Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Viktor77 válasza tDr1v3r (#6750) üzenetére


Viktor77
titán

Szinte biztos, hogy nem a proci adja ki a hangot.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6752) cashback válasza tDr1v3r (#6750) üzenetére


cashback
őstag

A kattanást, általában a HDD szokta csinálni.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6753) peti_s válasza tDr1v3r (#6750) üzenetére


peti_s
addikt

Valóban, a HDD szokott ilyen hangot kiadni, de még a táp is lehet, szedd le az oldalát, és fülelj rendesen.

(#6754) bartucc válasza tDr1v3r (#6750) üzenetére


bartucc
addikt

Valószínűleg vinyó, de az is lehet, hogy a ventilátornak van útban egy kábel.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6755) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Helló.
Egy 478 as [link]ECS P4VXAD alaplapba szeretnék fejleszteni processzort.
Találtam egy celeron D 2.66 t s egy pentium 4 2.66 t hasonló árban. A passmark szerint a celeron d jobban teljesít. A kérdésem az lenne hogy vajon a celeron d t ebbe az alaplapba bele tudom e tenni, felismeri e?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#6756) Plazmacucci válasza Taktoj (#6755) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Celeron D felejtős, sőt midnenfajta 478 Celeron felejtős. Egy jó HT-vel megtámogatott Northwood-ot keress olyan 3e pénz körül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6757) Taktoj válasza Plazmacucci (#6756) üzenetére


Taktoj
aktív tag

a HT nem jó mert az már szeretné 800 Mhz; a lap viszont ezt nem támogatja.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#6758) peti_s válasza Taktoj (#6757) üzenetére


peti_s
addikt

Van 533-s Northwood P4 HT-s CPU is.

(#6759) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Információt szeretnék tőletek kérni:

Az "e" jelű AMD Athlon II X2 processzorok miben különböznek nem "e" jelű társaiktól?
Pl. van a 250 és a 250e. Előbbinél a "Thermal Design Power" 65W, utóbbinál csupán 45W. Ez azt jelenti hogy azonos teljesítés esetén az "e" jelű kevesebbet fogyaszt?
Van más különbség a fogyasztáson kívül?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6760) Plazmacucci válasza peter889 (#6759) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tudtommal más nincs. És álltalában a legtöbbet alul lehet feszelni egy "e" szintjére. Nem éri meg a felárat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6761) carr


carr
őstag

Melege van a nem nyitott (direkt) X2 555-nek. Feszültség csökkentéssel hogyan tudok elérni alacsonyabb hőmérsékletet? Köszi. :)
Asrock 990FX Extreme4 lapban megy.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#6762) Plazmacucci válasza carr (#6761) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Úgy hogy csökkented a feszt :) Am visszaveszed a feszt egy lépéssrl, aztán nyomatsz egy stabilitás tesztet vagy játszol. Aztán addig folytatod amíg nem hibázik a rendszer. Prime95 pl jó erre. De egyébként nem kéne melegednie, érdemes megvizsgálni a hűtőt, esetleg újrapasztázni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6763) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Melyik proci lenne most jobb választás? 1100T vagy fx 6100? Árban közel vannak. Vélemény?
Köszönöm

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6764) carr válasza Plazmacucci (#6762) üzenetére


carr
őstag

Köszi. :)
Nemrég pasztáztam. 50C ha nem terhelem. Gyári hűtővel megy.
Feszt már levettem 1.275re, de így is 50C alapon. :S
Ezek szerint nem az. Energiagazdálkodás be van kapcsolva, 800Mhz-en teker többnyire.
Egyéb ötlet? :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#6765) Plazmacucci válasza Sixty21 (#6763) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem itt is volt teszt a Ph-en. Ott megtalálod a választ. Egyébként az a jobb aminek a teljesítmény per fogyasztás aránya a kedvezőbb.

@carr

Várd ki a telet :) Vagy nézz valami jobb cooler master hűtőt olcsóért.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6766) Sixty21 válasza carr (#6764) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Szia. Az 555 forró fejű főleg 4 maggal. Nekem gyári hűtővel 45-50 fok volt alapjáraton. Cooler master tx3 a legjobb választás rá. 4 maggal 3900 mhz 1.375 max terhelésnél 63 fok. És Nagyon halk!!

