Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) #02119936 válasza Winne (#8100) üzenetére


#02119936
törölt tag

Három lap egy win alatt? Csak a lap miatt is ajánlott a reinstall

CINEBENCH Erre kiváncsi lennék mennyit ad. Vantage 25k cpu pontja is jó támpont ezek faszák akkor NP.

[ Szerkesztve ]

(#8102) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv!

Picit elkeveredtem a tápegységes topicban.

Mivel az E8000-res szériájú topic kihalt megkérdezném itt, mivel tudom itt azért még most is megy az eszmecsere.

Én hülye annó levettem a procimról a ventit majd visszaraktam pasztázás nélkül.
E8500.
Igaz nem lett gond, még most is megy, csak mostanság kezdtem el észrevenni, hogy ma pl elég hangos lett, 95fokig ment fel miközbe 5 perc CoD MW2 ment.

Idle-ben 42-47fok. Kis töltés után miniprogik 52-57. Játék alatt 80-at érni.

Tehát a kérdésem az lenne, hogyha húzás nélkül használnám tovább (mert húzva sosem volt) akkor milyen pasztát érdemes rákennem?

Tök8, fehér, ezüst, ? Régen amikor rendszeren nyomtam, akkor tudom, fehér ,ezüst volt. Mostmár azt se tudom mik vannak. Láttam valami MX2-t valamelyik cool márkától, de gondolom 1800ért az vesz, aki kicsit járatja is a procit. Szóval nem húzott E8500-re miylen szinü pasztát érdemes venni?

És bocsi, hogy offtopic lett proci szempontból!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#8103) Winne válasza #02119936 (#8101) üzenetére


Winne
nagyúr

Amint lesz valami beírom, csak tetves lassan jön lefele és most már mennem kell aludni, mert reggel kelek. Mindent alapon hagyjak majd és csak start?

Storno. Most találtam egy másikat ami siet, mindjárt lennt is van. :D

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8104) Winne válasza #02119936 (#8101) üzenetére


Winne
nagyúr

6.88

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8105) #02119936 válasza Winne (#8103) üzenetére


#02119936
törölt tag

-Zeratul- kollégának akartam írni a linx 50 Gflops kevés nagyon, mindjárt el süllyedek. Neked jól megy gép..6.88 legjobb :DD

-Zeratul- Az övére lettem volna kíváncsi

[ Szerkesztve ]

(#8106) Winne válasza #02119936 (#8105) üzenetére


Winne
nagyúr

Az enyém most megyeget, csak szerintem sok feszt akar...

Na de majd holnap meló után kap offset beállítást valahogy, aztán haagyom békén addig, amíg nem lesz nyűgje. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8107) Speed® válasza Dictator^ (#8102) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tök szimpla fehér trutyi is jó rá. Ha még jobban spórolni akarsz, lekvár ;p
A fehér alap és a speckó kencék közt alig pár °C az eltérés..+marketing..

(#8108) #02119936 válasza Dictator^ (#8102) üzenetére


#02119936
törölt tag

Ezüst is jó. Kend át minél hamarabb.

[ Szerkesztve ]

(#8109) Speed® válasza N_A_S (#8096) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem hülyeség a linx, csak mellé futtatni kell valami 3ds témát is, ami meghúzza a vidkarit. Ugyanis utóbbi fogyasztása okozhat droppot procioldalon, az meg ugye határon járó rendszernél error. Én fánkozni szoktam 1024es ablakban AAval..ami stabil enélkül 1.184Von az így csak 1.224en lesz azzá..

(#8110) Landon válasza Speed® (#8109) üzenetére


Landon
őstag

Na ez hasznos info volt thx! ;) :R Én eddig 100%-osan bíztam LinX-ben sajnos de most egyre jobban látom h mennyire nem kellett volna.

