Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Drenadar


Drenadar
veterán

Valaki szaki segítsen nekem... előbb a global rom, nagyon gyorsan levadászta a felhőből a wifi jelszavam, ez EU weekly meg vár a wifire hogy szinkronizáljon... wtf?

Mi cloudban ott a wifi jelszó, de a googleban is... vajon... de tényleg vajon hogy hogy nem lehet direktben CSAK azt szinkronizálni? :|

(#752) HUTCHDB válasza Drenadar (#751) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A google-bol tudnia kellene!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#753) Black&White válasza Drenadar (#747) üzenetére


Black&White
addikt

Egy kis bennfentes infó jó lenne erről a dologról, de tényleg! :)
Több helyről lejelentett bugokat mennyi idő alatt szoktak javítani a Dev. ROM-okban (xiaomi.eu ROM a cél).
Tesómnak rendelnék egy ilyen telót, de Telenoros lévén eléggé zokon venné, ha az alapfunkciókkal is gond lenne.
Van esély rá, hogy pár héten belül ki lesz javítva, vagy inkább menjek a tutira és rendeljek más telót? :F

(#754) Drenadar válasza Black&White (#753) üzenetére


Drenadar
veterán

Passz.... tényleg passz. Én Budapesten nagyon jól elvagyok az atomstabil H+-al is egyáltalán nem hiányzik a 4g, de tudom más kevésbé nagy városban és vidéken nagy szívás lehet, ahol még 3G sincs nem hogy H...

a legjobb az lenne ha végre a telenornál is lenne VoltE, akkor nem lenne semmi gondunk...

(#755) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ez tegnap dobta fel a keszulek, el is felejtettem megkerdezni, hogy tudjatok-e, mi lehet ez? (Sajna nem beszelni kinai...)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#756) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#755) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Akkor mégse szedtek ki minden kínai vackot az EU romokból :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#757) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#756) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem, ez nincs benne.
Ezt egyszer csak feldobta a telefon.
Nem tudom, hogy hol "jártam" épp, csak egyszer ez megjelent. :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#758) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#757) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem lehet, hogy a mi cloud-hoz van köze?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#759) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Van aki használ nem xiaomi okosórát a telefonhoz?
Nekem egy asus zenwatch 2-m van, (andrioid wear 2) amivel jól működik, de a hívás fogadás problémát okoz.
Állandóan az óra kihangosítással veszi fel a hívást a rendszer, elég béna, hogy a kezemen kihangosítva szólal meg a másik fél.
A felvétel után át tudom kapcsolni a telefonon (mint ha kihangosítanám), hogy ne a bluetooth eszközön szólaljon meg a hívás, de ez nagyon kellemetlen.
Tudtok valami megoldást erre?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#760) Drenadar


Drenadar
veterán

Nah eddig tartott hogy az email értesítés rendesen meg jöjjön...

Ráadásul elő jött egy új hiba... Random előfordul hogy nem jön elő se az alsó gomb sor se a felső nav bár....

(#761) HUTCHDB válasza Drenadar (#760) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem jönnek a mail-ek az outlook-kal!
Tedd fel, annyit megér! ;)
A nav bár, és a kezelő gombok nálam még soha nem ragadtak be...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#762) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#761) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Nálam az előző EU rom-al előfordult naponta többször is, de ezzel egyenlőre jónak tűnik.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#763) Drenadar válasza kigyi_23 (#762) üzenetére


Drenadar
veterán

És ez a frissítés után már nem jött elő? Mert nálam a leg frissebb EU weeklyvel most produkálja... Persze screen shotot nem tudok lőni róla mert bármilyen funkció használatával elő jön a status bar meg a gomb is... Csak eléggé zavaró...

(#764) kigyi_23 válasza Drenadar (#763) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Azóta nem jött elő. Készülék feloldáskor láttam csak az eltűnését utána, ha megnyitottam valamit akkor előjött, de most már nincs ilyen gondom.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#765) Drenadar válasza kigyi_23 (#764) üzenetére


Drenadar
veterán

Akkor reménykedem hogy nálam is le fog szokni a telefon róla...

