Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) niklebi


niklebi
senior tag

Hát ez nem igat. :Y Nemrég értem haza, gondoltam először töltőre teszem a telefont, mert csak annyi töltés volt benne amennyit a javítás alatt összeszedett. Ha feltöltött akkor majd arról írom meg a jó hírt.
Nem tudtam várni beléptem az oldalra és mi az első hozzászólás ami megjelenik?
Scooter74 hozzászólása amiben közli az érdeklődőkkel, hogy megjavult a telefonom. Hát ez tényleg nem igaz :Y Köszönöm mindenkinek aki drukkolt nekem és a telefonomnak. :R :R :R
A szervízbe érkezésem után 20-30 perc múlva már települt fel a global developer rom. Olyan kb: 20 perc múlva már tesztelte a szervizes. Én szerettem volna, ha felteszi az EU developer romot + a TWRP-ét, de arra sokat kellett volna várni. Ráadásul le akart beszélni, hogy feltegyem ezeket, de én döntök. Jó sokat beszélgettün.
Ha feltöltött még örülök egy kicsit és ismerkedem evvel a rommal, de én mindenképpen le fogom cserélni. Úgy hogy pár óra múlva jövök a kérdéseimmel, és mielőtt az lenne a kérdés miért nem jó ami fenn van? Mert nekem szükségem van arra, hogy rootolva legyen a telefon, fennt legyen a TWRP.
Mégegyszer köszönöm mindenkinek a drukkolást. :R :R :R :R

Ui: Ha bárkinek, bármilyen problémája van a Xiaomi telefonjával, vagy tud olyanról akinek van csak írjon nekem privátot és megadom a megfelelő telefonszámot.

(#1352) bloggiold válasza niklebi (#1351) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,Ráadásul le akart beszélni, hogy feltegyem ezeket, de" - Ez érdekes. A Global rom a Xiaomi mostohagyereke, csak nyűg, de van elhanyagolható ( azért nem elhanyagolható) számú felhasználó, aki nem angol vagy kínai nyelven használja a telefont, ezért össze kell dobni valami többnyelvű rom verziót. Elsődleges felhasználói csoport Kína és India, ott meg ezen a két nyelven kommunikálnak. A XiaomiEu meg a kinai fejlesztői ből készült, EU igényekre szabva. Öt éve használom és rakom fel Xiaomi és egyéb telefonokra portolt verzióként.
Örülök, hogy véget ért a kálváriád.

https://fontecone.blog.hu/

(#1353) Barthezz2 válasza niklebi (#1351) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Gratula, hogy végül jól végződött a történeted :R
Reméljük végül te sem fogsz csalódni a telefonban :)

Everybody lies.

(#1354) Scooter74 válasza niklebi (#1351) üzenetére


Scooter74
őstag

Én nem drukkoltam, hanem bújtam veled együtt a külföldi oldalakat, hogy mi lhet a megoldás.
Közben lerágtam a körmeimet mer annyira átéreztem a helyzeted.
A mai nap meg örültem mikor a hírt olvastam.
És tényleg teljes szívvel mondom, hogy leld örömed és használd sokáig a telefont

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1355) niklebi válasza Scooter74 (#1354) üzenetére


niklebi
senior tag

Hát nem is tudom mit mondjak. Úgy érzem ezek után amit írtál egy egyszerű köszönöm nem is elég, de nincs más. Mégegyszer nagyon köszönöm. :R :R :R
Mindenki másnak is köszönöm. :R

Jöjjenek a kérdések!
1. Letöltöttem a telefonhoz való TWRP-t, kicsomagoltam, kaptam egy twrp.img fájlt. Ezt be kell másolnom a C.-én lévő adb mappába?
2. Ebből a mappából kell parancsablakot nyitnom? (van egy ikonom a főképernyőn ami rögtön nyit egy parancsablakot, onnan is jó?)
3. Ha feltelepült, és elindítottam p.ablakból és látom a telefonon akkor kell valamit beállítani a TWRP képernyőjén? Kell valamilyen beállítás, hogy végleg a telefonon maradjon?
4. Az Eu romok közül mindegyik frissül OTA-n? Ez a frissítés nem jár adatvesztéssel? Nem kell mindig újra telepíteni a root jogokat?
5. Ha telepíteni akarom a letöltött romot akkor azt előtte ki kell csomagolni és úgy felmásolni a telefonra?
Azt értem ez alatt, hogy a zip fájlt kell felmásolni, vagy azt amit kicsomagolás után kapok? (még nem töltöttem le semmit)
6. Telepítés előtt kell biztonsági mentés? Még nincs semmi a telefonon, vagy ez menti a jelenleg fennt lévő romot?
7. Telepítés előtt miket kell törölni a twrp-ben? Ezt ha lehet szájbarágósan, mert valószínű ennek a hiánya vágta haza a telefont. + az a kis rohadék program :W
8. Az XiaomiEu stabil rom milyen időközönként frissül? Igazság szerint ezt szeretném feltenni.
9. Van valakinek tapasztalata a MIUI.hu- található Multitool programról?

