Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 9T (kódnév: davinci) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) ztoldy válasza stingy2 (#17000) üzenetére


ztoldy
senior tag

Vodafone-ra váltás óta a VoWiFi megszűnt. Itt olvashatsz róla a VoLTE szekcióban: [link]
Ennek ellenére működött neked eddig?

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17002) stingy2 válasza ztoldy (#17001) üzenetére


stingy2
senior tag

Akkor rosszul fogalmaztam: tudom, hogy nincs vowifi. De nálam ezzel a beállítással volte sincs, azt szeretném visszahozni, hátha a gyári modem beállítással az működne, bár nem biztos.

INTJ

(#17003) ztoldy válasza stingy2 (#17002) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ehhez elvileg elég ha a kóddal kikapcsolod a carrier check-et (12.1.4-en ennyi elég volt). Erre elvileg elő is kéne jönnie a beállítási lehetőségnek. Ha bekapcsolás ellenére nem lesz aktív a VoLTE, akkor fel kell hívni a szolgáltatót, hogy engedélyezze.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17004) stingy2 válasza ztoldy (#17003) üzenetére


stingy2
senior tag

Kikapcsoltam, bementem a "modem test tools"-ba, de nincs ott legalul az "MBN config loading and activating tool", ami a mókolásnál még ott volt. Valszeg még jött anno rá egy utolsó miui frissítés, ami kinyírta :). A volte szolgáltató oldalon aktív, másik telóval (A52s) kipróbáltam.

INTJ

(#17005) ztoldy válasza stingy2 (#17004) üzenetére


ztoldy
senior tag

A kód beírás után, semmi mást nem kell csinálni gyári rendszernél, mint bemenni a beállításokba a SIM kártyákhoz, rákattintani a kívánt SIM-re, ahol be akarod kapcsolni a VoLTE-t és bekapcsolod. Itt van mellettem a 9T, 12.1.4-es rendszerrel és ki-be lehet kapcsolni mindenféle hátsó beállítási menü nélkül az opciót, miután kikapcsoltam a carrier check-et.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17006) stingy2 válasza ztoldy (#17005) üzenetére


stingy2
senior tag

Neked is buherált modemes a telód?

INTJ

(#17007) ztoldy válasza stingy2 (#17006) üzenetére


ztoldy
senior tag

Nem, de akkor itt lesz az eltérés. Ez az info nem jött át nekem abból, amit leírtál, így akkor elnézést, mert elbeszéltünk egymás mellett. Mire lenne jó a modem buherálása egyébként?

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17008) stingy2 válasza ztoldy (#17007) üzenetére


stingy2
senior tag

Ok, semmi gond. Most már semmire nem jó, régen ezzel lehetett bekapcsolni a vowifit. Át kellett állítani a profilt.

INTJ

(#17009) regener válasza mm89 (#16990) üzenetére


regener
veterán

Gyári MIUI, igen van.

Próbáltam a géprekötést, de semmi reakció, a windows eszközkezelője látja hogy csatlakoztatva van de nem jön fel adathordóként.

Most jött meg egy TypeC-HDMI adapter, egy Samu S9-el simán megy de sem a 9T sem a 12T Pro nem ír és nem mutat semmit arról hogy rá lenne kötve egy kijelzőre.

MHL-t tudja a telefon elvileg, vagy rosszul tudom? :DDD

(#17010) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Szolgáltató független, soha nem buheralt, külsőleg gyári állapotban, egyébként akku cserére szoruló telefonomat mennyiért lehetne eladni? (Kék ) Vagy jobban megéri akku csere után eladni? Ez esetben az akku csere mennyibe fáj és mennyiért eladható utána a telefon? Csak szervizes csere jöhet szóba, sajnos én nem értek ilyenekhez. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#17011) ztoldy válasza herrká (#17010) üzenetére


ztoldy
senior tag

Akkucsere kb. 18eFt. Ahogy nézem olyan 40-től fölfelé lehet találni. Lehet, hogy érdemesebb eladni ahogy van és belekalkulálni, hogy aki akarja, magának kicserélni 6eFt-ből az akkut.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#17012) herrká válasza ztoldy (#17011) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!

