy. Ez se a saját érdemem csak biosban ráklikkeltem, hogy "overclock" :DDD
Akinek ugyanilyen párosa van, az írhatna, hogy meddig volt stabil!

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#9314) MPowerPH válasza subaruwrc (#9312) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eh, az akkor szépnek ígérkezik. Mondjuk ha gyárival úgy ment, tripla radis vízzel biztosan nem lesz probléma a melegedés. Megérné fagyállót bedobni a fagyiba egy napra, és azt keringtetni, úgyis az asztalon van mindened. :D
Nem a wPrime a kedvenced? :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9315) subaruwrc válasza MPowerPH (#9314) üzenetére


subaruwrc
félisten

de, 6.3as gulftownnal az a kedvencem :DDD
ezzel meg vízzel futom az egyéni spi32m rekordot :DDD

(#9316) toyone válasza subaruwrc (#9315) üzenetére


toyone
őstag

Remek eredmények. :C

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#9317) subaruwrc válasza toyone (#9316) üzenetére


subaruwrc
félisten

:R :D

(#9318) MPowerPH válasza subaruwrc (#9315) üzenetére


MPowerPH
félisten

:D

Don't Tread On Me

(#9319) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

(#9320) subaruwrc válasza MPowerPH (#9318) üzenetére


subaruwrc
félisten

asus p8p67 biosnak ne higyj..
én nem tudom az mit álmodott,de ez egy átlag 5300 as cpu .. :W

mod
roszabb :(((

[ Szerkesztve ]

(#9321) MPowerPH válasza subaruwrc (#9320) üzenetére


MPowerPH
félisten

Eh, akkor ezek szerint mégsem annyira best. Rosszabb mint az előző?

Don't Tread On Me

(#9322) Bredokk válasza abéla (#9309) üzenetére


Bredokk
csendes tag

Hát ugye van ez a kis szerkezet, amit az egyik alaplapi usb csatolóra kellett rádugni.
Ez után a rendszer jelzi is, hogy új hárdver van a láthatáron, de csak bluetooth -t jelez, ami jól is működik. A wifit nem is jelzi az eszközkezelő sem.. :F Pedig a kis cuccra rá van írva a wifi és a bt mac címe is.

(#9323) Prosector


Prosector
addikt

Sziasztok!

Lap/proc/ram cseret tervezek a jovo honap elejen.

A vga-hoz nagyon gyenge termeszetesen a mostani cpu-m es ezert egy 2500K-ban gondolkodom(a tuning szempont),de mivel kell vennem lapot is,ramot is,ezert atmenetileg egy 2120-ast vennek bele.

Nem akarok varni mar a cserevel,mert majusban ki jon par olyan jatek amit ki akarok probalni(Brink,Dirt3 stb.)

Az lenne a kerdesem,hogy mennyire "taltosodna" meg a 6950-em,ha most egyelore csak az i3-ast tennem melle es nem a 2500K-t.

Aki hasonlo szituban volt/van leirhatna a tapasztalatait.

Koszonom

(#9324) Qru válasza Prosector (#9323) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazából a 2120-as is elég a 6950 kihajtásához, szóval ez E6300-hoz képest így is sokat fognak gyorsulni a játékok.

#nincsbennetarcsi

(#9325) Kecuhun válasza Prosector (#9323) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Ég és föld lesz a különbség. Én egy C2D E8400-ról váltottam 2500K-ra. Azóta száguld minden, pedig a 8400-as sem volt egy gyenge proci.

(#9326) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Bocs, hogy ide postolok, de máshol nem adtak választ a kérdésemre.
Vannak ezek az usb-s wireless hálozati adapterek, kérdésem hogy ezek csak fogadják a jelet,vagy képesek is jelet továbbitani :F :F
Valaki pls fontos lenne, hálozati témákat nem non vágom.

(#9327) XIII Ramses válasza diegho (#9274) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Ez teljesen szélsőséges, és nem szokványos helyzet. Ha ilyen igénybevételre (gőzöm sincs milyen program lehet ez) használod a gépet, akkor igazad van.
A felhasználók 99%-ának nincs szüksége egy komolyabb 775-ös processzor esetén sandyra váltania, inkább vga-t vegyen, azt rögtön észreveszi játékok alatt legalább.
Erre gondoltam csupán.

