Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) waterdragon1 válasza fury71 (#6199) üzenetére


waterdragon1
tag

vagy nézz az apróról egy 960t be-t tesztelve, ki 6 magosítva mert akkor a x6 1075t-nek felel meg.ez akkor 6x 3gh ,de az alaplapodnak a biosa : F10D legyen vagy a legújabb.

[ Szerkesztve ]

(#6202) waterdragon1 válasza fury71 (#6199) üzenetére


waterdragon1
tag

az alaplap az már megvan ? Ha igen akkor a legolcsóbb és legjobb egy ki 6 magosított x4 960t be.kb 32k aprón [link]

[ Szerkesztve ]

(#6203) fury71


fury71
aktív tag

Köszi a válaszokat. :R
A Gigabyte lapon már frissítettem a BIOS-t F10D verzióra.
Pont, hogy a hardveraprón néztem ki a két procit.
AMD Phenom II X4 960T @ X6 1605T Black Edition
vagy
AMD Phenom II X6 1045T 95W
Az a gondom, hogy a 960T magfeloldásához ki kellene cserélnem a lapot, persze akkor a memóriát is.
Lehet így az X6-os marad.
Mondjuk tetszik a 960T is, mert lehet ha kicserélem az alaplapot egy 970-es AM3+-ra akkor feloldható a + két mag és lesz egy 1075T procim? Viszont az X6-ot nem biztos, hogy lehet annyira húzni mint a 960T-t.
Az a baj, hogy nem látok ennyire előre. Dönteni meg kellene, mert kifutó modellek, nem sokáig lehet őket kapni már és áruk is közel azonosak.
Mennyit jelent sebességben az hogy a 960T-ben az L2 cache 2MB, a 1045T-ben meg 3MB?

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#6204) flash-


flash-
veterán

i5 3450 es procit semennyire sem lehet húzni?
vagy ha lehet akkor meddig?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6205) Tarill


Tarill
őstag

hello! tudnátok nekem olyan programot ajánlani ami játék alatt méri a processzor és a videokártya hőmérsékletét? esetleg a ventilátorok sebességét is? és vissza is tudom nézni?
bocs h ide írtam de nem találtam jobbat neki
előre is köszi!

(#6206) waterdragon1 válasza flash- (#6204) üzenetére


waterdragon1
tag

A K végűek a húzhatóak ezt legfeljebb picit ha lehet.

[ Módosította: Viktor77 ]

(#6207) waterdragon1 válasza Tarill (#6205) üzenetére


waterdragon1
tag

talán a speedfan

(#6208) csucsbicep válasza flash- (#6204) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Z75/Z77-es lapban vagy az ivy-akt támogató P67/Z68 4+1 szorzóemelés + BCLK tuning.

(#6209) Leone743


Leone743
tag

Sziasztok
Van nekem egy configom amiben egy 2500k van nos,a hibálya az hogy windows indításnál és telepítésnél be fagy egyből.
Elvittem szervízbe és azt mondták hogy a cpunak baja van mert ha 4 magból csak 3-at engedélyezett akkro müxik rendesen de 4maggal fail.ezt házilag lehet orvosolni vagy nem?
mert vissza küldöm pestre az iponhoz jótálással nem msot fogom visszakapni és annyi ideig nem tudom nélkülözni.valami ötlet?

(#6210) whabaky válasza Leone743 (#6209) üzenetére


whabaky
tag

Szia!
Szerintem első sorban annak kéne utánanézned, hogy az alaplapod BIOS-ában tudsz-e magot letiltani, egyenlőre ez járható út lehet ideiglenesen, bár én mindenféleképpen elküldeném, ha még garis, hiába kiesett idő.
Esetleg nem lehet velük egyeztetni, hogy a kieső időre neked szükséged lenne addig egy ideiglenes/helyettesítő procira?
Ismerek olyan boltot, ahol kauciót kell lerakni egy ideiglenes alkatrészért és, ha bebizonyosodik, hogy nem történt garanciavesztés (tuning stb), akkor a kauciót visszakapod, ha a garancia mizéria lezárul és megkapod az újat. Természetesen ilyenkor az ideiglenes procit is vissza kell adni :) Nem tudom az IPON-nál van-e ilyenre lehetőség... :U

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#6211) Leone743 válasza whabaky (#6210) üzenetére


Leone743
tag

Na akkor kezdjük ott hogy mi jár garancia vesztéssel?
Mer hogy a gyártó úgy adta ki ezt a procit (2500K) hogy szorzó tár feloldva-komolyabb tuningra van lehetőség és ezt hangoztatja az intel akkor most ha én tuningoltam akkor garancia vesztéssel jár lol vagy mi van?

