Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:31

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Mix 2 - funkcionális művészet

OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT MIELŐTT KÉRDEZEL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) kigyi_23 válasza niklebi (#1200) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

2.3.803.10 a jelenlegi hivatalos verzió ami letölthető a miui honlapjáról.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1202) niklebi válasza kigyi_23 (#1201) üzenetére


niklebi
senior tag

Köszönöm. Akkor ezt ki is hagyom. Semmi szükségem egy elrontott telefonra.
Már le is töröltem. Mivel kínai a telefon akkor most kell a VPN-es regisztráció? Vagy anélkül is tudom azért pl: globalra frissíteni?

Na mire szerkesztettem a hozzászólást addigra a válasz is megjött. Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#1203) Drenadar válasza niklebi (#1200) üzenetére


Drenadar
veterán

Nem lesz gond, szerintem csak ki fogja írni hogy nem vagy jogosult az unlockra, és ennyi.

Elsőre a VPN-es regisztrációt kellene megcsinálni... utána várni és próbálgatni a nyitást (vagy nem próbálgatni és várni 72 órát).

De sztem már bőven sokat néztél utána az előző HSZ-eid alapján.... vagyis tudod ezt.

És végül a legfontosabb: Gratula a telefonhoz :)

(#1204) HUTCHDB válasza niklebi (#1200) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

No, en is kivancsi leszek a velemenyedre!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1205) Scooter74 válasza niklebi (#1200) üzenetére


Scooter74
őstag

Üdv a klubban.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1206) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#1191) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

No, tesztelgettem ma a kamerat...hat a gyari hdr-ben a legjobb nappal.
Ejszakai, vagy rossz fenyviszonyoknal meg nem tudok vegleges velemenyt mondani, de talan a kulso google app a jobb osszessegeben. Zajos a kep, de amugy masban meg jobb. (Szinmelyseg, reszletek.)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1207) niklebi


niklebi
senior tag

Segítség! Nem tudom bekapcsolni a developer mode-t. Nincs About Phone a settingsbe. Ha van akkor hova dugták, vagy mit kell még bekapcsolni, hogy látszon. A telefon kínai ahogy már írtam, most angol nyelvű.

(#1208) bozarjoska válasza niklebi (#1207) üzenetére


bozarjoska
őstag

A miui verzióra kell sokszor kattintani ha jól emlkszem

(#1209) HUTCHDB válasza niklebi (#1207) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Beallitasok, a telefonrol, minden parameter, es itt a miui verziot nyomkodd vagy 6x-8x es kesz! ;)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1210) Kelecar válasza niklebi (#1200) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Grat :) Én is GB-ről rendeltem 11-én, de nekem még nem jött meg. Viszont ma végre megmozdult a tracking, megkapta a DPD. Remélem egy héten belül én is boldog tulaj leszek :)

[ Szerkesztve ]

(#1211) niklebi válasza HUTCHDB (#1209) üzenetére


niklebi
senior tag

A probléma az hogy nincs a telefonról (About Phone) a beállításokba, vagy ott még be kell valamit kapcsolni?
Már recovery reseteltem, de most sem látszik. Az App lock az utólsó a sorban. Az alatt kellene hogy legyen at About phone. De ott nincs. Most felajánlotta a frissítést, persze kínai .

[ Szerkesztve ]

(#1212) bozarjoska válasza niklebi (#1211) üzenetére


bozarjoska
őstag

about phone a beállítások legelején van, felül. Legalábbis a xiaomi.eu romnál aminek a kínai az alapja.

(#1213) niklebi válasza bozarjoska (#1212) üzenetére


niklebi
senior tag

De nekem még az eredeti kínai van fenn, angol nyelvre állítva. Most frissítem a 9 valahányas de megint csak kínai romra. Kiváncsi vagyok látszik majd.
Ja még annyi, hogy én nem csatlakoztam VPN-nen keresztül mivel elfogadta a meglévő Mi fiókomat. Lehet ez a hiba?

