Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) bokarcsi71 válasza HUTCHDB (#1096) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Én is szemezek egy ilyen készülékkel.Hol vetted a mix 2-t? Üzemidő milyen? Magyar nyelv van benne?

(#1102) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1093) üzenetére


Scooter74
őstag

Írhatnál pár sort, hogy milyen a Huawei telefon.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1103) Ance válasza kigyi_23 (#1100) üzenetére


Ance
őstag

Láttam én már karón varjút... :)

[ Szerkesztve ]

(#1104) kigyi_23


kigyi_23
Topikgazda

Az éjjel érkezett egy frissítés globalra amiben az van írva, hogy hívás problémákat javították egyes szolgáltatóknál. Vajon a Telenor 4G bug is javítva lehet ebben már? (Gyanús, hogy igen) Sajnos abban a készülékben csak 2db Telekomos kártya van így ezt kipróbálni nem tudom az enyémen meg EU van.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1105) Karavik válasza kigyi_23 (#1104) üzenetére


Karavik
veterán

Global developer vonalon publikus frissítés péntekenként van, zárt béta pedig keddenként, de global frissítés amúgy is felfüggesztve MiMix2-re jó ideje, úgyhogy kizártnak tartom, hogy ma éjszaka frissítés érkezett rá...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1106) kigyi_23 válasza Karavik (#1105) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Hát tegnap felraktam azt ami volt reggel meg becsipogott, hogy van frissítés. Fel is dobtam rá. Nem poénból írtam.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1107) Karavik válasza kigyi_23 (#1106) üzenetére


Karavik
veterán

Tudsz bedobni screenshotot about phone menüről?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1108) kigyi_23 válasza Karavik (#1107) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Nincs nálam a telefon a főnök lenyúlta. Talán összefutok ma még vele és akkor megprólok képet lopni róla :D Megtetszett neki :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1109) Scooter74 válasza Karavik (#1107) üzenetére


Scooter74
őstag

Parancsolj:

Viszont sajna még mindig nem jó. :(

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1110) Scooter74 válasza Scooter74 (#1109) üzenetére


Scooter74
őstag

Még is működik.
Csak egy kis idő kell neki.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1111) Karavik válasza Scooter74 (#1109) üzenetére


Karavik
veterán

Köszi, így már érthető, tehát a Stabil kiadásra jött frissítés nem a fejlesztőire...

(#1110) Scooter74:

Tehát Telenor 4G hívásfogadás, híváskezdeményezés bug javítva?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1112) kigyi_23 válasza Karavik (#1111) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Egy szóval sem írtam, hogy dev-re érkezett.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1113) Barthezz2 válasza Karavik (#1111) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Oreo lesz pénteken a china dev, az kiderült már?

Everybody lies.

(#1114) Ance


Ance
őstag

Aki eddig kivárt, annak most 474 dollár a BFGBHSC19 kuponkóddal a Gearbesten. A 64 GB-os.

(#1115) Karavik válasza Barthezz2 (#1113) üzenetére


Karavik
veterán

Szerintem holnap még nem fogják kiadni...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1116) Scooter74 válasza Karavik (#1115) üzenetére


Scooter74
őstag

Mondjuk a MIUI Oreora kíváncsi leszek.
És azt lehet tudni, hogy milyen újdonságokat fog tartalmazni?

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1117) HUTCHDB válasza Scooter74 (#1116) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezt a rendszert, csak elrontani lehet...szerintem, most nagyon jol mukodik az egesz telefon!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1118) kigyi_23 válasza HUTCHDB (#1117) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Na pont ez járt nekem is az eszembe, hogy mi lesz, ha... Mert sanszos, hogy ez a verzió jön most.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1119) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1117) üzenetére


Scooter74
őstag

Mondjuk az tény és való, hogy nagyon smoot a rendszer.
Parádés üzemidőt produkál a telefon.
Nyugodtan elmegyek itthonról hajnali 4-kor és este 8-kor mikor hazaérek akkor is 50%-n van az akku, úgy hogy van 3 óra telefonálás meg kb 2 óra 40 perc SOT, meg jó pár e-mail.
És mindez többségében mobil nettel.
Mai nap is volt 2óra 24 perc hívásom, meg mist van 5 óra SOT, és 28%-n vannaz akku.
Nem is gondoltam volna, ezidáig, hogy a MIUI ilyen jól optimalizált.

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1120) Scooter74 válasza Karavik (#1111) üzenetére


Scooter74
őstag

Nem 100%-s a javítás, lenne mit csiszolni rajt.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1121) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Hol érdemes venni ilyen készüléket? Magyar nyelv van mindegyikben?

