Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9151) szasanyi válasza abéla (#9150) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezzel az a helyzet, hogy jó eséllyel kinyírhatod mondjuk CPU-dat, mint ahogy az egyik külföldi oldalon a tesztelő erről be is számolt röviden, miszerint i7 2600K R.I.P. - általában amúgy is csak 5-10Mhz-ekről van szó mindösszesen, szvsz lényegtelen.

(#9152) XIII Ramses válasza abéla (#9139) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat, akkor visszaveszem a feszt fix 1,25-re, és meglátjuk...

(#9153) Winne válasza abéla (#9150) üzenetére


Winne
nagyúr

Az enyém gay0-ás volt, meg voltam vele elégedve. :D

Remélem ezzel is elleszek eddig, majd ugyanúgy el tudom adni, ha esedékes lesz. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9154) *Ropi* válasza abéla (#9150) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én csak a saját tapasztalataimról tudok beszámolni: kb. 1 hétig ment 103-on, aztán visszatettem 100-ra, mert jobban tetszettek a kerek MHz-számok... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9155) #02119936 válasza *Ropi* (#9154) üzenetére


#02119936
törölt tag

Szerintem nem árt semminek. 4160 Mhz ezt már lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#9156) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Még egy kérdésem lenne.
Most nézegettem hűtőket és milyen foglalatú ventillátor megy rá a procira? Mert nem találtam csak 1156-osat.

(#9157) szasanyi válasza Kakaduku (#9156) üzenetére


szasanyi
félisten

Mert a 1155/1156 rögzítési távolságok ugyanazok, csak a 775 más, de több lap olyan kialakítású, hogy az is felszerelhető.

(#9158) XaraX válasza tomic (#9148) üzenetére


XaraX
addikt

Picit többet.. :K
[link]

(#9159) tomic válasza XaraX (#9158) üzenetére


tomic
addikt

Elnézésed szeretném kérni! :R
Emlékezetből volt. Úgy látszik előjön néha már a kor mellékhatása.

(#9160) XaraX válasza tomic (#9159) üzenetére


XaraX
addikt

:D
Tudom, miről beszélsz, Én is érzem már így a 4. X után. :))

(#9161) tomic válasza XaraX (#9160) üzenetére


tomic
addikt

Grat. Majdnem egy cipőben járunk.
Amúgy pénteken megvan az új bios chippem. Hála Sucukának.
Ismét jöhet a tuningolás. ;)

(#9162) XaraX válasza tomic (#9161) üzenetére


XaraX
addikt

Azt hittem, már megoldódott régen. :U :((
Nekem meg holnap lesz csere B3-ra, meglátjuk, megy-e úgy, mint ez.

(#9163) Landon válasza abéla (#9078) üzenetére


Landon
őstag

Ha egy kicsit is több ész szorult volna beléd mint ami akkor észrevetted volna a következőket(elnézést a személyeskedésért de ha már Te is elkezdet akkor...):
1: Hajnali kettő után írtam hulla fáradtan, máskor nem nagyon van időm mivel álltalában estig/délutánig egyetemen vagyok, tanulok etc.. De biztos analfabéta vagyok meg nem is vagyunk egy súlycsoportban etc... Noha az utóbbiban egyre inkább biztosabb vagyok. :U Bár aláírom a magyar fogalmazás valóban nem az erősségem de ez kompenzálva van az angollal, úgyhogy nagyon nem érdekel. Noha valóigaz nem egy szépirodalmi mű volt véleményem szerint követhető és értelmes volt az érvelésem, bár lehet Neked már kicsit sok volt.
2: Telefonról írtam ezért nincs ékezet és ezért lehet számodra nehezen követhető az érvelés.

Kíváncsi lennék, hogy mások is ennyire 'zavarosnak és követhetetlennek' látják e az érvelésem. :U Én eddig úgy vettem észre a topic egyes részeiben, hogy inkább Te vagy az aki párszor sületlenségeket hordott össze melyeknek se eleje se vége de leginkább értelme nem volt.

