Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) HUTCHDB válasza Scooter74 (#1600) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En is vettem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1602) Karavik válasza Barthezz2 (#1598) üzenetére


Karavik
veterán

Xiaomi.eu 7.12.21-ben már javítva van a missing home screen layout issue.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1603) kigyi_23


kigyi_23
Topikgazda

Sziasztok!

HUTCHDB mellett én is Topicgazda lettem, remélem nem okozok ezzel gondot senkinek.

Kérdés, probléma esetén engem is kereshettek privátban, ha törölni kell hsz-t mert nem jó helyre írtátok akkor is nyugodtan.

Topic összefoglalót megpróbáljuk megcsinálni, bár a kollégával még nem beszéltem erről javaslatok ide is jöhetnek nyugodtan ;)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1604) Ance válasza kigyi_23 (#1603) üzenetére


Ance
őstag

Mindenképpen legyen benne HUTCHDB hüvely mate 10 pro-val kapcsolatban írt remek összehasonlítása. Azt élvezném, ami utána történne :D

[ Szerkesztve ]

(#1605) HUTCHDB válasza Ance (#1604) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Oda végképp nem mehet! :N

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1606) kigyi_23 válasza Ance (#1604) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Sajnos most már hivatalból is tilos nekünk az ilyen "hangulatkeltés" :D Ne aggódjatok összerakunk egy jó összefoglalót.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1607) Ance


Ance
őstag

Nekem az lenne a javaslatom, hogy igazi képet tennék fel, nem ezt a photoboltosat. Igaziból még szebb is. Itt van egy csomó jó beállítás ötletnek.

(#1608) Barthezz2 válasza Karavik (#1602) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Remek. Akkor jöhet :)

Everybody lies.

(#1609) Karavik válasza Barthezz2 (#1608) üzenetére


Karavik
veterán

Parancsolj: [link]
;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1610) HUTCHDB válasza Karavik (#1609) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszönjük! OTA-n miért nincs még?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1611) Karavik válasza HUTCHDB (#1610) üzenetére


Karavik
veterán

OTA később lesz, ha a fórumon a felhasználók nem jelentenek hibát...

7.12.21 csak nemrég lett feltöltve...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1612) HUTCHDB válasza Karavik (#1611) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1613) niklebi


niklebi
senior tag

HUTCHDB, kigyi_23 gratulálok a topikgazda kinevezésetekhez. Most már csak egy jó kezdő oldal kell.

Ha már voltak tokok én [ilyet] rendeltem. Ennek olyan bőrhöz hasonlító érzés a fogása. Nekem nagyon bejött. Nillkin üveg képernyővédőt szerintem senki ne vegyen. A telefonnal eggyütt rendeltem, ma jött meg. Olvastam róla a topikban, de látni is, hát az szörnyű. Minden oldalon hiányzik minimum 2 miliméter. Ráadásul kettőt rendeltem. Most keresgélhetek valami normálisat, addig meg jó lesz ez.
Jó ez a Miui, de aki nem ismeri mint én is, az jól eltudja állítgatni. Ezért kérdezném ki mit kapcsol ki, vagy miket nem engedélyez.

[ Szerkesztve ]

(#1614) HUTCHDB válasza niklebi (#1613) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Koszonom, koszonjuk a gratulaciot.
Folyamatban van az osszefoglalo keszitese, hamarosan modosul.

A miui ki-be kapcsolgatasan nem tudom mit ertesz?
En alap helyzetben hasznalom a telefont es csak 2 dolgot hagyok allandoan a memoriaban, az outlook-ot es a vibert.
A miui kepes az energiatakarekossag miatt szinte mindent kiloni, ami azt eredmenyezheti, hogy alvo allapotbol a mail es a viber nem ebred fel, igy nem erkeznek meg az ertesitesek. Szoval ezen kivul mast en nem csinalok a rendszerrel, max. meg az akkumulator kijelzeset allitom at %-osra. :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1615) bokarcsi71 válasza niklebi (#1613) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Szerintem jó a nillkin, nekem ilyen van.

