Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Drenadar válasza niklebi (#1300) üzenetére


Drenadar
veterán

próbáld meg a miflashel amit Barthezz2 írt

(#1302) gerii


gerii
addikt

Üdv!

Redmi 3-at cserélnék majd MIX 2-re, Gearbest-ről rendelni megbízható dolog, illetve eu raktárukból valóban plusz költség nélkül jön a cucc?

Várok egy jobb akcióra, remélem 130k körül lesz majd januárban.

(#1303) Karavik válasza niklebi (#1300) üzenetére


Karavik
veterán

Több út is vezet a megoldáshoz, de, hogy melyik lesz használható az attól függ, be tudsz-e bootolni fastboot vagy recovery módba a telón. Ha már fastboot mód sem érhető el (kikapcsolt állapotban power+hangerő le gombok egyszerre hosszan nyomva), akkor vagy EDL módban (Emergency Download) vagy Deep Flash kábel használatával tudod csak flash-elni a .tgz (fastboot) ROM-ot. Ha fastboot módban sikerül elindítani a telót, akkor egyszerűen, szokásos módon MiFlash-el (clean all fastboot script-et választva) telepíthető a fastboot ROM. Ezután pedig (igény szerint) jöhet a TWRP recovery és custom ROM telepítés...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1304) joystick101


joystick101
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek légyszíves. Vásárlás előtt állok, de nem tudok dönteni. Xiaomi Mi Mix 2 vagy Oneplus 5? Köszönöm ha valaki segít a döntésben.

(#1305) Ance válasza joystick101 (#1304) üzenetére


Ance
őstag

Ugye Oneplus 5T-t szerettél volna írni? Ha nem, hanem a sima 5-öst, akkor a Mi Mix 2-őt ajánlom, ha az 5T-t, akkor a telefonok fórumainak elolvasását, a teszteket és a két oprendszer összehasonlítását, melyik tetszik jobban. Szubjektív dolgok döntik el, kinek melyik a bejövős, ebben nem tudunk segíteni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1306) joystick101 válasza Ance (#1305) üzenetére


joystick101
csendes tag

Sima Oneplus 5. Két évig használtam egyszerre Redmi note 3-at és Oneplus 3-at. Ott nyilván az utóbbi volt a nyerő.. Az Op tudom, hogy megbízható, viszont a Mi Mix 2 kinézete félelmetesen szép, ezért nem tudok dönteni. Megnéztem sok sok tesztet, de a véleményetekre vagyok kiváncsi. Van negatívuma a Mi Mix 2-nek? Köszönöm.

(#1307) kigyi_23


kigyi_23
Topikgazda

Karárira remélem megjön a Onplus5T-m is és akkor objektívebb összehasonlítási alapom is lesz :D Amúgy megtartom a Mix 2-t nem adom el a T nekem nem tetszik nagyobb is...

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1308) Drenadar válasza joystick101 (#1306) üzenetére


Drenadar
veterán

Én mindennapos általános használat mellett nem tapasztalok semmilyen hátrányt, vagy hibát.

Nekem nagyon tetszik hogy nem szokványos stílus, nagyon gyors és kellemes használni.

Ami negatív hogy ha fülest dugsz rá akkor !szerintem! Kényelmetlen fogni mert útban van.
De bt füles amúgy is kényelmesebb.

(#1309) Kornel


Kornel
veterán

Sziasztok,

Sajnos el kell adjam a oneplus 5T-met, mert nem bírja a szemem a super amoled kijelzőt.

Így maradnék az IPS-nél, így jött megint képbe a Mi Mix 2.

Esetleg van olyan segítőkész fórumtárs itt, aki Budapesten meg tudná mutatni élőben a telefont?

Nagyon más nem jön szóba most, vagy B opció, hogy halasztom megint a telefon vásárlást...

Köszi.

