Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 9T (kódnév: davinci) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) erahurka válasza enginev3.0 (#92) üzenetére


erahurka
félisten

Ez mondjuk nekem tetszik. Kevés apptól akarok értesítést, de az jöjjön meg mindig.

Facebook messenger külön van ugye? Tehát ha letiltom a Facebook értesítéseit, attól a lebegő fejek ott fognak pofázni nekem?

Egy szép fehér hátlapos kiadás még lehetne matt szürke kerettel vagy valami ilyesmi, rákattantam a fehér tech cuccokra.

[ Szerkesztve ]

(#102) szabi__memo válasza Noukoum (#93) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Honor 9x-ről hallottál? Esetleg a Pro-ról??

(#103) sefan67 válasza enginev3.0 (#92) üzenetére


sefan67
aktív tag

4 márkótól van telefon/tablet itthon, mindegyik pitével, értesítések azonnal jönnek mindegyik készüléken egyszerre, bármiféle értesítés állítások / akku optimalizálás nélkül. 3 stock, 1 custom. Nem várnak, nem alszanak, nem szinkronizálja az értesítés intervallumokat (nem egyszerre jön 4-5 apptól értesítés)
A kapcsolgatás nem részre az átlag user használati szokásának :D Ha az értesítés nem instant, az gáz, akkor nem veszek ilyet sajnos, nincs kedvem buherálni a romok / xposed modokkal már. Működjön ahogy kell, legyen instant.

[ Szerkesztve ]

(#104) goom válasza PowerBuldog (#91) üzenetére


goom
senior tag

Pontosan így vagyok én is: imádom a kéket. Eddig bárkinek mutattam, lenyűgöztem vele. Pedig ötvenes férfi vagyok, erősen visszafogott (már-már minimalista) ízléssel. Semennyire nem bánom, hogy végre nem fekete. Fogtam üzletben pirosat is: ha a kék nincs, akkor azt vettem volna.

Három hete használom. Én még semmiféle hibát nem tapasztaltam, és soha nem kedveltem meg ennyire egyetlen telefonomat sem.

(#105) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez tényleg nagyon jó ár/érték arányú mobil lett, és végre a közép kategóriában is vannak egész jó kamerák.

***

(#106) tibz03 válasza enginev3.0 (#88) üzenetére


tibz03
őstag

Akkor bocs, félreértettem a hsz.-odat. :R

(#103) sefan67: Egyetértek. Én is másik Android 9-es telóról váltottam (OP3), és semmi ilyen nyűg nem volt az értesítésekkel, mint itt. Pedig ezt leszámítva atom jó a teló ezért az árért.

[ Szerkesztve ]

(#107) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Nem tudom írták e már előttem. Első oldal utolsó bekezdés.
ami patentül feszül rá a rá, stabilan rajta is marad.
Amúgy köszi a tesztet. Élmény olvasni ilyen jó árú készülékről.

(#108) Kolondrum válasza Obyboy (#56) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akad a 4K, de csak gyári appal, gcammal nem. Ergo sw hiba makd javítják. Az üzemidő már vállalható lett, pár napja még úgy volt megreptetem egy Note 7 után. Lassan azt lehet mondani semmi extra. Teszi a dolgát. Mi band 4 mellett nem érdekes, hogy fent az értesítési LED.

akad

fólia és lencsvédő ami bevált

[ Szerkesztve ]

(#109) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Szerintem bőven megérdemelte a kapott plecsnit! Nálam egy Mix 3-at váltott, azzal is nagyon meg voltam elégedve! A 9T-vel sincs semmi gondom. a leírt hibákat sem tapasztaltam még szerencsére! A fentebb írt tökéletes telefon dologhoz csak annyit: Vettem egy Samu S10Plus-t , majd 2 hét használat után a hajam téptem tőle! Viszont a Mix 3 kellemes csalódás volt! a 9T meg saját véleményem szerint gyönyörű! Főleg kék színben :D

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#110) Fr@nkieWilde válasza enginev3.0 (#92) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nem az android 9 sajátossága. Már android 5-ön is volt ilyen, meg azóta a legtöbb kínai telefonon.
Ezért is utáltam a miuit, meg a Lenovo féle zuk-on lévő rendszereket (meg az ehhez hasonló gagyi rendszereket), mert nem érkezett meg az email, sem a messenger, sem a viber, sem semmi.
Egy stock androidon ilyen nem fordul elő. Itt azonnal megjön 9 alatt is, meg 8 és 7 és 6 alatt is.
Ez a szar op rendszerek miatt van, amikkel a gyártók szétbarmolják a gyári androidot.
Én már csak stock androidos telefont veszek, pont ebből, mert az egyik legalapvetőbb funkció nem működik.
Mi lesz a következő, nem jönnek meg az sms-ek? Bankolásnál jó lesz :DDD vagy nem lehet majd telefonálni...??? Vicc... :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#111) bacsis válasza South Velen (#99) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oké, köszönöm :R