Nem kevés amit kérdeztem, de én még egyszer nem akarom hazavágni a telefont. Jobban bízom abban amit itt írtok, mint amit az egész interneten olvastam vagy láttam. Jöhet privátban is!!

[ Szerkesztve ]

(#1356) Ance


Ance
őstag

Niklebi örülök, hogy megjavult! Lelkiismeretfurdalásom volt, mert én ajánlottam a programot, de nekem tényleg működött.

Más. Készítettem néhány képet a telefonnal nehezített körülmények között (borospince). Szerintem egész jók lettek.Vélemény?

(#1357) Drenadar válasza niklebi (#1355) üzenetére


Drenadar
veterán

Ha privátban megkaptad a válaszokat akkor írd ide hogy már nem aktuális :-)

(#1358) niklebi válasza Drenadar (#1357) üzenetére


niklebi
senior tag

Még senki nem válaszolt egy kérdésre sem. Várok türelmesen.

Ance Nekem tetszenek, és szerintem jók is lettek. Miután fotóztál a további napod hogy alakult? Már a pincében. :D

[ Szerkesztve ]

(#1359) Drenadar válasza niklebi (#1358) üzenetére


Drenadar
veterán

Karavik írása
Szerintem elégé szájbarágós. Pont ugyanígy kell a mix 2-re teltenni a dolgokat (értelemszerűen le már ne tölts semmit, megvannak neked a romok, és a twrp - Én a xiaomi.eu oldalról szedtem le alegfrissebbet).
Valamint a 4.es pontot ezt a tegyük fel a china developert nem kell megtenned, mert a global már fent van nálad.

Nézd meg az írást eléggé szájbarágós-e neked :)

a legfontosabb lépések (szintén from Karavik)

1. TWRP telepítés (fastboot módban, adb parancssorból)
2. Reboot to TWRP (fastboot módban, adb parancssorból)
3. TWRP-ből Format Data
4. Reboot to TWRP recovery

5. TWRP módban rom.zip belső tárolóra felmásol
6.TWRP-ből install rom.zip
7. Reboot to system

[ Szerkesztve ]

(#1360) Ance válasza niklebi (#1358) üzenetére


Ance
őstag

Kiválóan alakult. :D

[ Szerkesztve ]

(#1361) Karavik válasza Drenadar (#1359) üzenetére


Karavik
veterán

Korrektül leírtál mindent a telepítéssel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1362) redbiro


redbiro
őstag

ha karácsonyig lesz még valahol 500$ alatti akcióban, akkor szerintem én is benevezek a telóra.
gearbesten kívül van még oldal amit érdemes figyelgetni?

it never gets easier, you just go faster

(#1363) Kornel válasza redbiro (#1362) üzenetére


Kornel
veterán

Gearbesten már nem nagyon van EU express, csak 2 kg felett.
Itthon amik vannak 140 körül?

Valaki nem adja el amúgy?

(#1364) HUTCHDB válasza Kornel (#1363) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nagyon keves elado van az apron, es 1-2 napon belul meg is veszik oket. 140 korul van a realis hasznalt ara egyebkent.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1365) Kornel válasza HUTCHDB (#1364) üzenetére


Kornel
veterán

igen, annyit adnék is érte most, ha értelmezhető garanciája van.
vagy megrendelem a spemall-tol :)

(#1366) Drenadar válasza Kornel (#1363) üzenetére


Drenadar
veterán

Volt itt aki eladta, majd aznap írta hogy megy és vesz egyet mert nem jött be neki amire lecserélte :D

szvsz esélytelen hogy ettől a telótól valaki nagyon szabadulni akarjon.

spemall eddig mindig bejött.

(#1367) Kornel válasza Drenadar (#1366) üzenetére


Kornel
veterán

nekem oneplus 5T után kell valami, mert szétvágta a szemem 1 nap alatt, amoled PWM...

(#1368) Scooter74 válasza Kornel (#1367) üzenetére


Scooter74
őstag

Op3-t használtam a MIX 2 elött.
Mikor megjött a MIX 2 akkor csináltam az OP3-n egy FR-t és vissza tettem a dobozába.
Most elővettem újra mert a feleségem örökölte meg, és nekem is furcsa volt a kijelző míg belaktam neki a telefont.
Ha a 140.000.-re rádobsz egy 20.000.-t akkor van új 6/128-s MIX 2-s 1év Magyar grival.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1369) HUTCHDB válasza Drenadar (#1366) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jelen... :))

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1370) Kornel


Kornel
veterán

Remélem holnap már nekem is a kezemben lesz.

