Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) bartucc válasza pnagy7 (#6699) üzenetére


bartucc
addikt

A Crysis 2-höz min. egy 6770 kellene, ha nagyobb felbontásban is élvezni akarod. HD felbontásra elég a 6670, de ha játékra kell a gép, akkor komolyabb kártya kell ennél is, és az integráltnál is. Ha nem, akkor felesleges ezt megvenned.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6702) solfilo válasza pnagy7 (#6699) üzenetére


solfilo
veterán

Mert spórolsz kb 10 ezer Ft-ot. Elárulom, hogy a 6670-es 128 bites, nem pedig 256 és mégis megy rajta a Crysis 2.

Egyébként meg egy A8 így futtatja a Crysis 2-t: katt!

solfilo

(#6703) bartucc válasza solfilo (#6702) üzenetére


bartucc
addikt

Egy FPS-nél min. kell hogy meglegyen a 30, és ne nagyon essen 20 alá semmilyen helyzetben. Bár ezek nélkül is játszható, ha valaki a kihívásokat szereti. :D

pnagy7: jövőre nézve képben van játék is, vagy csak kipróbálnál 1-2 játékot? Mert akkor olcsóbb processzor, és egy középkategóriás kártya a min, már most is, nem hogy a jövőben.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6704) Plazmacucci válasza bartucc (#6703) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja nekem Cry2 5770-el (aka 6770) és egy Phenom 2 X4-el szépen megy 1080p-ben, természetesen élsimítás nélkül :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6705) bartucc válasza Plazmacucci (#6704) üzenetére


bartucc
addikt

Nálam is, Gamer beállításokon, 40FPS-el. (5770-x3 435)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6706) Plazmacucci válasza bartucc (#6705) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szóval ha valakinek nagy a monitora, kevés a C2 alá az A8 meg az 6670 kategória. 17 colos crt-n oké ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6707) pnagy7


pnagy7
aktív tag

mindent összevetve a tervem az az, hogy ha bekapcsolom a gépet akkor a mostanában megjelent játékok és a mostanában megjelenő játékok egy erős közép szinten elmenjenek, nem kell nekem az, hogy full hd legyen és az űrlények seggszőrét is számolgathassam, mert annyi pénzem nincs. (bár csak számolgathatnám :O ) szóval ahogy nézem. alaplap-proci-vga ezekre kb 60e-65e-em van. ki lehet hozni vagy sem-e?

Mr. Hóember

(#6708) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6707) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Használt phenom 2 x2 meg egy használt radeon 5770 valami olcsó használt lapban. belefér még talán egy kis memória és egy 450W-os táp a keretbe. Ez már a középkategória legelja. Azt tudod, hogy egy középkategóriás vga kb 50 rugó? :( Hardverapro.hu

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6709) bartucc válasza pnagy7 (#6707) üzenetére


bartucc
addikt

Ehhez tényleg 6770 kellene, de milyen felbontású a monitorod, meg hogy TFT vagy CRT-e? (lapos-e vagy sem)

Plazmacucci:Annyiért inkább intel s1156, i530-i540-el, ha nem is igazi négymagos, gyorsabb jóval egy sima kétmagosnál, jobb a tuninglehetőség, bár nem szempont, és kevesebbet fogyaszt, melegszik.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6710) Huawei válasza peti_s (#6677) üzenetére


Huawei
tag

12,5x266-on nem hajlandó elindulni és természetesen vissza vannak osztva a ramok.

Eddig 11x340-en ment 1,29V-os feszültség mellett.
Semmi máshoz nem nyúltam, tehát csak az fsb-t és a szorzót állítottam, de nem hajlandó indulni így.