(#766) kigyi_23 válasza Drenadar (#765) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Custom, vagy gyári témát használsz?

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#767) Drenadar válasza kigyi_23 (#766) üzenetére


Drenadar
veterán

Gyári minden gyári. Vagyis hát ami a romban benne volt és alap beállítású.

(#768) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#759) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

BT beállítások közt az adott eszköz beállítása(kis nyilacska} alatt a "telefon hangja" kapcsolót húzd le.

Everybody lies.

(#769) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#768) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Sajna nalam.ilyen nincs:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#770) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#768) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Csak jó lett! Köszi!
Párosítás törlése, újra párosítva...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#771) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#769) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hm.. Akkor az órához kapcsolódó alkalmazásban vagy magán az órán nem állítható ez?

Na, akkor ok :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#772) Scooter74 válasza HUTCHDB (#770) üzenetére


Scooter74
őstag

Egy gyors kérdésem had legyen.
Az alsó gombok helyét meglehet választani?
Ezt úgy értem, hogy a vissza gombot át lehet e rakni baloldalra?

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#773) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#771) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ennyire nyűgös vagyok...

Szóval, most már nem az órán kihangosítva indul a híváskezelés, ez príma, de az nem, hogy az órán így abszolúte nem lehet kihangosítani a hívást, nincs a telefonon a híváskezelőn ez a lehetőség.

Itt miért nem működik úgy, mint más telefon-okosóra párosnál, hogy akkor, ha az órán veszem fel a hívást, akkor azon hangosódik ki, ha a telefonon, akkor azon.
Vezetés közben, nagyon jól jönne a kihangosítás.

(#772) Scooter74 !
Persze, fel lehet cserelni oket.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#774) Scooter74 válasza HUTCHDB (#773) üzenetére


Scooter74
őstag

Köszönöm :R

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#775) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#773) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor megint az a kérdés, hogy az óra kapcsolódó alkalmazásában nincs erre beállítási opció?

Everybody lies.

(#776) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#775) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nincs, sajna. Már oda-vissza átnéztem mindent.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#777) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#776) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor részemről passzolom.. Fogalmam sincs, hol lehetne ezt állítani, már ha lehet.

Everybody lies.

(#778) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#777) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ok. At is tertem egy masik topikba.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#779) Black&White válasza Drenadar (#754) üzenetére


Black&White
addikt

Lassan dönteni kellene és bár nagyon tetszik neki a Mix 2, de ez a Telenor bug sajna lehet keresztül húzza a dolgokat. :(

[ Szerkesztve ]

(#780) HUTCHDB válasza Black&White (#779) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A telefon jelenleg verhetetlen.
A mindennapi használatban nem tudok most olyan telefont, ami felvenné vele a versenyt.
Iszonyat gyors, smooth, akadásmentes a rendszer.
Hétvégén X és 10 pro volt a tesztalanyom.
A bazári iphone, a külső, és a szinte kezelhetetlen hüvelykujjas húzásos dolgok miatt számomra kiesett.
A mate szép, jó, az oled kijelző engem nem győzött meg, én spec pixelesnek (szőrösnek) láttam a kijelzőt, és meg sem közelíti rendszer-sebességben, akadás-mentességben a mi mix-et.
Tanán egyediségben sem, de az ízlés, nem lehet vita tárgya.
(A szolgáltatóm biztos meg fog keresni valamelyik modellel, hogy vegyek, de úgy 2, 3x áron mérik őket)
A samsung csúcstelefonjai annyira akadozósak, hogy egy lapon nem lehet őket említeni a xiaomival.
Szóval nincs alternatíva... ha pláne azt nézzük, hogy kb. 150e forint a készülékünk, akkor meg pláne, hogy nincs...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#781) redbiro válasza HUTCHDB (#780) üzenetére


redbiro
őstag

még a oneplus 5T lehet, csak kérdés mennyiért fog kijönni.

