Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) jeni válasza roberto211 (#8731) üzenetére


jeni
félisten

Ramból azt egy Kingston Hyperx 2x4 gb ddr3 1600mhz et gondoltam

érdemes még a Corsair Vengeance 2x4GB 1600/1866 MHz megnézned mert erre tuti a 1,5V működési gyári érték megadás

(#8752) Pala válasza Landon (#8748) üzenetére


Pala
veterán

Igazság szerint nekem sincs bajom a Gigabyte-tal, sőt! Volt még anno a BX-es korszakból egy nagyon jó kis Giga lapom (ma is működik hibátlanul!!), valamint EP31-DS3L, EP35-DS4 (ebből kettő is), mindegyikkel elégedett voltam. Illetve egyetlen kis bibi volt amire máig nem találtam magyarázatot: az egyik DS4-es lap kb. minden ötvenedik induláskor (tehát elég ritkán) visszarakta alap órajelre a procit és úgy bootolt. De utána átállítottam és simán ment.

Asusom is volt egy-kettő (TUSL2-C, M2N-E SLI, valami Nforce 2 Ultra chipsetes lap, illetve most egy P5QD Turbo), ezekkel sem volt soha semmi gondom.

Szóval igazából bármelyik márkát szívesen választanám továbbra is.

Asrock még félig-meddig mindig úgy él bennem, mint az Asus budget kategóriás leányvállalata, de az utóbbi időben egyre többen mondják, hogy már ők is megbízható lapokat gyártanak és nem kell aggódni velük kapcsolatban.

Számomra nagyon fontos, hogy MINDIG hosszútávú működésre tervezek (mert sose tudom, meddig kell kitartania az adott konfignak, lehet, hogy fél évig, de az is lehet, hogy 3-4-5 évig), tehát nálam fontos szempont, hogy minőségi alkatrészekből (kondik, stb.) épüljön fel a lap. Na ilyen téren melyik gyártó lehet a legjobb? Vagy nincsenek nagy különbségek?

[ Szerkesztve ]

(#8753) Dtomka


Dtomka
veterán

(#8754) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata az Asrock P67 Pro3 B3+Corsair Vengeance+Mugen2 kombóval. A hűtő már rég megvan, most tervezek platformot váltani és félő, hogy nem fognak elférni a ramok. Kösz előre is.

[ Szerkesztve ]

(#8755) boogie84 válasza Spirit (#8754) üzenetére


boogie84
veterán

Mugen2 alatt nem, mellette viszont elfér a vengeance a 2. és 4. slotban.. A ventit pedig picit feljebb tolod (pár lamellával).

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#8756) ezer válasza Qru (#8740) üzenetére


ezer
csendes tag

nem mozog a borda. gondolom akkor felfekszik. nem tudom mennyire lehet rányomni. nem szeretném ha megsérülne a proci. hogy állapitom meg hogy felfekszil e?

(#8757) Zoli83 válasza KAMELOT (#8733) üzenetére


Zoli83
tag

Köszi NAS, KAMELOT!

Akkor jól gondoltam, bár nekem egyáltalán nem fontos az IGP. :U Eddig biztosra vettem, hogy Gigabyte P67 UD4 lesz az I5 2500K proci társa, de a srácok elbizonytalanítottak. :DDD Igazándiból az lenne a lényeg, hogy stabil és jól tuningolható lap legyen ami nem teljesen fapados. :K Úgy tudom, hogy inkább a procin múlik a tuningolhatóság, mint a lapon, de cáfoljatok meg ha tévedek. Ezek után félve kérdezem, Gigabyte P67 UD4 vagy Asus P67 EVO?

(#8758) Landon válasza Pala (#8752) üzenetére


Landon
őstag

Hát szerintem hatalmas különbség nincs e téren. H ez a fontos akkor inkább az a lényeg, hogy bármelyik márkát is választod, ne az olcsókategória közül válassz típust! :) Giga ugye már régóta reklámozza a jóminőségű kondiait, 2oz-ás lapot etc. (UltraDurable3). De mivel ez marketingfogássá vált már elég régóta így ezeknek a megfelelője szerintem majd mindegyik gyártónál megvan. Inkább az a lényeg, hogy ne olcsókategóriás legyen a típus.

