Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) porse


porse
senior tag

Na van valami jó rom? Uncsi már, hogy megint egy hónapja nincs újraindítva se... :P

... szerintem.

(#37152) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Apolo configurator-ban BLNWW és a BLN között mi a különbség? :U

(#37153) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok!

Valahogy a rendszer tárterületét és a belső tárhelyet össze lehet varázsolni? Néztem particionáló programokat, de nem sokra jutottam. Gyári 4.1.2 + root.

(#37154) stefi68 válasza Cobrusz (#37152) üzenetére


stefi68
addikt

BLNWW = Back Light Notification Without Wakelock

Közben megoldottam a tegnapi bajom.
Újra feltettem ugyan azt a kernel, előtte kernel wipe, újra raktam az Apolo Config-ot és működik már rendesen.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#37155) Burt1793 válasza logarithm (#37150) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló, bocs, van pár kérdésem.
A dpi-t 220ra raktam, nem indult el, gyorsan systemformat, romújra, reggeli rutin és most már mobilról írok, 240 dpi-vel. Miért nem szereti a 220at?
A kezdőképernyők számát tudom csökkenteni aosp launcherben?
Zárolóképernyő bővítését le tudom tiltani? /Feloldás közben balra húzás/
Milyen kernellel használod?
Nekem az alappal is bejön. :-)

[ Szerkesztve ]

(#37156) oba


oba
addikt

xda- n hogy elszaporodtak a CM11 alapú romok... :D

(#37157) Cobrusz válasza stefi68 (#37154) üzenetére


Cobrusz
senior tag

És ez gyakorlatban mit jelent? :U

(#37158) logarithm válasza Burt1793 (#37155) üzenetére


logarithm
őstag

Nem tudom miért nem szerette, nekem működik mindenhogyan :)
Biztos tudod, de életemben nem használtam, szóval nem tudom hol kell.
Widgets viewpager szerintem nem lehet, de törölni lehet, de felvillan majd mindig bal oldalt a lehetőség.

Én dori mindig :)

(#37157) Cobrusz
Ha felvillannak a telefon led-jei, akkor nem ébreszti fel a telefont, csak a ledek világítanak, de a teló marad deepsleepben.

[ Szerkesztve ]

(#37159) Burt1793 válasza logarithm (#37158) üzenetére


Burt1793
veterán

És miért jobb az a kernel? Az érintőgombok nem akarnak folyamatosan világítani. Pedig arra raktam. 6 sec után mindenképpen kialszanak. :_( amúgy nagyon jó a rom, reggel szívtam vele, de most már minden rendben. Felraktam az apex launchert, megoldódott a kezdőképernyő probléma is. :-)

(#37160) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Illetve bekapcsolhatom apolo configban a "fast usb charging 650mA) opciót?
Gondolom így usb-n gyorsabban töltene, vagy tévedek?
És ha mondjuk bekapcsolom az nem árt-e a telefonnak vagy aksinak? :U

(#37161) stefi68 válasza Cobrusz (#37160) üzenetére


stefi68
addikt

Bekapcsolhatod, nem árt neki. Úgy is csak annyi áramot vesz fel amennyire szüksége van. gyári töltője 1000 mAh-ás.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#37162) Burt1793


Burt1793
veterán

Nagyon jól szól a poweramp és ez a rom, nagyságrendekkel jobban, mint a gyári romokon. :)
Van 3 google play szolgáltatás, amit szívesen kilőnék, kiszabad?
Nevük: NlpLocationReceiver, GoogleLocationManager, DispatchingService.
Az indító (alap launcher) programot törölhetem? Apex van fent. :)

[ Szerkesztve ]

(#37163) logarithm válasza Burt1793 (#37162) üzenetére


logarithm
őstag

Google szolgáltatásokat nem szabad mert az zavart okoz a levegőben. Ez a három mind fontosnak tűnik. Ilyen, hogy gmail,youtube,hangouts,cloudprinter és hasonló google által adott progit lehet törölni, de ezek fontos alap dolgok amiket írtál.

Persze, törölheted a launcher-t.

