Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 9T (kódnév: davinci) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) R a y válasza Faby (#535) üzenetére


R a y
senior tag

Turbado, prémium garanciával. Két note 5ot vettem tőlük, és most egy mi 9t-t. Sokan írják hogy így turbado meg úgy turbado, de tavaly mikor az új note 5-m 6 nap után kijelző hibás lett (függőleges csíkok jelentek meg a kijelzőn) akkor 2 nap alatt kaptam egy új dobozos telefont. Semmi szervíz stb. Nincs itthon egy másik ilyen bolt szerintem.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#552) instantwater válasza Kolondrum (#548) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem még egy xiaomi sem romlott el, és a családban is sok van és mindegyik megy hiba nélkül.
Nekem megérte a spórolás a GBvel, főleg, hogy 2t vettem.

(#553) erahurka válasza Kolondrum (#548) üzenetére


erahurka
félisten

Hajadra kenheted a gázszámládat, ha utána elromlik a telefon, és hónapokig kínlódsz a kínába postázgatással.

(#554) hroberto válasza erahurka (#553) üzenetére


hroberto
addikt

Szerintem egy kicsit túl van lihegve ez a garancia para. Legutóbb egy Nokia 7210-es telefonon romlott el, ami egy napos volt, és nem mostanában történt.
De hiába volt rá rendes garancia, nem tudtam garanciáztatni, mert hirtelen felindulásból a falhoz vágtam, és atomjaira hullott. :DD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#555) Kolondrum válasza erahurka (#553) üzenetére


Kolondrum
félisten

Neeeem nem. Ha nem jutok velük dűlőre én próbálom megjavítani. Vásárlás előtt szempont volt a szerelhetőség. Még azt is tudom honnan szedek ragasztót a hátlaphoz (B-7000). Nem vagyunk egyformák mások a nézeteink, ettől szép a világ.

(#556) instantwater válasza erahurka (#553) üzenetére


instantwater
addikt

Paypal véd az elején, és úgy tudom még a postát is fizeti.
Ritka az, amikor 6-12 hónap után döglik be valami. 2 éves telóra pedig európában sincs garancia.

(#557) Kolondrum válasza erahurka (#553) üzenetére


Kolondrum
félisten

Voltam olyan helyzetben powerbankkal. 2 levél után mondtam a.banggoodnak, hogy hagyjuk lemondok a garirol... Felnyitottam a bankot és megcsináltam magamnak.

(#558) mjani1172 válasza erahurka (#547) üzenetére


mjani1172
addikt

Én is így vagyok. Gari nélkül nem kell.
Vettem 2 meizu fülhallgatót 10 rugóért, mindkettő rossz volt.
Volt rá gari visszakaptam a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#559) mjani1172 válasza instantwater (#556) üzenetére


mjani1172
addikt

Miért ne lenne 2 éves garancia? A Mate 9 most lesz 3 éves és még garanciális.

[ Szerkesztve ]

(#560) Faby válasza Kolondrum (#548) üzenetére


Faby
senior tag

Ha magánba kellene, én is elgondolkodnék a GB vásárláson, kisebb tételek (apróságok, miband2, Amazfit Stratos) már jöttek onnan.
De most nekem rendes, hazai áfás elszámolható számla kell, mert a cég fizeti a telefont (ha elfogadnám a Samsungot, vagy iPhone-t, még ennyi gondom se lenne, azt ők intézik), ezért megy az agyalás.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#561) Faby válasza R a y (#551) üzenetére


Faby
senior tag

Garancia nélkül nem vehetem, céges, elszámolható számla kell, így a Turbado ára nem versenyképes.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#562) Tibko8


Tibko8
senior tag

Aki sötét témát használ másnál is a Gmail értesítések nehezen olvasható látható? Nagyon idegesítő hogy nem látni. Másik ami zavar hogy ha jön több üzenet akkor záróképernyőn nem lehet megnézni az összes üzenetet csak legutolsót. Másik ha feloldom a képernyőt utána záróképernyőn eltűnik az értesítések.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#563) Kolondrum válasza Tibko8 (#562) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kezdetektől ilyen. Teszt időszakban már használtam és azóta ilyen. Nem igaz h senkit nem zavar.

(#564) Tibko8 válasza Kolondrum (#563) üzenetére


Tibko8
senior tag

Ez az egyetlen dolog ami zavar a telefonban. Ha úgy működne mint a Oneplus-nál nagyon boldog lennék vele :D
Minden más szempontból tökéletes számomra. 3 nap használat után

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#565) Darko_addict válasza trouble (#527) üzenetére


Darko_addict
őstag

@Trouble
Innen vásároltam többek között a két Nillkin tokot: [Frosted], [Clear].