(#1214) kigyi_23 válasza niklebi (#1213) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

A mi fiókot elfogadja majd adev menüben az unlocknál kell a vpn.

Ott lesz az a menü keresd csak ne görcsölj rá csak nézegesd a beállításokat. Az egyikben benne lesz, de ott is almenü alatt ahogy szokás. Ne aggódj meg fogod találni.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1215) niklebi válasza kigyi_23 (#1214) üzenetére


niklebi
senior tag

Frissítettem a telefont, és meg is lett. Már fejlesztői módban vagyok. Tehát az unlockhoz kell a VPN. Na akkor kezdhetek olvasgatni, mit és hogyan.

(#1216) Black&White válasza niklebi (#1215) üzenetére


Black&White
addikt

Mi 5 topic összefoglalónál nem kell jobb a témában! :)

(#1217) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#1206) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Maradok a gyárinál akkor. Legalább nem kell mókolni.
Pont tegnap jött meg a telefonhoz való állványom is, így jöhetnek a frankó esti fotók.

Everybody lies.

(#1218) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#1217) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen az allvany az sokat segit!
Meg nappal is bemozdulhat a kezed, es az is picit elmoshat reszleteket, vagy vonalvezetesi hibahoz vezethet.
Tegnap epp lottem 2 fotot, es azok kozul az egyikbe ha fullra belanagyitok, ott is lathato, hogy a kep sarkan levo ereszcsatorna vonalaban lett egy szep kis tores, ami szerintem a kezremegesemnek is koszonheto.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1219) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#1218) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

1 sz. kép. Bal felső részen lévő csatornáról írtam.

2. sz. kép.

Mindkettő csak úgy csuklóból.
Szerintem ott van az élvonalban a kamera mépessége, legalábbis nekem tetszik!

Természetesen le kell tölteni a képeket az eredeti méretben történő megtekintéséhez!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1220) Shyciii válasza HUTCHDB (#1219) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem rosszak, de én ezek alapján nem tartom az élvonalban a kamera képességét. Sajnos ennél még a régi Nexus 5X is jobbakat lőtt. Még kb 1 hétig használom a mostani Huawei P9-emet, de ennél sokkal élesebb, nagyobb dinamikájú képeket lő. A tábla szövege már erősen életlen, de a vonalélesség mindkét képen közepes. Mintha egy fátyolon keresztül nézné az ember. Remélem ezen még tudnak javítani, mert az első rommal sokkal rosszabb volt a helyzet, sokat fejlődött a képminőség a példák alapján :)

[ Szerkesztve ]

(#1221) HUTCHDB válasza Shyciii (#1220) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Az a baj, hogy igy, hogy nem volt ott masik telefon, nehez velemenyt mondani.
Osszehasonlitani kellene, mert nem lathato, hogy azonos helyen, idoben, es kornyezeti viszonyok eseten a masik telefon mit tudna.
A mate 10 pro is egekig van dicserve, de nekem nem tetszik.
Egyebkent en meg mindig az iphone-t tartom a legjobb kepkeszito mobiltelefonnak, mondjuk a windows-os nokiak kimaradtak az altalam hasznalt mobilok kozul, azokrol jokat hallottam.

Jah es ami nagyon fontos meg szerintem, hogy fotozni is tudni kell.
Egy azonos geppel a hozzaerto sokkal szebb, jobb kepeket tud kesziteni, mint aki csak "kocafotos", mint pl. en. :B

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1222) Shyciii válasza HUTCHDB (#1221) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez így van. A hozzáértő még jobb képeket tud lőni :) iPhone-t próbáltam, céges telefonok között van 6-os 7-es is, de egyik sem jobb a mostani telómnál. WP-s közül csak Lumia 950 képességét ismerem, céges telóm volt, de az is a hagyjuk kategória. Mondjuk az egész wp-től rosszul voltam. Hálistennek az összeset kikukáztuk, így maradt az iOS és Android. De a lényeg, hogy most így már a Mi Mix 2 elérte számomra az elfogadható státuszt kamera terén. A többi "képessége" meg kifejezetten tetszik. Ha minden igaz, akkor 1 héten belül meg is érkezik már :)

