Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) dodopek válasza Telda (#14700) üzenetére


dodopek
addikt

Ha nagyon nem bírod elérni, amjd holnap feltöltöm a saját weboldalam szerverére. Ahogy letöltötted, törlöm is, szóval ha valakinek még kell, szóljatok.

(#14702) westcoastog


westcoastog
veterán

ósemmi, most látom.
way to pripyat stabil? priboi-nál anno hajam téptem a crashek miatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#14703) Telda válasza dodopek (#14701) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, de elvileg most jó lett, sikerült elkezdeni tölteni.

(#14704) Aarpok válasza dodopek (#14692) üzenetére


Aarpok
őstag

Szívesen!Amit keresel szerintem az máshol lesz,de már nagyon rég játszottam vele így sok mindent elfelejtettem (Ne haragudj). [link]

(#14702) westcoastog Stabil bizony nálam egyszer sem crashelt. :K

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#14705) Dhampir válasza pvtneo (#14698) üzenetére


Dhampir
félisten

De jó lenne ezt magyarul kipróbálni! :K

(#14706) Aarpok


Aarpok
őstag

Nos aki játszott a Clear Sky - al annak ismerős lehet a táj:

A veszélyes mutáns akitől a fegyverek is besülnek (van többféle ilyen)

Az okos szabadságos aki inkább rugdalja az érzékelőt,mint hogy kikerülné:

Аарпок

(#14707) xFreex válasza hubai1979 (#14686) üzenetére


xFreex
aktív tag

Ilyen könnyen nem adjuk fel. :N

Amint látom Leodelux a14685-ös hsz-ben megirta a választ. :R

Én akkor már hazafelé tartottam, nem saját gép előtt netezek és így kicsit nehezebb.

Mégegyszer pontosan:

Otthon azért megnéztem és az SGM-nél is így van. Ott sincs bent a hit__power. De jó helyen keresgéltem, mert a [mod_m14_damage] sorra kell rákeresni a w_sections.ltx-ben amit a gamedata\configs\weapons\weapons mappában kell keresni.

Ha megvan a [mod_m14_damage] sor, akkor közvetlen alatta megtalálod az m14-es sebzését.
Ez SGM nél így néz ki:

[mod_m14_damage]
hit_power = 1.25, 1.25, 1.25, 1.25,

Na ezt kell módosítanod nagyobbra.
Az alatta található hit_impulse sorral már nem kell foglalkozni, az a találatkori lökéserőt jelöli.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#14708) spank309


spank309
csendes tag

Hát az a helyet, hogy az sgm enot sokkal nehezebb mint a sima. Sokkal hamarabb leszel éhes hamarabb ölnek meg és még sorolhatnám, azt hittem ugyan olyan lesz csak több fegyverrel de nem :D Mind1 így még izgalmasabb. :)

(#14709) Aarpok válasza spank309 (#14708) üzenetére


Aarpok
őstag

Inkább realisztikusabb,mint nehezebb.Az enotban lehet gyűjtögetni a vog-25 - ös gránátokat azzal pillanatok alatt lakatlanná teheted a helyeket.Később az alfa csapatok ellen pedig szinte kötelezőek.

Аарпок

(#14710) Telda


Telda
addikt

Kipróbáltam a Way to Pripyat modot, elsőre nem tűnik rossznak. Ami viszont zavar, hogy nem mutat a térképen semmit, hogy melyik küldetés hol van. Valammenyire tudok angolul, de igazából így sem értem, hogy hova kellene mennem.

(#14711) Aarpok


Aarpok
őstag

Thunderbolt elveszett fegyvere:

(#14710) Telda Igen mert az ilyen kereső-kutató mód lett ezért nem jelöl annyit a térképen.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#14712) Telda válasza Aarpok (#14711) üzenetére


Telda
addikt

Akkor ha nem gond, fogok itt kérdezni :).
Először is hol vannak a társaim, akiket meg kellene keresnem?

(#14713) Aarpok válasza Telda (#14712) üzenetére


Aarpok
őstag

Spoiler:

Majd a vége felé találkozol csak velük (Pripyatban)
Kérdezni kérdezhetsz csak nem biztos,hogy mindenre emlékezni fogok :DDD (rég volt már).

