Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Hivas inditasakor a partnetek kepei igen kicsik, es az egesz megjelenites nem annyira esztetikus.
Lehet ezzel valamit kezdeni? (Full meretuve tenni a kepet pl?)

Hivas fogadasakor teljes kepernyos a hivo kepe, azzal nincs gond.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#702) kigyi_23


kigyi_23
Topikgazda

Na már van Global dev is :) Haladnak a srácok.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#703) Scooter74 válasza kigyi_23 (#702) üzenetére


Scooter74
őstag

Megvan

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#704) Scooter74


Scooter74
őstag

Valaki használja már az új Global dev romot?
Eddigi tapasztalat?
Vajon mit javíthattak bent?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#705) HUTCHDB válasza Scooter74 (#704) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En feltennem...DE!
Kellene egy kis gyorstalpalo a xiaomi bootloedererol, recovery-erol.
Egy biztos, nekem most van egy twrp-m, amivel elso gondolatom szerint konnyeden fel lehet tenni barmilyen romot, bar nem tudom, hogy nem e olyan a bootja, mint a htc-nek, hogy minden flash utan kulon a boot-ot is telepiteni kell.
Szoval e teren jo lenne 1-2 tanacs.
BAR! A telefon most hibatlan! Most meg az ertesitesek is szepen jonnek...mondjuk a telenor hibajavitast jo neven vennem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#706) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#705) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Elvileg ami neked fent van nem sokban különbözik a most kiadottól mivel a kínai dev-re épül. Tehát estére megkapod a tidére is a kínai dev eheti frissítését EU-ra átültetve. Én nem foglalkozok vele, de segíteni tudok én már frissítettem minden verzióban. Kínai stabil->dev -> Global stabil -> MiuiEU dev

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#707) Scooter74 válasza HUTCHDB (#705) üzenetére


Scooter74
őstag

Én kíváncsi leszek, mert eu rommal rendeltem a telefont.
Remélem jövő héten a kezemben lesz.
Amennyiben eu romos akkor csak simán rámásolom a romot és frissítem?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#708) Kelecar


Kelecar
aktív tag

Gearbesten most jó áron vannak a kínai ROM-osak. EZ szerintem kifejezetten jó vétel.

(#709) kigyi_23 válasza Scooter74 (#707) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Rámásolhatod, de minden péntek (Persze, ha van dev) este lejön OTA-n is, ha nincs kedved másolgatni.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#710) kigyi_23 válasza Kelecar (#708) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Engem különösen zavar, ha nincs hely ahova vihetem, ha baja van. Tudom, hogy ahonnan én vettem ott is kínában köt ki, ha nagyobb baja van, de legalább nem nekem kell intéznem. (ne legyen rá szükségünk természetesen, de nekem akár pár ezres felárat is megér, ha nem kell ezzel foglalkoznom).

Amúgy tényleg jó ár.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#711) HUTCHDB válasza Kelecar (#708) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezt nem csak kinaba postazzak?
Ha igen, akkor kell egy kinai "valaki", es raadasul e nelkul , ha csak az afat ( vamot nem is ) raszamolom... szoval nem olcso ez, hiszen kozel 190e-re jon ki.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#712) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#711) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Elvileg nem fizetsz rá vámot és fáznod sem kell ezt megoldják át csúszik.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#713) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#712) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Eleve a gond az, hogy Kinaba szallitjak csak, igy a vam es.afa mentes opcio eleve kiesik.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#714) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#713) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Ebbe ne legyél olyan biztos. "Szoktam" én kínából rendelni áfa és vám mentesen is :D Ha azt mondják átmegy akkor az át is megy.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#715) Scooter74 válasza HUTCHDB (#713) üzenetére


Scooter74
őstag

Feltéve, ha expressz DHL szállítással kéred.
Mert akkor Kínából érkezik repcsivel Angliába a DHL központi raktárába, Itt átcsomagolja a DHL saját zacsiba és repcsivel jön tovább Magyarországra.
És már nincs áfa meg vám. Viszont az expressz szállításnak felára van.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#716) Scooter74


Scooter74
őstag

Gyors kérdés, ki milyen tokot használ a telefonhoz?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#717) HUTCHDB válasza Scooter74 (#716) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Gyari, dobozaban levot.
Nagyon jo!
Sot rendelnem is kellene belole masikat.
Esetleg tudja valaki, hogy honnan tudok rendelni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#718) Scooter74 válasza HUTCHDB (#717) üzenetére


