Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) Plazmacucci válasza isti101 (#6800) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem ennyi pénzért nincs jobb proci. Az x2 250 Athlon hiába 3000Mhz, szerintem nem telesít jobban. Pláne a Celeronhoz nem kell külön vga.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6802) solfilo válasza isti101 (#6800) üzenetére


solfilo
veterán

11k körül nincs alternatíva AMD oldalon. +2k-ért van A4-3300-as jobb igp-vel, valamivel gyengébb processzorteljesítménnyel, de a platform korlátozottabb bővíthetősége miatt inkább a kinézett Celeront ajánlanám.

solfilo

(#6803) isti101


isti101
tag

ASRock B75M-GL ezt az alaplapot teszem az Intel Celeron Dual-Core G540 2.5GHz box mellé, jó lesz majd szerintem a jövöre nézve is he lesz zsém tehetek bele egy i3 at i5 öt is

(#6804) solfilo válasza isti101 (#6803) üzenetére


solfilo
veterán

Az Ivy Bridge procik is belemennek majd a processzortámogatási lista alapján, szóval jó választás! :)

solfilo

(#6805) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne:

Vettem egy Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 típusú hűtőt. A számítógép indításánál kiírja, hogy CPU FAN SPEED ERROR és csak a BIOS-ba enged belépni. Utána egyértelműen tovább tudok menni és tudok bootolni. Megnéztem BIOS-ba és a CPU Fan Speed Low Limit 600-on van. A CPU ventije pedig csak 450-560 körül pörög. A proci nem melegszik, 39-45 fok körül van alapjáraton. Szerintetek ez most probléma? Vagy miért írhatja ki? Ha átállítom BIOS-ba akkor már nem fogja írni? A legfontosabb pedig ahogy dolgozok úgy fog nőni majd az RPM ugye?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#6806) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali

Kérdés:
Adott egy e8400 proci Asus Silent Knight 2 hűtővel, alapjáraton 60-65 fokon megy crysis 2 közben pedig felmegy 80-ra is (core1 és core 2) a cpu pedig 50fokos terhelve pedig 60-ra. A gépe ki lett fújatva, újra lett pasztázva a hűtő. A gépházban pedig 3 venti van (2db 12cm-es és oldalt egy 14cm-s).

Csak most nyáron jött elő ez magas hűmérséklet amúgy 50-55fokos proci.

A szobahőmérséklet pedig 30-32fok.

Új hűtőt kéne vásárolni vagy mi lehet a gond? :U

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#6807) Plazmacucci válasza FuRiONight (#6806) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát az ránézésre ócska egy hűtő, de igazából nem próbáltam. Rakhatsz a házba egy ventit, ez szerintem passzívan ennyit tud.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6808) FuRiONight válasza Plazmacucci (#6807) üzenetére


FuRiONight
őstag

Miért volna gagyi? Kép alapján megitélni egy hűtőt elég badarság nem? Amúgy itt egy teszt, ami szerint ajánlott és ha megnézed a grafikon, láthatod h egész jó kis hűtő :U

[ Szerkesztve ]

(#6809) Plazmacucci válasza FuRiONight (#6808) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gondolom akkor ez lenne a bevett forma és nem ez. Pasztázd újra. Lehet sok a cucc alatta.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6810) FuRiONight válasza Plazmacucci (#6809) üzenetére


FuRiONight
őstag

Nem sok a cucc alatta. És milyet ajánlanál ehhez a e8400-hoz 4ghz-en járna max.

(#6811) Plazmacucci válasza FuRiONight (#6810) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mugen 2 pl. VAgy valami nagyobb Cooler master. A Noctuák felejtősek a 20ezres árukkal :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6812) petiwr


petiwr
senior tag

AMD Phenom II X4 945, Alpenfön Civetta, Sapphire 5750 1GB GDDR5, Kingmax 4GB 1333, Asus M5A78L-M LX V2, Samsung 320GB SATA1 2X RAID FSP350-60APN

erre a konfigra egy megfelelő tuning esetleg?

(#6813) Plazmacucci válasza petiwr (#6812) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Úgy gondolom, hogy ha nem kell neki embertelen fesz, akkor ilyen 3600 MHz-t könnyedén lehűtene.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6814) csucsbicep válasza petiwr (#6812) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Attól függ, hogy C2-es vagy C3-as.