Elnézést a többiektől a flame-ért. Részemről ennyi, ha még akarsz valamit akkor innentől kezdve kérlek vedd igénybe a privát gombot. ;)

Abéla (#9091) @ De könyörgöm milyen VGA-val... hogy nem vagy képes felfogni amit írtam anno is?! Én a 6990-hez képest beszélek CPU limitről... Ott a 3.7-en járatott i7 is cpu limites volt. Ha nem hiszed akkor nézd meg Guru3D-n. Rohadtul nem érdekel, hogy Neked 5970-el milyen VGA limited van mert NEM arról beszéltem. :U

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#9164) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Szerintetek EZ a lap mennyire lenne jó az i5-2500 alá?

(#9165) N_A_S válasza Kakaduku (#9164) üzenetére


N_A_S
veterán

elég jó

https://tinyurl.com/phnas

(#9166) abéla válasza Landon (#9163) üzenetére


abéla
senior tag

Ok Főnök, Igazad Van. (és itt most, azt hiszem kénytelen leszek magamévá tenni az aláírásodban szereplő, ékes angolsággal megfogalmazott bölcsességet... :DDD ) Ha ezek után kitörlöd, az ugye egyértelműen ippon (és nem a bolt) :)) .

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#9169) tomic válasza XaraX (#9162) üzenetére


tomic
addikt

De gondolom ugyan ez a lap lesz. Márkát nem váltasz?

(#9170) XaraX válasza tomic (#9169) üzenetére


XaraX
addikt

Nem, marad Asrock. :K

(#9171) Savanya válasza XaraX (#9170) üzenetére


Savanya
addikt

Ezt 4 hónappal korábban biztos nem mondod :DDD Gianninál csoda történt hogy ilyen gyors és rugalmas cserénél ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#9172) agemate


agemate
addikt

Csatlakoznék én is a Sandy Bridge tulajok körébe.

Az rendben van, hogy gyárilag 31-es szorzón van az i5-2400, de a CPU-z valamiért 32-nek látja, így ~100MHz-el nagyobb frekvenciát olvasok le. :F Az UEFI-ben megnéztem és 31 a szorzóbeállítás.

[ Szerkesztve ]

(#9173) Winne válasza XaraX (#9162) üzenetére


Winne
nagyúr

Erre én is kíváncsi vagyok. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9174) subaruwrc válasza agemate (#9172) üzenetére


subaruwrc
félisten

intel turbo boost aktív ? :))

(#9175) N_A_S válasza agemate (#9172) üzenetére


N_A_S
veterán

az a turbo. rendben van

https://tinyurl.com/phnas

(#9176) agemate válasza N_A_S (#9175) üzenetére


agemate
addikt

Ja értem. Prime smallFFT megy négy magon akkor csak 1-et emel a szorzón, de ha pl csak egy magot terhelek, akkor 4-et emel? Asszem a régebbi i5-nél így volt valahogy. :U

(#9177) abéla válasza agemate (#9176) üzenetére


abéla
senior tag

Nagyvonalakban (de mozog,beszél :) ) : íme

hootka!

(#9178) Winne válasza abéla (#9177) üzenetére


Winne
nagyúr

A te aláírásodból elsőre mindig kiolvasom a "Hurka" szót és egyből éhes leszek... :D

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#9179) abéla válasza Winne (#9178) üzenetére


abéla
senior tag

És mit szólsz a Korbász! felirathoz? :D
Egyébként egy zseniális film, zseniális indiánjának, zseniális "életfilozófiája" ez...én pedig mindig az indiánokkal vagyok (ja és nem a Johnny fiú az) :))

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#9180) Gabesz144 válasza Kakaduku (#9164) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Jó alá de ha nem truningolsz pedig a prociból ez jött le mert nem K-s hanem sima akkor nem kell P67-es hanem jó a H67-es is de te döntesz ez is tökéletes alá csak nem tudod kihasználni a plussz lehetőséget amit nyújt a lap. A H67-nél tudod használni a prociba épített videóvezérlőt.

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#9181) Kakaduku válasza Gabesz144 (#9180) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Megmondom őszintén, hogy csak azért kellene alá ez a lap, mert 1600 Mhz-es ramjaim vannak és azokat szeretném 100%-ban kihajtani és nem csak 1333-ban.