Аарпок

(#14714) Telda válasza Aarpok (#14713) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, a többit egyelőre hagyjuk, majd keresgélek és ha végkép nem találom, majd akkor kérdezek :).

(#14715) #90933760


#90933760
törölt tag

Ó bazd, kicsit homályos a kép. Olyan laza a kezem ahogy mozgatom, meg a fejem is lötyög. Érdekes. Sok vodkát ittam, ráadásul ezt a Győrit, ebbe nem is az aélkohol üt hanem a moslék. Uhh. A vízhűtésbe öntöttem csak maradt még gondoltam megiszom. De ez mocsok rossz. Ezt még hűtésbe se hallod.. De legalább nem vagyok sugárszennyezett..

(#14716) shield


shield
Topikgazda

Janovban megvettem az enciklopédiát, pengén le vannak írva cuccok infói.
Páncélt kellene fejlesztenem, de csak egy exoskeleton (zsoldos) van és Bagolynál lehetne venni, de az kilőve mert nem lehet futni benne.
Már átnéztem kicsit pripyatba is, van esély rá hogy találok mást is vagy lehet venni? Vagy marad a exoskeleton (zsoldos) fejlesztése?
Az exoskeleton-ból van vagy 6 fajta, melyiket érdemes fejleszteni? Esetleg van másik féle páncél amit jobb lenne fejleszteni?
Ami igen csak meglepett, mivel a zsoldosokra és az alfásokra vagyok rákattanva, az exosketetonomat ronggyá lőtték rajtam ellenben a szabadságos páncéllal szemben. :F

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14717) rétisün válasza shield (#14716) üzenetére


rétisün
veterán

pripjatyban majd tudsz venni katonai exo-t, asszem annak a legjobb a golyóálllósága, viszont csak a katonai szerelő tudja fejleszteni, ha megkerested neki a két szerszámot.....javítani majd már tudja kardán is meg nitro is.

én használtam zsoldos, hajnalos, monolith, katonai exokat is, őszintés szólva fullra fejlesztve (amit a szereleői bónusszal elég olcsón meg lehet úszni) már nem volt köztük túl nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14718) Aarpok


Aarpok
őstag

Katonai szerszám (ORK-42):


Már ezek is kezdik :DDD

Аарпок

(#14719) shield válasza rétisün (#14717) üzenetére


shield
Topikgazda

Addig is vettem egy PSZ-9d (Szolgálat páncél)-t janovban, jó a golyóállósága és az ütésállósága. Ha anomáliákban kutatok akkor a SSP-99 (Ökológus)-t használom. Most a golyóállóságra kell koncentrálni a zsoldosok és az alfások miatt. Később el kell dönteni az exoskeleton fejlesztését.
Mindenképp az exos a legjobb alternatíva?
Néztem a PSZ-9d fejlesztését, sajnos képződménytartót nem lehet fejleszteni rá, a golyóállóságát az nagyon, 80%-kal. Ütás, vegyi és sugárzás is elég jóra lehet nyomatni. A főhangsúly a gyógyítás és a regeneráción van.

Azt hittem eddig hogy a Svarog detektor a legjobb, de valahonnan összejött egy Omega. Ez rohadt jó, mászkálok és úton-útfélen találom a képződményeket.

Ami nagy meglepetés volt a számomra, hogy Kardán antialkoholista lett. Pedig janovban feltankoltam vodkával mert jóval olcsóbb volt. Most ott rohad 1 hektó vodka. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14720) Telda


Telda
addikt

Way to Pripyat mod:
Egy helyen nem tudok túlmenni, mert fixen kifagy a játék. Yantarban van az a gyártelep vagy mi az, ott az egyik épület lépcsőjén lementem és valami alagútban lyukadtam ki, teli volt mutánssal, majd az alagút végén fel kellett mászni egy létrán ami egy szobába vezetett, viszont onnan nem tudok kimenni, mert kifagy a játék.