Én most csak a saját tapasztalatomból tudok kiindulni GA téren: nekem eddig (kopkopkop faasztal) bejött az UD4 minden szempontból. Egy negatívumot tudok csak felhozni és az a kezdetleges BIOS. BIOS téren van még mit behozni ez nem is kérdés... Az új F3-as BIOS is egy lépés előre és kb. másfél hátra. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8759) Landon válasza Zoli83 (#8757) üzenetére


Landon
őstag

Én egyértelműen UD4-et mondanám. Az EVO még csak egy súlycsoportba sincs az UD4-el. :S Akkor már inkább Delux...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8760) Воланд


Воланд
titán

Intel's Panther Point to include native USB 3.0 support, Z68 chipset to launch May 8th?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8761) tomic válasza Zoli83 (#8757) üzenetére


tomic
addikt

Asus P8P67. Minden ami kell neked rajta van. Vagy Asrock 4-ese.
Vagy Msi gd55 ,gd65.
Van választás bőven. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8762) SVLaller válasza Landon (#8759) üzenetére


SVLaller
senior tag

miben jobb az UD4 annyival, hogy még egy súlycsoportban sincsenek?

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#8763) Zoli83 válasza tomic (#8761) üzenetére


Zoli83
tag

Van választék bőven, ezért nem tudok dönteni. :B Keresgélek neten valami tesztet, hátha segít a választásban. Az EVO lapot azért írtam, mert akitől fogom venni, most van neki egy ilyen, de olyan UD4-es árkategóriában gondolkozom. Lehet marad az UD4, még van egy hónapom agyalni rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#8764) Воланд válasza SVLaller (#8762) üzenetére


Воланд
titán

Ez egy jó kérdés, mert szerintem az evo jobb. [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8765) jeni válasza tomic (#8761) üzenetére


jeni
félisten

Asrock Extreme 4 jobban megérné mint az Asus P8P67-t,mert az Asrock olcsóbb és fullos lap,ráadásul ahhoz mellékelnek egy előlapi USB3 dokkot. Az Asus is tudja azt de nem mellékelnek olyan adaptert és valószínű hiába van az alaplapon nem lesz kapható külön az USB 3.0 adapter.

Jó választás ez mert későbbiek folyamán ha jobban elterjednek az USB 3.0 eszközök akkor nem kell a házat lecserélni,mivel az előlapra ki lesz vezetve az USB 3.0

[ Szerkesztve ]

(#8766) jeni válasza Zoli83 (#8763) üzenetére


jeni
félisten

Asrock Extreme 4 jobban megérné mint az Asus P8P67-t,mert az Asrock olcsóbb és fullos lap,ráadásul ahhoz mellékelnek egy előlapi USB3 dokkot. Az Asus is tudja azt de nem mellékelnek olyan adaptert és valószínű hiába van az alaplapon nem lesz kapható külön az USB 3.0 adapter.

Jó választás ez mert későbbiek folyamán ha jobban elterjednek az USB 3.0 eszközök akkor nem kell a házat lecserélni,mivel az előlapra ki lesz vezetve az USB 3.0

[ Szerkesztve ]

(#8767) Winne


Winne
nagyúr

Urak egy kérdés merült fel. Kb fél órája hazaértem, benyomtam a gépet, majd kimentem enni, aztán elmentem itthonról és most értem haza. Azt tapasztaltam, hogy a gép nem megy. Megnyomtam a bekapcsológombot és kb 5 másodperc alatt feldobta a betöltött asztalt, még kb 5 másodperc múlva adott áramot a billnek és az egérnek is. Hibernálás és alvó állapot ki van kapcsolva.

5let, hogy mi lehet ez? :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8768) Dtomka válasza jeni (#8765) üzenetére


Dtomka
veterán

+1 az asrock p67 extreme 4 re!

(#8769) szasanyi válasza Winne (#8767) üzenetére


szasanyi
félisten

Ugyanígy jártam, és arra a következtetésre jutottam, hogy ez a jelenség most jelentkezett először, mégpedig a legutóbbi valamelyik Win7 frissítés telepítése (délelőtt volt) után. Nálad nem volt ilyen ma, esetleg tegnap?

(#8770) KAMELOT válasza szasanyi (#8749) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez egy jó alaplap gondolom ennél jobb nem kell ha hardcore PC-s vagy.
Vagy ha drága akkor sima P8P67 lap is jó.

Nemértem mi a gond itt a GA lapokkal. Nekem mindig az volt. Semmi gondom nem volt soha vele. 3év gari volt mindig rá. Soha nem romlott el.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8771) szasanyi válasza KAMELOT (#8770) üzenetére


szasanyi
félisten

Az drága, annyit nem tudok rászánni. De ha már P67 és nem túl drága de jól felszerelt lap, akkor az ASRock P67 Extreme4 lenne a befutó. Nem tudom azEVO miben különbözik a Pro változattól, de a Pro-hoz képest a ASRock lapja hűvösebb, kevesebbet fogyaszt, és a felszereltsége is jobb, és teljesítményben is veri - 35k ellenében!