(#6815) petiwr válasza csucsbicep (#6814) üzenetére


petiwr
senior tag

c3 as

(#6816) petiwr


petiwr
senior tag

Hogyan és mivel tudnék neki állni a processzort tuningolni van program rá vagy bios ból hogyan?

(#6817) Plazmacucci válasza petiwr (#6816) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bios. És a dolog alaplap függő, nem mindegyik szereti a tuningot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6818) peti_s válasza petiwr (#6812) üzenetére


peti_s
addikt

Kíváncsiságból megkérdezném, h miért szeretnél tuningolni. Ugyanis, a CPU-d elég erős a VGA-hoz képest, így amennyiben nem használsz olyan programokat sokat, ami CPU-t terhel folyamatosan, és VGA-t nem, akkor szvsz semmi értelme nincs a tuningnak. Ha gyorsítani szeretnél a gépeden, a szoftveres dolgok sokkal többet számítanak.

(#6819) Plazmacucci válasza peti_s (#6818) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én 5770 mellé használok 4GHz-es B60-at :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6820) peti_s válasza Plazmacucci (#6819) üzenetére


peti_s
addikt

Ennek sem látom értelmét, úgy ahogy az emberek nagyobbik része szvsz teljesen feleslegesen, hozzáértés nélkül tuningolja a gépét. (mondatom második részét természetesen nem rád értettem. )

(#6821) Plazmacucci válasza peti_s (#6820) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nagy melegben most 3Ghz a határ, de egyébként lehet ám érezni a rendszeren a különbséget :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6822) strunyo


strunyo
tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, h AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 BOX Black Edition procira milyen hűtőt tudtok javasolni 3-5k közt.
nincs semmi tuning rajta csak alapon ketyeg, de a gyári hűtő nagyon zajos :(

(#6823) peti_s válasza Plazmacucci (#6821) üzenetére


peti_s
addikt

Ha SSD-t használsz akkor el tudom képzelni, HDD esetén kevésbé. Én is szoktam feljebb piszkálgatni néha a CPU-m, (3,2 GHz-re általában, eddig a csúcs 4 GHz volt) mivel a BFBC2-höz kevés a 2,4 GHz. A játék valóban gyorsabb lesz, de a gép összességben semmivel sem. De mint az előző hozzászólónál is látod, nem igazán tudja h mit akar, valószínűleg hallott a tuningról, és gondolta megpróbálja. Van pár ismerősöm, aki még a Barton, Tbred időkben így tette tönkre a gépét. Másfelől, az is tény, hogy legtöbbet szoftveresen lehet a gépeken gyorsítani. Sokan úgy gondolják, hogy a hardverük öreg, azért lassú, új gépet kéne venni. Pedig csak tele van szeméttel a gépük, és egy nagytakarítás, esetleg egy újrainstallálás minden gondjukat megoldaná. Még mindig tartom magam ahhoz az állításomhoz, hogy egy Pentium III-s gép, egy új videokártyával az emberek 80%-nak az igényét biztosan kielégíti. Ez már nagyon OFF-nak tűnik, de szerintem nem az, mivel aki tuningolni akar, esetleg új CPU-t akar venni, nem biztos hogy jó döntést hoz céljai elérésének érdekébe.

(#6822) Strunyo, amennyiben valóban ennyit szánsz rá, akkor TX3.

[ Szerkesztve ]

(#6824) strunyo válasza peti_s (#6823) üzenetére


strunyo
tag

Nem én gépem, hanem 1 jóbarát gyerkőceinek a gépe.
Jelenleg többet nem tudnak rá szánni.
És az halkabb mint a gyári hűtés?
Ez mire elég: COOLER Arctic Alpine 64 Pro Rev 2 (AMD) v Thermaltake CL-P0598 Contact 16

[ Szerkesztve ]

(#6825) Sixty21 válasza strunyo (#6824) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Tx3 van nekem is és hibátlan. Hangtalan, bőven elég ahhoz a procihoz még ha tuning is lenne. Nekem majdnem 20 fokot vissza esett terhelés alatt a proci hőmérséklete ezzel a hűtővel.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6826) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Sziasztok!

Van egy Cooler Master Hyper 212 EVO CPU hűtőm. 100%-os terhelés mellett is max 650-800 között pörög a ventillátor amitől melegszik a proci eléggé... Miért csinálja ezt? Miért nem pörög fel rendesen?