(#1616) Scooter74


Scooter74
őstag

Gratula a totyik Gazdáknak. :C

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1617) Barthezz2 válasza bokarcsi71 (#1615) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem nagyon nem jön be, hogy milliméterekkel kisebb, mint kellene..

Everybody lies.

(#1618) Drenadar válasza Barthezz2 (#1617) üzenetére


Drenadar
veterán

Én se raktam fel....

(#1619) kigyi_23 válasza Barthezz2 (#1617) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Igen kicsit lehetne nagyobb pontosan a kijelző széléig ér nálam és néha beleakad az ujjam, ha a szélén kell húzni, kellemetlen.... :(

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1620) Barthezz2 válasza kigyi_23 (#1619) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én azért vettem inkább a festett full screen változatokat. Ez se szép, de legalább teljesen takar.

Everybody lies.

(#1621) Drenadar válasza Barthezz2 (#1620) üzenetére


Drenadar
veterán

El mehetne a sunyiba aki kitalalta ezt a kerekített hülyeséget...

(#1622) Barthezz2 válasza Drenadar (#1621) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Teljes mértékig egyet értek. Zéró haszna van, de legalább kellemetlenségeket okoz. :W

Everybody lies.

(#1623) Scooter74 válasza Barthezz2 (#1622) üzenetére


Scooter74
őstag

Ezért rakok én a telefonra nillkin matt kijelzővédő fóliát.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1624) sanyika987


sanyika987
aktív tag

Üdv
Nekem stabil romom van de a dev romot szeretnèm fel rakni
Mi ennek a menete?
Kèrlek benneteket írjátok le
Köszi

iphone 14

(#1625) Barthezz2 válasza Scooter74 (#1623) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak az meg leejtéskor sok védelmet nem nyújt a képernyőnek. Üveg esetén azért elnyel energiát, ha a védőüveg törik, nem a telefoné.

Everybody lies.

(#1626) Scooter74 válasza sanyika987 (#1624) üzenetére


Scooter74
őstag

Melyik Dev romot szeretnéd?
Xiaomi.eu-s romot, vagy az en.miui-s romot?
Elsőhöz nyitni kell a bootloader, és twrp kell hozzá.
Utóbbihoz nem kell.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1627) porkiy


porkiy
aktív tag

Sziasztok, Mi Note 2 telefonomat szeretném lecserélni, kérdésem az lenne, h a MIx 2 átlag használat mellett mennyire eszi az aksit? Marad estére pár 10 %? Csak mert a Note-ban 4000-es aksi van, a Mixben kisebb...köszi.

(#1628) kigyi_23 válasza porkiy (#1627) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Kinek mi az átlag használat, de kb 4-4.5 játékteszt mellett is maradt estére 10% :D Ha meg nincs játék akkor meg főleg durván bírja.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1629) sanyika987 válasza Scooter74 (#1626) üzenetére


sanyika987
aktív tag

Nem tudom a nevèt de a règi módszerrel ment
Bl nyitás nèlkül

iphone 14

(#1630) HUTCHDB válasza sanyika987 (#1629) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Azt megosztanád velünk, hogy hogyan sikerült bootloader nyitás nélkül?

(#1627) porkiy!
Az akku nagyon nagyon jól bírja.
Okát nem nagyon tudom, de 3400-as akkumulátor léttére 7-8 SOT-ot tud a készülék, ami nagyon meglepő!
Note 2 üzemidejét nem ismerem, de az biztos, hogy a legjobbak közé tehető a Mix 2!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1631) Barthezz2 válasza kigyi_23 (#1628) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha már játék.

Még megjelenés után említettem, hogy több játék(Pl.: Sniper Fury, Modern Combat 5) játszhatatlan, mert azt hiszi kontroller van csatlakoztatva, így nem lehet képernyőről irányítani. Egy darabig próbálgattam frissítések után, de mindig ez volt a helyzet.

