Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 9T (kódnév: davinci) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Én nem értek hozzá, de ha főverzió váltásos update érkezik,nem érdemes FR-t csinálni?

már ha valaki nem csinált, és gondok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#9002) zsolt501 válasza Siriusb (#9000) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam ON a VoLTE és a Vowifi is.

aprokaroka87 Én most ezt nem tudnám kivitelezni, mert sok olyan van amihez nem csak én kellek.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9003) Siriusb válasza zsolt501 (#9002) üzenetére


Siriusb
veterán

Milyen SIM-mel?

Amúgy Digi kártyánál most már megjelent a HD felirat hívás közben, lehet az újraindítás változtatott ezen.

(#9001) aprokaroka87
Szerintem érdemes, én régebben ezzel kezdtem, nem vártam meg, van-e probléma vagy nincs. Most kipróbálom így, de ha már FR-t csinálnék, akkor eu dev menne fel, hátha javították már a volte hívást.

(#9004) aprokaroka87 válasza zsolt501 (#9002) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Te döntésed:)

más

elérhető a globalos Android 10 .zip is.

link

(#9005) zsolt501 válasza Siriusb (#9003) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A Digis és a Telekomos SIM esetén mindkettőnél.
Ami pozitívum, hogy az automatikus fényerő szabályzás már normálisan megy, nem veszi le a fényerőt minimumra világosban :C

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9006) SzalaiÁdám95


SzalaiÁdám95
tag

Ideje volt 😁

(#9007) helixP válasza Siriusb (#9003) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem is villámgyors lett az ujjlenyomat olvasó. AOD nem javult meg (nem is számítottam rá) Gmail egy újraindítás után sötét lett :) Egyelőre mást nem vettem észre.

aprokaroka87: Épp azt mondja, hogy nem az ő döntése, ahogy pl. nekem sem, mert az IT-soknak egy fél délelőtt kell, mire újra rakják a céges infrastruktúrát.

(#9008) Siriusb válasza zsolt501 (#9005) üzenetére


Siriusb
veterán

Basszus, te csalsz valahogy!!!! :DDD

(#9009) Indian74


Indian74
senior tag

Na most én is megkaptam a frissítési lehetőséget.... :C :Y

[ Szerkesztve ]

NAGYPAPA

(#9010) ati2


ati2
őstag

Első észrevételeim 11.0.4 EEA-ra:
- ujjlenyomat gyorsabb lett
- gboard is sötét lett
- hangrögzítés maradt, kipróbálva :)

(#9011) szucs2


szucs2
tag

Üdv mindenkinek. Ez egy szép NAP.

Mi-9T - MIUI v11.0.4.0 QFJEUXM Stabil 2.2G - OK

Maradt a MIUI tarcsazo es a hangrogzito !! OK

Az is igaz hogy nálam minden jó volt eddig is. ( NEM mókoltam semmit rajta augusztus ÓTA )

Kíváncsi leszek az akkura - mindenesetre a villanyszámlát befizettem - nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#9012) Milestone2 válasza szucs2 (#9011) üzenetére


Milestone2
nagyúr

(de ha nyomnál egy Factory Resetet...már lehet nem így lenne)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9013) helixP


helixP
nagyúr

Most tényleg mindenki egyesével, be fogja fobni a screenshotot a frissítésről...? :U

Viszont, mintha elkezdte volna csámcsogni az Android rendszer az üzemidőt... Egyelőre beudom a frissítésnek.

[ Szerkesztve ]

(#9014) Siriusb


Siriusb
veterán

Hangrögzítés nálam is jó maradt.

Mai vicces tény:
Svájcra állítva a régiót ismét megjelenik a Digis volte ikon... :W :DDD Erre már nem tudok mit mondani.

(#9015) zsolt501 válasza Siriusb (#9008) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Majd leírom, hogy hogyan csináltam, de még biztosra akarok menni, hogy stabil marad. :B

Az ujjlenyomat olvasó is észhez tért már.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9016) zsolt501 válasza Siriusb (#9014) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A régiót hogy is kell váltani?
Ha kérhetem lépésenként :B

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9017) szucs2 válasza Siriusb (#9014) üzenetére


szucs2
tag

Svájcról Magyarra állítva a régiót - nálam is eltűnik a Telenor VOLTE ikon.

zsolt501 -

0. beállítások

1. felűl az üres csíkba beírod hogy

regio

2. megkeresed Svájc -ot

3. megjelenik fennt a VOLTE ikon.

4. örülsz.....

