Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) unskillful válasza HUTCHDB (#1746) üzenetére


unskillful
tag

A Google camera tényleg jelentősen jobb képet csinált. Szóval van még mit csiszolni a kamerán szoftveres téren.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#1752) HUTCHDB válasza unskillful (#1751) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Azért ez arra is utal, hogy maga kamera modul igen is jó, csak valamiért a kínai fejlesztőket nem nagyon érdekli a dolog, vagy a franc tudja mi állhat a háttérben.
Korábban felhozta itt valaki, hogy jó lenne pár főzött rom, és e téren én is támogatnám, mert akkor biztos "belehegesztenék" a jobb kamerát.
Még az lehet a háttérben, hogy az OREO-n megy a munka ezerrel, és az elfogadható minőségű dolgokkal már itt 7.1-en nem nagyon foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1753) mgaben válasza HUTCHDB (#1748) üzenetére


mgaben
senior tag

Hát igen. Nagyon tetszik, de azért még gondolkodom rajta. Hátha az oreoval sikerül javítaniuk...

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1754) HUTCHDB válasza mgaben (#1753) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem nagyon lehet ezt így "látatlanban" eldönteni.
Én is samsung s8-ról váltottam. Egyik helyi ismerősöm mutatta meg a mi mix 2-tőt.
Tudtam, hogy létezik, és mindig is szerettem a MIUI-t, így hébe-hóba követtem a Xiaomi telefonokat.(utoljára kb. 2 éve volt note pro-m)
Mikor a kezembe vettem a Mi Mix 2-tőt, egyből láttam, hogy ez tényleg csúcskategória.
Miután feloldottam a zárat, és elkezdtem nyomkodni, nem hittem el, hogy ilyen sebesség létezik androidos telefonon, amin egyetlen egy pici lag sincs.
Aztán valamiért (újdonság utáni vágy szerintem) beruháztam egy huawei mate 10 pro-ra, majd azzal egyetlen napig bírtam, mert ugye volt összehasonlítási alapom, egymás mellett megvolt mindkét készülék...
A Mix 2 mellett most én nem tudok más telefont, ami nálam labdába rúghatna ár/érték/minőség/használhatóság/dual sim téren.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1755) gerii válasza HUTCHDB (#1754) üzenetére


gerii
addikt

S8-cal mi volt a baj? Nekem még az is képben lehet.

(#1756) Kornel válasza HUTCHDB (#1754) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt tökéletesen megfogalmaztad.
Egyébként van hasonló telefon, a Mi6, csak kisebb és nincs B20. ;)

(#1757) HUTCHDB válasza gerii (#1755) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Max 4-4,5 órás üzemidő, lag, lag, lag, hálózati problémák. Nem voltam elérhető, nem tudtam hívást indítani...kutya sem tudja, hogy miért. De ez, az s7 edge-en is megvolt.
Nem fagyott, nem indulgatott újra, ilyen jellegű problémám nem volt.

(#1756) Kornel!
A korom miatt már kell a nagyobb kijelző. Sajnos a szemem már nem az igazi közelre, és amúgy is sokat böngészek, aminél nagyon is jól jön a nagyobb kijelző.
Nem nagyon tudnék 5,5 - 5,8 coll alatti telefont használni.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1758) mgaben válasza HUTCHDB (#1754) üzenetére


mgaben
senior tag

Hát én 2012 óta egy xperia neo v-n ismerkedtem meg a miui-val, azóta volt/van egy redmi 1s-em, bár most az asszony régebbi telóját használom. egy honor 4c-t. nekem az volna most az új xiaomiban a lényeg, hogy b20-as legyen. redmi note 5-re vártam volna, de ahogy kinéz az 5 plus lesz az. de valahogy nemgyerebe. legyen akkor már usb-c, nfc, stb. viszont a mi szériából meg vagy ez vagy a note 2 van b20-al. utóbbi drága előbbihez képest.
szóval így körbelőttem. :D mi note3 vagy mi 6 is jó lett volna, de ezek a mihasznák nem akarják b20-al is kiadni... szóval egy szónak is száz a vége :D, én már elég rég óta miui/xiaomi fan vagyok.
jó-jó ez a honor meg az asszony huawei-e is, de valahogy a miui az miui. :D

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1759) Kornel válasza HUTCHDB (#1757) üzenetére


Kornel
veterán

Én sem bírtam megbarátkozni a Mi6 5,15 coljával, ezért maradt a Mix 2 hosszú keresgélés és a oneplus zsákutca után.