[ Szerkesztve ]

(#1223) niklebi


niklebi
senior tag

Na tegnap éjjel fél háromig próbálkoztam egymás mellett a Pc.-vel és a telefonnal. Se a Win10, se a Win7 nem látja a telefont. A Pc-én az Android Sdk-át próbáltam életre kelteni, a telefonon meg folyamatosan kinlódtam a VPN Turbo-val. Meguntam mert egyik sem akart működni.
Reggel 8-tól kb. 10 óráig próbálkoztam Vpn turbóval, de az istennek sem akart kínai csatlakozást találni. Akkor már nagyon ideges voltam. Irány a google. Találtam egy 1008-as hibát javító leírást. Abban a PlexVpn-t használták. Letöltöttem a Store-ból az elindítása után 2 másodpercen belül 6 db kínai csatlakozást talált. Regisztrálni kellett egy emailt meg jelszót így 24 óráig free a használata. Ahol írtak róla ott nem ajánlották a HK. csatlakozást hanem Sanghajt. A lényeg durván 2 perc alatt regisztráltam a telefonomat. Ha valaki kínai romos telefont vesz annak ajánlom ezt a Vpnt. Én még ennyit egyetlen telefonommal sem kinlódtam.
A telefon jelenleg szépen visszacsomagolva pihen a dobozában. Várom a 72 óra végét. Jelenlegi állapotában nekem használhatatlan. A fele angol, fele kínai, és az elmúlt 10 évben szerintem nem láttam ennyi reklámot az biztos.

(#1224) Scooter74 válasza niklebi (#1223) üzenetére


Scooter74
őstag

Hol vetted antelefont, hogy kinai romos??

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1225) Scooter74


Scooter74
őstag

Tesztelgetem a Telenor hálózatot, illetve megnéztem az OnePlus hálózati beállítását.
Az OnePlus esetében az alap hálózat: LTE/UMTS auto (PRL).
Ezzel a beállítással is működik a hívás Telenor esetében.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1226) HUTCHDB válasza Scooter74 (#1225) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én a korábban linkeltek szerinti LTE/TD-SCDMA/GSM beállításra állítom, és hibátlan.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1227) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1226) üzenetére


Scooter74
őstag

Tudom, csak ma volt egy kis időm.
Jó lenne ha azt beletennék alapértelmezetten a romba.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1228) HUTCHDB válasza Scooter74 (#1227) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, simán belekerülhetne, viszont heti 1 alkalommal 20 mp-em van erre a dologra. ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1229) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1228) üzenetére


Scooter74
őstag

20 mp?
Akkor már elég gyorsan csinálod. :D
Nem lehet a fejlesztőknek leadni ezt a hálózatot?
Már mint, hogy ezt tegyék bele alapértelmezetten.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1230) HUTCHDB válasza Scooter74 (#1229) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A megoldas az, hogy jegyzetben elmentettem a kodot, es copy/paste a tarcsazoba es ott meg csak rakattintok a megfelelo opciora.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1231) Drenadar válasza HUTCHDB (#1230) üzenetére


Drenadar
veterán

nem használjátok azt a megoldást amit én írtam ahol még másolni se kell csak bökdösni 8x a teljes tárhelyet? sztem az gyorsabb...

(#1232) niklebi válasza Scooter74 (#1224) üzenetére


niklebi
senior tag

A GearBesten rendeltem a 128 Gb-os változatot.
Tegnap jött meg a telefon és frissítettem a 9...... valahányasra. Az este megint jött rá frissítés. A kamerára, contactra és még valamire már nem emlékszem. Csak olvastam a hozzászólásokat és akkor jutott eszembe. Biztos előbb vagy utóbb ide is elérnek.