[ Szerkesztve ]

(#9018) aprokaroka87 válasza szucs2 (#9017) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

beállitások menü, felül kereső mezőbe be írod régió, majd be adja amit keresel.

bocs, zsolt501 előtted levő hsz-re lett volna válasz.

[ Szerkesztve ]

(#9019) zsolt501 válasza szucs2 (#9017) üzenetére


zsolt501
nagyúr

No ezt el is mentem, mert még ez jól jöhet. :R

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9020) bl4ze


bl4ze
veterán

Nálam is felment az új frissítés, 10-es droid
Sok újítást nem látok, VoLTE ikon továbbra sem látszik. (SIM1: Telekom, SIM2: Telenor)
Korábban volt, most már a legutóbbi frissítés óta nem látszik.
Átraktam Svájc régióra, nyelv Angol : ikon továbbra sincsen. Telefont nem indítottam újra.

a *#*#86583#*#* kóddal "volte carrier check was disabled" "volte carrier check was enabled" ami jó nekünk??? úgy rémlik fordított azaz a DISABLED amikor be van kapcsolva????

Akkura kiváncsi leszek jobb lesz-e. Ujjlenyomtat olvasó nem tűnik gyorsabbnak.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#9021) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Én tegnap költöztem át teljesen és ma rákeresve a második nagy frissítés hozta az Android 10-est Tcom kártyával de nem sok különbséget vettem még észre mondjuk amúgyis újként hasznàlom nagyon elégedetten eddig.

(#9022) Siriusb válasza bl4ze (#9020) üzenetére


Siriusb
veterán

Akku: cell standby leszorult a dobogóról, helyette az android system van elöl. A fogyasztásról még nem merek mondani semmit.
Nekem érzésre az ujjlenyomat olvasó gyorsabb lett. Illetve az egész rendszeren érezhető a gyorsulás, gyorsabban jönnek elő az alkalmazások.

Szerk.:
Amikor "...disabled" üzenetet dob, akkor fog működni a VoLTE.

[ Szerkesztve ]

(#9023) bl4ze válasza Siriusb (#9022) üzenetére


bl4ze
veterán

Oks, köszi.
Disabled-en van, ikonom nincsen újraindítás után sem haha vicces
:Y

.:. bl4ze .:.

(#9024) nfsu17 válasza Siriusb (#9022) üzenetére


nfsu17
veterán

A cell standby nagyban függ, hogy a hálózatot mire állítod.
Only gsm
4G
1 sim, 2 sim

Nehéz elhinni, de only gsm módban egy simmel képes az első helyen lenni a cell stanby még annak ellenére is, hogy a képernyő is rögtön ott jön utána. Full térerővel (-65dbm).
Számszerűsítve ilyen 20% is lehet mindkettő.
Most két simmel, egyik 3G-n, digis 4G-n, kínai hálózatos beállítással! 8%-on van a cell standby és 22%-on a kijelző.
Érzésre semmivel sem rosszabb így az akku.

Tesztelgetem, hogy most két simmel mennyit romlik az üzemidő egy simhez képest.
Nem egy egyetemi minőségi teszt, de eddig az a meglátásom, hogy ha fix helyen vagyunk (pl. otthon) akkor teljesen elenyésző a különbség, nem ezen fog múlni.

Szóval akkor ez a frissítés (is) egy nesze semmi fogd meg jól?
Ahogy olvasom nem vagyok nagyon lemaradva tőletek semmilyen funkcióban.

(#9025) zsolt501 válasza bl4ze (#9023) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Még két kérdés, lehet vicces, de ez már megtörtént velem is :D
1. Miután a kóddal aktiváltad a SIM menüben is engedélyezted a VoLTE hívást?
2. Egyáltalán 4G (LTE) hálózaton van a telefon? No ebbe a hibába már én is belecsúsztam :B olyankor is 4G LTE-t vártam ahol az nem volt :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9026) Siriusb válasza nfsu17 (#9024) üzenetére


Siriusb
veterán

Voda+Digi kártya, jó jelerősség, gyári hálózati beállítás, mindkettő 4G-n: eléggé merült.
Ugyanez LTE/UMTS-re állítva kevésbé merült, de még mindig a Cell standby vezetett.

Ez most Android Q-val teljesen máshogy néz ki. Majd PDC-vel megnézem, milyen profilok vannak használatban, eddig vodára a holland voda, digire row commercial volt alapból.