(#17013) Lathronos válasza ztoldy (#17011) üzenetére


Lathronos
őstag

Inkább 20-22e, én is kérdeztem már néhány szervizben.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#17014) herrká válasza herrká (#17010) üzenetére


herrká
senior tag

Újabb kérdés. Mivel a válaszok szerint már nem sokat ér, gondoltam telepítek rá egy internet rádió appot. Jó lesz a teraszra. De hiába dugom be a 3,5-es jacket, nincs hang az erősítőn. Nem "sima" jack aljzat, ami a telefonon van? Hogy lehetne belőle a hangot kinyerni erősítőre? Köszi!

(#17015) mm89 válasza stingy2 (#17000) üzenetére


mm89
őstag

Én nem rég telepítettem újra a telefont, a legutolsó eu stabilt raktam fel. Eleinte nem tudtam mi a baj a hívásokkal, aztán feltűnt, hogy mindig levált 2g re.
Az összefoglalóban lévő írás segített, az alapján megy a VoLTE.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#17016) Lathronos válasza herrká (#17014) üzenetére


Lathronos
őstag

Ki van tisztítva a jack csatlakozó? A szennyeződés okozhat kontakt hibát, jártam már így.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#17017) herrká válasza Lathronos (#17016) üzenetére


herrká
senior tag

Megnézem. Köszi a segítséget!

(#17018) herrká válasza Lathronos (#17016) üzenetére


herrká
senior tag

Igazad volt. Kb egy gyufafejnyi zsebpiszkot sikerült kiszedni. Köszönöm!

Egyébként a sima, sztereó 3,5-es Jack dugó jó hozzá, vagy a négy érintkezős Jack dugós átalakító kell? Ezt tudja valaki? Köszönöm!

(#17019) herrká válasza Lathronos (#17016) üzenetére


herrká
senior tag

Hálás köszönet! A takarítás volt a megoldás! Tökéletesen működik a sima sztereó Jack dugóval is! Köszönöm!

(#17020) redelectro


redelectro
csendes tag

Sziasztok! MI9T kijelzőt vennék/rendelnék. Van tuti tippje valamelyikőtöknek, honnan érdemes beszerezni? (az ujjlenyomat azonosító nem szükséges).
A szeretett gyári mi9t-m majd 4 évet(!!) lehúzott velem, de pár hete egy óvatlan kőre leejtéssel végleg hazavágtam a teljes kijelzőjét (pedig már annyi elejtést túlélt) :(
Szeretném az adataimat kinyerni belőle és méltó búcsút venni tőle 😢
Köszönöm szépen.
Utód javaslat is jöhet 300k-ig.

Az életben a lehetőségek tárháza végtelen.

(#17021) wwenigma válasza redelectro (#17020) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128GB 6GB -t nézegettem , legalacsonyabb ára 81e volt egy hete, annyiért baromi jó.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17022) XtremLor válasza wwenigma (#17021) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem rossz telo, kollegamnak Mi 11T volt a hardver hasonlo...ha pont elotte nem cserelem ki az akkut akkor atveszem tole.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#17023) floratm


floratm
senior tag

Gpayes- nfc fizetéssel nincs senkinek gondja? Mert nekem igen :DDD Asszony telefonján már töröltem ujraraktam sokszor......Valami magikus hardveres hibára gyanakszom bár nfc teszt alkalmazás szerint minden nagyon jo... :F

(#17024) Obyboy válasza floratm (#17023) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Én rendszeresen használom nincs vele semmi gond.
Alpha droidot ROM, revolut kártya társítva a gpay-hez.
Tölts le egy nfc readert és próbáld ki, hogy a bankkártyádat be tudja-e olvasni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17025) BandiHUN válasza BandiHUN (#16989) üzenetére


BandiHUN
veterán


No ilyen a Nohon akksi 1 hónap után... :C:C A gyárim nem tudott ennyit annó.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#17026) wwenigma válasza BandiHUN (#17025) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szuper, remélem igy marad! Télen cseréltem akkut én, szintén jól muzsikál egyelőre. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17027) csaba17 válasza floratm (#17023) üzenetére


csaba17
senior tag

nálad mi lenne a probléma az nfc fizetéssel?
nekem tegnap előtt, fizetésnél csinálta azt, hogy nem akarta észrevenni a terminált, de 2. próbálkozásra jó lett, igaz közben le és felélesztettem a kijelzőt.
de ilyet még egyszer sem csinált.