Egyébként mit értesz a GA lapok alatt? :U

(#8772) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Teszteltem egy kicsit. 4.4 GHz-hez 1.34V kellett. Kép

Ez jónak számít?

[ Szerkesztve ]

(#8773) KAMELOT válasza szasanyi (#8771) üzenetére


KAMELOT
titán

Ebben igazad van!
Azért írtam hogy amennyi pénzed van.
P8P67
Extreme 4

Szerintem hasonló a felszereltség. 1000ft a különbség! :DDD

GA lapok.....GIGABYTE alaplapok!!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8774) szasanyi válasza KAMELOT (#8773) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem egyértelműen egy egyszerűbb, kevésbé felszerelt és rosszabb paraméterekkel rendelkező lap a P8P67 nem alternatíva az ASRock P67 Extreme4 lapjával szemben. Hogyan lenne, hiszen az előbb mondtam, hogy teszt alapján ASRock P67 Extreme4 jobb mint az ASUS P8P67 Pro.

(#8775) tomic válasza Kecuhun (#8772) üzenetére


tomic
addikt

Sajna annyira nem. :(
Nálam 4.6 hoz 1.28v kell.

jeni: Miben is van rajta jobb felszereltség?

[ Szerkesztve ]

(#8776) Gorneck válasza szasanyi (#8737) üzenetére


Gorneck
titán

8 éve foglalkozom Lenovo, IBM, Acer, HP gépekkel...ilyen natúr lapokkal szerelik és nincs gond...sőőőt...vannak olyan klienseink amik 8 éve mennek pár órás megszakításokkal...sima egyszerű intel/ecs/foxconn lapokkal...semmi bajuk...

Gorneck#1239

(#8777) tomic


tomic
addikt

Mit találtam...[link]

(#8778) Mukorka válasza N_A_S (#8611) üzenetére


Mukorka
addikt

Sikerült megcsinálni az SSD beállításokat és újrarakni se kellett a gépet :)

Köszi a linkeket! :R

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#8779) Mukorka válasza Kecuhun (#8772) üzenetére


Mukorka
addikt

Ne keseredj el! nekem is ilyen sok kell neki!

Sin szerint aki írta az OC guidot ha 70C alatt vagy akkor mehetsz így is 1.45 ig fesszel 24/7 re ha meg 80C alatt akkor 1.4-ig. Nem olyan vészes ez :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#8780) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Égett foglalatlábakkal mi a helyzet :F , csak ma megint előjött a téma és már nemtom h akkor most mi van :F

(#8781) szasanyi válasza Gorneck (#8776) üzenetére


szasanyi
félisten

Gondolom, mivel mert a nagy cégek megbízható és jó minőségű alkatrészek mellőzésével elég nagy öngólt rúgnának. Ha jól látom, most ilyen lapot használsz. Hogy van megelégedve vele? Stabilitása biztos jó, sebességben is? Véleményed szerint egy i5 2500K alá is jó lenne?

(#8782) tomic válasza szasanyi (#8781) üzenetére


tomic
addikt

K-s proci picit felesleges nem?

(#8783) jeni válasza tomic (#8775) üzenetére


jeni
félisten

Az Asus sima P8P67 lapon azon semmi extra nincs rajta,de alapból minden ott van aminek kell lennie.

Az Asrock Extreme 4 az már fullos ugyanannyiért,mint amennyiért az Asus alap verzió kapható.

1.Ön diagnosztika Debug
2.Elvileg jobban gyűrhető az alap tuningban egyesek szerint.
3. Csomag része az előlapi USB 3.0 csatlakozás vagyis az adapter,bár a drágább Asus P8P67 Deluxe lapban is adják és az annál teljesen be van burkolva rendesen.

(Ez meg van az Asus P67 lapnál de ott csak alaplapi integráltság van USB 3.0 részére,de maga az adaptert nem adják hozzá,és nem is kapható. ha lesz egyáltalán az mennyiért is lesz?)

3.Ha időben vagyis 2011.június 30-ig veszi valaki a Asrock lapot akkor elvileg 3 év garanciával kapja meg.

Az is igaz valaki írta,hogy a Asrock lapnál valami Eltron chip amivel mintha össze akadnának a hangchippel,vagy valami hasonló.