@Rolie Polie
Köszi a véleményezést. Eddig még sosem használtam PB-t (Powerbank), nem volt rá szükségem, de most megyünk kirándulni az erdő mélyére és aggódtam, hogy mi lesz, ha ilyen merülés mellett elvesztem a tájékozódási lehetőséget a telefonnal. Na még gondolkodom rajta, mert elég lenne egy teljes töltésnyire való PB, a 20k Ah overkill, de jónak tűnt az ára.

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#566) bumper


bumper
senior tag

Sok mi9t global rommal érkezik amit sokan cseréltetek EU romra, miért érdemes ezt meglépni?

(#567) Darko_addict válasza bumper (#566) üzenetére


Darko_addict
őstag

Csak egy pár dolog:
- több funkció elérhető, több mód a testreszabásra,
- mindig egy, de gyakran két lépéssel jár a Global ROM előtt frissítésben,
- állítólagos jobb akksi-idő, jobb RAM-kihasználás

A teljes lista az első poszt "Our ROMs features (Whats not in Global)" részében olvasható: [link]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#568) bumper válasza Darko_addict (#567) üzenetére


bumper
senior tag

És ezt meg lehet csinálni szoftveresen a már megvásárolt globál romos készüléken? Ha igen, hogy?

(#569) wierra


wierra
senior tag

Én a Kingtel-nél vásároltam a készüléket. :U

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#570) PowerBuldog válasza bumper (#568) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Bootloader nyitás és twrp telepítés kell. Ha nem csináltál még ilyet akkor nem érdemes elkezdeni sem.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#571) szpali


szpali
addikt

Ha nem jön be a gyári AOD, akkor mit ajánlotok AMOLED nofitycation alkalmazásnak?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#572) Darko_addict válasza szpali (#571) üzenetére


Darko_addict
őstag

Sokat próbáltam, ez a kettő ment át a szűrőn:
- [Always On Edge]: nehézkes konfigurálni, csomó funkció nem, vagy nem úgy működik, mint ahogy kellene.
- [AMOLED]: szuper applikáció, több ízben egyeztettem a fejlesztővel, aki nagyon készségesen állt hozzá a dolgokhoz. Két komolyabb bugot említettem neki, 48 óra múlva jött a frissítés, amiben ezek is javítva voltak. Hátránya, hogy kajálja az akksit.

Szerk.: Nem tudom, hogy Globalra is, de amúgy nemsokára jön egy komolyabb gyári AOD. Két hete még alpha volt, múlt héten lépett át bétába. Szerintem rövid időn belül megkapjuk ROM-ba építve (nekem nem sikerült telepíteni a bétát apk-ként).

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#573) Atomgeszi válasza Kolondrum (#536) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mindegyiknél ez a helyzet.

(#574) Donki Hóte válasza wierra (#569) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mondanám, hogy ezzel a 106 eFt-os árral jól alámentek a Xiaomi.hu 115 eFt-os árának, csak éppen a Xiaomi.hu-nál nincs készleten egy darab telefon sem :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#575) Tibko8 válasza wierra (#569) üzenetére


Tibko8
senior tag

Szintén :)

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#576) wierra


wierra
senior tag

Ha a K20 ekvivalens a 9T-vel, akkor ugyanaz a kódneve (davinci) is ROM-frissítések tekintetében?

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#577) PowerBuldog válasza wierra (#576) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Igen. XDA és xiami.eu is egy romot csinál mindkettőre.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#578) bumper válasza PowerBuldog (#570) üzenetére


bumper
senior tag

De akkor, hogy kezdi el az ember, ha még sosem csinálta?
Akik csináltak már ilyet is elkezdték valahogy, nem ? :))

(#579) bumper válasza Donki Hóte (#574) üzenetére


bumper
senior tag

Smartshopnál is 106 a 128 gb

(#580) tibz03 válasza Darko_addict (#567) üzenetére


tibz03
őstag

Honnan tudom, hogy melyik ROM van a telómon?

(#581) Sanyesz. válasza tibz03 (#580) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Megnézed a készüléken. :)
Aztán ellenőrzöd itt.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#582) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Ha valakit érdekel:
Xiaomi Mi 9T kék újracsomagolt 2 év garanciával (100.000 Ft):

https://turbado.hu/outlet/outlet-xiaomi-mi-9t-128gb-dual-sim-glecier-blue-eu--r-ujracsomagolt?zenid=0m3cetjddoceuliuvic2pg1ur6

Ugyanitt Mi Mix 3 (90.000 Ft):

https://turbado.hu/outlet/outlet-xiaomi-mi-mix-3-dual-sim-128gb-black-eu--r-ujracsomagolt?zenid=9519ti8sq74vjh1e3f8sriejs3

[ Szerkesztve ]

(#583) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#587) ati2 válasza Wallenberg (#582) üzenetére


ati2
őstag

A MI 9T-t már elvitték...