(#1310) aicon válasza Kornel (#1309) üzenetére


aicon
senior tag

mit vált ki az amoled a szemednél?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1311) Kornel válasza aicon (#1310) üzenetére


Kornel
veterán

Nem feltétlenül az amoled, de a oneplus super amoledje igen: fáj a szemem, fáj a fejem, könnyezek.
Galaxy S8 esetén nincs hasonló.
Valószínűleg alacsony a PWM frekvenciája, a samsungnak meg magasabb.

Így maradnék az IPS-nél.

(#1312) Ance válasza joystick101 (#1306) üzenetére


Ance
őstag

Hát majdnem fél centivel hosszabb az 5-ös a Mi Mix2-nél az 5,5-ös kijelzőjével, szemben az 5,99-es mérettel. Nekem egyértelműnek tűnik, hogy a Mi Mix 2 a jobb választás. Max. az oprendszer lehet még döntő.

Én még nem tapasztaltam negatívumot, de WP-ről váltottam, így nem vagyok nagy kritikus.

[ Szerkesztve ]

(#1313) kigyi_23 válasza Ance (#1312) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

6.01-es kijelző van bent nem 5.5-es (A T-ről beszélünk ofc), de valóban hosszabb a telefon. Az oprendszer ugyanaz csak a felület változik, de telepíthető onplus-ra nagyon sok féle megoldás hiszen komoly közösség áll mögötte akik főznek éjjel nappal :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1314) Ance válasza kigyi_23 (#1313) üzenetére


Ance
őstag

Olvass vissza, mert nem a T-ről beszélünk.

(#1315) kigyi_23 válasza Ance (#1314) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Ahh tényleg, azt nem is néztem, de nem is értem hogy került szóba a sima :D :D :D Az végképp nem alternatíva :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1316) Kornel válasza Kornel (#1309) üzenetére


Kornel
veterán

Bárhová elmegyek Pesten vagy a környékén, ha lenne jelentkező :)

(#1317) joystick101


joystick101
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket! Meg is vettem az Mi Mix 2-t. Brutálisan gyönyörű!

(#1318) gerii válasza joystick101 (#1317) üzenetére


gerii
addikt

Hol vetted?

(#1319) joystick101 válasza gerii (#1318) üzenetére


joystick101
csendes tag

Hardverapró. Új. 140ezer

(#1320) Kornel válasza joystick101 (#1319) üzenetére


Kornel
veterán

Van ott több is?

(#1321) joystick101 válasza Kornel (#1320) üzenetére


joystick101
csendes tag

Nincs sajna.

(#1322) joystick101 válasza Kornel (#1320) üzenetére


joystick101
csendes tag

Nincs sajna. De nézz szét az oldalon. Van több eladó.

(#1323) joystick101 válasza Kornel (#1320) üzenetére


joystick101
csendes tag

Az 5T-t mennyiért árulod?

(#1324) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Szépen fut a XiaomiEu a telefon. Stable majd a fejlesztői kínai volt fent az első 72 órában, ajálom mindenkinek az EU verziót. Öt éve ezt használom, rengeteg Xiaomi és nem a gyártótól származó telefonra telepítettem.

https://fontecone.blog.hu/

(#1325) HUTCHDB válasza bloggiold (#1324) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez a telefon majdnem hibátlan!
Nehéz belekötni! :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1326) Drenadar válasza niklebi (#1300) üzenetére


Drenadar
veterán

helyzetjelentés?