Már egy pár napja külföldi véleménykutatást végzek, nem tudom mennyire ismered őket: Stasio, Sin0822, mind azt mondják, hogy a SB-nél a prime a nyerő a 'P4-re jobban hasonlító architektúra miatt'. Szerinted lehet ebben valami? Mert jó lenne ha Prime-ból elég lenne csak mondjuk 8 óra a 24 órás LinX helyett... N_A_S is meg én is most 12 óra után kaptunk bsod-t LinX alatt... ráadásul nálam még a BIOS is bekavart rendesen. Frissítettem F3d-re na azon még 1.35V-on sem akart menni a 4.5GHz, visszatettem F2-őt és nem ment azon se a régi egyébként tökéletesen működő beállításaim... ezek után nyomtam neki egy jumper-es clr_cmos-t aztán már elvileg bírta a régi OC-t... legalább is nem halt le LinX azonnal hanem 2 óráig futtattam aztán megűntam. Ezért lenne jó ha kiderülne, hogy a Prime valóban jobb a SB-nél.

Egyébként sokan azon avéleményen vannak, hogy fölösleges sokáig tesztelni és N_A_S mai 'élménye' után most már én is ezt mondom basszus... 12 óra linx hiba nélkül majd utána BC2-ben x102 BSoD... Akkor inkább játszok é ha jön a hiba akkor korrigálok. :)

Mi a véleményed? :) Ill. amennyiben a Prime az biztosabb teszt, melyik? Blend, SmallFFT (FPU) vagy a LargeFFT?

Köszönjük!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8111) Dictator^ válasza Speed® (#8107) üzenetére


Dictator^
veterán

Ok köszi!

Kvg: meglesz, ugyanis kb 20% terhelés alatt is van 75fokon már.
Dc++ba épp addolok pár cuccot, oda se néztem, 82fok. Picsába.

Még1 hülye kérdés: egy körömnyi paszta elég lesz rá ugye? az majd szétkenődik, de nem folyik le? Vagyis a körömnyi is elkenve rajta, vagy púpozott körömnyi?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#8112) N_A_S válasza Dictator^ (#8111) üzenetére


N_A_S
veterán

borsószem nagyságú a proci közepére, pont ma volt erről szó ;)

Speed(R)
:R Prime után ez a módszer fog következni

https://tinyurl.com/phnas

(#8113) warcat válasza #02119936 (#8101) üzenetére


warcat
veterán

Ugyan,adjatok már esélyt a w7nek ,jóféle az,régi idők miatt megszokásból én is le akartam dózerolni váltásnál,aztán próba szerencse alapon fennhagytam,és 2-3 perc alatt rendberakta magát(Giga ep45-ös lap+ e8400-ról Asus p67 és 2500k).Ehhez képest ami különbségek vannak a p67es lapok között,semmiség :) Azóta is köszöni szépen jól van :DDD

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#8114) #02119936 válasza Dictator^ (#8111) üzenetére


#02119936
törölt tag

Én mindig a legolcsóbb ezüstöt használtam eddig. Mivel ez úgy jön ki a tubusból mint hurka a nem folyik) ezért az egész CPU-t vékonyan be kell kenni nem kell túl sok belőle.

N_A_S Olvastam néztem is róla videókat ,de azt nem krémesebb fehér bigyónál jó csak?
Ezüstnél is jobb borsó módszer?

[ Szerkesztve ]

(#8115) Landon válasza warcat (#8113) üzenetére


Landon
őstag

Ennél mondok durvábbat: nekem AMD 790FX és Phenom II X6 1090T után is P67-re minden gond nélkül felállt és ment mint ha semmi nem történt volna. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#8116) #02119936 válasza Landon (#8115) üzenetére


#02119936
törölt tag

[link]

Majd legközelebb így csinálom én is.

[ Szerkesztve ]

(#8117) bpx válasza #02119936 (#8105) üzenetére


bpx
őstag

az volt szerintem, amit N_A_S mondott

végül a legújabb, március 18-i linx jó volt, a februárival nem ment az avx
4.5ghz, HT be kapcsolva, 5 GB rammal tesztelve végig megvolt a 101-102 gflops
5ghz ugyanolyan beállításokkal mint előtte, ezzel a linx-szel rögtön fagyott fél-1-2 perc után, szóval az a része még nincs meg

aztán inkább elmentem aludni :P

[ Szerkesztve ]

(#8118) Peace válasza Peace (#8072) üzenetére


Peace
nagyúr

Pakolásztam itthon a régi konfog tartozékait, és erre mit találok a Hyper 212 dobozában? Úgy van, egy teljesen original Cooler Master ezüstpasztát. :) Szerzek majd ilyen lemosót, és délután szerelgetek. Amúgy hol lehet ilyet venni? :F