(#14721) Aarpok válasza Telda (#14720) üzenetére


Aarpok
őstag

Ha a Dangerus - ról (vagy valami hasonló a neve,ha ráviszed az egeret a kék nyílra akkor kiirja) van szó akkor ott DX11 - ről vedd vissza a grafikát DX9 - re.Ez egy ismert bug a módban nem tudni miért de ott nem szereti a DX11 - et.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#14722) Telda válasza Aarpok (#14721) üzenetére


Telda
addikt

Kipróbálom, igazából a Medical facality lehet nem jól írtam, itt akartam megkeresni az elsősegély csomagot, amit még a kordonban kaptam küldetésként. Csak akkora volt a pszi sugárzás, hogy bementem az épületbe és csak elkezdtem futni a lépcsőn lefele és egyszer csak itt lyukadtam ki. Tehát nem küldetés hozott ide.

(#14723) Dhampir válasza #90933760 (#14715) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez melyik Mod? :F

(#14719) shield

Az Omega-detektor csak bizonyos modokban található meg?

[ Szerkesztve ]

(#14724) rétisün válasza Dhampir (#14723) üzenetére


rétisün
veterán

sgm/enot/sniper modokban van omega detektor. vagyis én ezekben találkoztam vele, más modokkal nem is nagyon játszottam.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14725) shield válasza Dhampir (#14723) üzenetére


shield
Topikgazda

Azt nem tudom, mert most játszok először a CoP-al. Ez a Sniper mod-ban van.
A tudós bunkerben levő technikusnak be kellett gyűjtenem néhány anomália detektort zatonban, most fogom vinni neki. Valami fejlesztést akar még elvégezni a detektoron, csak még nem tudom hogy az Omega lesz-e. Remélem az.

rétisün gyorsabb voltál nálam. :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14726) rétisün válasza shield (#14725) üzenetére


rétisün
veterán

nem, az omegát majd később kapod meg, ha jól emlékszem pripjatyban az összekötőnek kell vinni valami papírokat, azután lesz a jutalmad egy rejtekhely a szennyvíztelepen. ott lesz többek között egy omega detektor is.
a tudósok szerelője (novikov?) minden detektort tud majd fejleszteni, de ahhoz nem lesz elég az érzékelőket elvinni neki :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14727) shield válasza rétisün (#14726) üzenetére


shield
Topikgazda

Akkor ebben a küldetésben kaptam, már nem emlékeztem rá.
Mi kell még neki, a kis telhetetlennek? :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14728) #90933760 válasza Dhampir (#14723) üzenetére


#90933760
törölt tag

Semelyik. A vízhűtésembe vodkát tettem és maradt még valamennyi, de kiönteni nem akartam, mert drága. Megittam. Csak mivel nem vagyok valami nagy alkesz az a ~két deci is hatással volt rám. De fél óra után el is múlt. Soha többet, kegyetlen szar ez az olcsó vodka.

(#14729) rétisün válasza shield (#14727) üzenetére


rétisün
veterán

szerszám, meg dokumentumok, anélkül nem tudja fejleszteni a detektorokat.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14730) shield válasza rétisün (#14729) üzenetére


shield
Topikgazda

Bagolytól már megtudtam két szerszám helyét pripyatban, ezek kellenek neki vagy valami más szerszámok?

Más: már többször volt róla szó, a Kardánnál a kedvezményről. Valaki írta, hogy 80 db- után ingyen javít. Mi az a 80? Ládájába berakott cuccost jelenti, vagy 80 alkatrész dobozt kell összehozni?

Nitro rohadt drágán fejleszt, de szerintem a drágábban is javít. Kardánnál az exos egyik fejlesztése 50E-be kerül, Nitronál ua. 70E.
Ez nála az "életfogytig" kedvezmény? :F
Ráadásul Kardánt már nem is kell itatni. :D

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14731) Physicist03 válasza shield (#14730) üzenetére


Physicist03
senior tag

A kedvezmény nem csak Kardánnál szerezhető meg, hanem mindegyik szerelőnél. Ha meglesz akkor sem javít ingyen, csak sokkal olcsóbban (1-2-3-4 ezer/fejlesztés). Egyébként 80 alkatrész doboz kell és minél több doboz lesz annál olcsóbban javít/fejleszt majd.

[ Szerkesztve ]

(#14732) Telda válasza Aarpok (#14721) üzenetére


Telda
addikt

Sikerült továbbmenni, úgy ahogy írtad, köszi! :).