(#1327) unskillful


unskillful
tag

Ha a londoni havazás nem tesz nagyon keresztbe a DHL-es szállításnak, akkor elvileg legkésőbb jövő hét elején én is beállok a mi mix 2 tulajok táborába. Elvileg valami Globál rom-os verziót kapok, ettől függetlenül én is az elérhető legjobb rom-ra váltanék majd. Az lenne a kérdésem, hogy van e már valahol egy jól összeszedett összefoglaló a telefonról? Gondolok itt a bootloader nyitástól a custom recovery (TWRP) telepítésén át egészen a különféle rom-ok telepítgetéséig.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#1328) niklebi válasza Drenadar (#1326) üzenetére


niklebi
senior tag

Mivel minden segítségnek örülök így a MIUI hu-n azt ajánlották, a problémám megoldására, hogy mivel a telefon EDL módban ragadt így hosszan nyomjam a bekapcsoló gombot és az kiveszi. Szerintem kár volt hallgatni a tanácsra, mert mostmár a pc. sem ismeri fel a telefont Qulcom HS-USB QDLoader 9008(com4)-ként. Már csak com4 van. Azért megpróbáltam fleshelni, de időtúllépéssel kilép. Holnap bejárom a várost(Szfvár) hátha kapok EDL, vagy deep flash kábelt. Persze azt is megkérdezem tud-e valaki segíteni. Ha semmi nem jön össze csinálok én deep flash kábelt és újra próbálkozom. Már többet tudok a telefonról mint az eddigi összes telefonomról összesen.
Ha így sem lesz semmi akkor kimegyek a 4. emeleten az erkélyre és jó messzire eldobom. Nekem nagyon kezd elegem lenni az egészből. Hát ennyi a helyzet.

(#1329) Karavik válasza niklebi (#1328) üzenetére


Karavik
veterán

Itt már írtam neked, hogy ha Fastboot módban sem indul el a teló, akkor csak EDL módban vagy Deep Flash kábel használatával lehetséges fastboot ROM telepítés a teló helyreállításához. Helyzet egyértelmű, ezen nincs mit tovább agyalni...

Mi Mix 2 EDL mód: [link]
Deep flash kábel készítés*: [link]
Deep flash kábel vásárlás**: [link]

*Mi5-höz van írva, de ugyanaz az összes Qualcomm Xiaomi telóhoz
** Ez csak egy példa, hatalmas választék van az Ali-n Deep flash kábelből

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1330) redbiro válasza unskillful (#1327) üzenetére


redbiro
őstag

honnan rendelted?

it never gets easier, you just go faster

(#1331) Drenadar válasza niklebi (#1328) üzenetére


Drenadar
veterán

Türelem. Sajnos elég szerencsétlen a helyzet de meg fog oldodni. Fel a fejjel!

(#1332) Drenadar válasza Karavik (#1329) üzenetére


Drenadar
veterán

A "probléma" egyik lehetséges forrása hogy a kolléga nem tud angolul.

(#1333) niklebi válasza Karavik (#1329) üzenetére


niklebi
senior tag

A telefon EDL módba állításához nem fogom szétszedni a telefont. A deep flash kábel készítéséről láttam amit linkeltél.
Meg is csináltam, de nem kapcsolt át. Igaz csak egyszer próbáltam de többször nem fogom. A flash programban elindul, de mindig megáll 88 sec.-nél.
Van azért jó hír is. Ma két üzenetet is kaptam a Miui.hu szervízcsapatának két tagjától. Az egyik rögtön telefonszámot adott. Beszéltünk telefonon, elmondta, hogy szerinte nem fogom tudni megcsinálni telepítést, mert és itt jó hosszú listát kellene most leírnom. A lényeg azt mondta próbálkozzak, de ő este felhív, hogy mire jutottam. Azt is megbeszéljük mikor menjek csütörtökön hozzájuk, ha nem sikerült semmi. Úgy hogy most már biztos megyek, és majd ők megcsinálják nekem. Amikor mondtam neki, hogy már ott tartok kidobom a telefont a negyedikről azt mondta ne tegyem ő megveszi abban az árban amiért én vettem.

