Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6652) F34R


F34R
nagyúr

hi szeretném megkérdezni hogy az mennyire normális hogy egy i3 540-nél egy sima másolás ~ 500gb mind két magot ~45 %-ra terheli le, kicsit javul ha a HT be van kapcsolva.

Ezt mind egy Gnome 3-as Fedora 17-n teszi. ( ha valami számít hogy a saját igp-jéz használom ).

üdv

(#6653) utgyuru válasza Lmh (#6624) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Leszedtem a hűtőt, letöröltem a régi pasztát, aztán nyomtam rá, ráraktam a hűtőt, mind a 4 zár bekattant, direkt leszedtem a ház másik oldalát, hogy lássam. A hűtő bordái közül amennyire tudtam porszívóval a port kikaptam. BIOS-ban ami beállítást találtam a ventillátorral kapcsolatban, azt átállítottam Full on-ra. Mennyire számít maga a gép elhelyezése? Asztal alatt van, sarokban, eléggé zárt helyen. Másra nem tudok gondolni.

[ Szerkesztve ]

(#6654) Plazmacucci válasza utgyuru (#6653) üzenetére


Plazmacucci
félisten

mennyi pasztát nyomtál?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6655) utgyuru válasza Plazmacucci (#6654) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Egy gombostűfejnyinél kicsit többet. Ha rányomom a hűtőt, kb elfedi az egészet vékonyan.

(#6656) Plazmacucci válasza utgyuru (#6655) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csak eszembe jutott, mert multkor javítottam egy gépet amire annyit nyomtak, hogy már szigetelt :/

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6657) Sereida válasza csibor (#50) üzenetére


Sereida
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy összeraktam egy konfigot, van benne egy ASUS P8H61-MLX alaplap és a proci slotján van néhány kis tüske ami elhajlott, egy szakit keresnék itt PH-n, aki esetleg holnap rá tudna nézni és visszatudná hajlítgatni őket ha lehet (egy sincs letörve!).

A Margit-híd budai hídfőjénél lakok, elég mobilis vagyok pest belső kerületeibe :R :R

[ Szerkesztve ]

" Sajnálom, srácok. Apu szeret titeket, de apu a tévét is szereti, és a tévé volt itt előbb."

(#6658) Viktor77 válasza Sereida (#6657) üzenetére


Viktor77
titán

Ő foglalkozik ilyen dolgokkal, keresd meg.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6659) artiny


artiny
őstag

Nálatok is nagyon magas a cpu, vga, hdd Celzius értéke (52,60,50)?

Nálam ennyi:
cpu 48-52 amd athlon II x4 620 2,6GHZ
VGA 55-60 asus gts250 1gb (Glaciatoros huto)
HDD 42-52 WD green,WD blue

A proci miatt aggodok,mivel az elott 30 C szokott lenni az ujra pasztazas utan,de meg nincs fel eve hogy csináltam.´de mar nincs pasztam´ most sima netezes,filmezesnel felmegy 52 ig...jatek alatt 60ig.
A proci be van kapcsolva a cool n queit szoval vissza veszi a Hz ket,ha nem kell a tobb.

(#6660) _csocso_ válasza artiny (#6659) üzenetére


_csocso_
senior tag

A nagy meleg miatt magasabbak a hőmérsékletek.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#6661) CoolMan válasza artiny (#6659) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ahogyan sos456 is írta a nagy meleg miatt, meg esetleg ha nincs jó szellőzése a házadnak.

(#6662) Plazmacucci válasza artiny (#6659) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ennyi belefét igy 41 fok körül árnyékban :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6663) Huawei


Huawei
tag

Sziasztok!

Szerintetek az mitől lehet, hogy mikor betöltődik a Win7, akkor az default fsb értékkel indul el, de az általam beállított szorzóval? A POST screen helyesen írja az órajelet. (11x333 => 3666MHz) Win alatt 11x200 => 2200MHz Ezután egy restart, bios-ba belépek nem változtatok semmit és elmentem. Valamikor ezután hosszan elkezd sípolni a lap (ez általában táphibát jelezne ha jól tévedek). Ezután reset és minden ok. Windowsban is jó az órajel.
Valakinek valami ötlet?

A legújabb BIOS van telepítve.

Az alábbi konfignál jelentkezik a tünet:

Abit IP35
Intel Pentium Dual Core e5200
2x1gb 1066 Kingmax RAM (visszaosztva 814MHz-re)
nVidia Gigabyte 9600 GT
FSP BlueStorm II 400-as táp.