(#9027) bl4ze válasza zsolt501 (#9025) üzenetére


bl4ze
veterán

SIM1 : Telekom (ezen van adat) VoLTE bekapcsolva
SIM2 : Telenor (ezen nincsen adat-mobilnet) VoLTE bekapcsolva
Jelenleg wifin van a telefon, nem mobilneten.
A telefon vásárlása óta be volt kapcsolva, egy október környéki frissítés nyírta ki a "VoLTE" ikont, korábban mindig kint volt 24/7

UI: kinyomtam a wifit. 4G+ ikont látok kapcsolatbank : VoLTE ikon továbbra sincsen.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#9028) nordenmurg válasza bl4ze (#9027) üzenetére


nordenmurg
csendes tag

Érdekes, nekem eddig volt VoLTE ikon. Most frissítés után eltűnt vagyis akkor látszik csak ha a képernyő zárolva van illetve ha lehúzom az értesítési sávot.

(#9029) kopidoo


kopidoo
senior tag

4k videónál eddig is volt EIS?

(#9030) shift+ő válasza kopidoo (#9029) üzenetére


shift+ő
senior tag

Szerintem van.
Még 9-en vagyok, bár itt vírit a frissítés az értesítések között, de 2,2GB-ot most nem töltök le mobilneten.

(#9031) bl4ze válasza nordenmurg (#9028) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem kb. az októberi frissítés vittel el : előtte volt rendesen. Fura és WTF :Y

.:. bl4ze .:.

(#9032) zsolt501 válasza bl4ze (#9027) üzenetére


zsolt501
nagyúr

No akkor nem tudom merre tovább nálad.
Nálam is elég fura a dolog, mert a VoLTE-t a Digihez kiírja és megy is vele, ezzel nincs is gond, de a Telekom (tmobil) kártyával a VoLTE nem jelenik meg viszont a VoWiFi ikon megjelenik és megy is vele (repülő mód bekapcsolva WiFi visszakapcsolva) és tudok hívást kezdeményezni, de a Digis kártya esetén már nem megy a VoWiFi és nem is jelenik meg a Digis kártyához a VoWiFi ikon, és jelzi is ha hívni akarok hogy kapcsoljam ki a repülőgép módot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9033) €uro


€uro
őstag

Megjött végre a v11.0.4.0 MIUI a QFJMIXM készülékemre.

(#9034) bl4ze válasza zsolt501 (#9032) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam a SIM1 Telekom a fő kártya, második egy Telenor. (SIM2)
Októberig nem volt gond, azóta egy frissítés gyilkolta ki, azt hittem most ezzel a főverzió váltással menni fog az ikon kitevés : tévedtem.... :D

.:. bl4ze .:.

(#9035) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Frissítés óta furán viselkedik az alkalmazás választó felület. Mikor chromeról másik alkalmazást szeretnék megnézni fura az animáció, másnak is?

(#9036) zsolt501 válasza bl4ze (#9034) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A telekom kártya nálam is a SIM 1 a főkártya a Digis kártya a SIM2 ben van és a NET-et adja.
Nálad amúgy a VoWifi megy a Telekom kártyával?
Én kb 1 hónapja aktiváltam a wifi-s szolgáltatást a kártyára, és a mostani frissítéssel el is indult automatikusan, meg is lepődtem, mert pont ezt nem vártam hogy elindul :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9037) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Always on display módban nem lehet beállítani hogy ne látszódjon folyamatosan hanem csak ha hozzáérek?

[ Szerkesztve ]

(#9038) NemMo válasza €uro (#9033) üzenetére


NemMo
őstag

Nekem is, most töltöm. Elvileg főverzió váltásnál érdemes egy factory resetet csinálni, de én kihagyom

[ Szerkesztve ]

(#9039) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ma tesztelgettem a telón a tmobilos VoWiFi szolgáltatást, és azt kell hogy mondjam, hogy a telefon hívások hang minősége talán még egy kicsit jobb is mint VoLTE esetén, de ez lehet placebo, de az biztos ahogy megnyomom egy másik telefonon a hívás indítást onnan 1-2 másodpercen belül a telóm már meg is csörren, szóval kapcsolás sebességben ugyan azt hozza mint egy VoLTE vagy talán még annál is egy picit gyorsabb.
SMS-t küldeni és fogadni is lehet, és azt is azon nyomban megkapom ahogy elküldték és fordítva is igaz.
Az lenne az igazi teszt ha két VoWiFi-s telóval tudnák tesztelni, de ez most nem fog menni.
Nálam ez a VoWiFi azért is jön jól, mert a lakásban nem túl jó a 4G-s lefedettség, és sok helyen a 4G-s szolgáltatás több sebből vérzik, viszont wifi lefedettség tökéletesen van.
Amit viszont sajnálok, hogy a Digi kártyával nem megy a VoWiFi szolgáltatás, pont azzal a szolgáltatóval amelyiknek a leggyengébb a lefedettsége országosan :O.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9040) cris78