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#782) Black&White válasza HUTCHDB (#780) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi, hogy leírtad ezeket, de engem csak ez a Telenoros baki tart vissza.
Mivel kellene a magyar nyelv, így az EU-s ROM a befutó, viszont abban meg ott ez a hiba, hogy teszem azt böngészés közben elérhetetlen a szám.
Érted, most mondjam azt neki, hogy majd decemberre lehet javítják? :D
Elég kellemetlen lenne, ha egy olyan telót rendelnék neki, amivel az alapfunkciók se mennek.
Amúgy a Mate10, non Pro az alternatíva (de ez jobban tetszik neki, és mivel lánytestvér, ez a faktor elég fontos :) ).

# 781 redbiro:
Néztem azt is, de az már időben nem fér bele.
A héten túl akarunk esni a rendelésen (Kína).

[ Szerkesztve ]

(#783) HUTCHDB válasza redbiro (#781) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én csak a jelenleg elérhető készülékekről (vagy max. 1-2 héten belül elérhetőkről) beszéltem nyilván. :K

(#782) Black&White!
Itt valami félreértés van.
A telenor hálózatában a volte rendszer nem megy. így abban az esetben, ha 4G-re van állítva az adatforgalom, akkor a hívás funkció nem működik. DE CSAK EBBEN AZ ESETBEN.
Ha H+ on van, akkor minden ok, a hívással nincs gond.
Leegyszerűsítve, vagyis inkább úgy fogalmazva, hogy érthetőbb legyen mint ha telenoron nem lenne B20. (ami ugye nem igaz.)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#784) Drenadar válasza Black&White (#782) üzenetére


Drenadar
veterán

"Mivel kellene a magyar nyelv, így az EU-s ROM a befutó, viszont abban meg ott ez a hiba, hogy teszem azt böngészés közben elérhetetlen a szám."

Bocsi, de ebbe belekell kötnöm. csak hogy mindenki tisztában legyen vele.
Jelenleg a telenor 4g bug minden rommal jelentkezik (kínai stabil, global, EU)
Magyar a globalban is benne van ^^

Menjetek másik szolgáltatóhoz :D vagy tegyetek bele egy másik szolgáltatós netes simet, és meg is oldódott a probléma. vagy ne akarja használni a 4Gt.

Jah igen ez is egy kicsit tévesen van megfogalmazva nálad.. nem akkor leszel elérhetetlen ha netezel... ha a telefon 4Gn van, és csak úgy hever az asztalodon, miközben te pucolod a krumplit a paprikáskrumplihoz, akkor is.

(#783) HUTCHDB: látom nem csak nálam szakmai ártalom a kötözködés hogy fogalmazzunk egyértelműen :D

[ Szerkesztve ]

(#785) Black&White válasza Drenadar (#784) üzenetére


Black&White
addikt

Nem megyünk, ez nem opció! ☺️

Csak az egyszerűség kedvéért írtam a netezést, meg ugye miért lennék 3G-n, ha egyszer adott a 4G is, ugye.

[ Szerkesztve ]

(#786) Drenadar válasza Black&White (#785) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát jelenleg a mix2 & telenor =\= 4G.
De hát csak kijavítják... vagy a romban, vagy a szolgáltatónál egyszer csak a hibát...

amúgy indokolt is a 4G, vagy csak szebb és nagyobb a 4es a 3asnál? :D

(#787) HUTCHDB válasza Black&White (#785) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez így van, használd ki.
Én nem vagyok internet sebességmérő, de van amikor telekomról 4G-n netezek, van amikor telenorról H+-on.
Az ég világon semmi különbséget nem érzek.
Lehet meg is mérem. :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#788) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#787) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Fuuuu ezt nem.gondoltam volna:

Telenor H+:

Telekom 4G:

Telenor 4G:

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#789) niklebi


niklebi
senior tag

Nagyon tetszik a telefon, és már régóta szeretném megvásárolni. 11:11-es akcióban találtam [ezt az oldalt]. Ismeri valaki. A kinatech oldal dobta ezt a találatot. Szerintetek merjek innen rendelni. A másik a Gearbest.eu , de azt sem igazán ismerem.