Ance Neked is üzent a szervizes. Mikor meghallotta, hogy a XiaomiTool okozta ezt a felfordulást elmondta, hogy ők már a megjelenése után pár nappal próbálták a programot. Az első változat egy csomó vírust telepített a szervizgépükre. Felvette a kapcsolatot a fejlesztővel aki azt mondta azok nem veszélyesek.
Ő továbbra is tartotta vele a kapcsolatot és sorba megírta neki a programban lévő hibákat. A srác fel volt háborodva miért kritizálják a programját. Egy idő után már nem válaszolt az üzenetekre. A fejlesztő nevét említve mondta el nekem nem én vagyok az első akinel a program hibát okozott. Nem rég hoztak helyre egy Mi Mix 2-őt, de az nem szenvedett ilyen károkat. Amikor említettem neki, hogy itt a topikban is van aki használta és meg van vele elégedve na ekkor üzente soha többet ne használd. Elmondta a program egyik érdekessége, hogy ugyan olyan típusú készülékek közül az egyiken nem okoz semmit, a másikat meg teljesen tönkre teszi. Azt is elmondta, utána néztek ki is ez a srác. Kiderült, 6 hete regisztrált az egyik legjobb szoftveres angol oldalon és ott kezdte el terjeszteni a programot . Teljesen ismeretlen volt, és már nincs is az oldalon. Mikor mondtam neki, hogy sehol nem olvastam rosszat a programról, azt mondta, a legtöbben nem mondják, írják meg a rossz tapasztalaikat. A saját hibájuknak gondolják ami történt.
Most hívott, és lehet, hogy mégis nagy a baj.
Tehát senki még gondolatban se használja, vagy ajánja másoknak.
Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de úgy éreztem ezt el kell mondanom.

Ui: mindenkinek köszönöm aki segíteni akart, vagy csak drukkolt nekem a sikerért. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1334) Scooter74 válasza niklebi (#1333) üzenetére


Scooter74
őstag

Szia,
Egy gyors kérdés: ha most nyomod a bekapcs+hangerő le gombot, akkor nem jön be a mi logo?
Vagy a bekapcs+hangerő fel gomb nyomása és közben a hangerö le gomb nyomkodása trióra sem reagál?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1335) niklebi válasza Scooter74 (#1334) üzenetére


niklebi
senior tag

Szia.
Semmire nem reagál. A szervizes azt kérdezte ha csatlakoztatom a pc-re akkor ad e hangot . Nem ad, erre mondta, hogy ez már elég gáz.
Csak ha töltőre teszem vagy csatlakoztatom a pc.re akkor világít az alján a led.
A telefonnak ennyi reakciója van.

(#1336) kigyi_23 válasza niklebi (#1333) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Én mindenesetre köszönöm, hogy leírtad én bizalmatlan voltam a programmal kapcsolatban (lehet azért, mert sok olyan hibába fuottam bele a fórumokon amikor ugyanígy taccsara vágta a telefonokat és tényleg voltak akik saját hibának tekintették, de deep flash kábellel a többség meg tudta oldani).

Remélem csütörtökön sikerül eljuttatnod a telefonod értőbb kezek közé és hamarosan megelégedéssel használhatod :) Nagy érdeklődéssel és figyelemmel követem a sorsát a készülékednek, számolj majd be a továbbiakról is, ha kérhetlek.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1337) niklebi válasza kigyi_23 (#1336) üzenetére


niklebi
senior tag

Azért írtam le nehogy valaki úgy járjon mint én. Le fogom írni a fejleményeket ha rossz, ha jó.
A szervizes nagyon sok ennek a programnak a sz......ba belefutott telefont említett. Arról a Mix 2-ről amit említettem az például ugyan így egy frissítés telepítése után random hol újra indult, majd bootloaderbe váltott. Folyamatosan ezt csinálta amíg le nem merült az aksija. az volt a srác szerencséje, hogy nem töltötte fel újra.Csak ők tették töltőre amikor hozzájuk került.
Szeretném ha a topik nem az én problémámról szólna, ezért már csak akkor írok ha vége lesz ennek az egésznek. Bármi legyen a vége.

