Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) cashback válasza #59070464 (#6300) üzenetére


cashback
őstag

Ha nem tévedek azért van előnye az Ivy-nek.
1600Mhz memória kezelés. Pcie 3.0 kezelés.

Ezeket a Sandy nem tudja. Lehet maga a proci kb egy kalap, de az új technológiákkal jobb választásnak tűnik (ha van az embernek rá pénze)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6302) waterdragon1 válasza cashback (#6301) üzenetére


waterdragon1
tag

+ a "jobb" belső videokarija és az a + kb 10% teljesítmény kb ennyi.:) Jobb azért mint a régibb.

(#6303) cashback válasza waterdragon1 (#6302) üzenetére


cashback
őstag

Nem akartam annyira elmerülni a részletekben. :B

Közben ahogy keresgéltem megtaláltam egy kérdéses oldalon is hasonló kérdést... adtam ott is választ az illetőnek, mert a válaszok többsége nem igazán tetszett. ;]

3570K:
1600Mhz-es memória, Pcie 3.0
22nm, 77W TDP, HD4000 IGP

2500K:
1333MHz-es memória, Pcie 2.0
32nm, 95W TDP, HD3000IGP

Ha nekem lenne rá pénzem akkor az Ivy-t választanám.

Egyébként meglepően jók ezek az IGP-k. Nekem HD2000 van benne, SuperMNC-t elviszi egészen jól. :B

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6304) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!
Miben jobb egy i7 920 egy i5 2400-nál?
Köszi! :R

(#6305) waterdragon1 válasza cashback (#6303) üzenetére


waterdragon1
tag

Köszönöm a részleteket én is így gondoltam csak én nem lettem volna ennyire pontos :) Ha tehetném vennék egy új i5-öt pedig AMD párti vagyok de ami jó az jó csak kicsit drága még.:(

(#6306) flash-


flash-
veterán

sziasztok

a kérdésem az lenne hogy egy i5-3450 es cpu-t egy Z75-ős alaplapban sem lehet tuningolni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6307) Viktor77 válasza flash- (#6306) üzenetére


Viktor77
titán

Nem a laptól, hanem a procitól függ. Csak a K-sokat lehet tuningolni. Illetve, a többit is egy minimális mértékben, a Turbo órajeltől függően, de ez elhanyagolható.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6308) flash- válasza Viktor77 (#6307) üzenetére


flash-
veterán

Intel Core i5 3450 es cpu-nak az órajele 3,10 GHz

turbó órajele:3,5 ghz

Akkor ha jól értem 3,5 re egy Asrock B75 lapban is fel lehet húzni?vagy kell a Z lap?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6309) Viktor77 válasza flash- (#6308) üzenetére


Viktor77
titán

Szerintem erre az Ivy-s topicban pontosabb választ kapsz.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6310) flash- válasza Viktor77 (#6309) üzenetére


flash-
veterán

ok köszi.

Lenne egy kérdésem hát.

Ha az a cél,hogy mondjuk 1-2 év múlva kijövő játékoknál szeretném hogy a proci ne legyen a gyenge keresztmetszet akkor,Tuningolt i5 2500k(úgytudom 4ghz-ig könnyen húzható)vagy pedig elég az Intel Core i5 3450, mert a 4ghz-et tuti hogy jó sokáig nem fogják igényelni a játékok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6311) _csocso_ válasza flash- (#6310) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! A 3450 kb 5-8%-kal lehet gyorsabb, és nem fogod tudni tuningolni, a 2500k húzhatod is. Én ennek fényében döntenék, ha választani kellene, az áruk pedig hasonló.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#6312) flash- válasza _csocso_ (#6311) üzenetére


flash-
veterán

szóval akkor inkább 2500k?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6313) cashback válasza flash- (#6312) üzenetére


cashback
őstag

Proci limieted nem lesz egy darabig... viszont ahogy lentebb is írtam nem biztos hogy nyerő választás már az SB.

Ezt mindenki maga döntse el... ér a tuning annyit, hogy régebbi dologba fektesd a pénzed? :)

3450:
1600Mhz-es memória, Pcie 3.0
22nm, 77W TDP, HD2500 IGP

2500K:
1333MHz-es memória, Pcie 2.0
32nm, 95W TDP, HD3000 IGP

A Pcie 3.0 és az 1600Mhz-es memória kezelés sztem lényegesebb dolog mint a tuning...

