Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Ance válasza kigyi_23 (#800) üzenetére


Ance
őstag

És melyiket ajánlod? A globalt vagy az eu-?

(#802) kigyi_23 válasza Ance (#801) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Mindkettő jó, mindkettőnek meg vannak az előnyei és a hátrányai is :D
Ezt ki kell próbálni melyik jön be jobban és gondolni kell arra is, hogy az EU a kínai rom alapjaira épül ez azért jó, mert a legfrisebb fejlesztés mindig abba kerül bele először, de ez rossz is lehet, mert van amikor a kínait elcseszik és problémás a cucc :D Mindeközben a Globalban általában már az ottnani tapasztalatok alapján a problémás részek javítva vannak.

Ezeket eddig Mi készülékeim alapján írtam ezért gondolom, hogy itt is így lesz szóval akinek lételeme a stabil telefon az inkább a globara szavazzon (szerintem). Én pedig azért 1-1 hibát elnézegetek pár napig azért cserébe, hogy a legfrisebb megoldásokat is lássam.

Szigorúan magánvélemény azért senki se essen nekem, ha nem így gondolja inkább csak simán írja le a meglátásait és hiba is lehet benne, mert 4x áltam neki (munkahelyemen vagyok és afőnök zaklat :D ) :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#803) Drenadar válasza Ance (#799) üzenetére


Drenadar
veterán

Ez már a régi verzió.
Telefonon kell a beállításokban kérni a nyitást, viszont ehhez kell egy vpn app, nekem a turbovpn jött be egyszerű.
72 órán belül jóváhagyják, és ezután kell csak a hivatalos nyitó, ott meg rádugod, leírja mit kell a telefonnal csinálni (fastboot) és kész is.

(#804) kigyi_23 válasza Drenadar (#803) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

(Töröl minden adatot) csak megjegyeztem ne legyen ebből gond :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#805) Ance válasza Drenadar (#803) üzenetére


Ance
őstag

Király. Akkor eddig mindent feleslegesen csináltam. Már csak az a kérdés, hogy amit kértem a régi leírás alapján, azzal mi lesz? Egy számra ugyanis csak egyszer lehet adott időben kérni. :(

És az új verzióra van leírás valahol?

[ Szerkesztve ]

(#806) Barthezz2 válasza Ance (#805) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem csináltad feleslegesen. Engedélyt kérni most is kell.

Everybody lies.

(#807) Drenadar válasza Ance (#805) üzenetére


Drenadar
veterán

Nem tudom, én nem kerestem.
Itt a fórum elején is valahol le van írva amit én elmondtam. Nekem már EU romom van így nem tudlak végig vezetni, de nagy vonalakban

gondolom már aktiváltad a developer menüt, ott van egy menüpont ~ unlock, (előtte ugye feltettél bármilyen vpnt ami engedi a kínai beállítást,) és rányomsz hogy szeretnéd az unlockot. Ennyi. nem több. de szerintem nem fogja azonnal engedni.

(ha ez az unlock bármilyen errort ír ki, akkor vársz kicsit és rányomsz újra).

Utána leszeded a hivatalos mi unlockert (sztem ezt már leszedted), és próbálgatod naponta hogy mikor engedi.

És igen a telefont totál törli.

(Javaslom a Mi account vagy egyéb felhős mentést, automatikus egyszerű és beépített backup)

(#808) Drenadar válasza Barthezz2 (#806) üzenetére


Drenadar
veterán

jah csak már nem a webes megoldással, hanem ez a belső menűs vpnes mókával :)

Más: blackfriday alkalmából tud bárki ajánlani ideiglenes megoldásnak elfogadható minőségű BT fülhallgatót? vagy adaptert?

[ Szerkesztve ]

(#809) kigyi_23 válasza Drenadar (#807) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Amúgy is kell a mi acc, mert az alapján megy az unlock is, ha jól emlékszem.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#810) Ance válasza Drenadar (#807) üzenetére


Ance
őstag

Köszi! Próbálom majd. Még nem csináltam semmit, de a leírásod alapján egyenként rá tudok keresni, mit hogyan kell.

Én Meizu Ep51-es blutooth fejhallgatót használok, nekem nagyon bejött, mert nem “agybadugós”, azt nem szeretem. A tesztek dícsérték én a hangja is bejött. Biztos van ahol még kapható. Már van utódja is, az Ep52 a Gearbesten most akciós. Az asszem “agybadugós”. :D

[ Szerkesztve ]

(#811) Trully válasza Ance (#805) üzenetére


Trully
csendes tag

Köszi a válaszokat, igen emiatt is kérdeztem, mert emlékeztem, hogy itt extra mókolás is kell, picit másabb mint eddig.