(#14733) shield válasza Physicist03 (#14731) üzenetére


shield
Topikgazda

Köszi, így legalább értem. :K
Akkor lehet, hogy Nitro azért fejleszt drágábban mert neki jóval kevesebb cuccost pakoltam a ládájába mint Kardánnak.
Jó lenne ha valamelyik igen olcsón javítana, mert több tonna fegyvert akarok megjavíttatni.

Idén is már kiadtak néhány mod-ot, sajnos nincs aki bevállalja a fordításukat.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14734) rétisün válasza shield (#14730) üzenetére


rétisün
veterán

katonai szerszámok kellenek, 2 db, azt nem tudom, bagolynál meg lehet-e venni a helyüket? de azt hiszem bagoly csak azokat a rejtekhelyeket adja, ami benne volt az alapjátékban is, a katonai meg úgy emlékszem nem volt :(

volt linkelve régebben térkép, azon rajta vannak a katonai szerszámok lehetséges rejtekhelyei is.

mod: az egyik itt van.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14735) shield válasza rétisün (#14734) üzenetére


shield
Topikgazda

Bagoly megadta a helyüket, az egyik ott van ahogy a képeden látni a másik pedig a rakparton (stégen)? ahol a halott professzort találtam meg.

A tudósoknak (janovi tudós bunker) nem kell a vadkan láb, husi szeme, stb....ezeket kinek lehet jó pénzért eladni?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14736) rétisün válasza shield (#14735) üzenetére


rétisün
veterán

ahol a halott professzort volt, ott nem katonai szerszám van a térkép szerint....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14737) Dhampir válasza #90933760 (#14728) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor ez volt a Kardán mod. :D

(#14738) dodopek


dodopek
addikt

Egy kis olvasnivaló. Motoros túra csernobilban...

[ Szerkesztve ]

(#14739) #90933760 válasza dodopek (#14738) üzenetére


#90933760
törölt tag

De rég olvastam őt. De ahogy nézem nem nagyon kerültek fel új dolgok, szóval sokról nem maradtam le.

Amúgy ez a főoldal. [link]

[ Szerkesztve ]

(#14740) genndy


genndy
addikt

Tegnapi hír a Magyarítások Portálról: elindult a .f.i. csoport honlapja!
http://blog.ficsoport.hu/

Örömteli dolog, főleg shield kolléga számára :)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14741) Aarpok válasza Telda (#14732) üzenetére


Aarpok
őstag

Szívesen és gratula :C

Аарпок

(#14742) rétisün válasza dodopek (#14738) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, elolvasgatom :R

a gulágos oldal pont illik a ma befejezett könyvhöz :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14743) dodopek válasza rétisün (#14742) üzenetére


dodopek
addikt

Én is csak most olvasgatom. Amikor ilyenekről olvasok, képeket nézek, egyfelől érdekes, és izgalmas, hiszen a Játékból() így nagy betűvel) láthatok épületeket, másrészt viszont olyan szomorúság önt el, hogy elmondani nem lehet...

(#14744) Aarpok válasza shield (#14735) üzenetére


Aarpok
őstag

Mutánsdarabkákat jupiteren Hawaii ill. ha a vadásznak megcsináltad a küldetéseit akkor ő is megveszi.Zatonban Szakállnak tudod eladni.

Аарпок

(#14745) Dhampir válasza dodopek (#14738) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, hogy belinkelted Олена Володимирівна Філатова honlapját. Nagyon értékes anyag. :R

Wikipédia

[ Szerkesztve ]

(#14746) Telda


Telda
addikt

Repülő alfás :DDD .

(#14747) Dhampir válasza Telda (#14746) üzenetére


Dhampir
félisten

Alacsonyan szállnak az Alfások, ebből harc lesz. :)

(#14748) Telda válasza Dhampir (#14747) üzenetére


Telda
addikt

Természetesen már onnan fentről és ilyen távolságból is kaptam a golyókat :) .

(#14749) Telda


Telda
addikt

A Jupiter üzem melletti zsoldos táborba be lehet anélkül menni, hogy halomra lőnének?
Illetve a Hajnalosok, hogyhogy nincsenek az alagútban?

(#14750) Physicist03 válasza Telda (#14749) üzenetére


Physicist03
senior tag

Persze, zsoldos ruhában és tudni kell a jelszót, amit akkor kapsz meg ha kimentetted az SZBU ügynököt a zsoldosok fogságából a Jupiter üzemtől nem messze.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.