(#1371) niklebi


niklebi
senior tag

Telepítve a TWRP, XiaomiEU stabil,+ rootolva van a telefon. A rom telepítése egy jó nagy ijedséget hozott, de valahogy a végén csak elindult. Nem írom ide, ha valakit érdekel annak privátban.
Nekem nagyon tetszett a kínai, és a global romon, hogy ha a főképernyőt jobbra húztam ott volt mindenféle lehetőség Pl: gyorsjegyzetek. Vissza lehet azt hozni az eus romra valahogy? Nekem új a Miui felülete, van jó pár beállítás amiről azt sem tudom micsoda. Nincs valamilyen leírás erről? Például miket érdemes beállítani vagy kikapcsolni?
Hiába állítom be a képernyő fényét, állandóan visszavált. Mit kell átállítani, hogy maradjon ott ahova állítottam?
Használ valaki Titanium backup programot? Ha a régi telefonomról átmásolom az ottani mentéseket, mit állítsak vissza?
Hogyan tudom az Sms backup recoveryvel átküldeni a mentéseket. Még nem használtam soha, itt olvastam van aki azt használja, gondoltam én is kipróbálom. Csak az sms-ek lennének fontosak.
Hol található az arcfelismerő, amivel fel lehet oldani a képernyőzárat? Az újlenyomat olvasóhoz meg kell adni jelszót, az mindig kell a feloldáshoz? Még nem csináltam semmit.
A Volte-ét nem tudom bekapcsolni, akkor kártyát kell cserélnem?

(#1372) HUTCHDB válasza niklebi (#1371) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én ezekhez tudok hozzászólni:

1.) Az eu-s romon is van, ahogy te fogalmaztál " ha a főképernyőt jobbra húztam ott volt mindenféle lehetőség Pl: gyorsjegyzetek."
Összehúzod a főképernyőn az ujjaddal a kijelzőt. Ekkor előjönnek a háttérkép, widget, beállítások lehetőségek.
Itt a beállításokba mész, és ott a további beállításokba, majd a gyorskártya beállítását bekapcsolod.

2.) A fényerőnél az automata módot ki kell kapcsolni, és akkor ott marad, ahova állítottad. (kijelző, fényerő)

3.) Arcfelismerőt a képernyőzár és ujjlenyomat résznél találod.

4.) A lezárt telefon feloldásához kell a pin kód akkor, ha egyszer ujjnyomatot állítottál be. Ezt mindig kéri, ha nem arccal, vagy nem ujjlenyomattal oldasz. (De az jó, hogy legalább nincs + ok gomb.)

5.) Volte van, működik, de én nem foglalkozom vele, így nem tudom hogyan kell beállítani... mármint nem a menüből, hanem mélyebb beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1373) niklebi válasza HUTCHDB (#1372) üzenetére


niklebi
senior tag

Köszönöm :R Majdnem minden kérdésemre megadtad a választ. Közben úgy emlékszem, mintha te írtál volna arról, hogy használod az SMS backup & restore programot. Arra nem tudod a választ?

(#1374) HUTCHDB válasza niklebi (#1373) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, én kérdeztem egy dolgot a programmal kapcsolatban, de az "úgy maradt", nem tudom mi lehetett a gond.

Ismerem egyébként jól, évek óta azt használom.
Ennek viszont az a működési elve, hogy a működő, és meglévő telefonodon először "felmented" az sms-eket a gmail fiókodba.
Onnan már bármilyen más készülékre restorolható.
De ugye nálad az a gond, ha jól értem, hogy nincs mentésed a korábbi sms-eidről, így a program nem tud mit visszaállítani.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1375) niklebi válasza HUTCHDB (#1374) üzenetére


niklebi
senior tag

Feltettem a régire, és csináltam mentést. Van olyan opció a beállításokban hogy küldés. Azt hittem avval kell átküldeni, de így használom a gmailt.
Végig csináltam amit írtál a gyorskártya bekapcsolásáról, beis volt kapcsolva még sem jelenik meg. Kell ezt még valahol bekapcsolni?

(#1376) Ance válasza niklebi (#1371) üzenetére


Ance
őstag

2. A fényerőállítás nekem sem működött EU rom alatt. Mármint az, hogy automatikus módban lehúzod felülről és beállítod a csúszkát egy szintre, mert mindig visszaállt. A global romban ez jobban működik, megtartja a beállítást és ahoz képest növeli, csökkenti a fényerőt.

[ Szerkesztve ]

(#1377) HUTCHDB válasza niklebi (#1375) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ha a régi telefonod még megvan, akkor egyszerű a megoldás.
De szerintem nem egy programról beszélünk.
Én ezt az alkalmazást ajánlom: SMS Backup + [link]
Ennél be kell jelentkezni a gmail fiókba, majd ott egy mentést kell végezni.
Az új telefonon pedig a bejelentkezés után egy visszaállítást.
Ennyi.