(#812) Ance


Ance
őstag

Sajnos egyik turbo vpn programban sincs kínai szerver. :((

(#813) kigyi_23 válasza Ance (#812) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Nem mindegy ám, hogy VPN Turbo, vagy Turbo VPN ;)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#814) Ance válasza kigyi_23 (#813) üzenetére


Ance
őstag

Tudom. A VPN turboval próbálkozom, aminek az ikonján nyuszi van és new felirat. Azon van china server, de csatlakozom, majd ellenőrzöm a kapott ip-t és az angol. Nem is engedi, hogy regisztráljam a telót.

(#815) kigyi_23 válasza Ance (#814) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Nehezen csatlakozik a VPN szerverre nekem is volt vele gondom aztán kb 20 perc után felcsatlakozott rendesen és tudtam regisztrálni addig csak szenvedett.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#816) niklebi


niklebi
senior tag

Kicsit megkésve köszönöm meg Kelecar és mbronze-nak a válaszokat. Utána olvastam a Gearbest-nek és meg kell mondanom elég sok rosszat írtak róla. Pl: nem EU-ból szállított amikor be volt jelölve, nagyon sokára jött meg a megrendelés és hasonlók. Pedig most kellene megrendelni amíg akciós.

(#817) Kelecar válasza niklebi (#816) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Ance kolléga is onnan rendelte ha jól emlékszem. EU raktárból biztos nem fog jönni mert ott nincs. Kínából jöhet csak de EU express kiszállítással kell kérni ami $5 kb de garantáltan áfamentes és átlag 2 hét alatt ittvan.

(#818) Ance válasza Kelecar (#817) üzenetére


Ance
őstag

Igen. Onnan rendeltem, csak elszúrták és sima postaként adta fel. Visszatéríti viszont a Gearbest a fizetett áfát és az eu express díját is. Rögtön felajánlották maguktól.

Kérdés: Honkong is Kína? Mert oda még fel tudok csatlakozni, de a Kínai szerverre nem tud sajnos.

(#819) kigyi_23 válasza Ance (#818) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Természetesen Kína HK is, igaz egy speckó terület, de Kína.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#820) Scooter74


Scooter74
őstag

Most kaptam az üzenetet, hogy kedden nekem is megérkezik a telefon. :C

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#821) kigyi_23 válasza Scooter74 (#820) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Az remek hír én már a másodikat rendelem a főnöknek is kell, mert látta a kezmben és bejövős neki :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#822) barmar


barmar
aktív tag

Sziasztok

Olvastam itta Telenor 4g problémáról. Nalam is volt anno egy mix 2 és ezért váltam meg tőle. az a helyzet, hogy most hozzám került egy essential phone és a probléma ugyan az mint a mix 2-nel. 4g-n nem működik a hívás. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne várjatok szoftver updatere mert valszeg nem az a baj ha egy másik gyártó telefonja is ezt csinálja. Elég megmagyarázhatatlan a jelenség, de biztos vagyok benne hogy nem szoftveres. Valami szolgaltatos hülyeség szerintem amit itthon a Telenor csinál másként és a nem ide szánt telefonok nem tudják lekezelni... Elég elszomorító.. a volte valóban megoldá a problémát de mire abból lesz valami...
Ja és amúgy azt észrevettem mix-nel és az essential nal is, hogy pl vidéki városokban megy a 4g-rol telefonálás is! Nekem csak Budapesten nem megy. Tehát szerintem toronytol függ, esetleg más a freki bp-n?

[ Szerkesztve ]

(#823) Drenadar válasza barmar (#822) üzenetére


Drenadar
veterán

A válasz az hogy nem csak a b20 van ami 4g de sajnos nem lehet beállítani a telefonon hogy azt preferálja.

(Mi4c - n se volt b20 mégis vígan 4g-t használtam vele...)

Amúgy meg letojom magasról a 4g hisztit... Egyet értek azokkal akiknél nincs más kapcsolat csak az... Akiknél van h+ is azokat nem értem...

(#824) Drenadar válasza Scooter74 (#749) üzenetére


Drenadar
veterán

Szerviz menüben le lehet valahogy tiltani a b20at?
Fogalmam sincs melyik a másik nem Tesco gazdaságos 4g de én azon akarok lenni :-D
4g kevesebbet fogyaszt. Bruhaha.