(#6711) solfilo válasza bartucc (#6703) üzenetére


solfilo
veterán

Alacsonyabb felbontáson (pl 1366*768 vagy 1440*900) és beállításokon (gamernél van kisebb Crysis 2-ben?) meglehet az A8-assal is a 30 fps. A videón 1280*1024-ben ment, gamer beállításokon és csak 1333-as 2*2GB RAM-on. 1600-asok is sokat lendítenek az APU-n. Kocajátékra tökéletes szerintem. :)

(#6707) pnagy7:
Felbontást még nem tudjuk, de ez szerintem egy jó kis összeállítás új, garanciás cuccokból.
Lap: ASROCK A75M-HVS - 13,6k
CPU/APU: AMD Athlon II X4 631 2.60GHz FM1 BOX - 17,1k
VGA: http://ipon.hu/webshop/product/vtx3d_vx6770_1gbd5_hv2_pcie/187808 - 28k
Összesen: 59 ezer Ft

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6712) pnagy7 válasza Plazmacucci (#6708) üzenetére


pnagy7
aktív tag

a AMD Radeon™ HD 7770 GHz Edition az jobb mint az 5770 nem? mert kb egy árban van. max 3000Ftal több az 5770nél.

Mr. Hóember

(#6713) pnagy7 válasza solfilo (#6711) üzenetére


pnagy7
aktív tag

na ez tetszik, ilyesmi összeállításra gondoltam, és ipon-on keresztül. köszi.

Mr. Hóember

(#6714) solfilo válasza pnagy7 (#6713) üzenetére


solfilo
veterán

Nincs mit! :)
A 631-nek egy kicsit alacsony az órajele. Lehet majd kell egy picit tuningolni. Vagy veheted a 641-est is, nem sokkal drágább.

solfilo

(#6715) cashback válasza solfilo (#6711) üzenetére


cashback
őstag

Nem jobb befektetés egy AM3-as szerkezet?

(Athlon II X4 szintén... de később erősebbet is kap bele... Phenom II X4 - X6)

Alaplap olcsóbb, proci kicsit drágább... de végösszeg kb ugyanennyi.

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6716) pnagy7 válasza solfilo (#6714) üzenetére


pnagy7
aktív tag

igen a 641-es jó lesz.
Van egy nagy problémám, mégpedig az, hogy nekem sosem elég az, hogy ezt meg ezt vedd meg. Én mindig is szerettem tudni, hogy mit miért. Szóval. Az hogy 6770 és 7770 között mi a különbség, és az hogy a 6670 miben jobb mint egy azok a vga-k közül mint amelyiket én mutattam.(1gb, ddr5, 128bit, 4000mhz<, gpu 800<) ?

u.i. mondjuk ez már kicsit eltér a topik fő témájától, de szorosan hozzá tartozik.

[ Szerkesztve ]

Mr. Hóember

(#6717) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6716) üzenetére


Plazmacucci
félisten

5770 és 6770 ugyan az csak átnevezték. 7770 új arhitektúra, a leg modernebb, kb 25%al gyorsabb. Nem tudom mennyibe kerülnek, de egy használt 5770 megáll 18 ezer alatt. 7770 gondolom a háromszorosa. Milyen monitorod lesz? Mert fullHD alatt nem kell bika vga.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6718) pnagy7 válasza Plazmacucci (#6717) üzenetére


pnagy7
aktív tag

7770 boltban 35. monitor nemtudom még lcd-tft lesz. 16:09es de valószinüleg benq e2200hda

Mr. Hóember

(#6719) solfilo válasza cashback (#6715) üzenetére


solfilo
veterán

Újonnan nem nagyon kapni AM3-ba Athlon II X4-et sajnos (legalább is én nem találtam olyat, ahol lenne raktáron 25k alatt, aprót nem néztem). Meg 17-19k-ért egy 4 magos proci egész jó, azért a lapért sem sok az a 14k. Nem hc game-re lesz a konfig, a keretet figyelembe véve szerintem egy jó kompromisszum. A bővítés valóban erősen korlátozott.