[ Szerkesztve ]

(#1122) kigyi_23 válasza bokarcsi71 (#1121) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Nincs feltétlenül, de többnyire global rom-al szállítják őket viszont lényegtelen, mert egyszerűen lehet varázsolni rá, ha kínai példányt kapsz akkor is.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1123) bokarcsi71 válasza kigyi_23 (#1122) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

És van valami ismertető jel a dobozon, hogy melyik a kínai verziós?

(#1124) kigyi_23 válasza bokarcsi71 (#1123) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Nem láttam rá utaló jelet, de lehet, hogy jelölik (igazából nem is kerestem, engem is meglepett, hogy global volt rajt, mert csak úgy rendeltem simán mint az elsőt aztán ez már global-al érkezett).

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1125) bokarcsi71 válasza kigyi_23 (#1124) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Honnan rendelted?

(#1126) kigyi_23 válasza bokarcsi71 (#1125) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

Én egy magyar srácon keresztül vettem őket. Nem feltétlenül a legolcsóbb 2-3K-val drágább így mint, ha kínából venném, de 1 év magyar gari nekem ennyit bőven megér :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1127) bokarcsi71 válasza kigyi_23 (#1126) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Köszönöm.

(#1128) Karavik válasza Scooter74 (#1116) üzenetére


Karavik
veterán

Semmilyen újdonságot nem tartalmaz csak az Android alap más...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#1129) HUTCHDB válasza Karavik (#1128) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Szoval a telenor gondot sem javitottak?
Sebaj, 1 heten egyszer be tudok lepni a tarcsazobol koddal es atallitani a dolgot.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1130) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Az értesítési led az szines, vagy csak fehéren tud jelezni?

(#1131) Drenadar válasza bokarcsi71 (#1130) üzenetére


Drenadar
veterán

csak fehér...

(#1132) bokarcsi71 válasza Drenadar (#1131) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Köszi.

(#1133) HUTCHDB válasza Ance (#1099) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Itt van a hirdetés!
Ez a tok+van benne egy fólia.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1134) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1133) üzenetére


Scooter74
őstag

Mofiban van nekem most ilyen tok a telefonomon.
Nagyon jó.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1135) HUTCHDB válasza Scooter74 (#1102) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mivel sikerült eladnom a Huawei Mate 10 pro-t, így most már írok róla néhány sort.

SAJÁT PREFERENCIÁIM ALAPJÁN KIALAKÍTOTT VÉLEMÉNYEM:

A telefon minősége jó, semmi kivetnivaló nincs benne, szép, kézre áll, hibátlan kidolgozású, nagyon minőségi darab. (kb. ennyi a pozitívum...)
A kijelző is jó, de nekem kicsit "szőrösek" a betűk, és napos, vagy nagy fényerejű környezetben elvérzik.
A kamera jónak tűnik, de külső, minőségi (esetleg kalibrált) monitoron láthatóan gyenge minőségű, túlélesített, és alulszaturált, a valóságot nem tükrözi. Ha adtam neki egy kis színt, akkor meg már túlzásokba esett...
Nem is értem, hogy pl. itt hogyan kapott annyi pontot, hiszen a teszben szereplő képeknél is láthatóan jócskán alul marad az összehasonlítottaktól. :F
A hang jónak tűnik, viszont meg sem közelíti a Mi Mix2 -tőt. Sem hangerőben, sem minőségben.
Ez igaz alap esetben kihangosítva, pl. egy youtube video-nál, csengőhangoknál, kihangosított beszédnél, normál beszédhangnál, és zenei téren is.
A mix2 jóval teltebb, egységesebb szebb hangot ad.
Ha, és amennyiben a mi mix2-őt vesszük 100 %-nak, akkor a mate 10 pro kb. 60-70%-ot tud e téren.
Rendszer. A probléma itt a legnagyobb. Szinte mindenhol akad, darabos, gondolkodós. Igen, sok helyen is tapasztalható várakozás, ami már 2017-ben szinte egyik csúcsmobilra sem.
A mix 2 sebességét meg sem közelíti, smooth-ságáról nem is beszélve.
Várni kell több alkalmazás megnyitásánál, a böngésző (chrome, és az általam nagyon preferált samsung browser is) szinte mindenhol laggol.
Bonyolultabb oldalaknál (pl. index.hu) pedig eléri nálam a minősíthetetlen szintet.
Volt olyan oldal, amit be sem töltött, csak fekete kép volt és fehér, körbe körbe forgó pálcikák.
Szerencsére az összehasonlítás során itt volt mellette egy mi mix 2, és az kérdés nélkül azonnal tette a dolgát, tehát nem a weblappal volt gond.
Az üzemidő is jóval alulmarad az elvártaktól. Nálam pl. kb 4-5 órára volt tehető a SOT.. A topikjában "külső appok nem optimalizáltak"-ra hivatkoztak, de nem egyedi volt az én problémám.