(#9328) XIII Ramses válasza Kecuhun (#9325) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Én q6600-ról váltottam 2500K-ra és egyáltalán eszre sem veszem a váltást, pedig a ram is kétszer annyi lett (4gb-8gb)
Prosector: Ha már van egy normális vga-d (és neked úgy látom van) akkor érdemes lehet váltani a játékok miatt. Vga limit miatt gyakorlatilag ugyanazt a sebességet érnéd el nagy felbontásban az i3-al is mint a 2500K-val. Ha pl egy 4870-esed lenne (mint nekem) semmit észre sem vennél...
R-go: vga-t is venni kell sandy csere esetén...

[ Szerkesztve ]

(#9329) Kakaduku válasza gainwardgs (#9326) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Én sem nagyon értek hozzá, de ha jól tudom, akkor át lehet váltani valami acess pointra a vevőt is, ami azt jelenti, hogy kapja mondjuk egy router-től a netet, vagy a jelet és tudja továbbítani azt egy másik eszközre. De nem biztos, hogy minden eszközzel működik. Én még nagyon-nagyon régen egy Dana usb-ssel csináltam meg.

(#9330) diegho válasza XIII Ramses (#9327) üzenetére


diegho
nagyúr

Tudom, hogy eléggé szélsőséges a dolog, ezért is agyalok a cserén, persze az is kérdéses meddig fog nekem ekkora proci kelleni, talán az év végéig. Viszont az megint másik dolog, hogy ha eladom a lapom, procim, ramom, ahhoz hozzácsapok kb 10-et és már kapok i5 2300-at, 4gb 1333 ramot, asrock h61 lapot.

(#9331) gainwardgs válasza Kakaduku (#9329) üzenetére


gainwardgs
addikt

:R

(#9332) Attila8006


Attila8006
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy jelen pillanatban van egy i3-530-as procim!
3600on húzom :C
megérné lecserélni egy i5-750re?
mert látom az gyárilag is kevesebb Mhz-en megy,illetve igaz látom nem 2magos hanem 4.
Lényegesen jobb teljesítményt fog nyujtani,és kifogja tudni hajtani a vga karim ami egy hd5850?
válaszokat előre is köszönöm :R
üdv:Attila

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#9333) Воланд válasza Attila8006 (#9332) üzenetére


Воланд
titán

Nem jó topic.

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9334) Attila8006 válasza Воланд (#9333) üzenetére


Attila8006
aktív tag

hoppá :U köszi szépen :R
Gyorsan írtam oda is :)

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#9335) Attila8006


Attila8006
aktív tag

na a másik topic halott :C :C
azért remélem minél hamarabb tud segíteni egy szaki :)

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#9336) Qru válasza Attila8006 (#9332) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokat nem nyernél, a i3-ad tudja a HT-t ezért 4 szálon képes dolgozni.

#nincsbennetarcsi

(#9337) szasanyi válasza Attila8006 (#9332) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem alapon közelítene a jelenlegi tuning teljesítményedhez. A megérné-e kérdés e témában értelmezhetetlen. :D Ez több mint 50%-ban arról szól, ki mennyi pénzkidobást enged meg magának.

[ Szerkesztve ]

(#9338) Attila8006 válasza szasanyi (#9337) üzenetére


Attila8006
aktív tag

köszönöm a hozzászólásokat :R
Igazából azért kérdeztem mert ugye alapon közelitené a tuning eredményem..de ha azt tuningolnám,akkor elkébzelhető hogy jóval erősebb lenne?
persze van hova tennem a pénzt e helyett is :C
de gondoltam beruházom rá amennyiben lényegesebben javulna a gép teljesítménye :U

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#9339) Qru válasza Attila8006 (#9338) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerintem értelmetlen pénz kidobás lenne a csere. Anyit enm javulna mint amennyit várnál tőle, a ráfordított összeget meg pláne nem hozná vissza gyorsaságban.
Ha gyorsasági fejlesztsen töröd a fejed vegyél inkább egy ssd-t pl (ha még nincs), többet ért mint 530-ról 750-re váltani.