(#6718) pnagy7: FullHD-ra már kellene az a 7770-es. Inkább akkor spórolj még, mert a 6770 nem igazán való arra a felbontásra. A procinak sem ártana 3 GHz-en tekernie.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6720) bartucc válasza pnagy7 (#6718) üzenetére


bartucc
addikt

Szépen elhaladtatok a délután :DDD Nem szabad 6770 alatt gondolkozni, bár inkább vennék akkor használtan egyet, vagy 5770-et, mint egy új 7770-et dupla annyiért. Annyival messze nem jobb. Tápegységed milyen tényleg?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6721) pnagy7 válasza bartucc (#6720) üzenetére


pnagy7
aktív tag

Boltban 35ezer a 7770. Es 27-28ezer a 6770. Lasd ipon. A tapom meg fsp hexa 400w

Mr. Hóember

(#6722) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6721) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha te játszani szeretnél 60 rugóból most felejtsd el az újonnan vásárolt cuccokat. Vagy gyűjts még ugyanennyit és iponozz nyugodtan.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6723) pnagy7 válasza Plazmacucci (#6722) üzenetére


pnagy7
aktív tag

miért, szerinted amit solfilo kolléga összeírt, azt csak nem a 631es hanem a 641 vagy 651es procival nemjó?

Mr. Hóember

(#6724) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6723) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igan az jó, de van e tápod, vinyód, memóriád. Nem valószínű, hogy egy pentium4-ből vagy mit említettél, át lehet hozni alkatrészeket a házon kívül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6725) pnagy7 válasza Plazmacucci (#6724) üzenetére


pnagy7
aktív tag

jaj, neeem. félre értetted. alaplap-vga-proci kombóra van 60-65öm. ezen felül ház az van,optika van, vinyó van. Táp és ramra meg félre van téve azt külön számolom. (20k)

Mr. Hóember

(#6726) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6725) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor jó. De akkor is azt modnom, hogy ha használt alkatrészt vesz az ember, ugyanannyi pénzből másfélszer erősebb gépet lehet venni. És itt a vga-ra gondolok, mert játékoknak az kell. 35-ből meg már találni használt 6870-et vagy esetleg GTX560-at. De ha biztosra akarsz menni és fontos a gari akkor természetesen újat végy :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6727) pnagy7 válasza Plazmacucci (#6726) üzenetére


pnagy7
aktív tag

Es a 6870 miert jobb mint a 7770?

Mr. Hóember

(#6728) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6727) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Erősebb. De nézzd meg a prohardveres 7770 tesztet :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6729) pnagy7 válasza Plazmacucci (#6728) üzenetére


pnagy7
aktív tag

Megnezem. A lenyeg h most hosszutavra kell gep. Am mindent neten szoktam venni hasznaltan. De most ez telleg hosszu tavra lesz szoval maradok voltnal, vagy max szamlas garis kicsit hasznaltat innen.

Mr. Hóember

(#6730) Plazmacucci válasza pnagy7 (#6729) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor még spórolj egy kicsi. Minimum kétszet ennyi pénzzel indulj neki. Szerintem. Egyébként hosszú távú konfig nem nagyon létezik pláne gamer pc szempontból. Vagy úgy is fogalmazhatok, hogy hoszú táv az i7 meg a gtx 680. Ezek 2év múlva is használhatóak lesznek. Pl egy 6770 már most kevés játszani. Szóval okosan :)

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6731) bartucc válasza pnagy7 (#6729) üzenetére


bartucc
addikt

Most inkább vegyél szerintem egy 6870-et apróból, adj fel hírdetést hogy keresel, használt, garanciális kártyát. Vagy legjobb lenne várni kicsit, és tényleg, ha csak ezekre tudnál még egy 30k-t félrerakni, a táp-memória párosra pedig még egy 10k-t, sokkal jobb géped lenne, kb másfélszeres, kétszeres teljesítménnyel)

Ez mellé mindenképp kell majd 4 Gb ram, de inkább 8, ha hosszú táv, és a tápot ne aprózd el, majd ide gyere, itt ajánlanak/ajánlunk jó fajtát, mert a gagyi 550W-os HKC-ket, meg LC Powert el lehet felejteni. 20k-nál több fog kelleni a memória és táp párosra, inkább min. 25k. (ha 2*4Gb ddr3-ban gondolkodok, és egy Chieftech CTG tápban. )