(#825) kigyi_23 válasza barmar (#822) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Akkor ezért ment nekem már a korábbi rom-al is a a telefonálás amikor 4G-n volt a telenor.... Érdekes, mondjuk most is tudom hívni és még mindig nem állítottam át 4g-ről.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#826) barmar válasza kigyi_23 (#825) üzenetére


barmar
aktív tag

rájöttem megint valamire. nem a 4g-vel van a baj, az idáig is ment. mikor el akarja engedni a 4g-t hogy tudjunk telefonálni akkor akar ledobni egy olyan hálózatra ahol leakad. nekem konkrétan H-t ír akkor de lefagy, nem jön be ls ki se hívás. nekem van olyan beállításom hogy 4g/gsm/tdscma. itt gyönyörűen működik minden budapesten is 4g-n. hívás indításnál nem H-ra dobja le hanem 2g-re és így kimegy a hívás. amint leteszem jön vissza a 4g. tehát nem a b20-al vgay 4g-vel van baj, hanem ezek a telefonok valahova máshova akarnak leváltani a hívásnál mint ahova az ide szánt telefonok. videéken azért ment idáig isvaszeg, mert ott nem volt az a hálózat amit keresett a telefon ezért azt kihagyva egyből 2g-re dobta.

(#827) Drenadar válasza barmar (#826) üzenetére


Drenadar
veterán

Nálam pl nincs lte/gsm opció.

(#828) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ma voltam a Media Markt-ban, ki mit szól hozzá?

HUAWEI MATE 10 PRO VS. XIAOMI MI MIX 2 KAMERA!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#829) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#828) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Ez valami beugratós kérdés? :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#830) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#829) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem, már javítottam a linket. ;)
Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#831) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#830) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Ez várható volt, hogy jobb lesz mivel a Huawei mindegyik készülékét a kamerával reklámozza az biztosan ki van gyúrva rajtuk.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#832) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#831) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jól értem, hogy neked a huawei jobbnak tűnik?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#833) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#832) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Ha azt nézem mit csinált először a Mix a kezemben akkor mindenképpen, de vannak részek amikben jobbnak tűnt igen. Persze ehhez nem ez az ócska (400:1 kontraszt arányú céges moncsi kellene :D ) Itt még az is lehet, hogy teljesen mást látok mint amit kellene :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#834) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#833) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én a saját monitoromon nézem (Dell 24") hát én sokkal jobbnak találom a xiaomi képeit.
Lehet én vizslatom más szempontból, de minden kép jobb a mi mix-szel...szerintem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#835) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#834) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Na majd otthonról is ránézek ott van értelme is képeket hasonlítgatni :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#836) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#835) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mindjárt kiteszem a tv-re, hátha ott máshogy fogom látni, de itt ezen a kicsi monitoron nálam a mi mix a nyerő.
Aláírásodból azt gondolom, hogy te azért értesz a fotózáshoz/fotókhoz. Nem?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#837) Ance


Ance
őstag

Végül sikerült csatlakozni és regisztrálni. Mikor rányomok a gombra. Felugrik ahol eddig hibát írt, hogy account & device added, vagy valami ilyen és ennyi. Ennyi kell csak és innen megy majd a feloldás? Lehet valahol ellenőrizni, hogy megtörtént-e? Köszi.

(#838) Ance válasza HUTCHDB (#836) üzenetére


Ance
őstag

Érdemes megnézni azt, ahol az előrendelés tábla mögött ott a telefon. a telefon hátulján lévő kisbetűs szöveget a Mi Mix 2-nél el lehet olvasni, a másiknál nem. Bár lehet, hogy a másik bemozdult egy kicsit.

(#839) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#836) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Ha nincs hozzá eszköz amin megjelenítsd akkor hiába értesz hozzá azt látod amit a gagyi monitor mutat. :D Ide a céghez jó ez is csak áru rendelés megy rajt meg kapcsolattartás más cégekkel/ügyfelekkel. Amúgy az aláírásban ami van az egy gagyi optika szóval abból még biztos nem értek hozzá. Na 1 óra és végzek :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#840) kigyi_23 válasza Ance (#838) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Máshol van a fókusz, gondolom azért látszik másképpen ezt én is észrevettem másik képnél is ugyanez van, hogy máshova állította a fókuszt ezért más.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#841) Scooter74 válasza barmar (#822) üzenetére


Scooter74
őstag

Jelenleg még OP3-t használok Telenor kártyával.
Ez a telefon is dobja a 4G-t hívás esetén.
És ez a készülék pont erre a régióra lett készítve.
Ez lehet, hogy a dual sim miatt van így.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#842) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#840) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Sehova nem fókuszáltattam egyik telefont sem.
Próbáltam ugyanazt, ugyanolyan szögből, helyzetből megörökíteni.
A bemozdulásra a huawei nagyon hajlamos, szerintem ez annak köszönhető, hogy a xiaomiban a stabilizálás jobb. Nem rángattam egyik készüléket sem, hanem ahogy az életben használom/használnám, úgy kattintottam.

Továbbra is azt mondom sokkal jobb a mi mix, legalább is az én szememnek.

