Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Scooter74 válasza Drenadar (#1000) üzenetére


Scooter74
őstag

:R Köszi :R

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1002) Scooter74


Scooter74
őstag

1 nap után felteszem tölteni. :D



Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1003) kzs válasza kigyi_23 (#998) üzenetére


kzs
tag

Köszi a valaszt, Neked és többieknek is: ez mondjuk itt varhato volt, hiszen Mix2 forumban vagyok :-)

Miért gondolod / gondoljatok, hogy inkább Mix2?
Ami az OP5T mellett szolhat: fülhallgato dugasz, több memoria

Masrészt nincs gondom, söt kedvelem a xiaomi telefonokat, miui-t is

Hasznalok OP3-mat, és redmi note 4-et is...
Érdekelnek a tapasztalataitok, miért Mix2?

(#1004) Drenadar válasza kzs (#1003) üzenetére


Drenadar
veterán

több memória? :|
kíváncsi vagyok mikor lesz olyan hogy a 6 giga elfogy... nálam eddig a legvészesebb az volt mikor már csak szaros 2 giga volt szabad...

(#1005) kzs válasza Drenadar (#1004) üzenetére


kzs
tag

Ezt értem - valoszinüleg nincs szükség a 8-ra (amit csak a 128GB valtozatnal adjak)
De az nem lehet baj, ha több van.
Viszont, mi az amiben a Mix2 jobb?

(#1006) Drenadar válasza kzs (#1005) üzenetére


Drenadar
veterán

nem ismerem, nem használtam a másikat így teljesen mindegy lenne mit írok, hiteltelen.

Az egyik xiaomi a másik nem... :D

Azt vedd amit te akarsz amelyikben nagyobb a bizodalmad és amelyik után elolvastál jó pár tesztet... itt sokan azt állítják hogy a kamera se rossz, most már a 4g/telenyomorra is van megoldás...

De leírom az én konklúzióm:
Ha ennyire nehéz a döntés, akkor egyikre se érzed azt hogy must have, vagyis nézz másik teló után...

[ Szerkesztve ]

(#1007) HUTCHDB válasza kzs (#1003) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A mix2 egy egyedi megjelenesu, kivalo minosegu telefon.
A 8 vs. 6 ram kozott nem tudom mennyi a kulonbseg, mivel nem volt nagyobb memorias telefonom, de ennel a telefonnal nagyon eleg.
Nekem volt nagyon sok csucstelefonom, de ilyen, mint a mix2 meg nem.
Iszonyat jol mukodik, ilyen stabil, smooth, es baromi gyors keszulekem meg nem volt.
Tenyleg akadasmentes, es erezhetoen gyorsabb a konkurenciaknal. (Nagyon jol optimalizalt a MIUI 9!)

Akku parades, 7-8 ora a SOT.

A beszed hangminosege nagyon jo, mind a beszedhangszoron, mind kihangositva.
A zenei resz is kivalo, nagyon nagyon jol szol fulessel is, es kihangositva is, bar nem tudom milyen DAC van a telefonban.

Szoval ez a keszulek mar bizonyitott!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1008) kzs válasza HUTCHDB (#1007) üzenetére


kzs
tag

Köszi a választ (Drenadarnak is), az érveket: elgondolkodom.
Amikor azt mondod, jol szol fülessel, az bluetooth-os fülest jelenti?

Ugy gondolom, pillanatnyilag ez a kettö a kb legjobb ar/érték aranyu telefon, ezért érdeklödtem.

[ Szerkesztve ]

(#1009) Drenadar válasza kzs (#1008) üzenetére


Drenadar
veterán

bedugós fülessel is jól szól... és igen egy minőségi BT füles (aptxHD) is jól szólna vele...