(#8784) Wukiwo


Wukiwo
senior tag

Sziasztok.Mennyi a max. fesz ami adható 2500K-nak?4.6Ghz en még elmegy fesz emelés nélkül de felette már nem

(#8785) gainwardgs válasza Wukiwo (#8784) üzenetére


gainwardgs
addikt

1.3800 V fölé én nem mennék

(#8786) Воланд válasza gainwardgs (#8780) üzenetére


Воланд
titán

Semmi.

Ez a mérvadó.

Hányan írtak itt a topikban égett foglalatról? Senki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8787) szasanyi válasza tomic (#8782) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért, csak mert egy H67 lapban nem lenne túlhajtva? Mindössze +2k a különbözet, erősebb IGP, valamint a tuningpotenciál miatt használtan is jobban eladható lesz mint a nonK változat.

(#8788) Gorneck válasza szasanyi (#8781) üzenetére


Gorneck
titán

Van így is gond...de nem ide tartozik...

Teljesen...de az a konfig ami nekem van, neked is bőségesen elég lenne. Mondjuk adatlapodat elnézve annak is annak kéne lennie ami rajta szerepel... :D Vegyél inkább SSD-t...

Sebesség alatt mit értesz? Szart se érő szintetikus teszteket? Boot folyamat? Játék?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#8789) gainwardgs válasza Воланд (#8786) üzenetére


gainwardgs
addikt

:R

(#8790) szasanyi válasza Gorneck (#8788) üzenetére


szasanyi
félisten

Valóban, nem is panaszkodom. De ez valszeg fiamé lenne, mivel az övé jóval gyengébb, és ez egyelőre csak terv amihez adatokat, tapasztalatokat gyűjtök. :)
Igen, elsősorban a tuning nélküli teljesítmény, a programok és játék sebesség érdekel.
SSD a (távoli) jövő zenéje, mivel 128GB alatt kapacitásút nem vennék ami meg horror áron kapható. Aztán ahogy olvasgattam a meghibásodás nélküli élettartam elég nevetséges az árához, és a töredékárú HDD-khez képest. Vagy rosszul tudom?

(#8791) ezer


ezer
csendes tag

mekkora az a hőfok ami a procira káros rövid ill. hosszútávon?

(#8792) Mukorka válasza Wukiwo (#8784) üzenetére


Mukorka
addikt

4.6-ghz-n képtelenség hogy feszemelés nélkül menjen. Van képed róla Aida és Cpu-z?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#8793) Wukiwo válasza Mukorka (#8792) üzenetére


Wukiwo
senior tag

csak szorzót állítottam,miért hazudnék?

(#8794) gainwardgs válasza Wukiwo (#8793) üzenetére


gainwardgs
addikt

Csak a lap állitotta hozzá a feszt is :D

(#8795) Mukorka válasza Wukiwo (#8793) üzenetére


Mukorka
addikt

Ennyi ! 1.308 neked alapfesz? így is kellemetlen hogy nekem ennyivel csak 4.2 megy ne idegelj fake-el tovább :D

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#8796) Wukiwo válasza Mukorka (#8795) üzenetére


Wukiwo
senior tag

megmondom őszintén nem tudom mennyi az alapfesz :U

(#8797) Mukorka válasza Wukiwo (#8796) üzenetére


Mukorka
addikt

Nekem turbo off mellett max terhelésnél az alapfesz 1.188V

Az átlagnak nem megy 1.2 felé az alapfesz . Amúgy ezen a feszen prime/linx stabil neked 4.6-on?

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#8798) Wukiwo válasza Mukorka (#8797) üzenetére


Wukiwo
senior tag

eddig csak 50 perc prime-re volt időm

(#8799) Mukorka válasza Wukiwo (#8798) üzenetére


Mukorka
addikt

És Aida-ban mennyire droopol neked a vcore? 1.308-at mutat a cpu-z az ok, nekem is annyi 4.2 höz de ha terhelem lemegy 1.272 vagy prime alatt akár 1.260ra is . neked?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#8800) Winne válasza szasanyi (#8769) üzenetére


Winne
nagyúr

Én ugyanerre jutottam és mástól is hallottam még. Plusz van egy olyan móka is, hogy a gép leállításánál nem leáll a gép, hanem újraindul, töltöget, majd kikapcsol minden külső eszközhöz tartozó áramot és úgy áll le. Ez is az utolsó néhány napban, szal tuti vmi frissítéses dolog lesz, és lehet global is lesz belőle. :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.