Amit észrevettem ott a helyszínen, az az, hogy a színhűsége is sokkal jobb a sauminak, szinte detto azt a színhőmérsékletet mutatta az elkészült kép és az adott tárgy (környezet).
A huawei egyértelműen alulszaturált.

(Természetes le kell tölteni a fényképeket, hogy eredeti méretben láthassuk.)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#843) barmar válasza Scooter74 (#841) üzenetére


barmar
aktív tag

Nem az baj hogy dobja a 4g t hanem hogy nem.megy ki hívás akkor sem. Nekem nem mix em van csak ugyan az a probléma az én telefonommal is, azért írtam ide be nektek.

(#844) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#842) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Na megnéztem itthon is így, hogy van kontraszt meg szín is :D lol
Nem rosszak a Mix-el készült képek, de ennyiből azért nem vonnék le komoly következtetéseket. Van ahol nagyon csúnya a Huawei által mutatott kép teljes méretben, de mivel a képek felénél az autófókusz máshova élesített ezért sokkal nagyobban tűnik az eltérés mint amekkora a valóságban lehet. Ettől függetlenül ezek alapján a Mix megállta a helyét én eddig sem akartam Mate-t vennio ezek után még annyira sincs hozzá kedvem hiába a dual cam. Szabad téren persze lehet odaverne a miénknek.

más:

4G probléma úgy tűnik tényleg helyszíntől is függő. Mivel nekem csak adatkártya ezért nem gond, de megértem, ha valaki emiatt tartózkodik tőle bár, ha akarja könnyen megoldhatja egy olcsó adatkártya belerakásával a problémát (1575-től van már a telenornál 4GB net szóval az sem gáz és nincs gond a nettel a hívás meg működik a másik kártyán mivel a SIM2-ben csak 3G van).

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#845) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#844) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Pont azt látom, hogy külső téren még jobb a mix kamerája, mint rosszabb fényviszonyoknál.
Korábbi tesztem is mutatta (samsung S8 vs. mi mix 2) és az egyik lányom iphone 6S-e is folyamatosan alulmarad kinti helyzetben a xiaomival szemben.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#846) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#845) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Sajnos nincs lehetőségem jelenleg élőben összevetni más telefonokkal ami nálam van az egy régi Sony Z1 egy Redmi note 3 pro és a Mix2, de megpróbálok majd valamit én is összehozni. Amit a te képeidből látok azok nagyon bíztatóak én meg nem fotózok nagyon mobillal így nehéz valamit is mondani.

Apropó este (8 után) elvileg jön az új EU rom.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#847) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#846) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

No azt várom én is!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#848) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#847) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

AHogy látom semmi lényeges mivel china dev nem frissült így nem lesz benne semmi komoly max némi bugtalanítás.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#849) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#848) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De milyen bogár?
Nincs itt semmi bug! :C

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#850) Ance


Ance
őstag

Nos akkor azon tapasztalatlanoknak, akik olyanok, mint én leírok pár dolgot a bootloader nyitásáról. Ezek éppen mostani információk a kínai szerverhez való csatlakozás nehézsége miatt. Az általános dolgok le vannak írva máshol, azokat megtalálja mindenki. A Mi Mix 2 sajátja:

A telefont először regisztrálni kell a Mi fiókhoz. Ahogy korábban le lett írva, kínai szerveren keresztük VPN-nel. A korábban írt VPN-ek nem működnek, jelenleg az Invisible Browsing VPN megy. Ezt kell telepíteni a telefonra. Egy napos próbaideje van, az pont elég lesz. Akkor telepítsd, amikor van időd, mert lehet, hogy sokat kell vele próbálkozni, nekem kb. 10 óra után sikerült csatlakozni. Még annyit tanácsként, hogy ez helyi idő szerint 14-15 óra között volt. Gondolom akkor alszik a világ nagy része, aki használja. Az nem jelentett biztosítékot, hogy üres volt a szerver, mert akkor sem csatlakozott.

A Mi Unlock status menüben (ha végre sikerült csatlakozni) nagyon figyelj a gombnyomás után, mert hiába írja ki hogy sikerült, utána pontosan ugyanaz van a gombon (Add account and device), szóval nem tudhatod ha nem nézted, hogy hibaüzit írt vagy azt, hogy sikerült (fantasztikus ez a kínai logika).

Az eszköz Mi fiókhoz való csatlakoztatását az i.mi.com-ra történt bejelentkezés után lehet ellenőrizni (fent kiírja, hogy 1 connected, ha az volt az első). Sajnos nem rögtön, ezért érdemes az előző pontot megfontolni.

A csatlakoztatást követően indul a 72 óra és nem a nyitást kérelmező oldalon szükséges dolgok elvégzése után, szóval a Mi Mix 2-nél nem lehet előre dolgozni. :O

Remélem van akinek segítettem majd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.