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6767) tDr1v3r válasza Viktor77 (#6751) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A CPU Throttingra gondoltam... de nem az.

cashback, peti_s, bartucc: Nem a HDD és nem is a venti az (nincs a gépben merevlemez, a kábel nem ér hozzá a ventihez), hanem a táp lett... leszedtem az oldallapot, letekertem a ventiket és hallatszik hogy sípol-kattog a tápom belülről. Na holnap majd átnézem, meg felhívom az iPont ezügyben...

Köszönöm a segítséget! :R

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#6768) cashback válasza tDr1v3r (#6767) üzenetére


cashback
őstag

Ez új hiba jelenség számomra... lehet valami relé mütyűr akkor. :DDD

Ha garanciás akkor nincs gond...

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#6769) Plazmacucci válasza tDr1v3r (#6767) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Táp áramkör meg a stabilizátorok tudnak cuccogni. Laptopom is ciccegett mikor tápot kapott. Aztán kivágtam az ablakon :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6770) peter889 válasza Plazmacucci (#6760) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a választ. Szóval az "e" jelű procik nem tudnak kevesebbet? Mert akkor viszont nem értem, miért léteznek a magasabb fogyasztású nem "e" jelű procik? Miért jó az, ha sokat fogyaszt valami?

(#6771) Plazmacucci válasza peter889 (#6770) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem így van. Az a kiváltság, ha keveset fogyaszt, tehát az plusz szolgáltatás. Ki vannak válogatva, a jobb chippek, amik kevesebb feszkóval is beérik. Ennyi a különbség. Egyébként egy rendszerben olyan mind1, hogy 45 vagy 65W... Megpróbálhatod a nem e jelű procidat alacsonyabb feszültségen járatni, az újabb daraboknál valószínűleg menni is fog. Ez is tuning :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6772) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

E6600 CPU van, és 3.2 volt a vcore, BIOS és a monitorozó progik szerint. :Y Kézi beállításra sem változik ez az érték. :(

A gép viszont egyenlőre működik és nem fagy. Eddig cmos resettel próbálkoztam, de semmi változás (azon kívül, hogy beállt alap beállításra a BIOS, ahogyan azt kell neki tennie ilyenkor)

Ezt azóta tapasztalom, mióta megpróbáltam házilag felapplikálni a lapom NB-jére egy ventit kötegelővel. Sérülést nem látok a lapon.

Mitől lehet ilyen hibajelenség?

Előre is köszi :R

(#6773) peter889 válasza Plazmacucci (#6771) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a részletes választ. :R

(#6774) Plazmacucci válasza kekkec (#6772) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Félremér a rendszer, mert a proci már régen elégett volna 3V-tól. Minden esetre nem egészséges, nehogy egyszer véletlenül csak a mérés legyen rossz. Esetleg BIOS-t megpróbálhatsz frissíteni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6775) csucsbicep válasza kekkec (#6772) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Annyi biztos nincs, mert, akkor már nem igen működne a CPU.

(#6776) kekkec válasza Plazmacucci (#6774) üzenetére


kekkec
aktív tag

És mitől mér félre? Tegnap még jó értéket mutatott, mielőtt megpróbáltam a kötegelős venti barkácsolást.

(#6777) Rambi


Rambi
tag

Heloooo

létezhet olyan meghibásodása a procinak, hogy a gép elindul, de képet nem ad?
(több vga-val, több alaplapban teszteltem, memó+táp hiba kizárva...)

(#6778) Plazmacucci válasza kekkec (#6776) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bármi lehet. Az alaplap elég bonyolult több rétegű nyák, szóval nem nehéz neki elromolnia. És ami elromlik az általában egyik napról a másikra szokott :)

(#6777) Rambi

A proci vagy működik vagy halott :) Ha felpörög a gép de semmi működés, se csipogás, és minden mást kizártál akkor elképzelhető, hogy megadta magát.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6779) kekkec válasza Plazmacucci (#6778) üzenetére


kekkec
aktív tag

Kondenzátor esetleg? Mert picit el volt ferdülve egy és kiegyengettem, igaz csak pár millimétert mozdult.

(#6780) Plazmacucci válasza kekkec (#6779) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem hiszem. Gondolom a lába nem tört el.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6781) kekkec válasza Plazmacucci (#6780) üzenetére


kekkec
aktív tag

Nem tört, szabad szemmel látható sérülés nincs a lapon.