Scooter74
őstag

Igaz nekem még nincs a kezemben a telefon de én ezt rendeltem rá:
Xiaomi MI MIX 2 Tok

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#719) Ance válasza HUTCHDB (#713) üzenetére


Ance
őstag

Én ilyet rendeltem. Még akkor, amikor a 64GB-os verzió volt olcsó (140k). 6 dollár volt az EU express díja. Ennyivel lett több a telefon. A Gearbest persze elszúrta, sima postával küldték, így most a posta éppen kezeli. A GB rögtön átvállalta az Áfá-t és visszatéríti a szállítási költséget is, ami az EU express díja. Mobiltelefonra vámot nem kell fizetni, úgyhogy azzal nincs gond.

Szóval megéri tőlük rendelni, mert korrektek, annyit fizetsz, amennyi oda van írva.

Most hogy jövő héten ideér, ismételten felteszem a kérdést, hogy valaki tud-e segíteni egy linkkel, ahol le van írva, hogyan kell eljutni a kínai romtól egy eu-s OTA-n frissülő romig? Köszi annak aki megszán és segít!

Én a gyári mellé egy egyszerű tokot rendeltem, meg ezt a képernyővédőt. Már mindkettő megjött, jövő héten tudok beszámolni róla jó-e. Nekem egyszerű, minél vékonyabb védelem kellett toknak, azért rendeltem ezt. Ez a feltétel teljesült, azt látom.

[ Szerkesztve ]

(#720) HUTCHDB válasza Ance (#719) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Tetszik az atlatszo tok.
Mennyire vastag?
En a nagyon nagyon vekony tokokat szeretem, aminek megfelel a keszulekhez adott tok.
Viszon az atlatszo megoldast jobban dijjaznam.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#721) HUTCHDB válasza Ance (#719) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Meg is vettem ezt az atlatszo tokot, 836 forint volt, ha nem tetszene, annyiert pot toknak is megfelel.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#722) Ance válasza HUTCHDB (#720) üzenetére


Ance
őstag

Nagyon vékony. Én minden telefonomon kb. ilyet használtam eddig, mondjuk ahol lehetett kapni ott Nilkin márkájút, mert arra tesznek plusz recéket és általában védi az usb bemenetet is kupakkal.

(#723) HUTCHDB válasza Ance (#722) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Most mar ugy is mindegy, mert megvettem, de ez egy normal szilikon tok?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#724) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Nincs hetvegen frissites?
Vagy csak ota-n nem jon az eu-s romra?

Most manualisan megneztem, es van uj rom, de ugy latom ez meg nem a stable.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#725) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Valaki feltette mar a stable verziot?
Az eu-s rom tovabbra is beta.
Igazabol csak a telenor 4g-hivas bug erdekelne, hogy abban jo-e?
A beta- val tovabbra is hibatlanul mukodik a telefon...nagyon szeretem! :K

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#726) Ance válasza HUTCHDB (#723) üzenetére


Ance
őstag

Igen, az.

(#727) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#725) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Jelzem a beta mindig sokkal előrébb jár mint a stabil szóval, ha mindig afriss fejelsztéseket akarod megkapni akkor beta, de azzal ugye benne van, hogy 1-1 funkció lesántul pár naapra amíg a következő frissítés meg nem érkezik.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#728) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#727) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mint irtam, igazabol a telenor 4g-hivas bug erdekelne, hogy a stabilban javitva van-e..

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#729) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#728) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Ezért írtam, hogy amíg a beta-ban nem lesz javítva addig a stabilban sem mivel az le van maradva a beta-tól.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#730) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A virtuális navigációs gombokat lehet valamivel szerkeszteni, vagy teljesen eltűntetni?

Everybody lies.

(#731) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#729) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez szerintem nem mindenre igaz.
Pontosan ilyeneknel lehet egy stabil romban hibamentesseg.

MAS:
Ez a franya gmail/email az istennek nem akar jelezni.
Nalatok?
Segitseg, otlet valakinek?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#732) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#731) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez sokaknak probléma MIUI ROM-al, de nekem a Mi5-nél valahogy mindig jó volt szerecsére. Itt egyik ROM-ban nekem sem ment. Nem csináltam semmi különöset, de most megint jónak tűnik. Nincs ötletem.. :(

Everybody lies.

