Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#828) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mix 2 képei zajosabbak szvsz, de színekben kicsit jobbnak tűnik.

Everybody lies.

(#852) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#851) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Van benne valami, de sokkal elesebb,, tavolabbi targyaknal (feliratoknal) sokkal olvashatobbak a kepen levo dolgok.
Az biztos, most sem szerepelt rosszul.

(#850) Ance!
Koszonjuk! Barkinek jol johet!
:R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#853) kigyi_23


kigyi_23
Topikgazda

Kint van az EU dev OTA-n.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#854) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#853) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kb. 20 perce probalom letolteni, de nem sikerul, mert mindig megall a letoltes.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#855) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#854) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Jah érdemes vele várni, mert ilyenkor rommá terhelik a szervert :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#856) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#855) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Lejott, de nem telepul.
Belep a twrp-be, elindul a scrip, de nem fut le. Megall es manualisan kell ujrainditani.
Letorlom a letoltott zip-et, es md5-ot, es ujra nekilatok.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#857) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#856) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Nálam szépen felkúszott egyből hiba nélkül.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#858) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Nalam valami nem stimmel.
Meg a nandroid bacup-om sem.sikerul...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#859) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#858) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Ha manuálisan letöltöd a rom-ot és úgy rakod fel az update programon keresztül úgy sem megy?

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#860) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#859) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ahogy irtam, letoroltem a frissito altal letoltott zip-et es md5-ot a fajlkezeloben, utana ismet felajanlotta a frissitest. Letoltotte, frissitette.
Kesz! :C

Most egy nandroid mentest kellene valahogy csinalnom... nem tudom mi a gondja.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#861) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#860) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Nekem csak twrp-s mentésem van.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#862) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#861) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Azaz. Azt akarok en is, de hibara fut.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#863) Icetee


Icetee
aktív tag

Még abba kérném a segítségeteket, hogy a készülék tudja-e a képernyő megosztást (tükrözést)?
Ha van smart tv, akkor ki tudom küldeni rá a képeket/videókat vagy sem. Sajnos erről a tesztben nem írtak.

(#864) Trully válasza Ance (#850) üzenetére


Trully
csendes tag

Köszönöm, nekem jól jött nagyon, a fránya nyulas vpn nem akarta az igazságot :)

(#865) kigyi_23 válasza Icetee (#863) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Azt az android alapból támogatja kivetítés menüpont alatt fogod megtalálni.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#866) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#862) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Gyorsan csináltam egyet (majdnem kimaradt sikeres volt a művelet), milyen twrp-d van fent?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#867) hzoltan válasza Ance (#850) üzenetére


hzoltan
tag

No, akkor én is írnék pár dolgot az unlock-ról :) Ma beszereztem én is egy Mix 2-őt, Global Stable volt rajta. A sok kínai karaktert és programot leszámítva teljesen jó volt, de az összes telómon EU-s rom volt, erre is azt szerettem volna feltenni. Bootloader persze zárva, a leírások alapján rákerestem a Turbo VPN-re és VPN Turbo-ra is, de egyikkel sem ment a kapcsolódás. Kínomban rákerestem a 10008-as hibaüzire és sokadik próbálkozásomra találtam ezt az oldalt:

[http://blog.grossoshop.net/10008-xiaomi-api-error-fix-problem/#prettyPhoto]

Ez volt az első program, amivel kínai szerverhez tudtam csatlakozni. A listában nekem két szerver volt, az első UDP-hez kapcsolódtam, de hibát dobott, kapcsolódtam a másodihoz TCP alapon és elsőre ment az Unlock.

Gondoltam, nem várok 72 órát és kipróbálom a nyitást, ment :)

Azóta 7.9.11-es EU rom figyel a telón, hibátlan.

Ami egy kicsit leizzasztott, az első és mosodik telepítés után MI logó felvillant majd kikapcsolt a kijelző, nem lépett tovább. Rémlett valami a formázásról, ezért TWRP-ből indítottam egy Format Data-t majd install és siker.

A második gondom az volt, hogy nem volt voLTE. Tegnap még Mi Note 2-es telefonom volt szintén EU-s rommal, és ott aktív volt a kapcsoló és a kapcsolat is.

Megoldás: Magisk Root->VoEnabler modul. Hibátlanul teszi a dolgát :)

Egy kicsit hosszúra sikeredett, de hát ha segít valakinek a beüzemelésben.

[ Szerkesztve ]

(#868) Drenadar válasza hzoltan (#867) üzenetére


Drenadar
veterán

gondolom nem telenoros vagy :)

(#869) hzoltan válasza Drenadar (#868) üzenetére


hzoltan
tag

Nem, a másik kettőt használom :)

(#870) Ance válasza hzoltan (#867) üzenetére


Ance
őstag

Én is rápróbáltam természetesen, de sajnos nekem kiírta, hogy még visszavan 68 óra. Ezzel nem tudtam vitatkozni. :D

Köszi, hogy leírtad. Tehát akkor az EU rom telepítése előtt a TWRP-ben csináljak egy format data-t?