(#6782) Plazmacucci válasza kekkec (#6781) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Másik lapban kipróbálod, nincs mese :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6783) kekkec válasza Plazmacucci (#6782) üzenetére


kekkec
aktív tag

Az nem para, hogy nincs friss pasztám?

Update: És ha a másik lapban is 3.2 V lesz a vcore? Kezdhetek gondolkodni a CPU vásárláson? Egyáltalán van ilyen, hogy így döglik meg egy proci?

[ Szerkesztve ]

(#6784) Plazmacucci válasza kekkec (#6783) üzenetére


Plazmacucci
félisten

MI az, hogy friss? 200 forint egy tubus amúgy. 3V nem lehet mert elégne annyin.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6785) kekkec válasza Plazmacucci (#6784) üzenetére


kekkec
aktív tag

"MI az, hogy friss? 200 forint egy tubus amúgy."
Ma nem tudok venni pasztát.

"3V nem lehet mert elégne annyin."
Aztat sejtettem, de vmiért 3.2 V "mutat", még ha nem is annyival pörög.

(#6786) Sixty21 válasza kekkec (#6785) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Hibás a lap érzékelője. Biosban is annyit mutat? Hány fokon üzemel? Másik lapba kéne megpróbálni a procit és esetleg a te lapodban egy másik procit szintén, hogy mik lesznek az értékek. Biost azért frissíteném.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#6787) kekkec válasza Sixty21 (#6786) üzenetére


kekkec
aktív tag

:K ott is.
Kb. 2 hete volt BIOS frissítés, bár igaz, hogy pöcre nem indult utána a gép, csak egy CMOS reset után volt hajlandó elindulni, de normálisan mutatta a feszeket.

Tegnap esti ventilátor akcióm után lettem erre figyelmes.
És csak azért vettem észre, és a ventit is azért akartam rávarázsolni az NB-re, mert vettem új ram-okat és négy modullal még ritkán behibázgatott memtest alatt a rendszer(a mem vezérlő valószínű nem szereti a 4 modult egyszerre, meg amúgy is meleg jószág). Most meg ez a Vcore félremérés, vagymi. :O :W

Szal egyik bajból a másikba csöppentem.

Update: Gombelemet is cseréltem egy hete kb., a régi 2.8 V-ot adott.

Ja a hő:

[ Szerkesztve ]

(#6788) bartucc válasza kekkec (#6787) üzenetére


bartucc
addikt

A feszültségeket sose hidd el se a Bios-nak, se a programoknak. Csak a hardveres mérés, vagyis a multiméter által mutatott értékek a valósak, a szoftver hibásan olvashatja ki az értékeket. Adj egy elfogadható értéket Bios-ban, és annyit fog kapni, de már csak a melegedéséből ki tudod deríteni, hogy nem kap-e többet. (akár kézzel megfogod pár perc terhelés után a hűtőbordát, nem szabadna forrónak lennie, alap órajelen, még gyári hűtéssel sem.

A 4 modul mindig nagyobb hibalehetőséget ad, adj nagyobb késleltetést, emelj esetleg kicsit a feszültségen. Ezek után jól kell hogy muzsikáljon a rendszer. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6789) kekkec válasza bartucc (#6788) üzenetére


kekkec
aktív tag

Az a para, hogy eddig megközelítőleg jól monitorozott a rendszer, és azt hiszem vmit elrontottam tegnap. :O

NB-nek adtam +0.2-őt, de nem használt. :( Mem meg legfrissebb BIOS-szal 4 modul esetén 2.1 kap az alap 1.85 helyett (amit régi BIOS nem emelt, és utóbbi értéken 4 modullal el se indul a gép) Frekvenciát is próbáltam visszavenni, késleltetést is próbáltam növelni, de mindig beszórta a pár db hibát. :W

(#6790) bartucc válasza kekkec (#6789) üzenetére


bartucc
addikt

Gyártó mekkora működési feszültséget ír a ramokra? Van, amelyik tipus alapból 2,1V-ot kér. Az NB-nek ne nagyon adj többet, az sokat nem jelent. Inkább a bios-t frissíteném eggyel régebbire először.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6791) zozek


zozek
tag

Sziasztok,
Lehet rossz helyre írok, akkor elnézést.
Szóval, lenne nekem egy g530 cpu-m egy nvidia gts250-es vga társaságában.
Kérdésem az lenne hogy melyiknek a cseréje lenne jobb a játékok számára.
1368x766 -ban használom. Az erősebb proci jobb lenne, nem?
Egy i3-ra gondoltam.

