Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) degu válasza Jorus (#6400) üzenetére


degu
senior tag

Itt vettem a HW apron egy regi kollegatol!
Hat csak nem adott el rosszat!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#6402) Jorus válasza degu (#6401) üzenetére


Jorus
nagyúr

Érdemes lenne kipróbálni egy másik lapban, hogy abban működik-e rendesen. A lappal elvileg nem lehet gond, mivel másik procival működik, és a BIOS is támogatja az új procit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6403) degu válasza Jorus (#6402) üzenetére


degu
senior tag

Bakker!
Megneztem nagyitoval,es az egyik laba el volt gorbulve!
Megprobaltam kiegyenesiteni...oszt...annyi... :W
Ilyen meg nem fordult elo velem,pedig egy-ket gorbelabu procit *javitottam*
Na! Igy kell elb*szni 5 rugot! :O

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#6404) Alastair' válasza degu (#6403) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Megölne az ideg. :D :W

Alister from Hell

(#6405) degu válasza Alastair' (#6404) üzenetére


degu
senior tag

Hat mit mondjak...?
En sem lettem tul vidam! :O
De az elbizakodottsag volt az oka!
Nem fogoval kellett volna nekiesni,hanem - fogpiszkaloval.Azzal eddig mindig sikerult.
Csak lusta voltam keresgelni... :W

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#6406) cean


cean
csendes tag

CPU csere hogyan?

Adott egy ASRock P4i65PE Socket 478 Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.40GHz procival, milyen beállítások módosításával tudom kicserélni Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.88GHz/512/533 procira?

(#6407) codec válasza cean (#6406) üzenetére


codec
senior tag

Régi proci ki, az új be :) Biztonság kedvéért esetleg egy bios reset.
865-ös chipset simán kezeli a 2.8/512/533-at.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#6408) cean válasza codec (#6407) üzenetére


cean
csendes tag

Értem, köszi, tehát a szorzón ill a frekin sem kell állítanom?

(#6409) kjani18 válasza degu (#6405) üzenetére


kjani18
őstag

Ha már prociláb hajlítás...
Töltőceruzából grafit kivesz, csövecske a lábra, óvatosan kiegyenesít!

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#6410) codec válasza cean (#6408) üzenetére


codec
senior tag

Simán belerakod, csinálsz egy bios resetet, és annyi. Ha ez megvan és működik utána tuningolhatod, feszelheted, állítgathatod.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#6411) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Összepakoltam több régi szarból egy kevésbé szar gépet Abit nf7 s2g, benne egy 2600as barton magos athlonnal, amit 2150mhzen pörgetek. Arra lettem figyelmes, hogy a proci környékéről (az is lehet, hogy a vga-fx5600) nagyon halk ciripelő hangot ad. Ez normális "áramhang", vagy kezdi a végét jelenteni a lapnak?

(#6412) peq


peq
aktív tag

Ami még érdekes, hogy ha böngészőbe lehúzom a görgőt, akkor abbamarad, viszont amint megállítom a képet, újra előjön

(#6413) szbalogh


szbalogh
őstag

A T1500-as processzornak hol tudom megnézni a szorzókhoz tartozó magfeszültségeket?

Nick: HE_Storm

(#6414) Apollo17hu válasza peq (#6412) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szia!

Nekem is hasonló problémám van/volt, a hangkártyás topikban kaptam rá választ. Nekem a ciripelés folyamatos, csak akkor marad abba, ha benyomok vmi zenét. Egyik fórumozó szerint ez azért van, mert az alaplapba integrált hangkari összeszedi az elektromos zörejeket, és továbbítja... Azóta úgy oldom meg a dolgot, hogy a winamp folyamatosan megy 0 hangerőn. :)

(#6415) Teng


Teng
aktív tag

Egyik barátom szeretne gépet venni, ti melyik procit javasolnátok:

AMD Phenom II X4 965 vs FX-4100?

(#6416) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valaki kérem homályosítson fel engem, vagy az illetőt, mert kezdem magam kreténnek érezni.

A hirdetésben azt állítja, hogy az i3-2100-as processzorba bele van integrálva 1GB memória a videóvezérlőnek? Én ezt valótlannak vélem. Plusz még azt mondja, hogy a memóriából lehet adni neki még 1GB-ot / ami tény/.

Szerintetek? :D. Én mindjárt lefeszítem a kupakot a prociról és megkeresem azt az 1GB-ot a procin belül

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6417) csucsbicep válasza Teng (#6415) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

965.