(#37164) Burt1793 válasza logarithm (#37163) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, a launchert törlöm. A google now-t, meg ezeket fel se raktam. Nem használom. FB, FB messenger, Viber, email megy ezerrel. :)

(#37165) Burt1793 válasza logarithm (#37163) üzenetére


Burt1793
veterán

Szóval a dori kernellel kevésbé merül vagy jobban szól vagy gyorsabb? Mi az előnye? Ajánlod?

(#37166) logarithm válasza Burt1793 (#37165) üzenetére


logarithm
őstag

Mivel stock kernel-el nem használtam, össze hasonlításom nincsen.
Dori kernel costum kernel, jól testre szabható ezért használom, üzem idő rendben van, sebesség is ( ha nem lenne, akkor ott a neoX governor)

Nekem szépen szól a teló, hangerőt éppen hogy nem elnémítva kell tartanom olyan erővel dobja a hangot, és nem tweakeltem még meg az stweaksben az amplifiert úgy :)

Ja és ha számít, akkor 805MB a felhasználható ram. A 790MB helyett.

[ Szerkesztve ]

(#37167) Burt1793 válasza logarithm (#37166) üzenetére


Burt1793
veterán

Van valami olyan névjegyzék progi alternatíva, ami a fb-kal összekapcsolható?

(#37168) Cobrusz válasza stefi68 (#37161) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Illetve a "sound" menü pont alatt meddig emelhetem biztonságosan a hangot, 20ig lehet ugye....?! :U
És ha állítom lehet érezni a különbséget vagy felesleges, próbáltad-e már?

[ Szerkesztve ]

(#37169) zoo84


zoo84
csendes tag

Sziasztok,

az utóbbi 2 hónapban figyeltem fel egy érdekes jelenségre az sgs2-nél. Képernyő feloldásakor a kijelző világít, de nem reagál semmire. Alul a 2 gomb se világít. Ilyenkor hiába csinálok bármit is, nincs reakció. Ha mégegyszer megnyomom a képernyő zárás gombot, akkor félig elsötétül a kijelző. Többszöri képernyőzár gombnyomásra éled csak fel.
Persze nem mindig csinálja, általában akkor, amikor gyorsan kéne
gyárilag független
már nem garanciális
android verzió: 4.1.2

szoftveres, vagy hardveres baja lehet?

Üdv!

(#37170) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Öcsémnek van egy magyar független S2-e. 4.04 android volt rajta kérte hogy frissítsem már le kiesen keresztül. Volt is új 4.1, lefrissítette, minden rendben ment.
Bekapcsolás után "sim network unlock" -ot kért. Ha magyar kártyát tettem bele jó fel csatlakozik a hálózatra lehet is hívni, ha angolt akkor nem látja és kéri a kódot.
Illetve nagyon lassan tölt maga a teló.
2.tulaj öcsém az első tulaj állítólag gyárilag függetlenként vette a Samsung szervízbe(bolt). (gar már nincs).
Esetleg tud valaki valamit ?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#37171) stefi68 válasza Cobrusz (#37168) üzenetére


stefi68
addikt

Én a hangerőt +4 -re teszem, de csak a speaker-nél. Valaki írta korábban, hogy neki elszállt a hangszórója +5-nél, mondjuk az Dori kernel volt. Úgy vettem észre, a Dori kernelnél a +4 sokkal jobban erősített mint az Apolo-nál a +4. Szóval csak óvatosan emeld.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#37172) chemo20


chemo20
tag

Apollo configuratornal melyiket erdemes hasznalni oerformance, balanced vagy saving mod?