(#8119) *Ropi* válasza Speed® (#8107) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nagymama vagy nagypapa lekvárja? ;] :P ;) :DDD

Azért ezt így nem merném kijelenteni, hogy a jobb paszták nem tudnak le több Celsiust. Pl. az MX-2 6 :Y fokot csökkentett a régi rendszeremben. :R

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8120) Antarctica válasza Peace (#8118) üzenetére


Antarctica
tag

Drogériákban lehet kapni lemosót, ha minden kötél szakad jó a wd-40 is, óvatosan:D

(#8121) Qru válasza Peace (#8118) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A lényeg, hogy aceton mentes legyen a (körömlakk)lemosó amit veszel. Mert az acetonos oldhatja a nyák anyagát és ha a fémkupakról lecsöppen véletlenül...

#nincsbennetarcsi

(#8122) *Ropi* válasza Qru (#8121) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fejjel lefelé kell tisztítani. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8123) Qru válasza *Ropi* (#8122) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de nem mindenki születik denevérnek... :D

#nincsbennetarcsi

(#8124) Viper26 válasza Winne (#8104) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ezt én is kipróbálom, ha megérkezik a VGA. :D

iPhone 14 | FR955

(#8125) boogie84


boogie84
veterán

Megjött pár cuccom :)

2500K ( L103A861 )
Asrock E6
Vengeance 2×4GB

Várom a többit: ;]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#8126) Viper26


Viper26
nagyúr

5.37

A "4 threads" beállítást lehet előtte módosítanom kellett volna. :)

iPhone 14 | FR955

(#8127) fsb1000 válasza MPowerPH (#8090) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
Az egyszeri user ezt fejben tartja, de nem gondolja, hogy ekkora jelentősége lenne.
Na akor majd a köv vantage teszt Single rammal megy

--
Xarax: Megértelek, de ha nem jösz, akkor sem nem a modikkal szúrsz ki, hidd el jól alszanak akkor is ha a fele topik illegalításba vonulna.

Dictator: Fehér, ne legyen benne fémes szemcse... majdnem mindegy milyen MX3 és olcsó átlagos között csak pár fok lehet 100W alatt (a dt fögg az átvezetett hőmennyiségtől). A paszta felkenése talán többet számít +-, de az sem vészes.

Szerintem nem volt okos ötlet paszta nélkül használi a CPU-t lehet hogy a szenzor csak X-et mért, de rendkivül rossz lehetett a hőeloszlás.

(#8128) op9


op9
aktív tag

Bedobok én is egy képet:
2600K HT 5.1GHz
Hátrányok: Asrock P67 Pro3 (B2)
4x2GB 1333-as RAM-okkal

Számomra magas hőfokok miatt nem terheltem tovább.

How Bad Do You Want It?

(#8129) fsb1000 válasza Speed® (#8109) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bizony... ez nagyon hasznos info.

Azt nem tudom, hogy a Prime vagy a Linx jobb a tesztre SB-nél, az viszont tuti, hogy a Linx jobban füt. Nálam akár 6-10 fokal is melegebbek a magok.
Nem találtam még olyan szitut, hogy egyik lefut a másik nem.
Talán csak nagyon béna RAm beállításoknál a Prime/blend előbb kiakad.

Olyat viszont tapasztaltam, hogy lemenet a Linx meg a Prime (jó.. csak 20-20 perc) és a Vantage vagy GTA4 kiakadt. És nem VGA hibával
----

op9 : szép eredmény az 5.1 GHz - gondolom léggel... Ilyenkor sárgulnak az i7-9xx tulajok...

Az is megnyugtató, hogy másoknál is asszimetrikusak a maghőfokok.
Elöször azt hittem rosszul pasztáztam, de a 2. 3. kisérlet után is igy maradt. néha 5-6 fok is van a amagok között.

[ Szerkesztve ]

(#8130) Antarctica válasza fsb1000 (#8129) üzenetére


Antarctica
tag

Kár hogy ezt a teljesítményt nem tudja hosszú távon biztosítani...így nincs értelme az írigykedésnek:)

(#8131) Speed® válasza *Ropi* (#8119) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szigorúan made in nagymuter, de bacsist kell kérdezni, ő a szakértő ;p
NTH1 és natúr fehér szmötyi közt nálam kemény 3°C a difi..3xos áron..
Persze van akinek számít ennyi is, egyszer ki lehet bírni a beruházást..
Ha látok valahol MX4et jóárasítva, kipróbálom, szeretem ha hűs a cucc.