A fenti eset nem minden indításnál áll fent, de sajnos elég sűrűn. Tehát van hogy minden gond nélkül az általam beállított értékekkel indul.

Ezenfelül nem működik az energiagazdálkodás, ha tuningolva van a CPU, pedig be van kapcsolva az EIST és a C1E is.

Elképzelhető hogy a két probléma összefügg?

Üdv

(#6664) KáZsé Mestör


KáZsé Mestör
tag

Sziasztok!

E4400-as proci milyen frekvencián hajtja a memóriákat?
Azokat is 800-on,mint a saját FSB-je,vagy 667?
A gépben 667-es és 533-as ramok is vannak,533-on mennek,de ez a proci miatt is van,mert 1 cerka van benne.Kérdés,hogy ha berakom az E4400-at,mennyire húzza fel a ramokat?Az 533-asok szétsülnek...

Köszi

(#6665) peti_s válasza KáZsé Mestör (#6664) üzenetére


peti_s
addikt

Hello!
A legkisebb beállítható memória sebesség általában az FSB 2x-se, jelen esetben 400 MHz, de mivel az DDR1 szabvány, úgy gondolom hogy 533 MHz-re be fogod tudni állítani.

(#6666) peti_s válasza Huawei (#6663) üzenetére


peti_s
addikt

Hali
Mivel tuningolsz, változtattad a feszültséget, és a szorzót is. Mivel ezeket fix értékekre állítottad be, akkor mégis hogy gondoltad hogy menni fog az energiatakarékosság? :U Amennyiben szeretnéd, hogy legalább a szorzót visszavegye, akkor fixáld a lehető legalacsonyabb stabil feszültségre a CPU-t, állíts 266-s FSB-t, a szorzót hagyd AUTO-n, és így talán a másik problémád is megoldódik.

(#6667) Viktor77 válasza KáZsé Mestör (#6664) üzenetére


Viktor77
titán

800-on hajtja őket. De nézd meg a lapodat, mert ha vissza tudja osztani a ramokat, akkor mehetnek jóval kisebb frekin is.

Nekem is az E3300-an mellett perpill 667-es ramok vannak. Így a 2.5-ös procit 3 gigára tudom húzni, ha még jobban visszavenném az órajelét (mondjuk alapra) akkor valszeg az 533 is meglenne. Más kérdés, hogy a lapom nem tud 667-nél kisebb ramokat kezelni (de a 667-eseket vissza tudja osztani 667 alá).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6669) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

sziasztok! tudtok valakit innen a phrol aki megbizhatoan javit cpu-t?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#6670) Thrawn válasza ::Trunks:: (#6669) üzenetére


Thrawn
félisten

Procit javítani nemigen lehet, persze attól függ mi baja van. Mi baja van?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6671) ::Trunks:: válasza Thrawn (#6670) üzenetére


::Trunks::
senior tag

A labakat kene katonas sorba allitani rajta,mert elferdult nehany,visszaalutottam,de minimalis csale van meg benne.Az meg pont eleg ahoz ha pl bedugok egy pen drive-ot beadja a kulcsot,es csak proci ki-be rakasaval lesz jo...

Nincs valami leiras,hogy az alaplapon a szamok amik vilagitanak mit jelentenek? Mert most epp 00-at mutat ilyenkor az van,hogy mielott bejonne a win,lekapcsolja a monitort.

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#6672) Huawei válasza peti_s (#6666) üzenetére


Huawei
tag

Mintha valamelyik barátom említette volna, hogy neki tunig mellett is működik az energiagazdálkodás. Ebből gondoltam hogy nem zárja ki egymást. Nekem sajnos nincs AUTO opció a szorzónál. Csak értéket lehet megadni 6-12.5-ig.

(#6673) Thrawn válasza ::Trunks:: (#6671) üzenetére


Thrawn
félisten

Keresd meg Helkis-t, ha jól emlékszem ő foglalkozott ilyesmikkel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6674) CoolMan válasza ::Trunks:: (#6671) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ő foglalkozik proci lábakkal is, keresd meg.

(#6675) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Koszi sracok!

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#6676) kjani18 válasza ::Trunks:: (#6671) üzenetére


kjani18
őstag

Dr. Debug benne van az alaplap leírásában.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#6677) peti_s válasza Huawei (#6672) üzenetére


peti_s
addikt

Intel Speed Step legyen bekapcsolva akkor, a szorzót meg tedd 12,5-re. Mekkora feszültséget adsz neki?