Egyébként tényleg nem akarom tuningolni, mert ahogy nézegettem az eredményeket, nem nagy teljesítmény növekedés hozható ki tuninggal. Játékoknál néztem, olyan 2% - 5%- ig és számomra az nem éri meg. Dolgozni nem nagyon dolgozok a géppel, úgyhogy tökéletes a sima i5-2500-as proci. Inkább teszek a gépbe valami durvább videokártyát. Mondjuk 6970OC-t :B

(#9182) Gabesz144 válasza Kakaduku (#9181) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ja értem. Igaz a H67 nem támogatja az 1600MHz-es memóriákat így érthető.
Milyen memóriád van? Arra kell figyelni hogy 1600 MHz-en ne 1.65v legyen a feszültsége hanem 1.5v-tól 1.57v-ig. Mondjuk nekem is 1600 MHz-es ADATA memóriám van 2x4 giga de játékok alatt nem veszek észre semmi külömbséget az 1600 MHz és az 1333 között.
VGA nekem egy GTX 560 ti van a gépbe és tökéletesen teszi a dolgát :) .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#9183) szasanyi válasza Kakaduku (#9181) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem - bizonyos esetben - kimondottan nem érdemes nonK procit venni. Ha jó helyen veszed - nem üzletben, drágán - akkor ~2k a különbség a K változathoz képest, amiben erősebb az IGP és jól tuningolható. Ha máskor nem is, akkor biztosan lesz jelentősége ha majd el akarod adni. ;)

(#9184) Kakaduku válasza Gabesz144 (#9182) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Gabesz144: GeiL Value Plus DDR3 1600MHz 4GB Kit CL9 -em van. Ha jól tudom, akkor 1,5V az energiaszükséglete. A videokártya tekintetében azért döntöttem a Gigabyte 6970OC 2GB-os kártyája mellett, mert nem nagyon szeretnék egy ideig ahhoz sem hozzányúlni, illetve ha jól olvastam/láttam a teszteket bivaly egy kártya.

szasanyi: Teljes mértékben igazat adok neked. Még átgondolom és lehet hogy mégiscsak K-s procit veszek, mert tényleg az eladásra gondolva (bár mondjuk nem nagyon akarom 2-3 évig eladni)illetve ahogy írtad az IGP is erősebb benne, bár megmondom nem nagyon tudom, hogy mi az. Esetleg kis felvilágosítást tudnál adni?

Még annyit, hogy a lapon amit írtam előtte van PWM-es csatlakozó a ventillátorhoz, illetve elég lesz egy Chieftec 500W-os táp a géphez?

[ Szerkesztve ]

(#9185) Gabesz144 válasza Kakaduku (#9184) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Akkor fog menni rendesen 1600 MHz-en a ram, a vga nem semmi én is néztem 6970 kártyákat de megelégedek most ezzel is ami van :R .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#9186) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Néhány Dolgot nem értek (most van először Intelem)
PCH voltage
CPU PLL voltage
VTT voltage
VCCSA voltage.

Ezek mit szabályoznak?

(#9187) Sefi84 válasza Kakaduku (#9184) üzenetére


Sefi84
senior tag

A tápod elég lesz, mert nem eszik sokat, főleg ha nem fogod húzni!
Inkább a K procit vedd, azt fogadd meg.
1333Mhz és 1600Mhz között sincs akkor a különbség, hogy megérje a P67 lap ha nem tuningolsz! :N
A helyedben én megvárnám a Z68-at és abban mindent ki tudsz használni majd! ;)
Az IGP meg a prociban található video és a K prociban ez erősebb, mint a simában! :K
A memóid jók elvileg.

HaZsolt: Ezeket hagyd auton kivéve a VTT-t, mert azt úgy állítsd be, hogy a memó és a VTT között ne legyen nagyobb a különbség, mint 0.5 inkább kisebb. Pl. 1.5V a memo akkor a VTT 1.051V

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#9188) agemate


agemate
addikt

Köszönöm, már étem a TB-t. Itt is megkérdezem, hogy mekkora jelentősége van normál, tuningmentes használat mellett a CPU fázisellátásnak. Vannak alaplapok, melyeken 4+1, de vannak 8+2 fázisúak is. (az enyém pl nem tudom milyen, a honlapon nem tüntették fel, se a doksiban.)