(#8132) *Ropi* válasza Qru (#8123) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudtam, hogy valaki lecsapja...A denevért is, meg a poént is. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8133) CséZé


CséZé
őstag

hi!

i3-2100T procira várok, de még nem kapható. ugye ez 35W TDP-s.
az lenne a kérdésem, hogy egy sima 2100-zal plusz Gigabyte H67N-USB3, 2*2GB RAM, egy winyó mellett mennyit fogyasztana a gép?
tuning nem lenne, max underclock.

(#8134) Peace válasza fsb1000 (#8129) üzenetére


Peace
nagyúr

"Az is megnyugtató, hogy másoknál is asszimetrikusak a maghőfokok.
Elöször azt hittem rosszul pasztáztam, de a 2. 3. kisérlet után is igy maradt. néha 5-6 fok is van a amagok között."

Ez nekem is szúrta a szememet, de akkor nem aggódok. Pasztázásra nem tudok okosat. Végignéztem jútúbon, hogy a különböző módon felvitt paszták hogyan oszlanak el a préselés hatására, és a fehérnél működik is a borsószemes módszer, de a szürke paszta ugye sűrűbb, és meglehetősen rosszul oszlik szét. Az X formában középre felvitt ezüst az még viszonylag jónak tűnt, de az se az igazi. Majd improvizálok úgy érzem, de egyelőre nagyon nincs hangulatom a szétszereléshez. :( Lehet megvárom az új ventilátor érkezését, és akkor a kettőt egybekötve letudom az egészet. Végül is leégni nem fog, aztán majd ráérek foglalkozni ezzel a jövő héten, és akkor próbálkozhatok a 4,4 GHz stabil beállításával is.

(#8135) *Ropi* válasza Speed® (#8131) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én nemrég vettem MX-4-et, csak nem tudom mihez viszonyítani, mivel kapásból azt tettem fel.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8136) *Ropi* válasza CséZé (#8133) üzenetére


*Ropi*
félisten

PSU kalkulátor a barátod. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8137) Winne válasza boogie84 (#8125) üzenetére


Winne
nagyúr

Na végre! Pakold össze és irány az 5 GHz! :U ;)

@(#8126) Viper26: én is mindent alapon h agytam, úgy indítottam, ahogy alapon hozta. :K

@(#8136) *Ropi*: neked meg a hsz szerkesztés a barátod! ;] :P

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#8138) KAMELOT válasza Dictator^ (#8102) üzenetére


KAMELOT
titán

Egyszerű pasztát tegyél rá és vegyél valami normál hűtőt is rá!
AC freezer 7 PRO. Olcsó és nagyon jól hűt. Vagy ez is jó ARCTIC Freezer 13
Játék közben max 45-50 fok lesz a procid vagy még annyi sem! ;) ;) ;)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8139) KAMELOT válasza CséZé (#8133) üzenetére


KAMELOT
titán

Már rég kapható kb. 1 hónapja a i3-2100T
És igen 35W a TDP-je!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8140) Qru válasza fsb1000 (#8129) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert a valós alkalmazások kicsit máshogy terhelik. Nekem is volt linx meg prime stabil bállításom, játékok alatt még is kellett a linx stabil beállításhoz + 0,05V fesz.
Szóval enm árt "valós" alakalmazással is tesztelni.

*Ropi*: Jaja, nem tudtam kihagyni. :D

Peace: Nem teljesen egyforma a a hőérzékelők elhelyezkedése, a szoftver se tökéletesen olvassa ki és nem egyformán kapják a magok a terhelést sem többnyire. Szóval ez természetes, hogy nem egyforma a magok hőfoka. Így volt ez már a Quadoknál, a régebbi Core-oknál is.