Plazmacucci: hát egy 6850-el, közepes részletességgel, élszimítás nélkül még ellehet. Kérdés, hogy most mennyire fog bejönni a ray-tracking alapú grafika, gamepod-on volt egy szép techdemo, gondolom végre kihasználják az új generáció adta nagy teljesítményt. (a szokásosnál jóval nagyobb ugrás lett a 6xx-es Nvidia, és az ATi 7xxx sorozat is, főleg a fogyasztás/teljesítmény arányuk bámulatos)

De igen, ha vár egy-két hónapot, és mondjuk 80-90-ből lehet már gazdálkodni, nagyságrendekkel nagyobb teljesítményt kap. (6950@6970-eket, egy négymagos i5-t már (i5-750-760 már, ha 28k körül már találni apróban, és egy olcsó lapot hozzá, nem kicsit jobb gép lesz, mint egy 6850 és egy i2100....)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6732) pnagy7 válasza bartucc (#6731) üzenetére


pnagy7
aktív tag

Mar feltettem kerdesem es 10e bol megvan a tap. Azt irtak. Valamint ram eloszor 7k ddr3 1600 lesz 4gb majd kesobb bovitem.

Mr. Hóember

(#6733) bartucc válasza pnagy7 (#6732) üzenetére


bartucc
addikt

Értem, akkor ezzel nem is lenne gond, de a többire tudsz-e még 30k-t rászánni, ha vársz kicsit? Nem tudom milyenek az anyagi lehetőségeid, bevételeid, de a gép árához képest nem lenne már nagy tétel, viszont jóval nagyobb teljesítményt kapnál, és min. egy-másfél évvel tovább hozná azt a színvonalat a gép, mint a 6850/7770-el.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6734) pnagy7 válasza bartucc (#6733) üzenetére


pnagy7
aktív tag

Akkor szerinted jo minden mas, csak vga legyen 6870?

Mr. Hóember

(#6735) bartucc válasza pnagy7 (#6734) üzenetére


bartucc
addikt

Nem, hanem hogy az lenne a minimum hosszútávon, de sokkal jobban megérné még hozzárakni egy kicsit a kerethez, ha hosszú távra kell. (most nem értem a dillemát konkrétan, ha most rakod össze elmegy rajta minden kb 2 évig az elvárásaidnak megfelelően, ha vársz kicsit akár 3-3,5ig is, persze erős kompromisszumokkal. Sarkítottam, de ezért cserébe nem éri meg várni egy hónapot, max. kettőt?) :U

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6736) Plazmacucci válasza bartucc (#6733) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Így van. Ha valaki játszani akar akkor nyúljon mélyen a zsebbe. Pláne ha 22 colos lcd-t akar hozzá. Sajnos ez van. De mondok jobbat. Xbox. 25 ropi egy chippelt, és a nagy címek még évekig kijönnek rá. Pc-n játszani nem kifizetődő, és egyre jobban elnyomják. Kevés a jó pc játék ami nem fos portolás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6737) cashback


cashback
őstag

Lehet ismétlő kérdés... csak ma egy órán felmerült a dolog.

Szóval...
Adott két processzor (elméletben)... mindkettő 2000MHz-es.
1.: Szorzó 10x Busclock: 200MHz
2.: Szorzó 20x Busclock: 100MHz

Ha csak az órajelet vesszük figyelembe (cache memória nem számít jelen esetben - vagy legyen egyforma)... melyik a gyorsabb?
Melyik előnyösebb, mennyivel és miért? :)