(#1010) HUTCHDB válasza kzs (#1008) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Piston fulessel nagyon jo, es autoban kihangositva is. Mas telefonokhoz hasonlitottam! (S8, i7 plus)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1011) Drenadar válasza kzs (#1008) üzenetére


Drenadar
veterán

megnéztem azt a másik telefont, HW majdnem ugyanaz, a külsőben meg a mix2 ezerszer jobb :D

(#1012) Ance válasza kzs (#1008) üzenetére


Ance
őstag

Én a legrövidebb telefont kerestem nagy képernyővel. Ezért lett a Mi Mix 2. Az a fél centi is sokat jelent nálam, amivel az 5T hosszabb. Nálam ez volt a döntés oka, bár akkor még nem volt 5T, de mindegyik másiknál ez volt a helyzet, ami továbbra is változatlan, kivéve iPhone X, de annyit nem költök telefonra.

(#1013) Kelecar válasza kzs (#1005) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Én is 1+5T és Mix 2 között vaciláltam, végül egy elég kedvező (135k-s) akcióban muszáj volt megrendelnem a Mix2-t :D HW ugyan az, ami miatt vártam az 5T-t az az AMOLED kijelző és a jobb kamerák. Viszont a Mix2 kijelzőjét is nagyon dicsérik és a kamerával is meg vannak elégedve. A design egyértelműen a Xiaomi malmára hajtja a vizet, valamint nekem a MIUI felület is jobban bejön mint az OxygenOS.

Nálam végül nyert a jobb ár és sokkal szebb design, az AMOLED kijelző és a dual kamera ellen.

(#1014) gidion90 válasza Kelecar (#1013) üzenetére


gidion90
tag

Meg szabad tudni, hogy hol lehet ennyiért venni? 😊 illetve a kijelölése hiába is de a fekete az viszonylag mélyebb? Köszönöm előre is

(#1015) Ance válasza gidion90 (#1014) üzenetére


Ance
őstag

A Gearbesten volt ennyi akcióban 11.11-hez kapcsolódoan. Jelenleg 150k a kínai verzió, ami ugyanaz mint a global, tehát cserélhető a rendszer.

A tomtop-nál esetleg érdemes próbálkozni egy DSXMMX264 kuponnal, hátha olcsóbb lesz tőle, akkor ott jobb az ár.

(#1016) kigyi_23 válasza kzs (#1003) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Nekem nagyon számít a méret a Mix2 éppen határon mozog az éppen még elfér kategóriában, ha ennél nagyobb lenne már kényelmetlen lenne a kezelése és az elhelyezése is!
8GB RAM nagyon csábító az biztos, de csak azoknak akik villogni akarnak vele, hogy 8GB nézd már nekem ennyi van a tidében meg csak 4-6GB fért... csórókám. Úgy nagyjából ennyi értelme van, belátható időn belül nem számíthatunk arra, hogy 6GB kevés lesz, de amire ez eljön 3-4+ év arra hol lesz már ez a telefon. Úgy is akkor már csere érett lesz mindenkinél, de még akkor is max annyi történik, hogy kihasználja a közel 6GB-ot valamilyen játék... na bumm legalább nem pocsékba megy ennyi memória, mert most ugye pocsékolás folyik itt kérem szépen mivel közel fele mindig szabad.

A kamera az mindenkinek mindig fájó pont, ha valamiért hát azért vennék 5T-t, de nekem a front kamera nem számít, mert nem vagyok selfie buzi, vagyis évente 3-4 készül max annak meg olyan mindegy milyen kamerám van. A hátoldali egészen megemberelte magát folyamatosan csiszolgatják a szoftvert (ami a kameráét illeti) és most már tökéletesen alkalmas mindennapi használatra ez a rész is (csak az első szoftverekben volt vele komolyabb minőségi probléma, de ez nem róható fel hibának mivel akkor még a hivatalos forgalmazás küszöbén volt csak a telefon tehát gyorsan javították annyira mennyire kellett). MIUI-val el vagyok, de custom rom erre is rakható, ha megbolondulnék és nem tetszene akkor meg repül a MIUI felülete és személyre szabhatom.