(#6792) csucsbicep válasza zozek (#6791) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Talán pici cpu-limited van az alacsony felbontás miatt, de mindkettő kéne cserélni, hogy nagyobb előrelépés legyen.

(#6793) kekkec válasza bartucc (#6790) üzenetére


kekkec
aktív tag

Itt van egy összefoglaló a RAM-mal való szerencsétlenkedésemről, azóta még lefutott jó pár teszt, amik több órásak voltak.
Innentől a legfrissebb BIOS-szal szerencsétlenkedtem, itt és itt folytattam a nyöszörgést, ettől a hsz-től meg egy sorozatot küldtem rá csóri 04ahgy-ra (aki biztos unta már a banánt, ahogy gondolom lassan Ti is) :DDD
1.8 V van írva a modulokra.

Ui.: BIOS ilyen hibák eljöttével nem gázos frissíteni? Nem szeretném jobban szétrontani a vasat. :(

[ Szerkesztve ]

(#6794) peti_s válasza tDr1v3r (#6767) üzenetére


peti_s
addikt

Én mondtam a tápot is. :)

(#6795) pnagy7


pnagy7
aktív tag

Hali gondolom meg emlekeztek ram. Felmerul egy uj otlet bennem. Nem-e erne meg jobban az astock a55 pro3 es a amd athlon II x4 641 2,80ghz helyett egy SOCKET-AM3+
» AMD FX-4100 3.60GHz AM3+ es egy asrock lap ami viszi? Igy az alaplap es proci 42re jonne ki. A regi gondolottal meg 36ra. Es azert lenyegesebben jobb a proci es ajovoben bovitheto az alaplap jobb am3+al. Nos?

Mr. Hóember

(#6796) solfilo válasza pnagy7 (#6795) üzenetére


solfilo
veterán

A bővítési lehetőség miatt megérné a plusz ráfordítást. Szerintem. :)

solfilo

(#6797) pnagy7 válasza solfilo (#6796) üzenetére


pnagy7
aktív tag

Es proci teren? Megeri a +8k?

Mr. Hóember

(#6798) fury71 válasza Sixty21 (#6763) üzenetére


fury71
aktív tag

Egyértelműen, hogy az 1100T. Jobb, gyorsabb mint a 6100. Én is ilyet akartam, de végül 1055T lett belőle. X2 6400+-t váltottam le, nem csalódtam. Szerintem, most használtan jó áron lehet venni Phenom II X6-os procikat. :C
Annyi, hogy kell egy jó hűtő rá, mert a gyári semmit nem ér.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#6799) solfilo válasza pnagy7 (#6797) üzenetére


solfilo
veterán

Az Athlon natív 4 magos, az FX viszont két modulos, ami ugyan 4 magnak felel meg, de ezek nem teljes értékűek. Hétköznapi használattal mindkettő jó proci, játékokban valamivel erősebb lehet az FX-4100 az órajelelőnye és az L3 miatt. 8k-t nem feltétlen ér meg, de a bővíthetőség miatt összességében azt a 6k-t én is rákölteném, nem vesz az ember olyan gyakran gépet. Így viszont később lehet fejleszteni, ha nem elég a nafta. Gyakorlatilag az FX-4100-nál csak erősebb procik vannak AM3+on jelenleg is (FX-6100, FX-8120, stb), s ha jól tudom, akkor az ősszel érkező Vishera is belemegy majd az AM3+os alaplapokba.

mod: itt van néhány játékteszt fullHD-n, szerepel benne az FX-4100 és a Phenom II X4 965. Utóbbinál érezhetően lassabb játékok terén az Athlon II X4 641.
link

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6800) isti101


isti101
tag

Üdv
Intel Celeron Dual-Core G540 2.5GHz box, jelenleg pénzhiány miatt főleg, ezt a procit szertném megvenni,AMD tol kb olyan árban mint a G540 lenne valami ,mit szoltok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.