- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eldiablo: Mennyire strapabíró egy GShock?
- bobalazs: 5700x3d+4070S fogyasztása, alulfeszelése
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Graphics: Hello Moto! - Kipróbáltam a Motorola Moto G55 5G-t. (videó is)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gerner1
- Luck Dragon: Új energia- és akkumulátor-címke az okoseszközök dobozában
-
LOGOUT
Samsung LCD és LED TV-k
Új hozzászólás Aktív témák
-
Stefi_dzsi
tag
Kedves Nagyérdemű!
Az eddigi Samsung TV-s tapasztaltaimat szeretném megosztani:
Február vége óta van egy 40”-os ES6100 készülékem a Műszaki shopból. Simán tudtam regisztrálni a Samsung oldalán a plusz garanciáért.Diginél fizettem elő TV-re és 40/20-as internetre. Csak digitális adásokat nézek, nulla vagy aközeli bithiba aránnyal, mert csak 1 csatlakozás van a TV és a Digisek főkábele között. Eddig minden frankó, ami kicsit zavar, hogy az EPG-be az infók néha nem töltődnek be, csak azután, ha kiválaszottam a kérdéses csatornát.
PC-ről való tartalom megosztásra először egy régebbi 54Mbps wifi routert használtam. (A router egy szobában van a TV-vel.) Elsőként a Samsung AllShare programon keresztül aztán felraktam mellé a Serviio 1.1-t is. A Serviio jobban bejött, így az maradt a gépen. Viszont a wifin keresztüli megosztás 3D filmek esetén élvezhetetlen volt, mert folyamatosan akadt az átvitel. (A fullHD filmek is elég neccesen mentek.)
Kábelt nem akartam keresztülhúzni a szobán, így inkább beszereztem egy Tp-Link 3600 routert. Ez egyidejűleg ki tudja szolgálni a 2,4GHz-es és 5GHz-es wifi csatornákat. A TV szintén kezeli az 5GHz-es csatornát, így most már megvan a megfelelő vezetéknélküli kapcsolat. Most szépen mennek a fullHD és halfSBS/halfOU 3D filmek is wifin keresztül. Persze ehhez „okosítani” kellett a routert: a gyári firmware helyett, a Vargalex-féle van rajta, ami sok hasznos cuccal felruházza a routert. Ilyen pl. a miniDLNA szolgáltatás, amivel a routerbe dugott vincseszterről megoszthatók a tartalmak a PC bekacsolása nélkül. (A vincsim egyébként 2,5”-os 250GB-os laptop merevlemez USB 3.0-ás külső házban.)
A TV műsorrögzítési módját az otthon levő pen drive-ok egyikével sem tudtam kipróbálni, mert hiába írt ki PC-n a teszt legalább 5 MB/s írási sebességet a TV mégis csak lassabban tudta írni (A-data C008 – 8GB), amivel ugye nem működik együtt. Hirtelen felindulásból egyszer kipróbáltam a 4GB-os Class 4-es Kingston SD kártyámat egy noname „All-in-one” kártyaolvasómban, és meglepő módon simán ment a rögzítés. (viszont csak 40 perc fért rá.) Így most gondolkodom vagy egy 32GB-os SD kártya vagy egy pen-drive beszerzésén.
További fejlesztés egy hangrendszer beszerzése lesz, ha ehhez van valakinek jó tippje, szívesen fogadom.
Plusz ami hátravan a tapasztalatszerzésből az a garanciás ügyintézés, ugyanis az egyik szemüveg elemtartója eldobta magát, nem marad bepattanva, pedig nem lett meggyötörve és nem is nagyon használtuk (csak 1-2 film során).
Remélem hasznosak a leírtak.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gumi és felni topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Nők, nőügyek (18+)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Autós topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- PlayStation 5
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Eredeti játékok OFF topik
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Apple iMac 27" 2020 i7 128GB RAM 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X395 - AMD Ryzen PRO 5 I 8GB I 512GB SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Bezámítás! ASUS ROG Strix G512LW 15 Gamer notebook - i7 10750H 32GB RAM 1TB SSD RTX 2070 8GB WIN11
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest