Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) zuzu000 válasza PeL (#7448) üzenetére


zuzu000
őstag

Megy nagyszerűen, köszi :R

(#7452) Aarpok válasza morbias2 (#7450) üzenetére


Aarpok
őstag

Nekem steames verzió van meg és 1 - 2 kidobással végigjátszottam :K Miután kidobott visszatöltöttem és ment tovább.

Аарпок

(#7453) Zolás válasza Aarpok (#7452) üzenetére


Zolás
addikt

Nekem is steames, és néha csinál olyat, hogy nem lehet megölni egy szörnyet. Múltkor egy vérszopóval szívtam, de simán elfutottam, és kész. Most volt vagy 10 perc, meg pár töltés, mert egyik irányba fal, másik irányba egy drabális, két kézen járó szörny, a maradék irányokból meg az alpha csapat lőtt rám két kilométerről. Akármennyit futottam, a rohadék jött utánam, elbújni se tudtam az alphák miatt, marha idegesítő volt.

Lenne egy kérdésem is. Ha újrarakom az atmosfeart, kisebb textúrákkal, mert véletlen a nagyokkal raktam fel, akkor utána működni fog a mentés? Most egy kicsit laggol, ahogy futok át a térképen.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7454) PeL válasza Zolás (#7453) üzenetére


PeL
addikt

A géped elbírja, szerintem nyugodtan hagyd fent, ha a normal textúrákat rakod fel nem lesz jobb a helyzet, valószínű hogy mástól laggol a játék. Pl. a pályarészek / spawnok betöltése miatt is laggolhat.

(#7455) morbias2 válasza Aarpok (#7452) üzenetére


morbias2
aktív tag

Akkor arra feldobom a 2.2-t. Csak idegesít ,hogy már olyan sokáig vittem és kezdhetem elölről. :W

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#7456) rétisün


rétisün
veterán

egyetlen zsoldost lőttem le eddig az újrakezdés óta, mindjárt volt nála egy veles. bezzeg mikor kellett volna, volt hogy kiirtottam az antennakomplexumot meg az alállomást, egynél se volt :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7457) Aarpok válasza Zolás (#7453) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen én is találkoztam halhatatlan vérszívóval és az volt a poén ahogy lőttem érezte,de semmit se ért.Jött még 2 stalker már 3 - an lőttük és semmi futkorászott tovább.Persze ő sem tudott minket bántani így nem foglalkoztam vele.

Rétisün: Azok csórok voltak én mikor takarítottam őket mindig volt 4 - 5 embernél :DDD
PeL: azt vettem észre,hogy nálam a HDD villogott rendesen mikor laggolt.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#7458) rétisün válasza Aarpok (#7457) üzenetére


rétisün
veterán

" Azok csórok voltak én mikor takarítottam őket mindig volt 4 - 5 embernél"

amikor nem kellett (hajnal raktárak) akkor én is mindig találtam náluk :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7459) Aarpok válasza rétisün (#7458) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen pont ez a lényeg mikor már nem kell akkor van dögivel :DDD Ebből már sportot űz a játék.

Аарпок

(#7460) rétisün


rétisün
veterán

sikerült 1(!) azaz egy db alphást lelőni, aztán mivel láttam hogy elég reménytelen az ügy, elszaladtam :DDD
visszamentem a fegyveréért, de nem kellett a kutyának se :( úgyhogy betettem kardán dobozába, legalább meglett a 80, és vele a bónusz.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7461) morbias2 válasza rétisün (#7460) üzenetére


morbias2
aktív tag

Alpha fegyók, ha nem épek javítani kell és utána megveszik :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#7462) rétisün válasza morbias2 (#7461) üzenetére


rétisün
veterán

na igen, általában elfelejtem a javítást :B de úgyis lesz még, az alphások ott várják a vaserdő anomáliánál hogy elkérjem a fegyvereiket :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7463) morbias2 válasza rétisün (#7462) üzenetére


morbias2
aktív tag

Hulljanak csak :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#7464) rétisün válasza morbias2 (#7463) üzenetére


rétisün
veterán

majd fognak is, kicsit(?) összeszedem magam anyagilag (hajnal exo) aztán levadászom mind :DDD
igaz, ha mindig egyet-egyet lekapok, csak elfogy az a 6 az 5 fős csapat....csak most átmentem janovra, hátha megkeresem a gauss dokumentumokat a jupiter gyárban :U (úgy emlékszem, ott voltak)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7465) juhasz.p válasza rétisün (#7458) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Már nem az első zsoldos esett el és nem is a tizedik, de egyiknél sem volt veles...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#7466) rétisün válasza juhasz.p (#7465) üzenetére


rétisün
veterán

és ez milyen bosszantó tud lenni, amikor az 5 db-ot kéne összeszedni a hajnal raktárakhoz :(((

:))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7467) zuzu000


zuzu000
őstag

Hogy kell a kereskedőktől cuccost venni? Árul itt egy exoskeletont, és amikor kiválasztom, azt mondja, hogy csak a kiszállítási díjat kell kifizetnem. Én csak azt tudom választani, hogy inkább meg szeretném nézni a többi terméket.
Ezek az SGM kereskedők, pontosan az erdőgazdaságnál ácsorgó.

(#7468) juhasz.p válasza rétisün (#7466) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Nekem még csak a svarog-hoz kellene, de az istenek sincs...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#7469) rétisün


rétisün
veterán

ha van gps konduktorom, és átmegyek másik területre anélkül hogy használtam volna, akkor azt bukta? egyszerűen csak eltűnik a cuccaim közül, és annyi? vagy ha visszamegyek, megint nálam lesz, mondhatni a semmiből?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7470) Laca7601


Laca7601
tag

Megvettem ezt a csodát, mert az első rész tetszett annak idején. Telepítés, indulás. A mocsárban az első bungalóban shotgunos versenyző led szemű kutyával. Összes lőszer, összes gránát, majd lelő... Mi van? Ez az első ellenfél, akivel összefutok. Nem is lesz több.
Eddig sem gyakran adtam pénzt szoftverért-hasonló tapasztalatok miatt- és ezt is megbántam. Unistall és kuka. Élt 4 és fél percet..

Esetleg valakinek valami ötlet?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7471) muddy_waters válasza Laca7601 (#7470) üzenetére


muddy_waters
csendes tag

Szerintem te Noah-ba akadtál bele, őt marrrha nehéz lelőni, de nem is kell, később hasznos lesz. Adj még egy esélyt a játéknak, hidd el, megéri. Menj el a Skadovsk nevű helyre először, gyakorlatilag ott indul a játék; kicsit belefolysz a sztoriba, mindjárt elkap a gépszíj, mint itt sokunkat... :K

(#7472) PeL


PeL
addikt

Enot Edition-ban lefordítottam a fegyver meg új cucc fájlokat, már csak a Dynamic News scriptjeit kell oroszról átírni, de lehet inkább megvárom míg lefordítják angolra előbb...

(#7473) Laca7601 válasza muddy_waters (#7471) üzenetére


Laca7601
tag

Köszi szépen, megpróbálkozom vele. :-) Az az igazság, hogy korábban már a tört verzióval játszottam egy keveset és emlékeztem erre a figurára. Azt hittem, hogy valami bug. Illetve ha ott van és mégsem lehet lelőni, az szerintem bug is, de ez mindegy. Úgy emléxem a múlt homályából, hogy ez a jelenség az egész játékot elkíséri, hogy egy tár kevés egy emberre.
Odafelé úton találkoztam egy mocsári borzalmassal, ami láthatatlan, sértődött hangon morog és szereti a májamat. Ezt sem tudtam lelőni. Viszont remekül el lehet szaladni előle hanyatt-homlok. Csak furcsán néznek rám a békák a mocsárban, hogy : "nézd már, géppisztolya van és szalad valami elől..."

(#7474) Zolás válasza Laca7601 (#7473) üzenetére


Zolás
addikt

Az az ember egy küldetés része, azért nem tudtad még lelőni. Úgy csináld, ha odamész, hogy oldalról nyiss be, mert rögtön belelő kettőt az ajtóba, és ha eltalál, akkor piros lesz a színe, és meg kell ölnöd. Amúgy alapjátékba hamar meghal, ha nem akarsz vele haverkodni. Csak el kell jutnod addig a küldikkel, hogy odaküldjenek hozzá.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7475) muddy_waters válasza Laca7601 (#7473) üzenetére


muddy_waters
csendes tag

Nem, nem, azok a békák azt gondolják: azzal a fostos géppisztollyal én is szaladnék...

[ Szerkesztve ]

(#7476) M3oH válasza muddy_waters (#7475) üzenetére


M3oH
addikt

Gondoltam, hogy megindulok pripyat fele, osszeszedem a csapatot, atnyomolunk az alaguton, felmaszok a letran es kidob a jatek. Parszor visszatoltottem, de ugyanaz. Asszem, nem jutok at...

(#7477) morbias2 válasza M3oH (#7476) üzenetére


morbias2
aktív tag

Nem bírja pripyatot! :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#7478) Laca7601 válasza muddy_waters (#7475) üzenetére


Laca7601
tag

Igen, az a Vityaz nem egy ütős ágyú. :)

(#7479) Laca7601 válasza Zolás (#7474) üzenetére


Laca7601
tag

Köszi srácok, elszállt a vörös köd, megint nekiülök. :-)
Így már világos. Csak ez a Noah gyerek kiírhatná az ajtóra, hogy: "gyere vissza később, zöldfülű!..."

:-)

(#7480) rétisün válasza Laca7601 (#7479) üzenetére


rétisün
veterán

én is bekopogtam hozzá, de lelőnöm nem kellett, be tudtam menni. igaz, beszélni nem lehet vele, amíg el nem érsz addig a sztoriban (mondjuk én SGM moddal játszom, de a történetnek ez a szála sztem ugyanúgy van benne, mint az alapjátékban)
utána viszont lehet tőle kérni két értékes relikviát is, a 3.-nál viszont már rádtámad. hiába, nem 100-as :DDD

gyűlik közben a pénzecske hajnal exo-ra, ha tényleg olyan jó pénzt adnak az alpha fegyverekért a gun-addon nélkül is (csak ne felejtsem el javítattni :B ) odalopózok hozzájuk, egy-kettőt kilövök, amíg üldöznek visszamegyek a cuccaikért, és meg is lesz az az exo :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7481) Telda


Telda
addikt

Hali!

Felraktam a Complete Mod-ot, viszont ha rárakom az Absolute Nature-t, akkor textúrahibás lesz a játék. Van valami megoldás, hogy a két modot együtt használjam?
Illetve tudtok mondani valami jó fegyver skin modot?

Köszi!

(#7482) PeL válasza Telda (#7481) üzenetére


PeL
addikt

Ha csak a grafika miatt raktad fel a complete modot akkor sztem szedd le és hagyd fenn az Absolute Nature és Absolute Structures-t és esetleg az AtmosFear 3-at hozzá.

(#7483) rétisün válasza Telda (#7481) üzenetére


rétisün
veterán

én inkább az SGM mod 2.2-t javaslom, ha még nem játszottál volna vele. rengeteg új küldetés, az első 2 rész területei beépítve a játékmenetbe, magyarítás is készült hozzá PeL és LeoDelux fórumtársaknak köszönhetően, a magyarításban telepítési sorrend a különböző egyéb modokhoz, többk közt egy gun-addon nevű modhoz, új fegyverekkel.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7484) Telda válasza rétisün (#7483) üzenetére


Telda
addikt

Rendben, köszi mindkettőtöknek! :)

(#7485) rétisün


rétisün
veterán

azt hiszem, én végeztem ezzel az sgm moddal.....eddig tetszett, de amikor először messziről távcsövessel 12x fejbelövöm az alpha csapat kapitányát, és nem történik semmi, aztán közelebbről szintén távcsövessel még 5x, majd közvetlen közelről beleeresztek 6-7 tárat géppisztolyból, és ezek után pisztollyal lelő, na azért ezt már én sem hiszem el.
eddig is találkoztam alphásokkal (még a gun-addonnal, most az nincs) sose volt ilyen, ez azért már sok.

vagy megvárom, míg lesz gauss, azzal talán ki lehet nyírni.

ez most rendesen elcseszte az egésznek a hangulatát. :(((

(#7484) Telda: ezek után mégse ajánlom az sgm modot, legfeljebb a gun-addonnal (hátha akkor nem jön elő ilyen), de azzal meg nagyon hamar lehet túl jó fegyverekhez és túl sok (több M rubel) pénzhez jutni.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7486) Physicist03 válasza rétisün (#7485) üzenetére


Physicist03
senior tag

Hát én nem tudom, hogy neked miért lehet ez, lehet valami bug. Én nagyon sokáig egy Abakannal toltam a játékot és kevesebb mint egy tártól is vizszintesben volt az alpha kapitány és ha messziról lőttem fejbe akkor egy max két golyó és kész volt.

Telda: én viszont ajánlom az SGM 2.2-őt, szerintem rétisün-nek csak valami bug jött elő. Mint fentebb is irtam rengeteg alpha osztaggal végeztem és nekem nem voltak ilyen problémák.

[ Szerkesztve ]

(#7487) PeL válasza rétisün (#7485) üzenetére


PeL
addikt

Szerintem próbáld ki az ENOT editiont... Nem tudom ki miért szidta de szvsz teljesen jó ez a mod :D Reálisabb irányba tolódik az egész SGM mod általa, most hogy már picit játszogattam vele azt hiszem ez mellett maradok. Igaz így nincs Atmosfear-em, de kit érdekel... :D Ebben már legalább el lehet bújni a kitörés elől az új területeken is. Ráadásul sztem sokkal változatosabb is mint a sima SGM 2.2, legalábbis a loot terén, mert elég sok fajta cucc van az npc-knél :) Ja és már rápofoztam a magyarítást is, igaz a Dynamic News az angol még meg az is marad valszeg mert a mozaik szavak miatt amikből összerakja a kiírásokat az addon nem igazán lehet magyarítani, beszédhibás mondatok jönnek ki. Ebben is van gun addon, ráadásul rendesen be is van lőve minden benne, ahogy kell. Nálam a banditák 2-3 találattól fekszenek, igaz én is, meg el lehet ejteni a fegyvert a bekapott lövésektől de így legalább van benne kihívás, és én pont azt szeretem, nekem eddig tetszik :K

(#7488) Physicist03 válasza PeL (#7487) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ja, kihívás az van benne. Nekem az volt vele a problémám, hogy egy eü csomag használata közben 20-30 mp-ig nem lehet használni a fegyvert és így ha sokan vannak a közelben simán 1 mp alatt szitává lőnek. A másik bajom pedig az volt, hogy megintcsak eü csomag használata után totál éhes leszel, így egy rakás ennivalót kell hordanod magaddal folyamatosan.

(#7489) PeL válasza Physicist03 (#7488) üzenetére


PeL
addikt

Azért a 20-30 másodperc túlzás, jó az olyan 10-nek max :) De hát ez ilyen, fedezék mögül kell harcolni, ott van idő medkitezni, szaladni meg tudsz akkor is ha odavágnának közben esetleg egy gránátot :D (ENOT-ban már használják a gránátvetőket is az NPC-k, csomó ilyen apróság van még benne ami rádob a játékra :) )

[ Szerkesztve ]

(#7490) PeL válasza Physicist03 (#7488) üzenetére


PeL
addikt

Amúgy pl. az elején mikor el kell foglalni a falut Cordonban, na azt pl. úgy megcsináltam hogy egyetlen medkitet nem kellett elnyomnom, mert hála az AI addonnak már nem csak engem akar mindenáron lelőni mindenki hanem a többi stalkerre is lövöldöztek akik jöttek velem, így amíg el voltak velük én szépen sunnyogva leszedegettem őket :D