[ Szerkesztve ]

(#6212) whabaky válasza Leone743 (#6211) üzenetére


whabaky
tag

Mivel 2500K-s procit vettél, ezért ugyebár van az alap tuningolhatóság (lásd alább, ezt konkrétan a K betű jelzi a proci megnevezés végén), emiatt nem kell számolnod garanciavesztéssel, de gondolom azért ez egyértelmű volt (a K jelzés miatt) ;)

Intel:
Processor Number
i5-2500K
Clock Speed
3.3 GHz
Max Turbo Frequency
3.7 GHz

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#6213) Leone743 válasza whabaky (#6212) üzenetére


Leone743
tag

Mondjuk az enyimé 4.8ghz de most is annyin van csak 3 maggal xd
az a vicc hogy a battlefield 3 maggal szaggat 4maggal meg fut mint a szél.lol

[ Szerkesztve ]

(#6214) Thrawn válasza Leone743 (#6211) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha bármi baja lesz a procinak és gariztatni kell, akkor ráfoghatják, hogy nem alapórajelen és alap szorzóval használtad és amiatt ment tönkre. Ergo igen, elveszted a garanciát ha tuningolod, hiába reklámozzák, hogy K-s, nyitott szorzós és tuningra termett példányt vásároltál.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6215) Alastair' válasza Leone743 (#6213) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A tuning nem ajánlott paprika jánosoknak, gyári hűtővel és autó feszen. Minimális hozzáértés ajánlott még a szorzózár mentes procik tuningjához is. Az Intel az User Errorrokért nem vállal felelősséget. Szép is lenne.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#6216) Leone743


Leone743
tag

És honnan tudják hogy huztam?

(#6217) waterdragon1 válasza fury71 (#6203) üzenetére


waterdragon1
tag

ha veszel akkor inkább x6 1055t-t vegyél jobb és nem drágább használtba.

(#6218) Alastair' válasza Leone743 (#6216) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én 7 éve dolgozom ugyan azon a munkahelyen, ugyan azt gyártatom a sorral. Ha nekem visszaküldenek egy kamu reklamációt, kiröhögöm a vevőt.
Ott is olyan emberek dolgoznak, akik meg tudják ítélni.

Alister from Hell

(#6219) Leone743 válasza Alastair' (#6218) üzenetére


Leone743
tag

Szerintem am meg nem attól ment tönkre hogy húztam.
Szerintem alapból egy selejt volt és selejt mindenhol van.

(#6220) Alastair' válasza Leone743 (#6219) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Természetesen az Intel is tele van hozzá nem értő emberekkel.

Alister from Hell

(#6221) waterdragon1 válasza Alastair' (#6220) üzenetére


waterdragon1
tag

:)) , :) nem semmi báár.....

[ Szerkesztve ]

(#6222) Tarill


Tarill
őstag

hello! megtudná valaki mondani hogy egy ASUS EAH6870 DC/2DI2S/1GD5 és egy ASUS EAH6870 DC/2DI2S/1GD5 V2 között mi a különbség? az a V2 mit takar? gondolom valami újabb verzió de miben?:D

(#6223) kenta válasza Tarill (#6222) üzenetére


kenta
tag

Kérdezd meg ITT!

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#6224) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Van nekem egy ILYEN procim, és érdekelne, hogy valaki próbálkozott-e már húzni ezt a procit , ha igen milyen eredményekre jutott, illetve hogy milyen tápot ajánlotok emellé? ( minimum illetve maximum)

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv.:Peti

(#6225) csucsbicep válasza chosa921 (#6224) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem itt próbálkozz: [link]

(#6226) peq


peq
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi problémám lenne, már hetek-hónapok óta.. :( Win 7 indításnál néha megfagy a gép. 3 tápcsere - fsp aurum 500, ramcsere (játék a frekvenciákkal-késleltetéssel, feszültség állítása), hosszú sentinel teszt hiba nélkül. Win 7 felületen amiket kimazsoláztam fórumokból be-,átállítottam (pl: teljesítménycentrikus energiaellátás, aero-t kikapcsoltam, regeditbe "super-fetching"-et engedélyeztem, 3 új vírusírtóval is próbálkoztam). És SEMMI! Tuningolva, tuninmentesen is ugyanaz a hibajelenség - Win 7 startupnál néha megfagy a gép. Felvillan az Üdvözöljük felirat és totál meghal, csak reset segít. asus m4a89gtd pro, phenom 2 x2 560, a-data xpg plus ramok, wd caviar black 650. 3. win 7-em, kezdve az ultimate-től, professional-on keresztül a home premium-ig. Mind a háromnál ugyanaz a fent említett jelenség. Kétségbe vagyok esve, és már nem tudom mi lehet a baj, ezen probléma abszolút meghaladja képességeimet. Néhány gondolat vagy ötlet amin elindulhatnék nagy segítségemre lenne :O

Miután beindul a gép, Everest system stability és prime 95 is hiba nélkül megy órákig!