(#871) Ance


Ance
őstag

Mi Mix 2 EU rom telepítése lépésről-lépésre.

Kiegészítés a 3. hozzászólásban (itt írja le, hogy a TWRP telepítés után indíts egy format data-t)

A leírás végéből nekem az következik, hogy az EU rom frissítése azért nem automatikus, ugye?

(#872) Barthezz2 válasza Ance (#871) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Megy automatikusan, ha az OTA szerver úgy akarja. Nekem már ment fel updater appal magától.
A héten viszont nem vártam meg, lekaptam az oldalról manuálisan.

Everybody lies.

(#873) hzoltan válasza Ance (#870) üzenetére


hzoltan
tag

Mint ha azt olvastam volna még régebben, hogy a MIUI fórum settings részén ugyan annak a telefonnak kell szerepelnie, mint amiről az Unlock-ot indítod, ha nem, akkor hibát dobhat. Ez vagy így van vagy nem, én azért átirogatom mindig a tipust :)

Hát, valamit vagy rosszul csináltam vagy alapból kell, de nekem Loop-ba került ill. kikapcsolt a telefonom, amig meg nem csináltam a formázást.

Arra figyelj, ha Format Data-t csinálsz, akkor minden törlődik és újra fel kell másolni a telepítőt.

#871: Aha, akkor kell a formázás

[ Szerkesztve ]

(#874) Barthezz2 válasza hzoltan (#873) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kell. Az oldja fel a titkosítást.

Everybody lies.

(#875) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#866) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

3.1.1-0 a twrp verzio szama.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#876) Kelecar


Kelecar
aktív tag

Na Ez már tényleg jó akció.

(#877) Scooter74


Scooter74
őstag

Használ valaki Nova launchert?
Mennyire növelheti az akku fogyasztást?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#878) HUTCHDB válasza Scooter74 (#877) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En nem hasznalom, igazabol tetszik a mi ui, igy ez is hozzajarul maganak a telefonnak a szeretetehez.
Mar majd 7 eve szeretem ezt az ui-t, (blogom) sokat "hegesztettuk" mas telefonokra is, mig nem jottek be a mi telefonok.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#879) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#878) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én is egy Xperia Ion-on használtam először egy MIUI portot, ott döntöttem el, hogy a következő akkor legyen már eleve Xiaomi. Az lett a Mi2S, a Mix2 meg már a 4. :)

Everybody lies.

(#880) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#879) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Még anno vagyula barátomat csábítottam el, akiből azóta komoly fejlesztő, fordító lett.
Anno samsung galaxy s2-ön éjjelek át romoltunk, mert folyamatosan kaptuk a bootlop-pot...
Volt is izgalom, az akkor még 150.000 forintos telefont többször hazavágtuk, de a végén sikerült életet lehelni bele... :DDD

MÁS:
Lehet felvarázsolnám a google kamera app-ot.
Tudsz segíteni?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#881) Viktor0610 válasza Scooter74 (#877) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért növelné a fogyasztást?

Samsung Galaxy A54

(#882) niklebi


niklebi
senior tag

Tegnap este én is megrendeltem a GearBest-ről a 128GB-os változatot. Meglepetésemre a DPD már a mai napon értesített, hogy 2-5 napon belül megjön. Az elkövetkező napokban szerinten jó pár kérdésem lesz a telefonnal kapcsolatban, mivel ez az első Xiaomi telefonom. A Miui nekem teljesen ismeretlen. Addig is olvasom a topikot, és okosodom. :D

[ Szerkesztve ]

(#883) Kelecar válasza niklebi (#882) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Nem fog 2-5 napon belül megjönni valószínűleg :D a DPD már akkor értesít mikor megkapják a GB-től az adatokat, hogy feladták kínából. Viszont amíg kínából elér a DPD-hez az lesz 1-2 hét.

(#884) Scooter74 válasza niklebi (#882) üzenetére


Scooter74
őstag

Én 31.-én rendeltem, és kedden fogom megkapni.
Vagyis feleségem veszi át a csomagot, mert én hétfőn hajnali 3-kor elmegyek itthonról és majd Pénteken este érek haza.
Alig várom, hogy hétvége legyen .

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#885) Ance


Ance
őstag

Pár nap után egy dolog zavar. Alacsony az automatikus fényerő szintje nekem a korábbi telefonjaimhoz képest. Pedig bírná fényerővel. Van olyan lehetőség, hogy magasabbra állítsam az automatizálást? :D

(#886) niklebi


niklebi
senior tag

Közben a GearBest topikban már felvilágosítottak, hogy ez csak előzetes üzenet. Így most előreláthatólag várhatok pár hetet.