(#7491) HecklerHUN


HecklerHUN
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, bár a S.T.A.L.K.E.R. világában már nem. :) Először is köszi a magyarítást SGM 2.2-höz.És lenne egy kérdésem is:Van HK416 a 2.2-ben?Guns addont használom, és láttam a textúra fájlok közt HK416-os fileokat, de a fegyverek ini fájlainál már nem (bár ez sok fegyverrel így van).Szóval csak szeretnék biztosra menni.Előre is köszi a választ! :-)

(#7492) rétisün válasza Physicist03 (#7486) üzenetére


rétisün
veterán

a többiekkel nem is volt gond, azok szépen lefeküdtek egy fejlövéstől (mondjuk zombivá válhattak, hogy általában a hullájuk már nem volt ott, mikor visszamentem :DDD ) csak a kapitány volt ilyen szívós.
bár lehet, hogy az övé a legerősebb, leggolyóállóbb exo....... :DD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7493) Telda


Telda
addikt

Amúgy ez a Complete Mod miben tér el az eredeti játéktól? Azt olvastam hogy olyan mintha 1 évig tovább fejlesztették volna a játékot a készítők. Részletesebb a táj vagy a grafika, illetve több küldetés van?

Jaj még ezt a mozgás közbeni fejbillegést ki lehet kapcsolni? Mert komolyan elszédülök tőle :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#7494) muddy_waters válasza rétisün (#7492) üzenetére


muddy_waters
csendes tag

Nem tudom, hogy van ez az SGM-ben, de a Complete Mod ismertetőjében olvastam, hogy a jobb teljesítmény érdekében egy idő után törli a hullákat, lehet hogy itt is ilyesmi van? Lehetséges(?) megoldás: szedd el tőlük a flintákat, és csak úgy simán dobáld le a földre. Nálam még soha senki nem szedte össze őket. :D

(#7495) dodopek válasza muddy_waters (#7494) üzenetére


dodopek
addikt

Teljesen off, de ezt nem hagyhatom ki...

kurvák,gengszterek
Vastag politikai töltet, de valaki nagyot alkotott! :D:D:D:D:D

(#7496) PeL válasza HecklerHUN (#7491) üzenetére


PeL
addikt

HK417 biztos van de alapból hibásak a textúrái, lila a fegyver, át kell nevezni egy mappát.

\gamedata\textures\Arsenal_Mod\ÍÊ <--- ezt kell átnevezni
\gamedata\textures\Arsenal_Mod\ÍĘ -re

(#7497) HecklerHUN


HecklerHUN
csendes tag

HK417-et tudom, de azt nem, hogy hibásak a textúrái, köszi a figyelmeztetést, biztos a hajamat téptem volna ha előveszem és rózsaszín.... :DDD

(#7498) muddy_waters válasza HecklerHUN (#7497) üzenetére


muddy_waters
csendes tag

A másságukat nyíltan vállaló stalkerek választott fegyvere. :D

Vajon hogy került a játékba...?

(#7499) PeL válasza Physicist03 (#7488) üzenetére


PeL
addikt

Amúgy még én is erősen túloztam a 10 másodperces action lockkal a medkitekkel kapcsolatban, lemértem, pontosan 4 másodpercig rakja el a fegyvert mikor kötözöl vagy medkitelsz, szerintem ez pont jó így, ennyivel is reálisabb a játék mivel a valóságban sem tudod megcsinálni azt hogy fogod a fegyvered és lövöldözöl miközben kötözöd a sebeidet vagy tolod magadba az érzéstelenítő injekciót :D Hacsak nincs 4 kezed... De hát ugye Chernobyl környékén ez megeshet :DDD

(#7500) HecklerHUN


HecklerHUN
csendes tag

Az ENOT editionhoz van angolosítás???És egyéb kiegészítők?Pl guns addon?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.