(#17028) floratm válasza csaba17 (#17027) üzenetére


floratm
senior tag

Nfc check alkalmazás szerint minden ok.

Fizetési kisérletnél elmondás szerint azt irja ki hogy : próbálja ujra

Nekem se volt soha problémám 11tn.. de még nem volt alkalmam személyesen atélni a meghiúsult próbálkozást

(#17029) csaba17 válasza floratm (#17028) üzenetére


csaba17
senior tag

nekem ilyet talán csak akkor ír, ha hamar elvszem a termináltól a mobilt, vagy az eladó hamarabb elhúzza.
amit írtam, hogy nálam előjött ott akárhová tartottam, akárhogyan, csak az újbóli felélesztés lett eredményes

(#17030) RTG válasza Obyboy (#17024) üzenetére


RTG
tag

szia ! nem pont nfc téma, bocsi :B . most érkezett el az idő, h kenvyra-ról tegyek egy próbát az alpha-val. nem értem ezt a " Latest china fw 12.5.2 Recommended." dolgot. tényleg egy másfél gigás rom elé fel kell rakni egy komplett 2.7 Gb-os cuccot is ?? persze , elfér, csak attól tartok valamit félreértek...

(#17031) RTG válasza RTG (#17030) üzenetére


RTG
tag

nanáhogy félreértettem :DD . emlékeztem , h ezek kisebbek szoktak lenni, 85Mb , csak sokkal nehezebb megtalálni :B .

bocsi

(#17032) duo


duo
őstag

Halihó. Alphadroiddal nyomom. Nemrossz, akksiban es sebessegben nem sokban marad el a miui11-tol ( Eu ROM. az utolsó 10-es droid).
Annyi csak h ugy tudom van ujabb nekem az 1.5-os van ha jol tevedek.
Annyit csinál ami azert zavar, hogy neha nem jelzi a hívást, a hivo felnek meg azt mondja h nem vagyok elerheto. (Szerencsere szinte csak munkatarsak hivnak, úgyhogy...)

Viszont néha van random reboot.

Az új verzió milyen?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#17033) RTG válasza duo (#17032) üzenetére


RTG
tag

"neha nem jelzi a hívást, a hivo felnek meg azt mondja h nem vagyok elerheto."

csak nem vodafone-os vagy ? :DD

én még csak most szögelem fel, egy - két nap múlva lesz véleményem.

(#17034) Obyboy válasza duo (#17032) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Nekem is nagyon bejött az alpha droid.
Még nem volt időm feltenni a legfrissebb verziót még én is az 1,5ön vagyok. Viszont nekem fogadja a hívásokat és random reboot sincs.
Remélem a jövő héten lesz időm feltenni az 1.7.9et.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17035) Siriusb válasza duo (#17032) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem az 1.5-ösnél sem volt ilyen gondom. Most az 1.7.9 van fent, nem tapasztalok problémát. (Core gapps).

(#17036) duo válasza RTG (#17033) üzenetére


duo
őstag

Jaja néphi nemzethy vodafone

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#17037) Obyboy


Obyboy
Topikgazda

Még a gyári aksi van a telóban. Tud annyira tönkremenni egy aksi, hogy töltőtől és kábeltől függetlenül csak 1000 mA alatt képes tölteni? :F
Kb 4-5 olyan töltő+kábel párossal próbáltam ami tud 10-15-20W töltést és korábban töltött is ezekkel 2A körül... :F
Már megvan a csere Nohon és remélem hétvégén lesz is időm betenni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17038) BandiHUN válasza Obyboy (#17037) üzenetére


BandiHUN
veterán

Igen, HA eléri a 40-42 fokot, lekorlátoz 1A-re!Nekem a kisebb kapacitás mellett ez is gond volt, pl. képtelen voltam érdemben tölteni az akksit Twitch alatt, mert azzal a fogyasztás 6-800mA is volt(már javították, de ígyis 500mA körül megyeget 1080p-s streammal), nyáron panelban 30 fokról indult a történet töltéskor is, pár percig bírta a 3.2A-es gyorstöltést. Púpos amúgy nem volt. De a Nohon 34!fokos gyorstöltéssel is most, Twitch alatt is stabilan megy 2.8 A körül a töltés...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#17039) Obyboy válasza BandiHUN (#17038) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Az elmúlt pár hétben én is észrevettem, hogy szokatlanul meleg a teló töltés közben. Tuti lekorlátozott nekem is azért megy csak a lassú pár száz mA-es töltés.
Eddig tudtam húzni a cserét, mostmár rá kell szánnom az időt.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17040) duo válasza Obyboy (#17039) üzenetére


duo
őstag

En ezt nem merném. Nekem is mar inenziv hasznalattal bo fel nap az akksi. De inkabb quickservice. Felnek h elcseszem