(#1376) Ance !
Nekem eu romon hibátlanul működik az, hogy ha automata módban feljebb húzom a fényerő csúszkát, akkor az alap fényerő magasabb, míg ha le, akkor pedig alacsonyabb lesz. :K

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1378) niklebi válasza HUTCHDB (#1377) üzenetére


niklebi
senior tag

Tényleg nem. Csere indul.

(#1379) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1372) üzenetére


Scooter74
őstag

Nekem ilyen beállítások EU stabil romon nincsenek.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1380) HUTCHDB válasza Scooter74 (#1379) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem beta van.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1381) kigyi_23


kigyi_23
Topikgazda

Na elvileg kint van OTA-n az új EU dev is.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1382) Karavik válasza niklebi (#1371) üzenetére


Karavik
veterán

VoLTE egyelőre Magyarországon egyik mobilszolgáltató által sem támogatott, hiába képes rá a telefon...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1383) HUTCHDB válasza Karavik (#1382) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezt nem értem!
Már hogyne támogatnák a volte-t... :U

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1384) Kornel válasza HUTCHDB (#1383) üzenetére


Kornel
veterán

Már hol támogatnák?

(#1385) HUTCHDB válasza Kornel (#1384) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

pl.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1386) niklebi


niklebi
senior tag

Most néztem utána, a t.com-nál van már elég sok telefon amit így árulnak. Most kaptam egy privát üzenetet amiben azt ajánlották hívjam fel az ügyfélszolgálatot és mondjam azt most vettem-kaptam egy pl. s8-at és nem tudom bekapcsolni a volte szolgáltatást, és álítólag így bekapcsolják a kártyát. Holnap ki is próbálom.

Gyorskártyára valami megoldás!!

[ Szerkesztve ]

(#1387) Karavik válasza HUTCHDB (#1385) üzenetére


Karavik
veterán

Ezen meglepődtem, mivel már nagyon vártam a VoLTE-t és eddig nem volt elérhető egyik mobilszolgáltatónál sem. Egyből hívtam is Telecom-ot, utána érdeklődtem és mondták, hogy mindössze 3 hónapja elérhető csak a VoLTE szolgáltatás. Alapból nincs aktiválva egyik díjcsomaghoz sem, előfizető kérésére bekapcsolják így én természetesen egyből éltem a lehetőséggel. Királyság! Ezt is megéltük... :))
Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1388) HUTCHDB válasza Karavik (#1387) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:C

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1389) Barthezz2 válasza niklebi (#1386) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Gyorskártya kikapcsol, reboot, majd vissza?

Everybody lies.

(#1390) niklebi válasza Barthezz2 (#1389) üzenetére


niklebi
senior tag

Semmi. Minden létező helyen engedélyezve van. Szerintem ez valami bug lesz.

(#1391) Kelecar válasza Karavik (#1387) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Akkor ezt majd csak akkor tudom bekapcsolni ha a sim-emen engedélyezték?

(#1392) Karavik válasza Kelecar (#1391) üzenetére


Karavik
veterán

Nálam xiaomi.eu fejlesztői kiadáson előtte is be lehetett kapcsolni (nem volt inaktív, mint nálad) csak épp nem volt semmi hatása a bekapcsolt állapotnak mert szolgáltatói oldalról nem volt engedélyezve. Elvileg aktív, működő VoLTE szolgáltatás esetén VoLTE feliratnak meg kell jelennie a status bar-on úgy, mint ahogy a screenshot-on látható (screenshotot indiai MIUI global beta team társamtól kértem VoLTE-val kapcsolatban)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1393) Kornel


Kornel
veterán

Tudtommal a global Rom-okbol kiszedték ideiglenesen a volte támogatást, de trükkösen bekapcsolhato.

[link]

Céges számom Telekomos, be is kapcsoltatom majd.

[ Szerkesztve ]

(#1394) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Új EU ROM-al nálatok sem állítható az icon grid layout? Fix 6x4 nálam.

Everybody lies.

(#1395) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#1394) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1396) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1395) üzenetére


Scooter74
őstag

Jó a háttérképed.
Melyik témát használod?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1397) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#1395) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Most ezzel pont nem mutatsz semmit, mert a tovább alatt lenne, ha lenne :DDD

Everybody lies.

(#1398) HUTCHDB válasza Scooter74 (#1396) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Gyári téma, Asphalt ikonokkal. Háttérképem régi, kb. 3-4 éves letöltés a Zedge-ről, talán "metal" fantázianevű...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1399) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1398) üzenetére


Scooter74
őstag

Szuper.
Köszönöm

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1400) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#1397) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Gyorsan feltettem a 2 hettel ezelotti romot, ott itt van:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.