A válaszokat előre is köszönöm. :R

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6738) cashback válasza cashback (#6737) üzenetére


cashback
őstag

Úgy látom jót kérdeztem. :DDD

Esetleg ha valakinek van rá lehetősége (hardvere) egy teszt erejéig lemérhetne két hasonló variációt. Nem szükséges a 2GHz, bármi más értékek is megfelelnek. A lényeg hogy azonos órajelen legyen mérve mindkét eset... ugyan azon a procin. (hogy az cache, más architektúra ne befolyásolja az eredményt)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6739) Plazmacucci válasza cashback (#6738) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Teljesítmény szempontjából ugyanazt kapod. Olvasnivaló :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6740) Thrawn válasza Plazmacucci (#6739) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez AMD-re még igaz is, de a régebbi, még FSB-vel és külön északi híddal szerelt lapokon az Intel prociknál a memória-alrendszer teljesítménye függött attól, hogy 10*200 vagy 20*100-as képlettel jött ki a 2GHz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6741) Plazmacucci válasza Thrawn (#6740) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jogos, csak AMD-ben gondolkodtam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6742) cashback válasza Plazmacucci (#6741) üzenetére


cashback
őstag

Mondjuk nem volt meghatározva milyen platformra gondoltunk... csak simán egy proci és ezt a két lehetőséget vettük.

Az a baj nincs viszonyítási alap... mert még régi Intel-ben találok olyat ami mondjuk 10*200-as... illetve újban 20*100-as, de a generációk közötti különbség miatt nem tudom összevetni ezt a dolgot. Vagy még is? :)

Ha egy G850 (2,9GHz) és egy E8400 (3GHz)... mondjuk Aida64/Everest CPU Queen-t lefuttatnék... mennyire kapnék valós eredményeket az összevetés szempontjából?

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6743) Plazmacucci válasza cashback (#6742) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Fontos összevetni?:) Mi a konkrét példa?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6744) cashback válasza Plazmacucci (#6743) üzenetére


cashback
őstag

:))

Számítógépszerelő -karbantartó tanfolyamra járok.
Szóba jött ma a bus sebesség és valahogy erre terelődött a szó.

Rákérdeztem hogy melyik a gyorsabb, de biztosat senki nem tudott mondani a csoportból...
A tanár próbált meggyőzni hogy gyorsabb a 10*200.
Viszont én úgy gondolom a 20*100 gyorsabb.

Jó fej akarok lenni és rá akarok cáfolni. :B

.......................................................................
Most rákerestem E8400 CPU Queen-re... 12705
Nálam a G850 13689

Nah most... ez a különbség inkább az újabb mivoltjának tekinthető vagy azért mert 29*100-on megy? :DDD

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6745) Viktor77 válasza cashback (#6744) üzenetére


Viktor77
titán

Újabb technológia. A 850 alapon elveri a 8400-at.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6746) cashback válasza Viktor77 (#6745) üzenetére


cashback
őstag

Igen, én is erre gondoltam... de akkor mi a különbség 20*100 és 10*200 között?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6747) XEON_QUADRO válasza Viktor77 (#6745) üzenetére


XEON_QUADRO
tag

Pentium G640 és környéke vásárlás előtt állnék. Egyre inkább belátom, hogy nem e8400 lesz. Azért az érdekelne hogy miért? Hol van a kutya elásva? FSB1333 kontra DMi néhány GT/s? Az óriási L2 kontra feleakkora L3 helyett? Miért? Elolvastam az i3tesztet ,néztem külföldi oldalon Csak nem találtam még olyat, hogy a g6xx/8xx -ekre mennyire igaz ez.

(#6748) Viktor77 válasza XEON_QUADRO (#6747) üzenetére


Viktor77
titán

Ez segíteni fog a döntésben.

Egyszerűen az SB egy ilyen jól sikerült architektúra. Nem véletlenül hozza egy i3 a 4 magos AMD-k teljesítményét sok-sok alkalmazásban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6749) XEON_QUADRO válasza Viktor77 (#6748) üzenetére


XEON_QUADRO
tag

Örök hála! :R Köszönöm! :C

(#6750) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Az adatlapomon is szereplő Intel Core i3-2100-nak miért "ad ki" hangot? :F Nem tudom jól leírni, de olyasmi mintha kattanna, vagy valami más... nagyon fura.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.