(#112) szabi__memo válasza Fr@nkieWilde (#110) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pontosan így van

(#113) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Köszi a tesztet, megint betalált ezzel a Xiaomi👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114) d@vee


d@vee
őstag

Lassan 2 hónapja használom, de semmiféle érintésérzékenység problémát nem tapasztaltam. Talán a tesztelő annyira ráizgult a telefonra, hogy izzadt a keze ;]
Kijelzőidőben pedig lehet hozni akár a 9 órát is átlag használattal, én nagyon elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#115) Fr@nkieWilde válasza sefan67 (#103) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

És könnyen lehet, hogy a romok sem segítenek. Lenovo Zuk telefonján mindenféle rom volt, nah a telefon értesítési gyakorisága is romokban hevert... Ezek a sajátkezű romok is mind mind egytől egyik valami hibától szenvednek. Ki mi alapján, milyen igény szerint készíti el őket. Van ahol messenger jó, viber gmail nem és fordítva, stb stb.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#116) NemMo


NemMo
őstag

Én is kéket vettem a sok fekete után és nekem nagyon tetszik.

(#117) Noukoum válasza szabi__memo (#102) üzenetére


Noukoum
veterán

Itthon nem kapható.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#118) terra052 válasza jozefgucci1 (#8) üzenetére


terra052
őstag

Néha másodszor is rá kell bökni valamire, kb 1000 bökésből egyszer, lehet élni vele😎

werkmania.hu

(#119) Fr@nkieWilde válasza Fr@nkieWilde (#110) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Mellesleg már kb 3 éve kérem a kedves tesztelőket, hogy nem ártana kicsit frissíteni a tesztek alapjait. Pl. ezt nyugodtan tesztelhetnék, hogy egy adott telefonon megérkeznek a jelzések/üzenetek stb. Természetesen le lettem oltva.
De az még mindig kint a specifikációk között, hogy mekkora a telefonkönyv kapacitása, sms memória, java játékok telepítése, profilok: néma/rezgés... Hát LOL :DDD
Ezek kb. 10-15 éve voltak mérvadó tulajdonságok... De ez kit érdekel... a tesztelőket legkevésbé...
Kifizet az ember 50-300 ezret egy telefonért és a telefon tesztjéből nem tudod meg a legfontosabbakat, míg a totál felesleges értelmetlenségeket igen, amik 15 éve voltak relevánsak.

És sokan ezeknek a teszteknek az alapján vesznek telefont!!! Nah is LOLLLLLL :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#120) terra052 válasza contaxg (#29) üzenetére


terra052
őstag

Gcam használatát kifejted? 👋

werkmania.hu

(#121) aelod válasza Fr@nkieWilde (#110) üzenetére


aelod
veterán

Azért a stock droid nagyon későn vett át olyan funkciókat amit más gyártók UI-ai már eleve tudtak...
Az értesítés mizéria meg sokszor user error. A MIUI memória optimalizálást is ki lehet kapcsolni...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#122) joey04


joey04
titán

3 hibát látok:

- a kijelző érintési problémái
- az fp olvasó. mehetett volna bele a hátlapra régi, hagyományos. mindenki jobban járt volna, a user jobbat kap, a gyártónak olcsóbb. csak az nem trendi, ez a készülék meg a trendiseégre hajt.
- miu. részéletesen:

-ios copy nagyon.
- kilövi az alkalmazásokat gyorsan. akkor is, ha kikapcsolod az optimalizálást.
- értesítési mizéria

Ezeket figyelembe véve is nagyon jó készülék, ajánlott vétel.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#123) enginev3.0 válasza erahurka (#101) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, külön van az fb és a messenger

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#124) szabi__memo válasza Noukoum (#117) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Még, napok, pár hét kérdése.
Aelod 121: csak az nem mindig elég

[ Szerkesztve ]

(#125) enginev3.0 válasza Fr@nkieWilde (#110) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egyetértek, többször visszatértem xiaomihoz jó ár miatt, és mert jó telefonokat csinál, de aztán mindig eladom, mert rájövök hogy a szoftver nem nekem való

Egyetlen játékkal játszom, érdekes Mi 8 mindig bezárta, op7pro pedig bármikor vissza adja ha kérem

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#126) xhege válasza Fr@nkieWilde (#119) üzenetére


xhege
addikt

Jó ár-érték arányú stock droid telefon viszont nem nagyon van a piacon. Vártam az Mi A3-at, erre elbarmolták a kijelzővel, meg az NFC hiányával... Remélem kijön egy A3 pro vagy valami, amin azt javítani fogják.