(#1760) Shyciii válasza HUTCHDB (#1752) üzenetére


Shyciii
veterán

Vannak már főzött romok: Resurrection Remix, LineageOS, Xenon HD, Sailfish OS, csak mindegyikkel vannak gondok még, hisz nincs közzétéve a teljes kernel ha jól tudom, és így csak más snapdragon 835-ös telókból hegesztenek össze drivereket, de lehet hogy ez már változott.

Viszont van teljesen jól működő Epic rom. Ez a MIUI-n alapul, viszont ahogy nézem rengeteg fejlesztést csináltak pluszban. Többek között ezt is: Camera MODs (better image quality)

Ha van kedved és időd, akkor próbáld ki. Hátha tényleg látható a különbség.

(#1761) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Van új oldala a ph lapcsaládnak. Feltöltöttem egy képet oda amit a mix 2 - vel készítettem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1762) mgaben válasza Shyciii (#1760) üzenetére


mgaben
senior tag

Ez egyébként engem is érdekelne ha valaki nyomna tapasztalatot az epic romról.
Bár nagy a gyanúm, hogy ebben sem jó a telenoros bug, mivel miui alap.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1763) HUTCHDB válasza Shyciii (#1760) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Majd megnezem, de most fontos a stabil mukodes, mert munkaeszkoz a telefon.
Ha lesz szabadidom, majd felteszem.

Egy kis újdonság...iPhone X gesztusok! :U

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1764) bloggiold válasza mgaben (#1762) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Redmi Note 3 SE telefonon próbátam az Epic rom verziót. Ment vissza a XiaomiEu pár nap után.

https://fontecone.blog.hu/

(#1765) mgaben válasza bloggiold (#1764) üzenetére


mgaben
senior tag

kicsit bővebben, hogy miért?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1766) Ance


Ance
őstag

A 64 GB-os változat 460 dollár most 19 órán keresztül a Gearbesten. Globál verzió. Email only price.

Ja. Elnézést ez lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#1767) Karavik válasza Shyciii (#1760) üzenetére


Karavik
veterán

...és még sorolhatnánk: xiaomi.eu, Mi-Globe, MultiROM, MIUIPro...stb.

Epic és Mi-Globe kiadásoknak közvetlenül xiaomi.eu ROM az alapja, ez van moddolva...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1768) Karavik válasza HUTCHDB (#1763) üzenetére


Karavik
veterán

Még egy kis vizuális újdonság, lekerekített sarkok recents app tray -ben. Kis apróság de mennyivel jobban néz ki így:

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1769) gerii válasza Ance (#1766) üzenetére


gerii
addikt

Gondolom erre jönnek az áfák még, mert HK-i.

(#1770) mgaben válasza Ance (#1766) üzenetére


mgaben
senior tag

itthon is beszerezhető 143-145e-ért. nagyon rá vannak izgulva a vámosok a telefonokra.
ennyiért jobban megéri itthon megvenni.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#1771) Shyciii válasza Karavik (#1767) üzenetére


Shyciii
veterán

xiaomi.eu -s romba nem fog bekerülni mások által létrehozott camera mod script, ami javítja valamennyire a képminőséget?

(#1772) Ance válasza gerii (#1769) üzenetére


Ance
őstag

Rá kell kérdezni rendelés előtt tőlük, de jelenleg ez van tudtommal:

Dear Customers,

Due to the temporary closure of DPD Logistics, Gearbest decided to provide a full customs compensation policy to customers who have generated customs fee using ‘Registered Air Mail’ logistic .

please contact Gearbest customer service, and provide your proof of customs fee payment, verified by the support department to deal with the compensation matters.

For more details, please feel free to contact our Support Team

Yours Sincerely
Gearbest team

(#1773) Shyciii


Shyciii
veterán

Jövőhéten végre megérkezik az enyém is. Milyen fóliát ajánlatok hozzá? Az nem baj, hogy ha nem ér ki a végéig. Mostani Huawei P9-esem is beljebb van a szélétől kb 1,5mm-el. Lekerekítés átka :( Viszont fontos lenne, hogy matt legyen (tükröződést gyűlölöm), lehgetőleg víztiszta tökéletesen átlátszó, ne rontsa a színeket.
Létezik ilyen fólia? Vagy esetleg gyári fólia van rajta? Vagy ez nem divat a Xiaomi-nál?