Jelentem, a 17.12.21-es Eu ROM-al már megy. Legutóbb nem tudom, talán pár hete próbáltam, így lehet már korábban helyre jött, de ezzel már tuti.

(#1630) HUTCHDB:
Azonos stabil - anonos developer között updater app. Csak nyom egy full wipe-ot. Én is így tettem fel a MIUI 9 China developert arra a ROM-ra, amivel jött a telefon.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1632) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#1631) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Néhány napja beszéltünk róla, hogy kell-e nyitni, vagy sem, ezért (is) érdekel a dolog.
Én arra lennék kíváncsi, hogy az eu-s romot hogyan lehet nyitás nélkül feltenni.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1633) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1632) üzenetére


Scooter74
őstag

Parancsolj:
Frissítés app

Utána jobb felül a három pöttyre nyomva, tallózhatod a romot.

De ez a módszer csak az en.miui.com oldalon lévő Dev rom esetén működik.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1634) kigyi_23 válasza Scooter74 (#1633) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Ezt ismerjük és ez global rom-ra ok EU-ra nem.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1635) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#1632) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

EU ROM-ot sehogy. Nem írta, hogy azt tette fel, én azért mondtam, hogy updater app - al feltehette a sima dev-et.

Everybody lies.

(#1636) kigyi_23 válasza Barthezz2 (#1635) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Idézlek:

"Xiaomi.eu-s romot, vagy az en.miui-s romot?
Elsőhöz nyitni kell a bootloader, és twrp kell hozzá.
Utóbbihoz nem kell."

Erre írta, hogy nem tudja hogy, de BL nyitás nélkl felrakta.

Ebből nekem is az jön le, hogy az EU-t rakta így fel mivel te is írtad, hogy ahhoz BL nyitás kell a Global-ról Dev-re váltáshoz pedig nem. Ha Global Dev-et rakta fel akkor miért írná azt, hogy sikerült BL nyitás nélkül? :D Na ugye.

Persze tudjuk, hogy a Global Dev ment fel nem az EU, de félreérthető volt.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1637) sanyika987 válasza Scooter74 (#1633) üzenetére


sanyika987
aktív tag

Igen így csináltam 😀
Bocsi a fèlreèrtès vègett ;)

[ Szerkesztve ]

iphone 14

(#1638) Barthezz2 válasza kigyi_23 (#1636) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az elsőt nem tőlem idézed ;)
De azok után, plusz, hogy írta, hogy nem tudja, de felment, én meg pont arra következtetek, hogy nyilván akkor az officialról van szó :)

Everybody lies.

(#1639) kigyi_23 válasza Barthezz2 (#1638) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Valóban nem tőled :D

Mindegy a lényeg, hogy félreértették egymást.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1640) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

No, akkor ez rendbe lett teve, vagyis EU romot tovabbra sem lehet bootloader nyitas nelkul feltenni.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1641) niklebi


niklebi
senior tag

bokarcsi71 Az enyém ugyan az amit a képeken mutattál. Lehet, hogy neked megfelel, de nekem nem tetszik így, meg nem is néz ki jól. Pl: ott van oldalt az érintés asszisztens, amit így nem igazán lehet működésre bírni, mivel nem tudod rendesen megérinteni.
Azért rendeltem ezt a típust, mert az előző 3 telefonomon is ez a típusú üveg volt. Azok mind tökéletesek voltak. A Nillkin igazán készíthette volna olyan szélesre, hogy kiérjen a hajlításig. Úgy pont jó lett volna.
Scooter74 Amikor a telefont és a tokot rendeltem a GearBest-nél választhattam egy ajándékot és én azt a Nillkin 0.1 mm-es fóliát választottam. Az ugyan olyan 2 mm-rel keskenyebb oldalanként és hosszában is mint az előbb kitárgyalt üveg. Ráadásul mikor rá akartam tenni, a hajlékonysága miatt egyszerűen nem tudtam rendesen feltenni. Azonnal rátapadt a kijelzőre, semmi állítási lehetőség nem volt. Sehogy nem akart jó lenni. Tizen valahány próbálkozás után, mérgemben összegyűrtem és kidobtam. Nekem az sem vált be.
Most olyan szinezettet keresek amit itt is említettek, csak ahogy olvastam itt nem mindegyik tapad rendesen a kijelzőre, így most keresgélek.