Duliee: Szerinted lehetséges? Nehogy már egy ilyen barom elbizonytalanítson.

[ Szerkesztve ]

(#6418) codec válasza Graphics (#6416) üzenetére


codec
senior tag

ÁÁ:D ez vicc...
Hogy lenne már videó memória integrálva a cpu-ba..
Grafikus vezérlő került bele, a memóriát meg a ram-ból foglalja le.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#6419) cashback válasza codec (#6418) üzenetére


cashback
őstag

:C

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6420) Graphics válasza codec (#6418) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyi, én is megérveltem, de csak üzletrontónak minősített... Most árulja úgy, hogy ő tudatlan :D

Volt már 5 Sandys procim, mondom ez lehetetlen, bemásoltam a prohardverről is a képet neki, és még az se volt elég, küldött egy képernyőmentést windowsból. Amivel le is zárta :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6421) cashback


cashback
őstag

Gyors kérdés...

G620 Vs G850

Csak órajelben tér el a dolog vagy...?

Gyártói oldalon az van hogy a G850 kezeli az 1333Mhz ramokat is...

Szóval a plusz előnye +300Mhz és 1333Mhz-es ram kezelés?

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6422) Graphics válasza cashback (#6421) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt mindkettőm.
Őszintén: érdemleges előnyt nem találtam :D

Használtam őket, napi dolgokra elegendő volt mindkét proci.
Memóriakezelésben van különbség, de hogy ez érzékelhető-e, szerintem nem számottevő.
Ár-érték arányban mindkettő jó proci. G620-ról inkább nagyobbra válts.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6423) cashback válasza Graphics (#6422) üzenetére


cashback
őstag

Hát igen, sok eltérés nincs... olyan egy kaptafa a G sorozat.

Viszont kis lépés az emberiségnek... :DDD

Talán könnyebben váltok majd G850-ről i3-ra.
3-4ezres ráfizetés lenne. Ami reális (kb +-)... még alszok rá egyet hogy megéri-e. :)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6424) Graphics válasza cashback (#6423) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is így csináltam:

G620 -> G850 -> i3-2100 -> ma érkezik i5-2300, kis evolúció, és nagyon kis pénzből jött mindez össze. Jól kell cserélgetni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6425) Alastair' válasza Graphics (#6424) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezek jó váltások voltak. :K

Alister from Hell

(#6426) Graphics válasza Alastair' (#6425) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bizony, és már majdnem elkapott a lendület :D mert még azt is el akartam adni,amit csak ma veszek a kezembe , és egyből beruházni egy 2500K-ba, de átgondolva : nem használnám ki. és bőven elég lesz nekem a négymagos 2300-as.

Lehűtőm a házikót, és megpróbálom nulla zajjal használni, kicsit tehermentesíteni a laptopot a meló alól.

ui: GTS250-re ha tud valaki nagyon jó hűtést, jelezzen.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6427) cashback válasza Graphics (#6424) üzenetére


cashback
őstag

Én picit lentebb kezdtem...

G530 ---(+1000)--> G620 -> itt most hezitálás G850 (+4000) vagy egyből i3 2100 (+12000) -> etc...

Logikus lépés lenne az i3 egyből, de csóróság van... így lehet kis léptekben haladok.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6428) Graphics válasza cashback (#6427) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem érdemes eladni, és venni i3-at.
De +12ezer kicsit sok.

G620 10 körül elmegy, van is rá jelentkező szerintem.
i3-ra nem kell +12ezer

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6429) cashback válasza Graphics (#6428) üzenetére


cashback
őstag

Azért is gondoltam erre a váltásra... mert így 4ezret ráfizetek a G850-re. Aztán az i3-ra meg még 6ezret így megvan 10-ből... +- 500Ft posta

Rajtam akarnak meggazdagodni sajnos. :O

Hát akkor lehet az lesz... beruházok az első akciós i3-ra... és eladom ahogy tudom a G620-at.

Hűtés... A G8xx, i3-nak is hasonló a gyári hűtése mint a G620-nak (eredetileg G530-as hűtése volt, de megszólalásig ugyan az mint a G620-asé, így az nem lett cserélve nekem)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6430) Graphics válasza cashback (#6429) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ajánlom magam ez ügyben, és az aláírásom.