[ Szerkesztve ]

(#6227) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Egy kicsit már sok lesz belőlem a fórumon de lassan kész vagyok aztán nem zavarok itt sok vizet:)

A következő téren kérnék segítséget:
Pasztázni szeretném a procimat, találtam is hozzá egy VIDEÓ-t , de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is , hogy melyik módszert ajánljátok a videóból, illetve ha van egyéni ötletetek akkor osszátok meg velem, nem sokszor csináltam még ilyet ( összesen 0x) :D szóval aki tud segithet.
Illetve a másik kérdés hogy milyen pasztát ajánlotok hozzá?

Ő lenne az a proci amihez kell a pasztázási help
Válaszotok előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:Peti

(#6228) kjani18 válasza peq (#6226) üzenetére


kjani18
őstag

Volt egy hasonló problémám, csak alaplap csere után szünt meg. Valamelyik eszköz betöltéskor szarakodik, de nem tudtam megállapítani melyik. Szerencsére garis volt a lap, és kis segítséggel kicseréltettem.

"esetleg a bios felülírását próbáltad?"

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#6229) peq válasza kjani18 (#6228) üzenetére


peq
aktív tag

Már megtörtént. Akkor szerinted a lap a ludas? Laikus paraszt ésszel úgy gondolnám egy alaplap vagy meghal vagy megy. Ilyen tetű módon tréfálna meg, hogy 15 alkalomból egyszer megöli a rendszer felállást?

(#6230) peq válasza kjani18 (#6228) üzenetére


peq
aktív tag

2013. 04. 15-éig még garis. Egyetlen probléma, hogy egy Szekszárdi üzletbe, én meg Pesten vagyok. Fölös kört nem szívesen futnék, ha kiderülne, hogy semmi baja a lapnak.

(#6231) Viktor77 válasza chosa921 (#6227) üzenetére


Viktor77
titán

Az első megoldás jó. Középre egy kis adag (kicsit több mint a videóban, hogy jobban kiérjen a szélére), majd a hűtő szétnyomja. Ha van pénz akkor valamelyik MX, de jó a sima egyszerű fehér is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6232) kjani18 válasza peq (#6230) üzenetére


kjani18
őstag

Próbáld meg kölcson lappal, ha tudod!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#6233) chosa921 válasza Viktor77 (#6231) üzenetére


chosa921
tag

Köszi!

Mivel több az "MX" ? mint a sima?

Üdv.:Peti

(#6234) Viktor77 válasza chosa921 (#6233) üzenetére


Viktor77
titán

Olyan 2-3 fokkal.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6235) codec válasza peq (#6226) üzenetére


codec
senior tag

Vga driver nélkül is csinálja? Pci-e freki fix 100-on? Esetleg 1 rammal? MCH-nak kis plusz feszt próbáltál?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#6236) peq válasza codec (#6235) üzenetére


peq
aktív tag

Keresztezett ujjakkal, de úgy tűnik megvan. Hónapokon át tartó szopoda (remélem) végérvényesen megszűnt! A 4. felpakolt vírusirtó (BitDefender) vírust talált egy exe-be, ami mind a három win 7 újratelepítésem, driverek/programok/rendszerfelépítés kezdeteinél jelen volt. Azóta már többször ki-,bekapcsoltam, és nem jelentkezett a startup fagyás ezidáig.

(#6237) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

hi!
van egy i3-2100-as prockóm..eddig az IGP részét használtam kizárólag filmezésre (hdmi kimenete tv-re kötve a filmek miatt, a vga a monitorra kötve net miatt)...de most a dia3 miatt picit kevés az ereje...kb 24fps-sel megy...szóval gondoltam beruházok egy olcsóbb vga-ra pl.:egy HD4870-es vagy HD4890-esre,de ezeken a kártyákon nincs HDMI kiement...itt jön a kérdés: tudna e úgy működni hogy továbbra is használnám a HDMI kimenet a prociról és a vga kimenet pedig a kártyáról menne?
Remélem érthető , a kérdésem... :B
(én úgy gondolom ,hogy a válasz nem, a driver vezérlés miatt,de azért megkérdezem a szakikat :B )

(#6238) Zool1981


Zool1981
tag

Hello!Az mitől van,hogy a processzorom(i5 2400) hőmérséklete a BIOS szerint 45 fok,de az everest és a speedfan is csak 30 fokot mutat?Melyik az igaz vajon?