#nincsbennetarcsi

(#9340) Attila8006 válasza Qru (#9339) üzenetére


Attila8006
aktív tag

értem :U
azért gondoltam egyébként a cpu cserére mert olyan érzésem van mintha nem hajtaná ki az i3-530 a hd5850et.
ez a konfigom elött egy Phenom 2 x4 920asom volt,és úgy érzem mintha az kicsit gyorsabb lett volna!
Holott ez ddr3,meg minden földi jó :C
amúgy még nincs SSD-m :U

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#9341) Lori82 válasza XIII Ramses (#9328) üzenetére


Lori82
senior tag

Szia.Én is mostanában akarok váltani Q6600ról core i5 2500-ra.Játékban nem tapasztaltál gyorsulást,de más területen?Pl. tömörítés,konvertálás?

(#9342) Erdei88 válasza Lori82 (#9341) üzenetére


Erdei88
veterán

Mindenben gyorsabb lesz.

(#9343) Qru válasza Attila8006 (#9340) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen azért a natív 4 mag jobb mint a 2+2-es felállás (2 fizikai mag + HT), de bőven elég a mostani procid is az 5850-ed kihajtásához.

#nincsbennetarcsi

(#9344) Attila8006 válasza Qru (#9343) üzenetére


Attila8006
aktív tag

értem köszönöm..akkor azt a kis pénzt amit a procira költenék költöm másra :R
de nem lehetséges hogy az i3 jobban teljesítene egy nvidia karival?
mert ugy halottam az amd atival megy jobban mivel az amd chipes ugyebár..az intel meg nvidiaval.
Mert ugy érzem az i3 mintha jobban ment volna a régi gtx460ommal,mint ezzel a hd5850el.
vagy ez csak tévedés részemről? :)
vagy inkább vegyek egy gtx470et a hd5850 helyére az i3-530 mellé? :U

[ Szerkesztve ]

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#9345) Qru válasza Attila8006 (#9344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, ez hülyeség. Minden párosítható mindennel ilyen téren. Driverek mások, ezért nehéz összehasonlítani. Szóval azonos vga-t azonos kaliberű AMD és Intel proci is egyformán jól hajt ki.

#nincsbennetarcsi

(#9346) Attila8006 válasza Qru (#9345) üzenetére


Attila8006
aktív tag

köszönöm :R
Akkor egyenlőre maradok ezzel a konfiggal :R

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#9347) KAMELOT válasza Attila8006 (#9344) üzenetére


KAMELOT
titán

Elég rossz döntés volt lecserélned a GTX460-t!
Én meghagytam volna! Hátha inkább akkor GTX560-at vásároltam volna a helyedben!

i5-750 mindeképpen jobb választás. 3,5GHz- simán fog menni esetleg ha jobbat akarsz akkor tessék.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9348) N_A_S válasza KAMELOT (#9347) üzenetére


N_A_S
veterán

Nem mondanám hogy rossz döntés volt. 768-as 460-at cserélt.

https://tinyurl.com/phnas

(#9349) Attila8006 válasza KAMELOT (#9347) üzenetére


Attila8006
aktív tag

sajnos a gtx460 768 eléggé levan maradva a hd5850től :) ezért is reméltem hogy eléggé odaver majd mindenbe :)
de eddig sajnos nem úgy alakultak a dolgok ahogy szerettem volna :)
de holnap meglesz az i5-750,és remélem azzal hasítani fog a gép :C
az is lehet majd kicsi pénzt még rááldozom,és lecserélem a vga karim is egy gtx470re.csak ahhoz meg lehet nem lenne elég a tápom :W
Gigabyte SuperB550 :U

Az elv olyan, mint a fing:Tartja az ember, amíg tudja.

(#9350) N_A_S válasza Attila8006 (#9349) üzenetére


N_A_S
veterán

elvben elég kell hogy legyen

https://tinyurl.com/phnas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.