(#9189) szasanyi válasza Kakaduku (#9184) üzenetére


szasanyi
félisten

i5 2500 - IGP2000 + fix szorzó no tuning
i5 2500K - IGP 3000 + nyitott szoró és tuning lehetőség

(#9190) Воланд válasza Kakaduku (#9184) üzenetére


Воланд
titán

IGP = Integrated Graphics Processor

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9191) Kakaduku válasza Sefi84 (#9187) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ha lesz még kérdésem akkor nem leszek rest feltenni :DDD

Egyébként ez a Z68-as lap mennyibe fog kerülni? Csak azért kérdezem, mert ez a P67-es még belefér a keretbe és több fázis is van rajta, meg egy kicsit többet is tud. Ha a Z68-as drága lesz akkor nem hiszem, hogy menni fog a dolog és akkor marad a P67. Majd még meglátjuk.

(#9192) szasanyi válasza Kakaduku (#9191) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem biztosan hogy több lesz.

(#9193) Kakaduku válasza szasanyi (#9192) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Igen-igen. Most olvasgattam el a dolgokat és írták, hogy valószínűleg a P67 ésH67-es lapok nem fognak eltűnni, mert a Z68-asoknak az ára elég borsos lesz.

(#9194) Sefi84 válasza Kakaduku (#9191) üzenetére


Sefi84
senior tag

Ezt 2 hét múlva tudjuk meg, mert akkor jönnek, de akkor sem mindegyik.
Viszont ha megjön a Z68 akkor leállnak a P67-es és H67-es gyártásával és nem lesz más mint Z68.

Bár miért adná ugyan azon az áron, biztos, hogy drágább lesz!

Ha most egy Asrock Extreme mondjuk 38-40.000ft akkor az minimum 45.000ft lesz ami Z68.
Kb így lehet számolni szerintem, de ezek csak találgatások várjuk meg mi lesz. :U

Használ valaki ilyen ramokat Corsair Vengeance 2000Mhz vagy esetleg 1866-osokat?
Mennyi fesz kell nekik a 2133Mhz-hez?
Esetleg az 1600-asoknak mennyi kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#9195) Sefi84


Sefi84
senior tag

I7 920 3600Mhz memo 1800Mhz 8-8-8-20-1T

I7 2600K 3500Mhz memo 1866Mhz 9-9-9-24-1T

Csak illusztrációnak! :DDD

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#9196) szasanyi válasza Sefi84 (#9195) üzenetére


szasanyi
félisten

Az alkalmazások alatti különbség sokkal lényegesebb, azt mutasd meg hogyan alakul! ;)

(#9197) Bredokk


Bredokk
csendes tag

Megjöttek az alkatrészek :) (intel dp67bg-b3, i7 2600k) Semmi probléma nem is volt az összeszerelésnél. Minden működik ahogy annak mennie kell. Sajnos a Mugen 2 még nem jött meg, így húzni egyelőre még nem próbálom.

abéla: ez a fekete alkatrész ami az alaplaphoz van az neked is csak bluetooth? van 2 matrica van a hátulján "WIFI MAC", "BT MAC".. örülnék ha tudna wifit :)

(#9198) Sefi84 válasza szasanyi (#9196) üzenetére


Sefi84
senior tag

Már csak a Sandy maradt, nem tudok mutatni semmi mást! :U

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#9199) Sefi84


Sefi84
senior tag

I7 920 4000Mhz HT ON 1600Mhz a memo

Valaki csináljon egy ugyan ilyen beállítást és hasonlítsa össze!
Én most nem tudom tuningolni, majd max holnap!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#9200) MrTwister válasza Sefi84 (#9194) üzenetére


MrTwister
őstag

"Viszont ha megjön a Z68 akkor leállnak a P67-es és H67-es gyártásával és nem lesz más mint Z68."

Ajjaj akkor lőttek az UD4 B3-am BIOS-ának a fejlesztésének! Ez már akkor félő, hogy itt ragad F3-as állapotban! :O Gigabyte most már akkor a Z68-ra gyúr P67 meg lecsúszik a csúcskategóriából a tisztes középszintre. Kár. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.