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6314) flash- válasza cashback (#6313) üzenetére


flash-
veterán

hát mondjuk a pcie 3 as kártyák talán előbb lesznek elérhető áron,mint hogy olyan játékokat fognak kiadni amiknek kell a 4.ghz es 4 magos cpu...

úgyhogy lehet nem kő a tuning:)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6315) cashback válasza flash- (#6314) üzenetére


cashback
őstag

Hát egy HD7750 már egészen megfizethető áron van. 28környékén.

Játékok terén mindig kevés valami, főleg az újaknál.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6316) flash- válasza cashback (#6315) üzenetére


flash-
veterán

aham

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6317) drahotab válasza drahotab (#6304) üzenetére


drahotab
tag

Légyszi nekem is válaszoljon valaki! :)

(#6318) Dexter-2000 válasza Alastair' (#6299) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi a választ!
a Liquid Pro-val mi a probléma mert néztem ivy-s tesztet és ott jól szerepelt :)

Szépnapot!

(#6319) stratova válasza drahotab (#6304) üzenetére


stratova
veterán

Az egyetlen dolog amit fel lehetne hozni, a 8 szál kezelése és a tuning, de annyival jár magasabb órajelen az i5-2400, hogy egy i7-950 is csak ritkán kerekedik fölé.

(#6320) margithid


margithid
veterán

Az amd trinitynak új tokozása lesz?
Ha jól gondolom akkor igen, mivel ezek már a bulldozer magokra épülnek nem?
Processzor teljesítményben hol lesznek ezek kb? Megközelithetik az intel sandy-t?

(#6321) drahotab válasza stratova (#6319) üzenetére


drahotab
tag

Köszönöm! :R

(#6322) Alastair' válasza Dexter-2000 (#6318) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Semmi, én nem ismerem. :D Ha már megvan, akkor használd nyugodtan. MX2 olcsó és megbízhatóan jó minőségű. :K

Alister from Hell

(#6323) csucsbicep válasza margithid (#6320) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igen, FM2 és a Bull felépítését viszik tovább.

(#6324) HunFoxy


HunFoxy
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy olyan CPU gondom, hogy adott egy AM2-es AMD Athlon64 X2 5200+ CPU 2.7 GHz-en, de egy alap 3D-s játéktól (Minecraft) felmegy a hőmérséklete 110 C°-okra és ott lekapcsol. A hűtése megfelelő, mert a 6000+os AMD-m kényelmesen megy benne nagyobb terhelés mellett.

Ami viszont nagy gond lehet, hogy a CPU-nak, hiányzik 2 pinje, ám nagyon nem zavarja a CPU-t eme lábak hiánya a működésében. Itt a kép, melyik 2 pin hiányzik (a képet a google-n találtam, azt szerkesztettem át):
http://users.atw.hu/urbanfox/5200+.jpg

Az alaplap egy MSI K9N Neo V2 ha esetleg segít ez az adat még pluszban benne.

A segítséget előre is köszönöm :)

Szart ér a harag hatalom nélkül!

(#6325) cashback válasza HunFoxy (#6324) üzenetére


cashback
őstag

Lehetséges hogy azok a lábak pont valami olyan dolgokért felelősek mint...
1. szenzor adatok küldése, fogadása (hibás értékeket kap)
2. valami feszt nem vesz le és ezért folyamatos terhelésnek teszi ki a procit
Stb...

Érdemes lenne vissza forrasztatni azt a két lábat, mert így rövid életű lesz. Még az is lehet hogy az alaplapban is kárt tesz.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6326) HunFoxy válasza cashback (#6325) üzenetére


HunFoxy
csendes tag

Lehetséges, hogy ilyen gondot is okozhat, csak sajnos nem tudom, hogyan kellene visszaforrasztani a lábakat... teszem azt, nem nekem siekrült letörnöm őket, így a lábak sincsenek meg nekem.

Most visszavettem az órejelét, bár így csupán 2 GHz-en megy, és nincs olyan baj, hogy túlmelegedne, de kényelmesen adja a teljesítményét.

Szart ér a harag hatalom nélkül!

(#6327) cashback válasza HunFoxy (#6326) üzenetére


cashback
őstag

Vannak erre szakosodott szakik errefelé.
Ha jól tudom bundata foglalkozott valami ilyesmivel.