cris78
őstag

Telekom volte nem jelenik meg, HD felirat sem, de a legutóbbi hívásoknál írja, hogy volte hívás volt.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#9041) bl4ze válasza zsolt501 (#9036) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem tudom, hol kell bekapcsolnom a VoWifi-t a Telekom kártyára? :)
Kipróbálom csak mond meg hogyan kell :)

cris78 : "legutóbbi hívásoknál írja, hogy volte hívás volt." Tényleg. Nekem is ez látszik.
Akkor "csak" az ikon hiányzik :D

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#9042) €uro válasza NemMo (#9038) üzenetére


€uro
őstag

Elvileg? A Xiaomi nem ajánlja.

(#9043) zsolt501 válasza bl4ze (#9041) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Első körben fel kell hívni a telekom ügyfél-szolgálatát és ott kérni kell a szolgáltatás aktiválását egyúttal a volte szolgáltatásra is rákérdezhetsz vagy kérheted, hogy aktiválják újra (talán akkor észhez tér a telód)
Ha ez megvolt akkor pötyögd ezt be tárcsázóba: *#*#869434#*#*
Majd a Beállítások > SIM-Kártya és mobilszolgáltatások > Telekom SIM kártya > Híváskezdeményezés WiFi használatával be kell kapcsolni.
Ha ez megvolt indítsd újra a telefont és kapcsolódj wifi hálózatra, ha minden jó akkor megjelenik az állapot sávon a Vowifi jel és repülő módban visszakapcsolt wifivel is tudsz telefonálni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9044) bl4ze válasza zsolt501 (#9043) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi.
Itt is a "disabled" jelenti , hogy be van kapcsolva mint a "VoLTE" esetén?
(kód beütése után)

.:. bl4ze .:.

(#9045) boneyard válasza bl4ze (#9044) üzenetére


boneyard
tag

Megjött nekem is a 10-es droid. Ujjlenyomat-olvasó jobb lett, automata fényerő végre lámpafénynél se csökken le a minimumra. Sötét mód esetén átváltott Google naptár sötétre. Gyors-gomboknál nekem megjelent a Cast, amit eddig hiányoltam az ikonok közül (bár ez lehet, h már miui 11-gyel jött, de én eddig nem vettem észre).

[ Szerkesztve ]

(#9046) zsolt501 válasza bl4ze (#9044) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha ki van kapcsolva akkor a beállításoknál sem jelenik meg a Híváskezdeményezés WiFi használatával lehetőség.
Szóval ha nem jelenik meg a menüben akkor újra be kell írnod a kódot.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9047) bl4ze válasza boneyard (#9045) üzenetére


bl4ze
veterán

Az ujjlenyomat olvasó tényleg gyorsabb lett,mostanra én is észleltem.
Gmail dark témának örülök, a Cast ikon még nem tűnt fel. Fényerőt még nem teszteltem, de erős napsütésnél néha zavaróan fakó lett minden korábban az feltűnt.

.:. bl4ze .:.

(#9048) bl4ze válasza zsolt501 (#9046) üzenetére


bl4ze
veterán

Megjelenik, bekapcsoltam ott, de ikon nincsen.
Küldtem egy mailt a Telekomos kontaktnak, hogy kapcsolja be. (a VoLTE-t is ő kapcsolta be)

A *# kódnál a "disabled" vagy "enabled" a jó nekünk ? :) VoLTE-nél tudom fordítva van :D

.:. bl4ze .:.

(#9049) zsolt501 válasza bl4ze (#9048) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mint írtam ha a menüben megjelenik a lehetőség akkor jól írtad be a kódot, ha viszont nem jelenik meg az ikon akkor több mint valószínű a telekomos kontaktod nem aktiválta a telefon számodhoz a szolgáltatást.
Én telefonon kértem az aktiválást a 1414-es telefonszámon.

Megjegyzem a legjobb tudomásom szerint céges előfizetés mellé nem kérhető a szolgáltatás, de egy próbát megér olyan előfizetés esetén is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9050) pluhm válasza bl4ze (#9048) üzenetére


pluhm
aktív tag

Én nem értem, hogy miért nem értelmezitek a mondatot! WAS disabled - volt nem engedélyezve - magyarul: le VOLT tiltva.... Ha le volt tiltva, akkor ez azt jelenti, hogy most nincsen....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.