(#588) Obyboy válasza wierra (#569) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Hmm... és neked van benne B20??? A leírás alapján sajnos nincs...
4G Hálózat: LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#589) #82891776 válasza Donki Hóte (#574) üzenetére


#82891776
törölt tag

smartshopba 100090ft-ért vettem.Korrekt bolt jó árral.

[ Szerkesztve ]

(#590) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Üdv skacok.
Mit lehet tenni akkor, ha valami oknál fogva nem érkezik meg a telefonom a GB-ről? 36 napja rendeltem meg és egyenlőre semmi. GB-vel már váltottam több levelet is és csak addig tudják lekövetni a rendelésem, hogy 07.14-én megérkezett a repülőtérre csájnában és átadták a szállítási adatokat a DPD-nek. Mindig az a válaszuk, hogy várjak türelmesen. De kezd elfogyni a türelmem. Azóta már egy Note 7-et is rendeltem ami 17 nap alatt meg is jött épp a mai nappal.
Remélem a 9T nem kavarodott el, mert akkor morci leszek. 🤨

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#591) alázógyík válasza pecccccccca (#590) üzenetére


alázógyík
őstag

Vettél rá biztosítást?

(#592) Whist válasza pecccccccca (#590) üzenetére


Whist
aktív tag

Tuti van átadási határidő, ha addig nem kapod meg szerintem visszaadják a pénzt és akkor itthon is meg tudod venni. Bár a 36 nap valóban aggasztó

(#593) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Ujjlenyomatolvasóval mindenki boldog? Nem tudom, hogy csak újra kellene olvasni tanítani, vagy ez ilyen? Néha idegesítően sokszor kell odatappintani, néha villámgyorsan, néha kimondottan lassan érzékel. Egyszer az animáció előtt felveszem az ujjam és felold, máskor 5x kell tapicskolni. R5 Plus-nál hátlapi lévő sosem hibázott. Nekem ennél egy fokkal amúgy az is szimpibb, aminek az oldalán van a feloldó.

Más: Nekem is néha feloldódik a zsebemben. Mindenféle idétlen számokat üt be a tárcsázóba. :D
Harmadik: Néha feloldás előtt kiír valamit 1 mp-re, de sosincs időm elolvasni. Valami fényes csík jelenik meg és azt írja egy kis kép fölé, hogy ne fogjam be a fülhallgató csatlakozóját? Micsoda? :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#594) instantwater válasza pecccccccca (#590) üzenetére


instantwater
addikt

Paypal dispute.

(#595) Kolondrum válasza Darko_addict (#593) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mi a munkád? Aztán írom.

(#596) wierra válasza Obyboy (#588) üzenetére


wierra
senior tag

FYI

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#597) Darko_addict válasza Kolondrum (#595) üzenetére


Darko_addict
őstag

Gondolom arra gondolsz, hogy piszkos-e a kezem, vagy gyakran zsíros-e az ujjbegyem, esetleg gyakran koszos-e a telefon. Arra tényleg jók ezek a kérdések, hogy megtudjam, vagy realizálódjon bennem, hogy erre nagyon érzékeny.

Irodában dolgozom, de nem félek megfogni koszos dolgokat, nem mindig tiszta a kezem, még itthon sem. Motorozáskor (ezt biztos te is tudod) pláne akad olyan helyzet, amikor nem frissen mosott kézzel fogom meg. :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#598) wierra


wierra
senior tag

Lamentálok már egy ideje (és így még nem is költöztem át a 4C-ről), hogy maradjon a Global Stable ROM vagy váltsák át EU ROM-ra.
A 4C-n MIUI.hu ROM volt mindig is, viszont egyelőre nem úgy tűnik, hogy készítenek a szakik 9T-re is MIUI.hu ROM-ot.

EU ROM-ból vajon kigyomlálták pl. a MiPay app-ot, ami egyébként törölhetetlen a Globalban?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#599) Darko_addict válasza wierra (#598) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ha már EU ROM-ot teszel fel, a teljes szabadságért érdemes Rootolni és akkor azt tiltasz le, amit csak akarsz. Nekem vagy 20 app/folyamat van lefagyasztva. Egyébként alapból benne van a MiPay a ROM-ban.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#600) Atomgeszi válasza wierra (#598) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi9-en nincs Mipay xiaomi.eu-n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.