(#6678) ::Trunks:: válasza kjani18 (#6676) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Koszi,hasznos volt , nem tudtam,hogy ez a neve. Ha hazaerek,atnezem.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#6679) pnagy7


pnagy7
aktív tag

skacok. az x4 17E az A6 21,5E
egyik AMD A6-3650 2.6GHz FM1
másik Athlon II X4 631 2.60GHz FM1

megér 4ezer forinttal többet az A6?? ha igen, miért? mivel tud többet? Játékokhoz kéne a legújabbakhoz. ahogy nézem amik mostanában jönnek ki azok is csak 4magos 2,4egekt igényelnek. Nos?

Mr. Hóember

(#6680) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6679) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A6 tartalmaz egy DX11-es igp-t. Játékra gyorsabbat keresnék, minimum 3 Ghz körül. Bár ha nem vagy fps huszár, ez is elég lehet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6681) solfilo válasza pnagy7 (#6679) üzenetére


solfilo
veterán

Ha nem használod ki az A6 "igp"-jét, mert diszkrét vga-t teszel a gépbe (6670-nél erősebbet), akkor vedd az Athlont.
Ha HD6xxx szériás, gyengébb vga megy mellé (pl 6570, 6670), akkor inkább A6, mert megy együtt az igp és a vga, ami némi extra teljesítményt jelent. (Dual Graphics)

solfilo

(#6682) pnagy7 válasza solfilo (#6681) üzenetére


pnagy7
aktív tag

egy GAINWARD 2593-BLISS GT630 1GB GDDR5 nvidia geforce. emellé kéne. és most láttam csak az A6-ot. 4ezer pénzzel megér többet?

Mr. Hóember

(#6683) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6682) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor neked nem ajánlanám. Most milyen procid van?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6684) solfilo válasza pnagy7 (#6682) üzenetére


solfilo
veterán

Nem éri meg a többletpénzt így az A6, mert van/lesz diszkrét kártya. Viszont megvetted már a GT630-ast? Csak mert nem sokkal erősebb, mint az A6 igp-je.

solfilo

(#6685) pnagy7 válasza Plazmacucci (#6683) üzenetére


pnagy7
aktív tag

nah szóval. úgy van a dolog, hogy nincs gépem. jelenleg egy sima intel p4 2,6ghz gép előtt ülök, és mingyá behal. nem is az enyém, nem ez a lényeg. Most szeretnék új gépet venni.
Alaplap, ram, táp, ház, optika, hdd megvan h melyiket szeretném,
egyedül a proci és a vga kérdéses. Alaplap asrock a55 pro3. ebbe lenne a proci. Csak ami a listán van az jöhet szóba és max 22E Ft-ig van pénzem rá. addig ezt a 2 procit láttam jónak.

Mr. Hóember

(#6686) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6685) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor A6 és felejtsd el a geforcot :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6687) pnagy7 válasza Plazmacucci (#6686) üzenetére


pnagy7
aktív tag

de nekem ez így nemtiszta. akkor milyen vga?

Mr. Hóember

(#6688) Viktor77 válasza pnagy7 (#6687) üzenetére


Viktor77
titán

Semmilyen. Van a prociban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6689) solfilo válasza pnagy7 (#6687) üzenetére


solfilo
veterán

De akkor A6 helyett vegyél A8-at, a vga-ra és a procira szánt pénzből kijön egy olyan, abban erősebb a videokártya. Pl ez az A8-3850 26k-ért.

mod: Az A6-nak és az A8-nak jót tesz, ha dual-channelben megy a memória (KIT-et kell venni, pl 2*2 gb) és lehetőleg 1600 MHz-es modulokat vegyél.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6690) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6687) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jaja be le van integrálva a cpu-ba. Nagyon fasza, nem kell mlg egy felesleges vga, és a fentebb említett A8-ba rejtett igp megeszi reggelire a geforcot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6691) pnagy7


pnagy7
aktív tag

és ez a proci az alaplappal elég a mai játékokhoz?

Mr. Hóember

(#6692) solfilo válasza Plazmacucci (#6690) üzenetére


solfilo
veterán

Hát azért reggelire nem, de simán pariban van vele. A GT630=GT440, ami kb 5570-es szint.