(#1774) HUTCHDB válasza Shyciii (#1773) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Gyárilag nincs fólia a készüléken.
Igazából nem találtunk eddig normális fóliát/üvegfóliát a telefonra.
Korábban linkeltem ide egy tokkal együtt érkező fóliát, nekem most az van rajta, az üveg engem jobban zavart, hogy nem ért ki a telefon széléig.
Ezzel elfogadható.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1775) Shyciii válasza HUTCHDB (#1774) üzenetére


Shyciii
veterán

És ez matt, és nem módosítja picit sem a színeket? Mert sok fólia módosít rajta, főleg az olcsóbbak.

(#1776) HUTCHDB válasza Shyciii (#1775) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez átlátszó, nem matt. Én spec. a matt fóliákat nem szeretem...
Ez a fólia semmit nem változtat a színeken.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1777) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#1776) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Jó, hogy erről beszéltetek vettem fel és mondom törlök egy kis ujjlenyomatot lóla erre beleakadt a ruhám a szélébe és feltépte a fóliát :D Na akkor fólia nélkül folytatjuk..... Ennyit erről pedig eddig minden telefonom szépen rajt maradt ezt nem sikerült megoldani.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1778) unskillful válasza Karavik (#1768) üzenetére


unskillful
tag

Ez már a 7.12.28-as verzió az eu romból? Azt írták hogy ettől a héttől tesztelik az oreo-t is mix 2-n. Arról esetleg tudsz valamit?

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#1779) Scooter74 válasza unskillful (#1778) üzenetére


Scooter74
őstag

Holnap reggel már kint lesz az új eu dev rom.
Az oreo dev nincs még globálban szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1780) HUTCHDB válasza unskillful (#1778) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az én infóim alapján alpha állapotban van az oreo.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1781) mgTerminator válasza HUTCHDB (#1780) üzenetére


mgTerminator
veterán

Így van, majd jövőre jön ahogy Mi6-ra is!

(#1782) Karavik válasza HUTCHDB (#1780) üzenetére


Karavik
veterán

Dehogy, 7.12.25 kiadástól már beta szintre lépett Mi6-al együtt és stabil, mindennapi használatra is alkalmas akár...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1783) Karavik válasza unskillful (#1778) üzenetére


Karavik
veterán

Igen 7.12.28-ből van. Oreo alapú MIUI belső tesztek tartanak már pár hete Mi6-on és MiMix2-őn párhuzamosan, de xiaomi.eu nem adja ki (ill. nem adhatja ki) addig, amíg ebből a hivatalos MIUI kiadás nem lesz publikusan elérhető...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1784) unskillful válasza Karavik (#1783) üzenetére


unskillful
tag

Ok. Köszi a választ. Akkor várós a holnapi frissítés 👍

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#1785) Karavik válasza unskillful (#1784) üzenetére


Karavik
veterán

xiaomi.eu 7.12.28 kiadás már elérhető pár órája, de egyelőre Mi Mix 2-höz és Mi6-hoz nem: [link]

Viszont amennyiben holnap (pénteken) Oreo alapú China MIUI build kiadásra kerül publikusan, akkor azzal párhuzamosan xiaomi.eu változat is kiadásra kerül és benne lesz itt a listában ;)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1786) HUTCHDB válasza Karavik (#1782) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Uh bocs, akkor 2 nap csuszas van az informaciomban.
Remelem nem szurnak el benne semmit, es marad a fluid, es gyors mukodes...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1787) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Egy kis érdekesség a kamerával kapcsolatban, melyik telefonokba van szerelve a sony sensor.
Azt nem tudtam, hogy a huawei mate 10 pro-ban is ugyanez van.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1788) Kornel válasza HUTCHDB (#1787) üzenetére


Kornel
veterán

Csak a rekeszérték lehetne jobb.

(#1789) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Írtam a Puremobilenak! Hát érdekes választ kaptam! A B20-al kapcsolatban most akkor mi az igazság? Szombathelyen lakom, szal nekem fontos a 800-as frekvencia! Most akkor mi az igazság?