(#887) HUTCHDB válasza Ance (#885) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ha feljebb huzod a csuszkat?
Ha nem.jo, akkor vannak a play-en ilyen alkalmazasok.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#888) Ance válasza HUTCHDB (#887) üzenetére


Ance
őstag

Feljebb húztam, de elfelejti egy idő után. Az alkalmazás tippet köszi! Keresek.

(#889) HUTCHDB válasza Ance (#888) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En kiprobaltam a "gyari" csuszkat huztam feljebb, es nalam magassabban maradt a fenyero.
Ne egy picivel huzd feljebb, hanem jobban, es nezd meg ugy, hogy mennyire engedi vissza szamodra kritikus helyen.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#890) ( V ) válasza Kelecar (#876) üzenetére


( V )
veterán

ez is elég korrekt ár, ha majd elérhető lesz a spanyoloknál

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#891) Ance válasza ( V ) (#890) üzenetére


Ance
őstag

Ja. A magyar 200.000 forintos ár az alap 64GB-os verzióért eléggé vicces (LINK).

Ezt a boltot is a “hogyan gazdagodjak meg 2 hét alatt” kezdő közgazdászok csapata nyitotta gondolom. Csak elfelejtették, hogy már nincs vasfüggöny. :D Biztos sok vásárlójuk lesz.

(#892) Kelecar válasza ( V ) (#890) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Hát ez az átlagos, amit én linkeltem azon folyamatosan változik össze-vissza az ár (ahogy a GB kedve tartja), mindenesetre én megrendeltem a tegnapi $485-os akcióban :)

(#893) Scooter74 válasza ( V ) (#890) üzenetére


Scooter74
őstag

Csak nem Mix 2-s telefont akarsz vásárolni?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#894) kigyi_23 válasza Ance (#891) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Őket sújtja a 27% áfa is ne feledd el egy hazai shop mindig ekkora hátrányból indul tehát, ha 160k körüli telefont számol amin mondjuk már a haszna is rajt van akkor erre nagyjából az áfa jön csak rá és kész a 200-as alapár :( Én is boltos vagyok és nagyon nehéz amai világban a sok szürke importos cucc mellett megélni hidd el.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#895) ( V ) válasza Scooter74 (#893) üzenetére


( V )
veterán

minap próbálgattam és elég meggyőző

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#896) Ance válasza kigyi_23 (#894) üzenetére


Ance
őstag

Spanyolországban 21% az áfa... az se kevés és mégis...

(#897) Ance


Ance
őstag

Ma este már tudok romot telepíteni, így lenne kérdésem.

Jól latom, hogy EU romból csak 8.5-ös stabil verzió van (xiaomi.eu_multi_MIMix2_V8.5.7.0.NDECNEF_v8-7.1.zip), viszont frissebb, mint a Global rom (V8.5.2.0.NDEMIEF (MIUI8))? Ez fog automatikusan frissülni, ha kijön az új verziója?

Ha 9-es verziót szeretnék (xiaomi.eu_multi_MIMix2_7.11.9_v9-7.1.zip), akkor pedig nem fog automatikusan frissülni, hanem nekem kell minden héten frissíteni ugye?

Ez a leírás akkor jó hozzá, ami a romok alatt van? Azt nem tudom mikor kell a törlést csinálni? Először akkor felmásolom a TWRP-t és nyomok egy törlést? Valaki le tudná írni pontosan melyik lépés után kell?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#898) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#880) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Módosítani kell a build.prop fájlt, és hozzá adni a camera api 2-t. Ha nincs root, akkor így. Ezt minden ROM frissítés után, mert az vissza állítja. Egyszerűen a végére hozzá adsz egy sort, hogy:

persist.camera.HAL3.enabled=1

Előtte csinálj mentést az eredeti fájlról, ha baj lenne!
Aztán google és keress egy megfelelő google camera apk-t.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#899) kigyi_23 válasza Ance (#897) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

A heti is frissül OTA-n neked csak annyi dolgod van, hogy azt az 1.2-1.3GB-ot minden pénteken letöltöd amikor felkínálja és rányomsz a frissítésre majd a TWRP automatikusan megoldja helyetted. (lehet kézzel is, ha nem akarsz várni az OTA-ra, de felesleges ráadásul van amikor az első ROM hibás és az OTA-ra már a javított megy ki. Pl. a múlt héten ez volt a helyzet.

Azért frissebb, mert nem a global hanem a kínai alapján készül.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#900) Ance válasza kigyi_23 (#899) üzenetére


Ance
őstag

Köszönöm!

Akkor jól gondolom, hogy ha már nekiállok, akkor a heti frissítésű 9-es MIUI-n alapuló EU romot érdemes feltenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.