(#6239) Viktor77 válasza Zool1981 (#6238) üzenetére


Viktor77
titán

Biosban semmilyen energiatakarékossági funkció nem működik, így ott fullon jár a proci, ergó magasabb a hőmérséklete. Windowsban ezek már élnek, így ott alacsonyabb.

Giinos: Jól gondolod, nem fog működni. Viszont egy használt 4890 már gyakorlatilag használt 5750, 5770 árban van, ezekből meg találsz olyat amin van a neked kellő kimenet.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6240) Visormail válasza WhiteWalker (#6237) üzenetére


Visormail
addikt

Adnak hozzájuk dvi-hdmi átalakítót úgyhogy rá lehet kötni hdmi-s tv-t, hangchip is van rajtuk.
HD 4870 HDMI® output support
All display resolutions up to 1920x1080
Integrated HD audio controller with support for stereo and multi-channel (up to 7.1) audio formats, including AC-3, AAC, DTS & Dolby True-HD4, enabling a plug-and-play audio solution over HDMI®

HD 4890 HDMI® output support
All display resolutions up to 1920x1080
Integrated HD audio controller with support for stereo and multi-channel (up to 7.1) audio formats, including AC-3, AAC, DTS, enabling a plug-and-play audio solution over HDMI®

Léteznek olyanok is amin alapba hdmi is van pl HIS Ettől függetlenül én is inkább újabb szériát ajánlanék, a 4esek eléggé melegednek/fogyasztanak.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6241) WhiteWalker válasza Visormail (#6240) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi!
Az igazi nyertes a 6850 lenne,de egy játék miatt nem éri meg nekem azt a plussz költséget...Az 5770 szinte megszűnt,még apróba is alig van,viszont helyette gondoltam a 6770-re ...ami újabb mint a 4890, árban is hasonló,kapható és van rajta megfelelő kimenet. Bár egy picit talán gyengébb...Úgy hogy lehet ez lesz...Ja igen ,igazad van mert közben találtam apróba 4890est vapor kiadásban hdmi-vel...csak ez már lassan 3 éves kártya lesz,marad a 6xxx-es széria. :)

Viktor77: köszi neked is a megerősítést.

[ Szerkesztve ]

(#6242) waterdragon1 válasza WhiteWalker (#6241) üzenetére


waterdragon1
tag

vagy vagy 5830, esetleg 6790 ezek már 256 bittesek a hd 6770-töl jobbak de a 6850-nél picit rosszabbak.

(#6243) csucsbicep válasza WhiteWalker (#6241) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

6770 jobb választás, még ha picivel gyengébb is, mint a 4890, de melegedés, hő, fogyasztás terén agyonveri.

(#6244) pschu


pschu
csendes tag

Sziasztok ! Teljesen kezdő vagyok és processzort szeretnék cserélni. Alaplap típusa ASUS M2N-NX SE PLUS ebbe most egy egymagos AMD Athlon LE-1640-es proci van.Ezt szeretném cserélni egy kétmagosra AMD ATHLON 64 X2 5000 + AM2 processzorra.Az ASUS oldalán néztem-támogatja.Namármost a kérdés csere után mire számíthatok.BIOS felismeri és indul a Windows vagy Biost kell frissítenem?

(#6245) Viktor77 válasza pschu (#6244) üzenetére


Viktor77
titán

Egyszerű. CPU-Z-vel megnézed melyik bios van a lapodon. Ha ezt vagy ennél újabbat látsz a kiszemelt proci mellett, akkor vinni fogja frissítés nélkül. Ha régebbit, akkor elöbb frissítened kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6246) #96630784 válasza Viktor77 (#6245) üzenetére


#96630784
törölt tag

Üdv!
Hogyan tudom megnézni, hogy egy használt processzor volt-e már húzva???Program kell hozzá?pl Everest???

(#6247) Viktor77 válasza #96630784 (#6246) üzenetére


Viktor77
titán

Sehogy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6248) Snowy_owl válasza kjani18 (#6134) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ki fogom próbálni. Köszi. :)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#6249) #96630784 válasza Viktor77 (#6247) üzenetére


#96630784
törölt tag

De ha el szeretném adni és egy tesztet kérnek róla azt mivel??? :)

(#6250) Viktor77 válasza #96630784 (#6249) üzenetére


Viktor77
titán

Milyen tesztet? Csinálsz egy CPU-Z képet, kb. ennyi. Mást nem tudsz róla mutatni, vagy megy, vagy nem megy.
Ha kell, akkor futtatsz egy 1 órás AIDA64 stress test-et, melléteszed a CPU-Z-t, és így csinálsz screenshotot. Mást nem tehetsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.