Heyho.

(#6827) peti_s válasza xxSanchez (#6826) üzenetére


peti_s
addikt

Valószínű így van szabályozva az alaplap felől a CPU hűtő. Nézd meg a Hardware Monitor fül alatt, hogy az ASUS Q-Fan be van-e kapcsolva a CPU fülnél, ha be van, kapcsold ki. Ha ez sem segít, vagy nem volt bekapcsolva, akkor tedd át egy 3 pin-s sima házventilátor csatlakozóra, majd állítsd a CPU hűtő fordulatszámát IGNORED-re. Így a Chassis Fan (tehát házhűtő ventilátornál fogod látni azután a CPU hűtő fordulatszámát. )

(#6828) peti_s válasza strunyo (#6824) üzenetére


peti_s
addikt

A TT-t nem ismerem, de 2 db + 9 cm-s ventilátorral biztos halkabb volna, viszont akkor már elköltötted a CM TX3 árát. Ennél többet nem tud spórolni. Másik lehetőség, rendesen kipucolni a gépet, és MX2-vel újrapasztázni a CPU-t, az is jelentene pár °C-t a jelenlegi hűtővel. Illetve, emellett alul is lehet feszelni, illetve downclockolni a CPU-t, ami kisebb hőleadással, kisebb fogyasztással, ezáltal halkabb ventilátort jelent számodra/számára. Viszont itt meg felmerül a kérdés, hogy ha downclockolod a CPU-t, akkor miért kellett 3,4 GHz-t venni.

(#6829) xxSanchez válasza peti_s (#6827) üzenetére


xxSanchez
őstag

Kikapcsoltam a Q-fan-t és most 1500 körül pörög:

Most még egy kérdés: Ha dolgozni kezdek a gépen akkor most rendesen fog már nőni a sebessége?

Örök hála...Köszi a segítséget.

Heyho.

(#6830) peti_s válasza xxSanchez (#6829) üzenetére


peti_s
addikt

Nem néztem meg mi a max fordulatszáma a ventilátorodnak, de ennél magasabb nem igen lesz, talán 1800-s.

szerk: Ekkora fordulatszám mellett viszont nem melegedhet túlságosan.

[ Szerkesztve ]

(#6831) Plazmacucci válasza peti_s (#6823) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ssd alap :) az volt az első mikor lassúnak éreztem a gépet, hogy ssd bele.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6832) xxSanchez válasza peti_s (#6830) üzenetére


xxSanchez
őstag

Gyártó szerint:

600 – 2,000 RPM (PWM) ± 10%
600 – 1,600 RPM (PWM) ± 10% (EU Version)

Mivel gondolom nekem EU verzió van ezért max 100-150-et fog tudni felmenni. Ha nem elég akkor veszek majd a másik oldalára is egyet.

Ekkora fordulatszám mellett viszont nem melegedhet túlságosan.

Remélem nem is fog, ma éjszaka rendereltem ilyen 800-as rpm mellett:

Mégegyszer köszi a segítséget, minden jó.

Heyho.

(#6833) peti_s válasza xxSanchez (#6832) üzenetére


peti_s
addikt

Nem lesz rá szükség, ha nem porosak még a bordák, akkor a magasabb fordulatszám megoldja a gondot. No, meg mondják, hogy a rosszabb hőátadás miatt az Ivy Bridge CPU-k egy picit amúgy is jobban melegednek.

(#6834) xxSanchez válasza peti_s (#6833) üzenetére


xxSanchez
őstag

Remélem nem porosak, még nincs 24 órás se a hűtő. :DDD

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#6835) peti_s válasza FuRiONight (#6810) üzenetére


peti_s
addikt

Mivel nézted a hőmérsékleteket, Core Temp-el nézd meg. Mivel a CPU, és a CPU mag között van ez a nagy különbség, ezért ha nem kapsz jobb értékeket a másik programmal sem, akkor a probléma a kupak alatt keresendő, házilag semmit sem tudsz vele csinálni, max ha óvatos vagy, borotvapengével levágod a kupakot, nyomsz MX2-t alá, majd visszaragasztod. Illetve, meg kéne nézni azért, h korrekten rajta van-e az a hűtő a CPU-n mielőtt ebbe "belevágsz". :D

[ Szerkesztve ]