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#17041) Siriusb válasza Obyboy (#17039) üzenetére


Siriusb
veterán

Én csak másfél éve halogatom az akku cseréjét... :DD

(#17042) RTG válasza duo (#17040) üzenetére


RTG
tag

Nopara, második nekifutásra nekem is sikerült, akkor pedig bárkinek sikerülhet :DD . Ha nem a kijelzőt próbálod a keretből kifeszegetni, hanem a hátlapon, abban vékonyka sávban, ahol kell, akkor tök egyszerű. :W . 6000 az akksi, 2000 a ragasztó, 20 perc alatt kész. Szervizben tuti háromszor ennyibe kerül,vmi ótvar gagyi akksival. Hajrá :K

(#17043) RTG válasza Obyboy (#17034) üzenetére


RTG
tag

Három napja van fent az 1.7.9. Eddig csak két apróság, ami random előfordul ; dupla koppra nem mindíg ébred, ill néha világítja a fülemet hívás közben. Hívás minőségben , gyorsaságban , BT kezelésben jobb mint a Kenvyra. Engem megvett :K Vanilla + NikGapps.

Akksicsere is megérte a baszódást, az én szokásaim mellett kb + 40% nap végére.

(#17044) Obyboy válasza duo (#17040) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Családtagoknak és barátoknak is cseréltem már telefonokban aksit vagy kijelzőt. Eszközöket kaptam az aksihoz, hőlégfúvóm van a hátlapi ragasztó melegítéséhez. Remélem hétvégén időm is lesz (gyerek és egyéb zavaró tényező mentes) és ki tudom cserélni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17045) BandiHUN válasza Obyboy (#17044) üzenetére


BandiHUN
veterán

Hőlégfúvóval azért óvatosan, messziről melegíts, megsülhet a hátlap, mielőtt átmelegszik! :U Kivétel, ha van leszabályozhatód. Amúgy viszont jobb a hajszárító, 40-50 foknál nem kell melegebb! És persze türelem, mert a ragasztó az elején nehezen indul meg, de utána már könnyű lesz, ha rendesen alá tudsz feszíteni! Új ragasztó se kell, semmi spéci anyag, ez csak sima kétoldalas rajta, melegre elenged, de utána újra rá fog ragadni, én már másodszor cseréltem... Egyébként magát az akksit nehezebb kivenni+kell kis csavarhúzó lebontani a kamerarészt fedő lapot. Rutinnal 10 perc.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#17046) Obyboy válasza BandiHUN (#17045) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

Köszi a jó tanácsot.
Szabályozható a hőlégfúvóm hőmérséklete de nem emlékszem mennyi az alja. Ha az is sok akkor kölcsön veszem a feleségem hajszárítóját. ;)

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17047) Siriusb válasza Obyboy (#17046) üzenetére


Siriusb
veterán

..."akkor kölcsön veszem a feleségem hajszárítóját"...

Örülök, hogy megismerhettelek itt a topikban, egy élmény volt. Nyugodj békében.

;] :DD

(#17048) Obyboy válasza Siriusb (#17047) üzenetére


Obyboy
Topikgazda

:DDD
Megpróbálom olyankor kicserélni az aksit amikor nem lesz itthon majd óvatosan visszateszem a hajszárítót helyére.
Ha vasárnap estig nem jelentkezem akkor lebuktam... :))

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17049) S-eye


S-eye
senior tag

Honnan érdemes hátlapi üveget venni? Amiket Alin nézek nem lehet eldönteni, hogy üveg vagy műanyag. Honnan vettétek?

(#17050) otto14 válasza S-eye (#17049) üzenetére


otto14
senior tag

Én [ezt] vettem, de már nem létezik ez a termék link. Anyagra ugyan az, mint a gyári, a mintája picit különböző. Most [ezt] rendelném.

asd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.