Nálam nagyon fontos a rendszer smooth működése, az üzemidő, a szoftver személyre szabhatósága (több dolgot nem találtam az EMUI-ban) és a netezés. Na ezekben pont hogy jóval alulmarad a mi telefonunktól, ezért azonnal vásároltam egy mix2-őt, mert véleményem szerint a piacon jelenleg ez a legjobb dual sim-es telefon!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1136) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1135) üzenetére


Scooter74
őstag

Köszönöm szépen. :R

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1137) HUTCHDB válasza Scooter74 (#1136) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kimaradt meg egy nagyon fontos dolog, az ujjlenyomatolvaso.
10-bol kb. 3x tevesztett, ellentetben a mix2 10/10-es talalati aranyaval es amim megdobbentem, hogy kb. fele olyan sebessegu volt a huawei. :U

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1138) Ance válasza HUTCHDB (#1133) üzenetére


Ance
őstag

Köszi! Jó ár!

(#1139) Ance válasza HUTCHDB (#1135) üzenetére


Ance
őstag

Mindig vannak túlértékelt telefonok. A Huawei is az lett. Én a héten próbáltam. Ami nekem még feltűnt, az a melegedés volt. Mondjuk bemutatóteremben próbáltam rákötött töltövel. Lehet azért.

A túlértékelés (vagy direkt alulértékelés egyes telefonoknál) mostani tipikus példája a 1+ 5T teszt. Elvileg Kínából megvehető telefon nem kaphatja meg az Ajánlott minősítést, írták a Mi Mix 2 tesznél. Az 5T simán megkapta. Gondolom jobban fekszenek.

(#1140) HUTCHDB válasza Ance (#1139) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Itt a mobilarenan szerintem meg a xiaomi igen kedves marka, alapjaba veve jo ertekeleseket kapnak.
Az ajanlottat azert eleg keves keszulek kapja, kapta meg, bar nagyon sajnalom, hogy a mi telefonunk nem.
Azert tudjuk, hogy mindenkinek masak a preferenciai, es azert egy egy tesztben is van szubjektum is.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1141) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

SMS-ek, és híváslista visszaállítására az SMS Backup + programot használom már évek óta.
Most viszont az istennek nem akarja visszaállítani csak részben a hívásokat. (2014. január)
Megnéztem, és a gmail fiókomban pedig ott vannak a call logok szépen.
Valakinek van ötlete erre, vagy esetleg ismer olyan másik programot, ami a gmail-ből visszaállítaná?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1142) Ryoo


Ryoo
senior tag

Szerintetek van arra esély, hogy jövő tavasz, de inkább nyárra lemegy 100e Ft környékére a telefon ára? Akkor lenne aktuális a váltásom és nagyon tetszik ez a készülék, de ennyit nem vagyok hajlandó telefonra költeni. Már a 100e-t is csak duzzogva.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#1143) HUTCHDB válasza Ryoo (#1142) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Teljesen reális lehet amit írsz, prognosztizálsz.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1144) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#1143) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én nem vagyok benne biztos. A Mix is még $400 felett van, ha valahonnan vámmentesen rendelsz is, még mindig 100k felett vagy.. És nem fél éve jelent meg.

Everybody lies.

(#1145) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#1144) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Szerintem egy egy akcio soran ki lehet majd fogni nyaron.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1146) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1145) üzenetére


Scooter74
őstag

Jelen esetben kétlem, hogy valaha is 100 alatt lesz az ára.
Max akkor ha itt az aprón valaki ár alatt el nem adja.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1147) Scooter74


Scooter74
őstag

1 nap 13 órája nem volt töltve a telefon.
Eddig van 3 óra 5 perc beszélgetés és 5 óra kijelző idő és még 19%-n van az akku.
Brutál, hogy milyen jól bírja. :C

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1148) HUTCHDB válasza Scooter74 (#1147) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Korabban irtam errol.
Nagyon jol banik a rendszer az akkuval!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1149) *RLaci* válasza HUTCHDB (#1135) üzenetére


*RLaci*
addikt

Még jó,hogy ez csak a te véleményed :DDD

(#1150) csatoth79 válasza HUTCHDB (#1135) üzenetére


csatoth79
tag

Nem lehet hogy te belefutottál egy hibás példányba?
Ilyen üzemidőt egy telefonnál sem mértem :)
Samsung s8 -ról váltottam Huawei-re de mind fotó mind aksi,mind folyamatos akadásmentes használat jobb a huawei-nél.
Videók minősége marad el,de azt még most faragják egyre jobbra.
S8 nem egyszer fagyott le úgy hogy 1-2 percig sem működött fél év alatt 3x volt szervízben.
Ez mióta megvan nem fagyott le egyszer sem pedig azóta még ki sem kapcsoltam.
Leteszteltem 11 óra videó lejátszás után merült le,szóval azt sem értem.
Egy rossz tapasztalat után ne húzzunk le egy jó telefont :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.