(#6836) Termi92


Termi92
tag

Üdv! Packard Bell tk-81 laptopba procit cseréltem 1 napja. 2 magos athlon-t 4 magos phenomra (alapból kapható ilyen procival ez a modell, tehát alaplap is kompatibilis és hűtéssel sincs gond (minőségi paszta). Mikor tegnap bekapcsoltam minden játékot szépen vitt, maxon szaggatás mentesen (cod 8, bf 3, maffia 2)... ma bekapcsoltam gépet, és bármit indítok kegyetlenül szaggat, de csak játékok alatt... win rendesen megy, programok is... hőmérséklettel továbbra sincs gond, megnyitom feladatkezelőt, Aida alatt stressz teszt, 100%-on 4 mag... elindítok játékot feladatkezelőbe nem mozdul ki a proci teljesítmény mérője... 20%-on és alatta mennek a magok játékok alatt, mintha nem venné észre a gép, hogy most kakaó kell... valami ötlet?

(#6837) Termi92 válasza Termi92 (#6836) üzenetére


Termi92
tag

(Jelzem probléma megoldódott. Kiderült nem az érintett hw volt a hibás, hanem a videó kártya ragadt be 150/100 mhz-en)

(#6838) Phantomhive


Phantomhive
aktív tag

Üdv urak!

Jelenlegi konfigom röviden a következő:

AsRock G31M-S ( linkecske )
Intel E2140 proci
VTX3D Radeon 5670/1GB
4GB A-Data 800-as ram

úgy érzem, hogy a processzor nagyon-nagyon szűk keresztmetszet a gépemben és kinéztem egy Intel Pentium E5800 3,2 Ghz procit nekem tetsző áron(10K). elvileg ő az
Szerintetek érezhető javulás volna a 2140(ami esetemben 2.68Ghz-en megy stabilan) vagy ha már upgradelek, akkor valami erősebbet? (tippeket fogadok)

Ha nem ide való a kérdés, mert túl "mit vegyek", akkor irányítsatok a megfelelő topicba lécci-lécci :B

[ Szerkesztve ]

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#6839) petiwr válasza Phantomhive (#6838) üzenetére


petiwr
senior tag

Segítenek szerintem itt is de inkább Itt próbáld meg.

(#6840) Phantomhive válasza petiwr (#6839) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

hú, erről a topicról még tudomásom sem volt.
köszönöm szépen, feltettem oda is :R

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#6841) petiwr válasza Phantomhive (#6840) üzenetére


petiwr
senior tag

Régebben nekem sem.

Szívesen!

(#6842) skitzoo


skitzoo
senior tag

Gyorsba. i5 2320 as procit lehet tuningolni vagy hadjam is a szenvedést délután?

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#6843) solfilo válasza skitzoo (#6842) üzenetére


solfilo
veterán

Nem lehet húzni, mert nem K-s. Bár van egy ilyen minimális lehetőség.

solfilo

(#6844) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok valami gondom lenne de nem tudni mi.

Addot a konfig "AMD Phenom II X4 945, Alpenfön Civetta, Sapphire 5750 1GB GDDR5, Kingmax 4GB 1333, Asus M5A78L-M LX V2, Samsung 320GB SATA1 2X RAID FSP350-60APN" eddig ha nem csináltam semmit 5-20% között dolgozott a a processzor.

De most bőven 30% felet. mi lehet a gond?

Esetleg az hogy húztam volna a VGA-n? De már vissza állítottam alapra a VGA mat és még mindig.

(#6845) Plazmacucci válasza petiwr (#6844) üzenetére


Plazmacucci
félisten

majd a Process Explorer megmondja :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6846) petiwr válasza Plazmacucci (#6845) üzenetére


petiwr
senior tag

Köszönöm szépen.

(#6847) petiwr válasza Plazmacucci (#6845) üzenetére


petiwr
senior tag

Nem igazán látom átt mert folyamatosan ugrál :F

(#6848) Plazmacucci válasza petiwr (#6847) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Letöltôtted a legfrissebb verzióz?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6849) petiwr válasza Plazmacucci (#6848) üzenetére


petiwr
senior tag

Őt szedtem le.

(#6850) Plazmacucci válasza petiwr (#6849) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor passz, ottnsemminek nem kéne ugrálnia. Nem lehet valami sorba rendezni? Rég használtam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.