Egyébként lehet hogy netezésre még így is megfelelő lehet a proci... de van kockázata sajnos.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6328) waterdragon1 válasza HunFoxy (#6326) üzenetére


waterdragon1
tag

Szia helkiss is foglalkozik vele ha jól tudom.

(#6329) guyrichie


guyrichie
csendes tag

Emachines e510 gépemben szeretnék processzort cserélni gyorsítás végett, aki tud segíthetne, hogy mire lehetne. CPU-Z szerint Intel Cerelon M 560 van benne Conroe-L Socket 479mPGA foglalattal. az intel oldalán PPGA478-at írnak. Az alaplapról nyit tudok, hogy Rhine V1.44. A Bios leírásában a Intel Merom,Merom-Lite processzor támogatást írják. Segítségeteket előre is köszönöm Csomor Richárd

guyrichie

(#6330) Viktor77 válasza guyrichie (#6329) üzenetére


Viktor77
titán

Ahogy látom ilyen chipset van benne. Nem sok procit támogat (compatible products alatt).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6331) guyrichie


guyrichie
csendes tag

van egy külföldi fórum ott azt írják hogy beleraktak egy t7300-ast és működött ha jól értem mert sajna nem beszélek angolul csak google transle-el :D.

guyrichie

(#6332) stratova válasza guyrichie (#6331) üzenetére


stratova
veterán

Ez egyébként érdekes, nem az első eset, hogy Intel chipset kompatibilitási listája lényegesen kurtább, mint amit végül az OEM lehetővé tesz a géphez. Számomra kicsit érthetetlen.
A szomorúbb a fordítottja, amikor az OEM honlapján a bios update-ben ott virít az adott rev. támogatása, chipset sem akadály, de meg se nyekken a gépben a korábban másutt gond nélkül működő CPU.. Így van nekem most parlagon 2 Turion TL-60-as.

[ Szerkesztve ]

(#6333) DioKVP


DioKVP
tag

Sziasztok!

Most raktam össze az új gépem (Asrock h61m u3s3, i5 2320, egy régebbi xfx hd 4850)
A problémám a következő: Az integrált videokártyával van kép, de ha a 4850-el próbálom, be se kapcsol a monitor. A vga ventije pörög, szóval áram alatt van. És úgy tudom, hogy ennél az alaplapnál nem kell letiltani az i5 integrált vga-ját.

Van esetleg valami tippetek?

(#6334) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.

Azt szeretneém kérdezni hogy az intel honlapján a processzoroknál a "T case" mit jelent?
Az ideális hőmérsékletet vagy a max-ot?

Üdv.: Aszti

(#6335) Jorus válasza aszti93 (#6334) üzenetére


Jorus
nagyúr

TCase az a hőmérséklet, ami a maximálisan megengedhető érték a CPU tetején, középen mérve.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6336) aszti93 válasza Jorus (#6335) üzenetére


aszti93
aktív tag

köszönöm a segítséget :) :R :R

Üdv.: Aszti

(#6337) Dexter-2000 válasza Alastair' (#6322) üzenetére


Dexter-2000
őstag

mégis maradok az MX2 nél a liquid pro megeszi az alumíniumot, és a rezet is károsítja.

köszi még1x :D

Szépnapot!

(#6338) PeterQ


PeterQ
csendes tag

Sziasztok!

Az E5200-as procim tuningolásához szeretném a segítségetek kérni. Nem vagyok kezdő, mivel már sikerült kifektetnem egy videokártyát, hála a bios automatikus beállításainak.

Tehát adott a következő konfig:
*
Gigabyte EP31-DS3L alaplap (rev1.0)
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ep31-ds3l_10
*
Intel C2D E5200 (2x2.5Ghz)
*
Gigabyte Geforce 550 Ti (GV-N550D5-1GI)
*
2x2Gb DDR2 Kingston RAM

Korábban 3.2Ghz-en ment a proci, de 1 év után beledöglött a 9800gt karim, gondolom mivel elfelejtettem átállítani Auto-ról 100 Mhz-re a PCI-E frekit...