[ Szerkesztve ]

(#1338) Barthezz2 válasza niklebi (#1335) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Minek kellene hangot adnia? A telefonnak? Merthogy az én működő Mix2-m se ad egy deka hangot sem, ha simán kikapcsolva, vagy akár fastboot módban csatlakoztatom.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1339) Karavik válasza niklebi (#1333) üzenetére


Karavik
veterán

Szervizben is csak úgy tudják helyrehozni ahogy írtam, nincs más alternatíva.

XiaomiTool-al kapcsolatban egyetértek, MIUI beta team-ben is mindenkit lebeszéltem használatáról már korábban, Te esetedtől függetlenül. Nem hivatalos, kétes eredetű program, ennyi elég is, nem is kell tovább ragozni...

Az alábbi programokkal minden könnyedén és problémamentelesen megoldható: MiUnlock tool, MiFlash tool, ADB development tool

Tudom, eső után köpönyeg, de köv. esetre hasznos lehet még...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1340) Barthezz2 válasza Karavik (#1339) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na jó, de azért nem mindegy, hogy magamnak kell szétszedni, vagy olyan csinálja, aki már csinált ilyet, mert ezzel foglalkozik. Én sem biztos, hogy szétkapnám.. Pláne ha van lehetőségem odamenni.

Tízezreket gondolom nem kérnek érte.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1341) Karavik válasza Barthezz2 (#1340) üzenetére


Karavik
veterán

Ezzel egyetértek...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1342) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Mindenkinek 7-8 órás kijelzőideje van? Milyen üzletben érdemes venni ilyen telefont?

(#1343) Ance


Ance
őstag

Akkor jól értem, hogy a szervízes srác is és itt is mások azt javasolják, hogy telepítsem újra a telefonomat a megszokott módon, mert lehet került rá egy kis plusz is a program által?

Én megfogadom a tanácsot, ha tényleg ez van, bármennyire is utálom, hogy megint egy csomó mindent újra kell feltennem.

bokarcsi71: annyi van, mobilokkal foglalkozó üzletben jobbára

[ Szerkesztve ]

(#1344) Kelecar válasza Ance (#1343) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Szerintem nem a telefonra került plusz, hanem a számítógépre.

(#1345) unskillful válasza redbiro (#1330) üzenetére


unskillful
tag

Szia! Én innen rendeltem:
Xiaomi Mi MIX 2 MIX2 6GB 128GB Smartphone Mobile Phone Snapdragon 835 Octa Core 5.99" Full Screen Display Ceramics Global ROM
http://s.aliexpress.com/UneMbeQb
(from AliExpress Android)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#1346) Kelecar válasza niklebi (#1333) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Sajnálom ami veled történt. Nekem pénteken jött meg a teló, ma reggel tudtam unlock-olni és ha te nem írod, hogy mi történt veled, akkor én is a xiaomitool-t használtam volna és lehet most én is itt lennék egy téglával :( Mindenestre hagytam a xiaomitool-t és felraktam miui.eu-t a manuális módszerrel és működik is szuperul. Remélem a tiéd is megjavul, sok szerencsét hozzá és köszi, hogy figyelmeztettél minket :R

(#1347) Scooter74


Scooter74
őstag

Sziasztok,

Miui Magyarország oldaláról most jött az az infó, hogy niklebi MI MIX 2-s telefonja újra az élők sorában van. :C :C

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1348) kigyi_23 válasza Scooter74 (#1347) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Igen én is néztem gratula nekik, hogy megoldották :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1349) Scooter74 válasza kigyi_23 (#1348) üzenetére


Scooter74
őstag

Jó nagy gratula.
Más tészta: OP5T megérkezett?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1350) kigyi_23 válasza Scooter74 (#1349) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Kari előtt lassú a posta kínából :( Meg sem moccan a csomag, de majd meglátjuk a DHL azért csak kihozza időben :) (annál is inkább jól jönne, mert elvileg már meg van a tulajdonosa is én csak jól megnyomkodom majd :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.