(#37173) stefi68 válasza chemo20 (#37172) üzenetére


stefi68
addikt

Kinek mi a fontosabb....
A terhelés változásra gondolom performance-nál gyorsabban reagál (frekvencia növelés), míg saving mode-nál lassabban. Az egyik akku pazarlóbb a másik takarékosabb.
Én sosem állítgattam ilyeneket :N

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#37174) tresh válasza stefi68 (#37173) üzenetére


tresh
addikt

Vagy ha mindenképp állítani akarja akkor talán a balanced lehet a megfelelő :U

(#37175) mapali


mapali
csendes tag

Aki használja az RR Rom-ot kérdezném,hogy alul a gombokat hogyan lehet eltüntetni? :W

(#37176) Burt1793 válasza logarithm (#37166) üzenetére


Burt1793
veterán

Elég gyorsan merül ez a rom alap kernellel. A zenehallgatás is eléggé betesz neki. 30%-on van most 20 óra készenléttel, 2,5 óra kijelzővel, 4 óra zenehallgatással. FB, mail, 8 ball pool-ozás volt a napi használat.
Próbálkozzak governor állítással? A gsam szerint sok a wakelock (de annyi, amennyit zenéz hallgattam).

(#37177) fireman3 válasza mapali (#37175) üzenetére


fireman3
tag

beállítások-> Res Tools -> Felhasználói felület -> Size -> 0 dpi -re állítani.

<Xiaomi MI 9>

(#37178) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Valaki segítsen nem birok cm 11 en ART ra átállni csak újra indul és marad a Dalvik már vagy ötször megcsináltam de hiába.

[ Szerkesztve ]

(#37179) Viktor0610 válasza Just_Reboot (#37178) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az én (más készülék) CM11 verziómban írta, hogy a CM nem támogatja az ART-ot. Lehet, itt is erről van szó.

Samsung Galaxy A54

(#37180) fireman3 válasza Viktor0610 (#37179) üzenetére


fireman3
tag

Az ART/Dalvik futását a KERNEL határozza meg.

<Xiaomi MI 9>

(#37181) Viktor0610 válasza fireman3 (#37180) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Rosszul fogalmaztam. Ami verziót én használtam, ott is volt átkapcsolási lehetőség, de mikor átkapcsoltam volna, kiírta, hogy instabil működést okozhat, adatvesztéssel járhat, hivatalosan nem támogatott a CM által.
Így jobbnak láttam nem rákattintani. :)

Samsung Galaxy A54

(#37182) saphancs


saphancs
aktív tag

Slim Bean 4.4.2 1.9-es beta verziója van fent a gépen, most már lassan 1,5 hónapja. Eddig tökéletesen működöt is gép. Ma reggelre viszont azt vettem észre, hogy nem reagál a vissza nyílra a cucc. Greenify-t tettem fel mostanában, lehet, hogy azzal fagyiztam be vmit, amit nem kellett volna. Kérdés, hogy mi lehet az, ami ezért a folyamatért felelős.
Illetve, ha nem gyógyul meg, akkor melyikek is azok a wipe-ok, amiket adatvesztés nélkül tudok használni?
És ha ez se jönne be, akkor ajánlhatnátok valami jó rom kernell kombót, ha lehet és van ilyen 4.4-est.
Előre is kösz a válaszokért!

Szerk: helyesírási hibák javítva :P

[ Szerkesztve ]

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#37183) Gloob


Gloob
addikt

Sziasztok
Mit kell beállítani a SlimBeam 4.3.1-nél, hogy a root működjön? Nem működik a Titanium, nem sikerült a root jogot megszerezni. A root ellenőrző is azt írja, hogy nem rootolt a telefon. Létezhet, hogy ez a rom nem rootolt? Nagyon nem hiszem, hogy ez így lenne! Valamiért nekem nem működik.

Samsung Galaxy A52S

(#37184) bajtokarpi válasza Gloob (#37183) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Valami nem kerek a telefonommal. Egyszerűen be van lassulva. Volt visszaállítás is, de hiába az új rendszer utána sem szünnek meg ezek az anomáliák. Gyanítom, hogy a gyári JB rom okozhatja ezt a gondot, mert GB alatt nem volt ilyen gondom. A telefon Telekom-os. Mit ajánlotok, be kéne okosítani, és akkor milyen romot, illetve kernelt ajánlotok egy gyors, de stabil rendszernek.