(#127) xhege válasza enginev3.0 (#125) üzenetére


xhege
addikt

Hasonlóan vagyok én is. Volt egy Mi A1-em azt szerettem. Lecseréltem egy MI8-ra, mert jobb fotós képességet és amoledet akartam. Ezeket megkaptam, szeretem is nagyon a telót, de a MIUI időnként megőrjít. :W

(#128) Noukoum válasza szabi__memo (#124) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha normális áron lehet majd megvásárolni itthon akkor majd megnézzük. Meg nem árt ha megérkezik idén :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#129) Snooker147


Snooker147
tag

Valaki össze tudná nekem szedni, hogy a nyár végén érkező 9T Pro miben jobb? Csak a hardver? 730 vs. 855?

(#130) szabi__memo válasza Snooker147 (#129) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Annyi, plusz a kamera is jobb, de nem sokkal. Ugyanúgy nincs elvileg stabilizátor.

#128: kint rohadt olcsó, biztos nem lesz itt sem drága. Ennél olcsóbban várható. Attól függ mit akarnak, akár jelentősen is

[ Szerkesztve ]

(#131) tibz03 válasza szabi__memo (#130) üzenetére


tibz03
őstag

Annyival, hogy az fog tudni 4K 60 FPS videórögzítést, és itt ki is fújt a különbség.

(#132) Fr@nkieWilde válasza aelod (#121) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

De a jelen a fontos már, meg a jövő, az hogy a stock mikor lett használható már a múlté. Jelenleg viszont ott tartunk, hogy a gagyi op rendszerek nem működnek megfelelően, ellentétben a stock-kal.
Azt aláírom, hogy, ha van valakinek egy telefont belakni több órája, akkor igen, be tudja állítani miui alatt az értesítéseket. Nekem konkrétan volt 1 A4-es lapom, amik azt tartalmazták, hogy mit hogy kell beállítani, hogy, ha azt akarom, hogy működjön. :DDD
Hát köszönöm, munka, ingázás, fél éves kisgyerek és asszonny mellett nekem erre már nincs időm. Megveszem, OSZT MŰKÖDJÖN! Ezért fizetek, nem az állítgatásért.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#133) ludnik


ludnik
tag

A szelfikamera képe miért tükörkép?

(#134) Fr@nkieWilde válasza xhege (#126) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Pont a MI A1-et akartam ajánlani, 25k használtan 4/64, 6 óra sot a 2 éves telefonon is, gyorstöltés, és még mindig megfelelő gyorsaságú, friss android, még mindig az egyik legjobb ár/érték arányú telefon. A2 és lite felejtős, A3 is. Nokiák vannak még, meg Motorola, illetve az újabb Asusok, amik minimális módosítással jönnek piacra. Bár én mondjuk a 4 évvel ezelőtti Zenfone 5 szoftverét imádtam, az stock droid verő volt :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#135) kem001


kem001
tag

Nem értem egyszerűen a Xiaomi-t. A3-t pont a One miatt akartam megvenni, de a 9-es szériával folyamatosan rákontráznak, hogy mennyire jó telefonokat képesek kiadni, jó áron.

(#136) borix válasza Fr@nkieWilde (#110) üzenetére


borix
őstag

Én már csak stock androidos telefont veszek
Ezzel eléggé behatárolod magad nincs olyan fényes felhozatal.
Viszonylag alap androidos telefon pl OnePlus vagy a LineageOS felrakva?

(#137) Faby


Faby
senior tag

Csak érdekesség
Ma botlottam bele ebbe az áruházba:
mishop.hu
Erősen hajaz a xiaomishop.hu-ra, talán nem véletlenül, ők a xiaomishop magyar partnerei.
Nekem ez új volt, de nem is ez a lényeg.
A durva az árazás: MI9T 6/128-as 145 990 Ft :Y
Van élő ember, aki ezért az árért ott vásárolna?
(Csak zárójelben, a xiaomi.hu-n ugye 114 990 a 6/128, igaz, jelenleg csak piros van)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#138) alázógyík válasza Faby (#137) üzenetére


alázógyík
őstag

(#139) Fr@nkieWilde válasza borix (#136) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ez nézőpont kérdése. Hiába "fényesebb" a felhozatal stock-on kívül, ha használhatatlanok jóformán. Nekem elég egy telefon, amit használni tudok. Ilyen pedig létezik azért. :)
Nincs semmi rendszer feltéve, ahogy írtam is fentebb, nincs időm és kedvem ilyenekkel maskarázni. Egy nova van feltéve launcher-nek, ami azért elég jól egyben van, minden másra pedig ott a torrent (Bocsi, akinek ezzel a lelkivilágába léptem).