(#733) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#730) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Remelem erre gondolsz:
Beallitasok, rendszer, gombok es kezmozdulatok:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#734) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#733) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez meg van, de nem erre.
Az all in one gestures programot próbálgatom, de alulról suhintva beállítva valamit, ugyan úgy elő jön ez is. Az kellene, hogy ne tegye.

Everybody lies.

(#735) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#734) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Azt nem ismerem...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#736) Scooter74 válasza HUTCHDB (#731) üzenetére


Scooter74
őstag

A gmail és email jelzés az a 7.0-s android óta sz@r.
Nem más az oka, mint az agresszív alvó állapot.
A 7-s android óta nekem sem jelez a g-mail.
Az e-mailt az outlook appal oldottam meg az OP3-s telefonomon.
Az eddig mindig jelzett.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#737) HUTCHDB válasza Scooter74 (#736) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszi, nézem!

Barthezz2 !

Cikkedben írtad, hogy lehetőség van google kamera app feltételére.
Ezt hogyan lehet?

"Jegyezzük meg, hogy a Google Cam-et és a Manual Camera-t csak a rendszer mélyebb szintű módosításával érhetjük el, mert aktiválnunk kell hozzá a camera api2-t.!"

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#738) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Találtam egy leírást a helloxiaomi-n rom cserére. [link]
Szóval ha nyitott a bootloader, akkor ugyanúgy működik a flash, ahogy normál, más androidnál.
Én annyival azért mindenképpen kiegészíteném, hogy mivel a leírás szerint a system partíció is törlésre kerül, így előtte érdemes egy nandroid mentést készíteni a BACKUP résznél...

Ha valakinek van tudomása olyan romról, amiben jó a telenoros 4G-hívás dolog kérem tisztelettel jelezze már. :R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#739) kigyi_23


kigyi_23
Topikgazda

Nocsak nálam már nincs global dev :D lol talán hiba volt a rendszerben? :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#740) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#737) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A build.prop fájlban hozzá kell adni a camera 2 api-t, utána meg le kell vadászni egy google camera apk-t. De szerintem nem érdemes bajlódni vele. Egy normálisan használhatót sem találtam.

Everybody lies.

(#741) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#740) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Bocs, de miert nem erdemes vele kinlodni?
Korulmenyes lesz utana a hasznalata?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#742) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#741) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Így van. Vagy a auro/manual fókusz nem jó, vagy a hdr, vagy egyik se. Van hogy vakuzni nem tud, mert úgy marad, meg ilyenek.
Persze próbáld ki, ha szeretnéd, mióta néztem, lehet már van jobb is, de nekem nem ért annyit, hogy minden frissítés után újra maceráljam.

Everybody lies.

(#743) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#742) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ok. Hagyom en is akkor.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#744) kigyi_23


kigyi_23
Topikgazda

Na jó akkor azért nem volt global dev, mert visszavonták, már kint van a javított :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#745) Drenadar


Drenadar
veterán

Tévedésből véletlenül feltettem a globalt a telefonomra.
Jelentem a telenor hívás 4Gvel ezzel se megy.
ha már valaki írta, sorry.

(viszont nagyon gyorsnak érzem a kínai 8,5 stabilhoz képest)

nah akkor most megy fel rá az EU.

+1 az emailes értesítés kb azonnal csipog rajta :D (ilyen miuin még nem volt ... sose....)

[ Szerkesztve ]

(#746) HUTCHDB válasza Drenadar (#745) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Koszi a tesztet !

Miota feltettem az outlook-ot, (#736)Scooter74 forumtars ajanlasa utan, azota keses nelkul megjon minden level, igy ajanlom mindenkinek!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#747) Drenadar válasza HUTCHDB (#746) üzenetére


Drenadar
veterán

Vajon bárhogy ki tudják javítani ezt a 4G hívás dolgot?
Vagy előbb fogja a telenor is megoldan ia VoltE-t?
(ha jól tudom, ha az lenne akkor menne a hívás is).

(#748) HUTCHDB válasza Drenadar (#747) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Allitolag a volte bekapcsolhato, olvastam valahol, de most nincs meg, hogy hol.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#749) Scooter74 válasza HUTCHDB (#748) üzenetére


Scooter74
őstag

Tárcsázóba *#*#4636#*#* majd a legelső menübe ha belépsz ott kell látnod a Volte kapcsolót.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#750) HUTCHDB válasza Scooter74 (#749) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mar at is allitottam, de mivel szerintem a telenor rendszere nem tudja, igy tovabbra sem mukodik...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.