Én az összeset rézmagossal használtam, nincs hangja legalább :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6431) cashback válasza Graphics (#6430) üzenetére


cashback
őstag

:C

Most hirtelen nem akarok ilyenekre költeni pluszba... max akkor ha hűtéssel együtt adom el a procimat és OEM veszek újat.

Viszont elmentettem. :R

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6432) qssoi


qssoi
csendes tag

Hi, mit jelent az, hogy: beágyazott lehetőség nincs!
G840

(#6433) Graphics válasza qssoi (#6432) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gondolom a Windows Embedded CE-re gondoltak

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6434) qssoi válasza Graphics (#6433) üzenetére


qssoi
csendes tag

Húha, bajban vagyok. :(
:F

(#6435) Graphics válasza qssoi (#6434) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért is?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6436) qssoi válasza Graphics (#6435) üzenetére


qssoi
csendes tag

Az mit jelent amit írtál?

(#6437) Graphics válasza qssoi (#6436) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az én meglátásom szerint, beágyazott rendszerek készítéséhez nem alkalmas ez a proci, de ez csak az én elméletem.

Pl nem játékgépek, set-top boxok, pénzautomaták. és hasonlókon futtatható Windows verziókat nem támogatja.

Ha tévedtem kijavítanak

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6438) qssoi válasza Graphics (#6437) üzenetére


qssoi
csendes tag

Aha.
Ha jól értelmezem akkor az én pókerezésemhez és a kislányom sorozat nézéséhez azért megfelel.
:R

[ Szerkesztve ]

(#6439) Graphics válasza qssoi (#6438) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D Tööökéletes, nincs semmi hátráltatója a hétköznapi használatban, nekem volt G850, bőven elég ez a proci

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6440) qssoi válasza Graphics (#6439) üzenetére


qssoi
csendes tag

köszi

(#6441) stratova válasza qssoi (#6432) üzenetére


stratova
veterán

Hétköznapi felhasználó számára nincs túl nagy jelentősége. Hosszabb és magasabb szintű 7 éves terméktámogatást nyújt beágyazott termékeihez (processzor vagy chipset) az Intel. Előfordulhat, hogy a beágyazott termék BGA (forrasztott) tokozást kap, de nem feltétlenül tér el a "hétköznapi" variánstól (általában E-re végződik az ilyen processzorok neve).

[ Szerkesztve ]

(#6442) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Egy Propus magos athlon x4 640-es procit lehet módosítani(ha olyan tulajdonságokkal rendelkezik) egy megfelelő lapban? Ha igen akkor ennek mennyi a valószínűsége, hogy sikerül mondjuk az l3-t bekapcsolni? Vagy van valami amiből meg lehet tudni? mondjuk procin lévő számok vagy hasonló.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6443) kjani18 válasza Sixty21 (#6442) üzenetére


kjani18
őstag

Itt nézz körül, ez a topikja.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#6444) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom egy esetleges AMD Phenom II X4 965 BE + MSI N460GTX Hawk pároson. Kihajtaná a processzor a kártyát, illetve elég erős a vga a procihoz?:P

Előre is köszönöm :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6445) Alastair' válasza Lmh (#6444) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én inkább egy 6850-est párosítanék a 965 mellé.

Alister from Hell

(#6446) Lmh válasza Alastair' (#6445) üzenetére


Lmh
őstag

Koszonom :) pöttyni indoklás esetleg? :P Sok hozzá ez a 460? Vagy csak a személyes szimpátiád? :P

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#6447) kovsol válasza Lmh (#6446) üzenetére


kovsol
titán

ezt úgy mondod mintha a 460 gyorsabb lenne mint a 6850 :U

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#6448) Alastair' válasza Lmh (#6446) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mert a 6850 egy picit gyorsabb, és az is AMD.

Alister from Hell

(#6449) stratova válasza Lmh (#6446) üzenetére


stratova
veterán

GTX 460 < HD 6850 < GTX 460 Hawk < HD 6870
Teszt 1, 2
Ha nem is gyorsabb a 6850 a 460 Hawk-nál, annyi pénzért szinte már HD 6870-et kap ami viszont megveri.

(#6450) Alastair' válasza stratova (#6449) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha egy szintén gyárilag túlhúzott 6850-essel állítod szembe a 460 Hawk-ot, akkor már megint más a helyzet.

De tulajdonképp én arra céloztam, hogy AMD gépbe AMD vga illik. :P

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.