Igen a fejhallgató na annak utána sem néztem amikor rendeltem nekem természetes volt, hogy van, de nincs hát akkor nincs. Ha fülest használok akkor a füles végén elfér még az a kis átalakító is nem kell róla levenni hanem azzal dugom a telefonba és húzom ki vele együtt ennyi, de nem használtam eddig sem szóval ez nem gond. Amire használtam az a kihangosítás kis USB-s hangszóróra, de ennek a telefonnak annyira durva hangja van alapból, hogy már erre sincs feltétlenül szükség.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1017) kigyi_23


kigyi_23
Topikgazda

Mondjuk most, hogy nézem lehet inkább egy Mix 2s-t vennék most már :D lol

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1018) Ance válasza kigyi_23 (#1017) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem az fake.

(#1019) Drenadar válasza kigyi_23 (#1017) üzenetére


Drenadar
veterán

jaj de gáz... fuj... nemá!!! :W

(#1020) kigyi_23 válasza Drenadar (#1019) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Csak vicceltem :D Azért a lol a végén, ha nem tűnt volna fel .D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1021) Scooter74 válasza kigyi_23 (#1017) üzenetére


Scooter74
őstag

:C ;]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1022) Drenadar válasza kigyi_23 (#1020) üzenetére


Drenadar
veterán

a linknek szólt és annak tartalmának.

(#1023) gidion90 válasza Ance (#1015) üzenetére


gidion90
tag

Köszönöm a választ! LG g6 s8 es ekozott vacillalok a design miatt... Mindegyik valamiért bejon. Te meg vagy elégedve vele akkor? Xxlgsmtol érdemes venni ha Ázsiai verziót ír? Erre is lehet magyar nyelvet beállítási vagy angolt? Hangszórója élvezhető, mint egy HTC boomosound? Köszönöm a segítséget! Péntekig kell még ennem a telefont 😁

(#1024) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Segitseget kernek:
A sim kartyan levo neveket hol, hogyan lehet elovarazsolni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1025) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#1024) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Névjegyek - hosszan nyomod a helyi menü gombot (3 csík legalul balra). Ott meg már eligazodsz.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1026) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#1025) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Koszi!
Kicait kevesebbet mutat, mint amennyi valojaban van rajta.. :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1027) kigyi_23


kigyi_23
Topikgazda

Rettenetes emberek vannak a világon... Dobálják a kis mix 2-t és vízzel locsolják.... Szegény és az a durva, hogy bár víz alá dugták működött a telefon :D Volt benne víz bőven, de 2 nappal később is működött miután kiszáradt. És amíg a vízben volt addig sem volt gondja. Mi a fenének kínozzák hiszen senki sem állította, hogy vízálló.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1028) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#1027) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Rizsbe beletetted?
Az egyes hibák általában 2-3 hét után jelentkez(het)nek...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1029) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#1028) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Nem én nem csinálok ilyeneket. :D Csak a youtube-on néztem pár videót róla.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1030) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#1029) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jah... ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1031) kzs válasza kigyi_23 (#1016) üzenetére


kzs
tag

Köszi szépen a valaszokat, ezek sokat segitenek: van min gondolkodnom :)

(#1032) Ance


Ance
őstag

Vettem egy Blitzwolf BW-S6 intelligens gyorstöltőt. Sokkal kíméletesebb az aksival, mint a Mi Mix 2 eredeti töltője. Nagyon vigyáz, hogy ne menjen 32 fok fölé a tölté és gyors is, kb. 1,5 óra 15 %-ról maxig. Tudom, hogy a saját töltő gyorsabb kb. 20 perccel, de szerintem többet jelent a kímélet.

[ Szerkesztve ]

(#1033) HUTCHDB válasza Ance (#1032) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem ugyanilyenem van, csak feketeben.
Az okosorat is errol toltom.
Hibatlan.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1034) Karavik


Karavik
veterán

Fyi:

Héten a zárt beta frissítéseknél befigyelt egy major bug, kiállítottam a bug riportot hozzá: [link]

Légyszi klikkeljetek a nagy piros CONFIRM 我也遇到过 gombra. Ezt csak PC-n, vagy mobilról PC módban Mi fiókba történő bejelentkezés után lehet csak megtenni. Fontos minél több confirm mert, ha holnapig nem javítják akkor kimarad pénteken a publikus frissítés biztosan. Mi Mix 2, Mi6, Mi5, Mi5s érintett. Thx.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1035) kelly416


kelly416
veterán

Sziasztok!