#nincsbennetarcsi

(#8141) *Ropi* válasza Peace (#8134) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem kézzel soha nem fogunk akkora nyomóerőt gyakorolni a lapra, mint egy jól meghúzott csavaros felfogatás. Ebből következően az jobban szét is nyomja a pasztát. Én az MX-4-et borsószemes megoldással tettem fel a Noctua NH-D14 alá. Amikor utána le kellett vennem a bordát a +2 ram modul betétele miatt, láttam, hogy tökéletesen fedi a paszta a kupakot. Még le is kellett törölnöm egy keveset az oldaláról. Szóval csak jól rá kell nyomni. :U

Egyébként nekem is asszimetrikusak a hőfokaim.

@Winne: Igazad van. :B

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8142) Viper26 válasza Winne (#8137) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jaa, hogy nem volt húzva a proci. :C

iPhone 14 | FR955

(#8143) Peace válasza Qru (#8140) üzenetére


Peace
nagyúr

Az addig oké, de a Q6600-nál nem emlékszem ekkora eltérésekre. Itt sokkal szembetűnőbb volt már elsőre is. ;)

(#8144) boogie84 válasza Winne (#8137) üzenetére


boogie84
veterán

Összeraknám, de a házikó még nem érkezett meg :DDD Ipon - DHL gyorsabb volt , mint Lambda - nemtom.
Egyébként követem a példád! Pár napig használok mindent alapon. Nézegetem h egyáltalán megy e minden együtt hiba nélkül. :K

(#8145) op9: Sztem senkinél sem az a cél h a többi sárguljon. :K :R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#8145) op9 válasza fsb1000 (#8129) üzenetére


op9
aktív tag

Isten ments, hogy valaki is ettől sárguljon, nem célom :). Amúgy léggel van, igen.
De a 970/980/990-esek tutira nem sárgulnak :). A 6 mag, az 6 mag. GHz-ekkel behozhatatlan. (már amelyik alkalmazás kihasználja a proci full tudását)

Antarctica: Ezért tényleg ne irigykedj, inkább én is azt mondom, hogy nem bírja! :) (nem ér annyit az egész)

[ Szerkesztve ]

How Bad Do You Want It?

(#8146) CséZé válasza KAMELOT (#8139) üzenetére


CséZé
őstag

azt is megmondanád, hogy hol?

(#8147) Antarctica válasza op9 (#8145) üzenetére


Antarctica
tag

Nekem "csak" i5 760 van, de általános dolgokra bőven jó.:)

(#8148) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Tegnap éjszaka összeraktam az új gépemet.

1. Core i5 2500K
2. Gigabyte GA-P67A-UD3P-B3
3. Kingston HyperX 1600 Mhz CL9-es memória
4. Arctic Freezer 13 CPU hűtő + ezüst paszta

A kérdésem az lenne a régebbi Sandy Bridge használókhoz, hogy IDLE is FULL terhelt állapotban milyen hőmérsékleti értékeket mérnek általában.

Tegnap Aida 64-el az alábbi értékek voltak nálam

Idle:

Alaplap: 25 fok
CPU: 26 fok

Mag1: 35
Mag2: 36
Mag3: 34
Mag4: 35

3D Mark (3 perc után,mert nem volt időm több és tartósabb tesztre, mert éjjel 2 óra volt)

Alaplap: 26 fok
CPU: 27 fok

Mag1: 38
Mag2: 39
Mag3: 41
Mag4: 38

viszont szerintem melegebbnek kellett volna lennie, de észrevettem, hogy amint a rendszer lejjebb veszi a szorzót, akkor 2-3 másodperc alatt 4-5 fokot is csökken a mag hőmérsékletek.

A kérdésem az lenne, hogy általában nektek mennyi szokott lenni ez az érték, illetve, hogy milyen olyan programot tudtok ajánlani, ami a háttérben folyamatosan naplózza a hőmérsékletet.

Köszönöm előre is!

(#8149) Cybertrone válasza fsb1000 (#8129) üzenetére


Cybertrone
veterán

Barátom hidd el nem irigylem én tőletek azt az 5ghz-t... egézségetekre... Előrébb nem vagytok vele, még bench szinten sem, mert míg a legtöbb 980-as itt a fórumon megfutja a 4.6ghz-t vagy többet, csak egy nagyon szép screenshot az egész :P ;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8150) Viper26


Viper26
nagyúr

Megérkezett amire még vártam, a táphoz annyi kábel van, hogy meglepődnék ha elsőre minden jó helyre lenne kötve. :D :B

Ha minden jól megy nemsoká visszatérek... :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.