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#140) helixP válasza Z_A_P (#24) üzenetére


helixP
nagyúr

Első dolgom a nova felrakása és appdrawer létrehozása. Számomra a káosz teljes jele ha szanaszét a launcher oldalakon vannak az appok :)
Ízlések és pofonok.

(#141) szabi__memo válasza helixP (#140) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azoknak jó az alap, akik kb semmire nem használják a telefont

(#142) Liliom9


Liliom9
tag

3 hete van MI 9T-m (fekete 6/128 GB). Előtte végigpróbáltam az MI 9-et és az SE-t is (MIX 2S-ről váltottam). Egyik sem jött be. MI 9 akksija nagyon gyenge, nálam néha egy napot sem bírt végig.
Az SE nagyon jó compact méretű, de a snapi 712 nekem nem volt meggyőző. És az ujjlenyomat olvasó sem.

És ugye mind2 szenzorszigetes.

A 9T-n egyik tesztben jelzett problémát sem tapasztaltam eddig. Se a proximity-vel, sem az érintéssel nincs gond. Az akksi ugyanolyan használattal, mint a sima 9-néél estére még 40-50 % között van. Ez elég markáns különbség.

Ami nem tetszik, az a tetején lévő értesítés led. Ezt igazából nem lehet használni. Aki gyakran használ arcalapú feloldást az törődjön bele, hogy picit időigényesebb. A vezeték nélküli töltés hiányzik de nem is várható ebben az árkategóriában. A kamera teljesen rendben van. Persze minőségben nem éri el a Huawei 200e fölötti telefonjait, de nem is marad el sokban az MI 9-től.

Szerintem, ha kijön esetleg a Pro változat, az mindent vinni fog.

Sok telefonom volt már, de a plecsni nem túlzás.

(#143) laci laci válasza Liliom9 (#142) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem az érintés hiba néha jelen van.. Jelenleg orosz miuipro van fent gsi móddal..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#144) xhege válasza Fr@nkieWilde (#139) üzenetére


xhege
addikt

"Nekem elég egy telefon, amit használni tudok. Ilyen pedig létezik azért"
És ez melyik teló? :)

(#145) tibz03


tibz03
őstag

Valaki esetleg kifejthetné, hogy milyen ROM-okkal jött ki ez a teló. Másik topicban volt róla szó, hogy attól függően, hogy hol veszi az ember, lehet rajta ilyen meg olyan ROM is.
Mi a különbség, és egyáltalán, miért vannak hozzá különböző ROM-ok ugyanarra a piacra szánva? (Már ha jól értettem a dolgot.)

(#146) HarleyCustom válasza tibz03 (#145) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem rossz, de a Mi9 inkább, egy picivel drágábban.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#147) terra052 válasza ludnik (#133) üzenetére


terra052
őstag

Simán át lehet kapcsolni beállítások ban👍

werkmania.hu

(#148) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Ahogy a tesztben olvastam, rádió van a telefonon.

A telefon rádiója RDS képes?

Felvenni lehet vele a rádióból?

Ez két olyan opció, amit a közép- és csúcskategóriás telefonokból sorozatosan kihagynak.

[ Szerkesztve ]

(#149) <Adamsky> válasza csobi1 (#83) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Lehet ezen vitatkozni, de szvsz. ez alapvetően akkor is egy telefon. Na már most, ha tényleg fennáll, hogy a közelségérzékelő olyan, ahogy itt a tesztben írják, akkor az az én szememben nem lehet különösen ajánlott, még akkor sem, ha 100 Mbix-eles beretvaéles képet lehet vele lőni, egy vágtázó ló hátán ülve.
A gyenge érintésérzékenységű kijelző szintén elfogadhatatlan. Ez már 6-8 éve is ciki lett volna.
A - kis túlzással - befelé világító értesítési led már csak hab a tortán. Itt pedig nyithatnánk egy újabb vitatémát. Vajon miért nincs rendes értesítési led, és vajon miért ilyen gyengusz a "proximity sensor". Nekem volna egy tippem: "káva fóbia".

(#150) erahurka válasza <Adamsky> (#149) üzenetére


erahurka
félisten

Fenét telefon. Annak hívjuk, de nem az. A 3310, na az telefon volt. Ezek hordozható multimédia központok vagy mini számítógépek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.