"Köszönjük szépen érdeklődését, az említett készüléken MIUI 8 Global Stable ROM van, magyar nyelvű menüje van a készüléknek. A töltője viszont amerikai/kínai töltőfejes adapter, amihez mi adunk európai szabványos átalakítót. Illetve a készülék nem kezeli a B20-as 800 MHz-es frekvenciasávot, ami annyit jelent a gyakorlatban, hogy a mobilinternet 4G szolgáltatása nem fog működni vidéki területeken, csak Budapesten és a környékén, illetve a nagyobb városokban, vidéken csak 3G mobilinternetet tud vele használni, amennyieben a szolgáltató által az jól ki van építve. Külső raktáron van jelenleg mindegyik típusú MI Mix 2 készülékünk, ami annyit jelent, hogy rendeléstől számolva 8 munkanap míg be tudjuk szerezni Önnek a készüléket és ki is tudjuk küldeni."

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1790) kigyi_23 válasza PeteePeti (#1789) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Tudatlanok.... Ne aggódj nincs belőle más verzió minden LTE sávot ismer a készülék mindegy honnan veszed nem tudják kiszedni belőle :D :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1791) PeteePeti válasza kigyi_23 (#1790) üzenetére


PeteePeti
őstag

Köszi, hát én is erre gondoltam! :)
Csak ha ennyire nem tudják mit is árulnak, akkor azt hogyan higyjem el nekik, hogy tényleg a Global Stable rom van rajta, ami tartalmazza a magyar nyelvet?
Esetleg van olyan aki a Puremobile.hu-tól vásárolt és ezt meg tudja erősíteni?

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1792) Quqesz válasza PeteePeti (#1789) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pedig a telefon adatoknál benne van a B20 az oldalukon....ismerős vett annó mi5-öt tőlük, neki nem volt baja velük...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1793) Quqesz válasza Quqesz (#1792) üzenetére


Quqesz
nagyúr

HUTCHDB
köszi az infókat, nekem is képben van a telefon, kicsit megerősítettél benne.
Google kamera akkor ezen megy rendesen és ahogy olvasom jobb minőséget lehet hozni vele a gyárival szemben?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#1794) Barthezz2 válasza PeteePeti (#1791) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak ha ennyire nem tudják mit is árulnak, akkor azt hogyan higyjem el nekik, hogy tényleg a Global Stable rom van rajta, ami tartalmazza a magyar nyelvet?

Erről beszéltem pár napja. Sehogy.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1795) gerii válasza PeteePeti (#1789) üzenetére


gerii
addikt

Az a külső raktár minimum Spanyolország lesz ;)

(#1796) PeteePeti válasza gerii (#1795) üzenetére


PeteePeti
őstag

Köszi mindenkinek, ez így akkor elég biztató :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1797) Ance válasza HUTCHDB (#1787) üzenetére


Ance
őstag

A sorszámozott megjegyzések mit tartalmaznak? (174,175 stb.)

(#1798) HUTCHDB válasza PeteePeti (#1789) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Erdemes lehet szemelyes atvetelt kerni, ha ennyire tartozkodsz a rom cseretol, viszont akkor fel kell utaznod a fovarosba.
Viszont a vasarlast akkor ehhez tudod kotni.
Vagy van a maaik megoldas, a netes vasarlas, amitol ugye el lehet allni mindenfele magyarazkodas nelkul, csak akkor a penzt 30 napon belul kell/lehet nekik visszautalni.

(#1793) Quqesz!
Sajna nem 100-ig mukodik jol.
A fokusszal van gond, ami meg orvosolhato is, de a vaku hasznalatot nem "dijjazza" befagy a fotozasi muvelet. Egy biztos, heti 2,3 frissites is van, remelhetoleg teljes mertekig megoldjak. Vagy ami meg orvendetesebb lenne, ha a gyari kamera alkalmazason csiszolnanak.

#1797) Ance!
Sajna ezt nem tudom.

MAS!

Kovezzetek meg, de ma nagyon komoly konkurenset lattam a mi mix2-nek.
hTc u11 plus. Brutalisan jol mukodik, nagyon smooth, szep a telefon is, hatulja hasonlit is a mienkre, es a kamera... szoval tenyleg el vagyon gondolkodva...

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1799) PeteePeti válasza HUTCHDB (#1798) üzenetére


PeteePeti
őstag

Hát a munkám miatt elég nehéz lenne fel mennem Budapestre! Szal a netes vásárlás lesz nálam a nyerő! Aztán, ha nem klappol valami megy vissza a feladónak! Sajnos jártam már így, szal tudom mivel járna! Azért köszi!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1800) Ance válasza HUTCHDB (#1798) üzenetére


Ance
őstag

Forrást tudsz linkelni a táblázathoz? Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.