(#1233) HUTCHDB válasza Drenadar (#1231) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En azt a kivitelezest nem ertettem, igy maradtam ennel...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1234) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#1219) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Megtennéd nekem majd ha van időd, hogy csinálsz egy képet sötétben, 32sec záridővel, ISO100-on? Mindegy mi a téma.
Korábban betett képeim esetén is a hosszú záridős képeknél voltak "pöttyök" a fotón, most csináltam kint egy fél órája, ezen is jelen vannak. Nem tudom mi lehet. Csak hosszú záridőnél van jelen.

Egyébként manual módban, ISO100, 32sec, végtelen fókusz: [link]

Durva, hogy már fél perc alatt is "elmászik" az ég :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1235) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#1234) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kulteri kep legyen, vagy jo ha szobaban csinalom?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1236) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#1235) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mindegy. Arra vagyok kíváncsi, nálad is "pöttyösödik-e" a kép.

Everybody lies.

(#1237) Ance válasza Shyciii (#1222) üzenetére


Ance
őstag

Azért a Lumia950 alulértékelésével vitatkoznék.

[kép]

(#1238) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#1236) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ok.

Reggel, pirkadatkor, mikor olvastam az irasodat csinaltam egy kepet a kertben, de akkor mar picit vilagos volt, es nagyon homalyos, ertekelhetetlen lett a kep.

(Bocs, nem tudom, hogy miert teszi fektetve ide...)

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1239) Barthezz2 válasza HUTCHDB (#1238) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Támaszd le valahova, hogy ne mozogjon be. A tegnapit én is úgy csináltam.

Everybody lies.

(#1240) HUTCHDB válasza Barthezz2 (#1239) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ok., majd ugy probalkozom. (Azert is remegett a kezem, mert kicsit faztam...)
Csinaltam bent a szobaban is, de az meg egy full fekete kep lett, de valoszinuleg ez termeszetes dolog, hiszen nulla feny volt.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1241) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#1240) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Tessék!
Ne tévesszen meg senkit, korom sötét van kint.
A terasz széle belóg alul, de az sem volt megvilágítva, csak mivel az szürkés színű, ezért tűnik világosabbnak.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1242) bozarjoska válasza Barthezz2 (#1234) üzenetére


bozarjoska
őstag

(#1243) kigyi_23


kigyi_23
Topikgazda

Itt pedig az enyém jól látható, hogy mindegyikőnk telefonján megvannak a fehér foltok.

32 másodperc mondjuk nem hétköznapi felhasználásra utal :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1244) Scooter74


Scooter74
őstag

Nektek nem remeg a kezetek?
Vagy állványt használtok?
Én nem mernék kézzel 32sec-s zárídővel fényképezni.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1245) HUTCHDB válasza Scooter74 (#1244) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én egy kerti fotelre tettem kitámasztottam elől, hátul.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1246) kigyi_23 válasza Scooter74 (#1244) üzenetére


kigyi_23
Topikgazda

:D rolf hát nem vagyunk mi vénemberek :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#1247) bozarjoska válasza Scooter74 (#1244) üzenetére


bozarjoska
őstag

(#1248) HUTCHDB válasza kigyi_23 (#1246) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Sajna már majdnem...szemem sem az igazi, közelre már abszolúte nem látok, és amúgy tényleg a kezem is remeg már...soha nem hittem volna. :O

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1249) Scooter74 válasza HUTCHDB (#1245) üzenetére


Scooter74
őstag

Gondoltam, hogy ez a helyzet.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#1250) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Néztétek mostanában az akku időt?
Én még mindig csodálom, hogy milyen jó!
Most ránéztem a menüben is, és látom, hogy maradt a kb. 7,5 - 8,5 óra kijelzőidő úgy, hogy megy a szinkron, volt ma vagy 50 email-em, vagy 1 órányi hívásom, facebook, messenger, és viber is bőven.
Aztán az okos órával az egész napos bluetooth kapcsolat, ráadásul az irodában szinte full fényerőn megy a gépezet a világítások miatt...
Szerintem a MIUI most csúcson van, mindenki jelenthet neki, szinte minden szempontból.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.