Note4 4/64-ről váltanék kb. csak a dizájn miatt. Valamikor '11-ben volt egy hír, hogy keret nélküli kijelzőt akar a Motorola, én akkor lettem "szerelmes" és ez mindezidáig várt beteljesülésre. Van-e buktatója a külföldi rendelésnek? Pl. B20 esetleges hiánya, ami a note4-nél előfordulhat ha nem jó verziót vesz valaki. Illetve van-e ajánlott beszerzési forrás?

(#1036) kigyi_23 válasza Karavik (#1034) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Érdekes nálam nem jelentkezett ilyen hiba, megkaptam az értesítéseket egész héten.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1037) Karavik válasza kigyi_23 (#1036) üzenetére


Karavik
veterán

Zárt beta kiadásról van szó és 7.11.20 frissítéstől kezdődően.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1038) Drenadar válasza kelly416 (#1035) üzenetére


Drenadar
veterán

mix 2 mindegyi kverziója rendelkezik B20-al.
Javaslom hogy legalább a tesztet olvasd el :D
Én nem tudok semmilyen buktatóról, és egyre több helyen lehet már beszerezni gyorsan ügyesen.

(#1039) kelly416 válasza Drenadar (#1038) üzenetére


kelly416
veterán

Elolvastam, de note4-ből is kerültek elő újabb és újabb variánsok a teszt óta is. De bocs a kérdésért.

Majd keresgélek akkor, bár várok egy bf-t, hátha leárazzák kicsit.

(#1040) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok,

Tudna valaki kevés fénynél készült fotókat linkelni nekem (teljes méretben) a legfrissebb EU-s szoftverrel? Kíváncsi lennék, hogy mennyit tudtak javítani a gyenge fénynél készült fotók minőségén, mert a kezdetekben ebben kifejezetten gyengén muzsikált a felső kategóriában.

(#1041) Kelecar válasza kelly416 (#1039) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Én Gearbestről rendeltem 11.11kor akciósan $485-ért. Szerintem pénteken megint lesz hasonló akció, érdemes lehet figyelni.

(#1042) Ance


Ance
őstag

A telefonon most EU stable 8.5.7.0 van fent. 19-én kiadták az EU stable 9.1.5.0 verziót. Akkor a 8-asról a 9-es verzióra nem frissül automatikusan? Mert nem talál frissítést. Fel kell tennem manuálisan, ahogy az előzőt?

Köszi.

(#1043) kelly416 válasza Kelecar (#1041) üzenetére


kelly416
veterán

Én is onnan tervezem, vagy nagyon bizakodóan aliról. Köszi az árat, ennyiért megéri várni és figyelni.

Szerk.: OFF

[ Szerkesztve ]

(#1044) Ance válasza kelly416 (#1043) üzenetére


Ance
őstag

(#1045) kelly416 válasza Ance (#1044) üzenetére


kelly416
veterán

Jaja, köszi. Ezek már kosárba vannak téve tegnap óta, hátha BF-re csökken az áruk. ;] De ma elolvasgattam és meglestem a várható Note5 cikket... hát eléggé elgondolkodtatott. Ha 65-70 körül hozzá lehet jutni, nem éri meg azt a dupla árat a Mix2. Mármint a vas megérné, de nem hajtom ki, úgyhogy nekem nem érné meg. Na, majd látom, mit hoz a jövő...

(#1046) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Sziasztok. most láttam puremobilnál is 160e-ért(tudom van olcsóbb) és a kamera miatt hezitálok kicsit. Az oldalukon MIUI V9(7,1) verzát írnak. EZ rendes global rom v bolti hekkelt?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1047) Ance válasza Quqesz (#1046) üzenetére


Ance
őstag

Rendes Global.

(#1048) Quqesz válasza Ance (#1047) üzenetére


Quqesz
nagyúr

köszi

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1049) redbiro válasza kelly416 (#1045) üzenetére


redbiro
őstag

fel is ment az áruk :D
black friday haha

it never gets easier, you just go faster

(#1050) HUTCHDB válasza Shyciii (#1040) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Tessék.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.