(#790) Kelecar válasza niklebi (#789) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Ezt az oldalt még én sem láttam, viszont a Gearbest teljesen megbízható.
PH topic-ja is van.

Egyébként a 1+5T 1 hét múlva (8 nap) bemutatásra kerül és utána meg is jelenik :D
Én is kiváncsi vagyok rá, mert az jelenleg az egyetlen esélyes ami elcsábíthat a Mix 2 megrendelésétől.

(#791) Viktor0610 válasza HUTCHDB (#788) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mit? :P

Hogy a gyengébb térerejű 4G lassabb lesz, mint az erősebb térerejű? :D

Samsung Galaxy A54

(#792) mbronze válasza niklebi (#789) üzenetére


mbronze
csendes tag

A lightinthebox saját custom ROM-mal szállítja a telót ami sztem nem annyira szerencsés, a leírások sem tűnnek túl precíznek pld. mi note 3 felől érdeklődtem náluk amiben köztudottan sosem volt B20 támogatás és termék tulajdonságainál meglepő módon ott volt, rá is kérdeztem a Q&A részben és simán behazudták, hogy igen ez bizony tudja....).
A Gearbest viszont megbízható volt eddig, ismerősök megkaptak mindent.

(#793) mbronze


mbronze
csendes tag

Kamerával és az üzemidővel mennyire vagytok eddig elégedettek?
(egy S6 edge-et váltanék ezzel, a kamera mindenképp fontos lenne, hogy legalább azt a szintet hozza)

(#794) Drenadar válasza mbronze (#793) üzenetére


Drenadar
veterán

üzemidővel maximálisan elégedett vagyok, hurcolászom magammal melóhelyre a töltőt, de talán eddig egyszer kellett töltenem is (játszottam rajta jó pár órát)...

(#795) kigyi_23 válasza mbronze (#793) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Kamera javulgat a kezdeti rettenet után már egészen kellemes (nekem megjelenéskor egyből lett rendelve a teló és az első szoftver volt rajta amikor megérkezett).

Teljesen sötétben is készítettem vele képeket alacsony ISO-val csak 1-1 led fényét próbáltam lekapni és egészen korrekt lett az eredmény, de ehhez már kézzel az ISO-t vissza kell venni, mert az automatika kicsit eltúlozná.

Aksi korrekt napközben még nem hagyott cserben késő este csipogott párszor, hogy tegyem töltőre, de 4-5 óra játék volt azokon a napokon amúgy azért nem vagyok egy mobil gamer, de meg kellett hajtani mit tud :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#796) Drenadar


Drenadar
veterán

http://digi.speedtestcustom.com/result/87d70a70-c51d-11e7-ac20-dd4d8097d142
Ez a h+ eredményem.

A következő pedig a 4g
http://digi.speedtestcustom.com/result/cd3deac0-c51d-11e7-ac20-dd4d8097d142

Számokban látszik a különbség de általános felhasználás alapján semmit se veszek észre a kettő között...

Budapest Telenor eredmény.

(#797) Trully


Trully
csendes tag

Urak,

Valaki le tudná írni lépésről lépésre a bootloader nyitás mikéntjét? Holnap elvileg érkezik a telefon. China stable rommal, amit jó lenne cserélni. Köszönöm előre is :)

(#798) mbronze válasza kigyi_23 (#795) üzenetére


mbronze
csendes tag

@Drenadar @kigyi_23 Köszönöm!

(#799) Ance válasza Trully (#797) üzenetére


Ance
őstag

Ezt már én is kérdeztem, de nem kaptam választ. Mondjuk igazuk van, mert pár kattintással meg lehet találni. Itt is van.

Nekem ma jött meg. Most a már használókhoz tényleg annyi kérdésem lenne, hogy melyik romot tegyem fel a telóra??? Olyan kellene, ami automatikusan frissül utána. Köszi.

(#800) kigyi_23 válasza Ance (#799) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

China/Global/EU mind mind OTA-n frissül szóval nincs gond egyikkel sem. Az EU kicsit csal, mert OTA-n jön és a TWRP rakja fel, de neked semmi dolgod vele automata a cucc.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.