Jelenleg:

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#37185) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Melyik most a legfrissebb gyári JB rom a telefonra?
Sammmobile oldala nem jön be nekem... :F

Illetve ha nem gyári romot raknék fel, kipróbálnék vmi custom romot régóta szeretnék már felrakni csak mindig bizonytalan voltam, mert nekem egy stabil rom kéne ami semmi csicsa meg ilyesmi ,hasonló mint a gyári rom csak több beállítási lehetőséggel és stabil legyen... :U

(#37186) Gloob válasza Gloob (#37183) üzenetére


Gloob
addikt

No ez a probléma megoldva. Egy cashe wipe, és egy újraindítás megoldotta. Viszont a régi mentéseimet a Titanium nem látja, pedig ott vannak. 4.1.2-ről (Neat ROM) készültek, és jó volna visszaállítani az adatokat legalább. Erre van valami megoldás?

Samsung Galaxy A52S

(#37187) Just_Reboot válasza Gloob (#37183) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Build számot megnyomod 7szer akkor meg fog jelenni a beállításokban hogy fejlesztői lehetőségek ott root access ott lehet bekapcsolni.

(#37188) Gloob válasza Just_Reboot (#37187) üzenetére


Gloob
addikt

Kösz, de ezt már megoldottam, viszont a másik kérdésre még nem találtam megolkdást egyelőre.

Samsung Galaxy A52S

(#37189) justaview


justaview
őstag

Van valakinek tapasztalata AOSP Neatrom 4.4.2 V2.8-al? Mennyire stabil? Sebességre, akku időre milyen?

Ha a fenti nem túl jó választás, mit érdemes kipróbálni a KitKat-ekből, ami stabil, gyors és nem rossz az akku ideje sem?

(#37190) stefi68


stefi68
addikt

Régebben valamelyik ROM-ban volt egy alkalmazás amelyik lecserélte a Play-t és más alkalmazásokat fekete vagy áttetsző színűre. nem tudja valaki mi volt a neve? Valami Black akármi.... Ha jól emlékszem még a Pay-en is fent volt. Fekete kör alakú ikonja volt talán "BLK" felirattal :F

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#37191) oba válasza stefi68 (#37190) üzenetére


oba
addikt

Team Black Out

[ Szerkesztve ]

(#37192) stefi68 válasza oba (#37191) üzenetére


stefi68
addikt

Ez az! Rá nem jöttem volna... Köszi! :R

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#37193) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Vkinek volt már olyan gondja, hogy telefonál vkivel és miután hívás vége van nem ébred fel a kijelző a sensor meg folyamatosan villog pirosan és csak 1 újraindítás segít .... :F

Illetve tegnap vettem új aksit 1650-est mert a régi már kezdett haldoklani, de amióta apolo kernel van fent iszonyatosan merül a teló.... még meg kell szoknia az új akut vagy a kernel merít ennyire?

[ Szerkesztve ]

(#37194) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#37195) pockhome válasza Cobrusz (#37193) üzenetére


pockhome
senior tag

mennyiért, ill hol vetted az akksit ha szabad tudni? :)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#37196) saphancs válasza saphancs (#37182) üzenetére


saphancs
aktív tag

Probléma megoldására. Töröltem az eredeti billentyűzetet, a SwiftKey elől meg eltűnt a pipa. Már csak azt nem tudom mitől

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#37197) Cobrusz válasza pockhome (#37195) üzenetére


Cobrusz
senior tag

mobilhome.hu - 3000ft

(#37198) stefi68 válasza Cobrusz (#37197) üzenetére


stefi68
addikt

Szerintem inkább mobilehome.hu :U

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#37199) Cobrusz válasza stefi68 (#37198) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Igen ez az, sry csak telefonról írtam... :B

(#37200) Doctor46


Doctor46
csendes tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni!

Ma felakartam tenni a telefonomra egy cyanogen rom-ot[link]
addig a lépésig eljutottam,hogy az odin programba betettem a zip fáljt majd rámentem arra,hogy start és a eddig jó is volt és a telefonnak újra kellett volna indulnia 5-6 mp múlva de nem tette..vártam vele pár percet és most nem kapcsol be csak kiírja Samsung Galaxy s2 I9100 meg egy sárga háromszögben egy felkiáltójelet.
Mit lehet most kezdeni ezzel? :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.