(#6691) pnagy7: Annyira jó a mai játékokhoz az A8 önmagában, külön vga nélkül, mint az Athlon + GT630-as Geforce kombó. Csak a fentebb írt dual-channel memóriára és az 1600 MHz-es memória órajelre kell figyelni.

Alacsonyabb felbontásokon el lehet játszogatni vele. link Tovább lapozva konkrét játéktesztek is vannak A8-assal.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6693) bartucc válasza pnagy7 (#6687) üzenetére


bartucc
addikt

Modern korokat élünk, egyre több területen lehet a videókártyák (processzorokhoz képest nagyságrendekkel nagyobb) számítás-teljesíményét hasznosítani. Ezt ma már annyira komolyan gondolják a gyártók, hogy egyre komolyabb integrált videókártyák készülnek, de már nem az alaplapon kapnak helyet az utolsó generációknál, hanem a processzorban. (költséghatékonyabb, csak egy melegedő alkatrész, egy forró északi hídhoz képest) Az AMD processzorokban egy alsó kategóriás videókártyának megfelelő GPU van, tehát a 15 ezer alatt i kategórát nyugodtan el lehet felejteni, helyette inkább egy erősebb processzor, a maga erős integrált videókártyájával.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6694) pnagy7 válasza bartucc (#6693) üzenetére


pnagy7
aktív tag

és hogyan hozom én azt össze, hogy a monitor az integrált alaplapi vga-ra rákötöm, és a proci vga-jával menjen?
Húha, eléggé lemaradtam, én a dual core óta nemkövettem a dolgokat... jesszus, szerintem el fog tartani egy ideig mig leesik h mivan. régen vettem egy e6300-át vagy mittom én mit. vettem egy x1800at és kész volt. de most nemvágom :B

Mr. Hóember

(#6695) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6694) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Laplapon nincs integrálva, az csak egy kimenet a procis igp-nek. Arra dugod a moncsit, és veszel egy A8-at, és játszol. persze nem Crysis-t. A jövőre nézve meg jöhet mellé késöbb valami radeon. Esetleg a K végződésű procikat nézed, mert azokat könnyű tuningolni (szorzózár mentes).

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6696) Viktor77 válasza pnagy7 (#6694) üzenetére


Viktor77
titán

A lapon nincs integrált VGA. Csak a kivezetés van meg, ami a proci IGP-jét használja.

Plazmacucci: Dehogynem Crysis-t. Ha én az integrált HD2000-rel tudtam Crysis 2-zni (igaz, full low-on, és 1024-ben), akkor ő fog tudni vele játszani, ennél jobb minőségben.

MOD: Bocsánat, kis elírások fentebb, idézek magamtól:
"Crysis 2-t próbáltam még, 1024-ben olyan 15fps, 800-ban 20-23. Sajnos mivel fent van a textúra pack, meg a DX11 mód, így nem tudtam High-nál lejjebb venni a dolgokat. Low-on szerintem teljesen játszható lenne."

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6697) bartucc válasza pnagy7 (#6694) üzenetére


bartucc
addikt

Az alaplapon van a kimenet, a többit pedig megoldja a technika. Ha nincs videokártya a pci-expressz foglalatban, automatikusan az alaplapi kimenetelen küldi a gép a jelet, és bekapcsol az integrált (CPU-ba épített) videokártya.

Plazmacucci: mikor elkezdtem az írást, nem volt egy válasz sem, aztán lett hirtelen kettő is előttem. Inkább mint hogy senki se írjon vissza. :D

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6698) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Na jó, kiszálltam, ne mondjuk el ugyanazt 3szor :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6699) pnagy7 válasza Plazmacucci (#6695) üzenetére


pnagy7
aktív tag

és ha Sapphire HD6670 1024MB DDR5 VGA.
bocsi srácok,de nem áll össze a kép.
Adott egy új játék a crysis 2 annak a gépigénynél egy 512megás 256bites vga-t írnak.
Viszont a proci igp-je ezt nemtudja produkálni, akkor miért is jobb, mintha pl a fent nevezett vga-val tenném össze, vagy akár a gt630al?

[ Szerkesztve ]

Mr. Hóember

(#6700) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6699) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezek az értékek semmit nem jelentenek. Ugyanúgy igaz lehet egy 15 és egy 55 ezer forintos kártyára is. Crysis 2 valszeg elfut mediumon 1280x720 felbontásaon akadás mentesen az A8-as Llanón. A 6670 már erősebb mint az A8, de drágább is proci mellett.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.