Most az új kártya birtokában már úgy szeretném húzni a procit, hogy az lehetőség szerint minél kevesebb túlterhelést jelentsen a gép többi részének. A belső órajelet sajnos nem tudom csak lefelé állítani, alapból 12,5. Így tehát az FSB-t kell növelnem. A kérdésem a következő:

Mi a véleményetek a képen látható tuningról?
http://kepfeltoltes.hu/120601/00_both_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez csak egy terv, szívesen veszek bármilyen építő jellegű kritikát, javaslatot! :)
Miután áldásotok adjátok a beállításokra, fogom csak kipróbálni.

(#6339) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Valaki tudja, hogy mi lehet a probléma??
[link]

Asrock Z77E-ITX alaplap és MSI 7850 VGA

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#6340) Viktor77 válasza PeterQ (#6338) üzenetére


Viktor77
titán

Ha a ramod bírja a 853MHz-et, akkor kényelmesen mehet így. Viszonyításképpen, az én E3200-am (ugyanez a proci, csak nem 2 mega, hanem 1 mega cache-sel) 1.28750V-os alapból. Ettől nagyon messze vagy, amennyit emeltél a feszen, az még semmi (bár én az alapfeszes tuning híve vagyok). De célozz meg magasabb frekit, szerintem a 3.5GHz sem lesz akadály.
A beállítások teljesen jók, így mehetnek is. Esetleg a többi frekit is fixálhatod, de úgy vettem észre, ezeket nem emeli az egekbe a lap (hasonló van nekem is).
Amúgy CTRL+F1-re (a bios főképernyőn) ha minden igaz, előjön még pár opció ezen az oldalon.

Viszont a kérdésed inkább itt, vagy itt tedd fel.

MOD: Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a lapod vdroop-ja miatt valószínűleg még ezzel a feszemeléssel is a névleges fesz alatt leszel teljes terhelésen.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6341) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Most készülök összerakni az új gépemet. Asus P8H61M-LE R3.0 lap 4 gb memó és egy G620 proci. Van egy giga geforce 210 512 MB vidikarim is. Na már most az a kérdésem, hogy érdemes-e ezt a vidikarit beletennem, vagy fölösleges, mert azt a szintet tudja a proci IGP-je is? netezésre és otthoni munkára használom, egyedül az rFactorral szoktam játszani. Csak azért kérdezem, mert fölöslegesen nem akarok kínlódni a teszteléssel.
Előre is köszi a választ.

HG

(#6342) Viktor77 válasza hegegabi80 (#6341) üzenetére


Viktor77
titán

Ha a DX verzió nem számít (a HD-ban 11 van, a 210-ben csak 10.1), akkor egy fokkal jobb a 210. Mellette szól még a saját 512MB ram.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6343) Alastair' válasza PeterQ (#6338) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én a 333x10-es beállítást ajánlanám. De megnézném 1.26 volt körül 333x10.5-ön is.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6344) kenta válasza hegegabi80 (#6341) üzenetére


kenta
tag

Elég lesz az IGP is.

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#6345) szbalogh


szbalogh
őstag

Kis segítségre lenne szükségem. HP Compaq 610 laptop T1500-as processzor van benne és nem veszi vissza idle-ben a feszültséget és frekvenciát. A processzor adatlapja szerint pedig tudnia kéne. Biosban speedstep beállítást nem találtam. Win 7 alatt a minimális energiagazdálkosással sem működik. A proci >65 fokos. Azért kicsit furcsa, mert everest szerint 1866Mhz-es a proci és adatlap szerint ez 2GHz-es lenne.
Hogyan kell aktiválni a speedstepet?

Nick: HE_Storm

(#6346) Viktor77 válasza szbalogh (#6345) üzenetére


Viktor77
titán

Itt van miket kéne keresned biosban (low power features).
Ne minimális energiagazdálkodásra tedd, hanem maximálisra. És speciális fül alatt alatt a procinál a minimális beállítás 5% legyen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6347) $p@rr0w válasza Alastair' (#6269) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Mivel én is ilyesmit akartam kérdezni(core2 6550 vs i3): itt az e8400 ~ 3ghz-t vehetem az én e6550 ~3ghz-vel egy szintűnek?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#6348) Alastair' válasza $p@rr0w (#6347) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 8400 erősebb mint a 6550, azonos órajelen is.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6349) hegegabi80 válasza kenta (#6344) üzenetére


hegegabi80
addikt

Az rFactorral csak online játszok, akkor is bírni fogja az IGP?

(#6350) kenta válasza hegegabi80 (#6349) üzenetére


kenta
tag

Bírni fogja.
Össze van már rakva?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.