Már harmadszor csak úgy kikapcsol a telefon. Először tegnap este, majd miután vissza kapcsoltam akkor meg reggelre állt le. A harmadik meg most miközben ezt írtam. Most keresgélem az okát. Ott lehet a gond, hogy be van állítva az időzítő, mert mintha akkor kapcsolna ki amikor repülő üzemmódra kell váltani a telefonnak. Nem tudom mi a gondja ezzel, mert én csak engedélyeztem, meg beállítottam az időpontokat.

(#1642) HUTCHDB válasza niklebi (#1641) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nalam soha nem volt meg gond a telefonnal, nem, hogy kikapcsoljon.
Biztos valami bug lehet az idozitessel.
Ha azt nem hasznalod, akkor is jelentkezett mar ez a kikapcsolodasos gond?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1643) niklebi válasza HUTCHDB (#1642) üzenetére


niklebi
senior tag

Már az első nap bekapcsoltam, de soha nem volt vele gond. Csütörtökön újra telepítettem a XiaomiEU dev. romot, mert előzőleg tényleg annyira össze-vissza állítgattam mindent, hogy már nem működött rendesen. Amikor újra települt csak ezt kapcsoltam be, meg ahogy most keresgéltem azt hiszem előzőleg ez "non interactive mode" nem volt bekapcsolva. Most kikapcsoltam és várok mi lesz. Ezen kívül minden a gyári beállításon van. Egész nap nincs vele gond, ezért gondolom, hogy ez a "non interactive mode" felelős az egészért.
Ezt csinálja: "Don't light up screen for notifications, turn off LED light, finderpint sensor, and touch controls to save battery when MIUI detects yuo aren't using your device."

Ui: Ja és reggel nem kikapcsolva volt, hanem csak meg kellett adnom a pin kódot a T.com csatlakozáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#1644) Karavik válasza HUTCHDB (#1632) üzenetére


Karavik
veterán

Bootloader nyitás nélkül Xiaomi.eu ROM-ot sehogy nem lehet telepíteni, mivel az ezt megelőző lépésnél, a TWRP recovery flash-elésnél már megbukik a dolog, ami Xiaomi.eu esetén kötelező.
Viszont Global stabilról Global fejlesztőire és China stabilról China fejlesztőire lehet frissíteni BL nyitás nélkül Updater app*-ból betallózva a hivatalos recovery (.zip) változatú ROM-ot. Ez a frissítés gyári beállítások visszaállításával jár!

*Updater app: Settings > About phone > System update

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1645) porkiy


porkiy
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat, azért az jó, h a Mix fizikai méretre kisebb (jó, 0,1 mm-es "vastagabb") mint a Note 2, mégis nagyobb a kijelzője, szóval jövő év eleji beszerzés szerintem realizálódhat :-)

(#1646) HUTCHDB válasza Karavik (#1644) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Koszonjuk a megerositest!
Ez idaig is tiszta volt, csak ugye felvetodott mar tobb alkalommal, hogy az eu-s rom is felmegy bootloader nyitas nelkul, amit minden esetben ketsegbe vontunk.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1647) bokarcsi71 válasza niklebi (#1641) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Hát igen, lehetne nagyobb, de ettől még vannak rosszabbak is. A semmitől többet ér, és ez legalább nem gyűjti az újlenyomatot.

(#1648) HUTCHDB válasza bokarcsi71 (#1647) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kellene talalni valami normalis uvegfoliat, mert mondhatnank azt is, hogy egyik roszabb, mint a masik...
Szoval, ha valakinek van pozitiv tapasztalata, azt legyen szives megosztani. :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1649) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#1648) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK !

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1650) Scooter74


Scooter74
őstag

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.