Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 9T (kódnév: davinci) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Jozsó válasza BazsiBazsi (#12988) üzenetére


Jozsó
tag

Más lett az alkalmazások közötti váltás. Eddig hosszan kellett húzni a vissza gesture-t. Most, ha alul ott van az a csík akkor azon kell jobbra-balra húzni, ha nincs, akkor kicsit felfelé, majd utána le a jobb-bal alsó sarokba. Olyan L-betű szerűen.

(#13002) gabor9991 válasza Jozsó (#13000) üzenetére


gabor9991
őstag

(#13003) david_97


david_97
senior tag

Srácok,lapozásnál szöveg ghostinggal lehet valamit kezdeni? Kifolyik a szemem tőle 10 perc után.

[ Szerkesztve ]

(#13004) oska24 válasza spider80 (#12985) üzenetére


oska24
tag

Igaz, de így még kevesebbet ér majd. :O

XIAOMI Mi 9T-->Redmi 5-->Nike zokni-->Puma alsó

(#13005) crok válasza gabor9991 (#12999) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor nincs más hátra mint előre..! Megnézni mit csinál..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13006) Nyick


Nyick
tag

Tudtok segíteni? Nagyon zavar hogy az akksit zabálja az android rendszer. Üres járatban 40-60% megeszik az akksibol. Tudom hogy tudja a telefon nálam a 3-4 napos üzemidőt, de igy csak a 2 van meg. Miui 11el is ezt csinalta. Most 12 van. Volt gyári visszaállítás, többször is. Valaki adjon tanacsot légyszi. Bug reportot is tudok küldeni ha kell.

(#13007) crok válasza Nyick (#13006) üzenetére


crok
nagyúr

Kuldj.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13008) DshadoW válasza Nyick (#13006) üzenetére


DshadoW
tag

Nem zabálja, 90% hogy csak vizuális bugról van szó. Nálam is mindig az első helyen van az android rendszer, de folyamatosan 3-4 napos üzemidőket produkálok. Ha sokat nyomkodom akkor 1-2 nap, de akkor 9+ órás SoT-al.

Engem is baromira idegesített az elején, de azóta elengedtem ezt a szitut. Ha találsz/találtok rá megoldást akkor természetesen én is "megjavítanám", de eljutottam oda, hogy most már nem zavar különösebben.

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#13009) schawo válasza gabor9991 (#13002) üzenetére


schawo
titán

Tehát nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13010) gabor9991 válasza DshadoW (#13008) üzenetére


gabor9991
őstag

Pl az enyém is egy nap alatt lemerül 3 óra sot mellett.Ez biztos nem vizuális bug, Éjszaka folyamatosan ébren volt [kép]

[ Szerkesztve ]

(#13011) zsolt501 válasza gabor9991 (#13010) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt vettem észre, hogy ha energia takarékos módba teszem a telót éjszakára akkor nem fordul elő ilyen hiba, és ahogy nézem nálad a mobil hálózat jelerőssége sem túlzottan jó, ebből kifolyólag is jelentősen tud a fogyasztás növekedni.
Nem tudom ki a mobil szolgáltatód, de a merülés jelentős részét ez is tudja okozni, én még azt szoktam rossz jelerősség esetén csinálni, hogy vagy 2G-re teszem a telefont, vagy VoWiFi-t használok, így jelentősen tud növekedni az üzemidő, mert nem keresgél folyamatosan jobb hálózatot a telefon.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13012) gabor9991 válasza zsolt501 (#13011) üzenetére


gabor9991
őstag

Az én telefonomon óránként 140mAh a fogyasztás a redmi note 8t-N meg 9mAh :) abban ugyanilyen vodafone+telenor kombinációban vannak a sim kártyák.
Asszony mi a2 lite-ja is elmegy 2 napot töltés nélkül 6-8 óra sot-tal.

(#13013) david_97


david_97
senior tag

Valaki valamit a szöveg ghosting ellen? :U

(#13014) jUUh válasza david_97 (#13013) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Ez mi pontosan? Lövésem sincs, nem tapasztaltam, vagy nem tudok róla. :DD

Samsung Galaxy S23+

(#13015) margithid válasza david_97 (#13013) üzenetére


margithid
veterán

Ez mindig is ilyen volt nem?
Én majd karácsony környékén veszek egy xiaomi ebook olvasót, remélhetőleg valami jó kis akcióban.

(#13016) zsolt501 válasza gabor9991 (#13012) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én értelek, de te is megérthetnéd, hogy a felsorolt telefonok sem szoftveresen sem hardveresen sem egyformák amiből jelentős különbségek is lehetnek.
Ráadásul ha beragad egy szinkronizálás az is jelentősen tudja meríteni a telefont, és ezt nem olyan egyszerű kiszűrni gyári szoftverrel.
Én a beragadt szinkronizálásra gyanakszom, nálam sokszor az akad ki és jelentősen szívja a telefont, estére azt is ki szoktam lőni, mert volt már hogy teljesen leszívta a telefont reggelre.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13017) csul1


csul1
tag

Sziasztok!

Kijelző beégésre van garancia szerintetek? Napokban észrevettem, hogy a waze néz vissz rám fehér háttérről...

(#13018) helixP válasza csul1 (#13017) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem Te vagy az első, akinél ilyen jelentkezett :(. Gari csere általában AMOLED-nél. Fotót szívesen megnéznék.

david_97: Nagyobb fényerő, világos háttér. AMOLED sajátosság.

[ Szerkesztve ]

(#13019) david_97 válasza jUUh (#13014) üzenetére


david_97
senior tag

Például amikor beállításokban lapozok, a fekete szöveg amolyan szellem képet hagy maga után. Ips-en ilyet még nem láttam, asszonzsamu a 70-e sem csinálja. Bárhol ahol fekete szöveg van fehér háttér előtt látható ez a jelenség. :W a 70 is amoled, mégsem csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#13020) BLeP_i válasza DshadoW (#13008) üzenetére


BLeP_i
tag

Milyen beállításokkal, napi kijelzőidőkkel jön össze ez a 3-4 nap? Nekem kb 2,5 nap volt eddig a legjobb.
Most ebben az Ultraerős akkumulátorkímélő módban bízok, hogy azzal összejöhetnek jó eredmények. Valakinek van már azzal hosszabb távú tapasztalata?

http://vister.hu

(#13021) csul1 válasza helixP (#13018) üzenetére


csul1
tag

Fényképen kevésbé látszik de ha jól megnézed jobb oldalt a hívás felett ott a karika waze-ből és baloldalt az üzenetek felett a sebességkorlát tábla. :D

Turbado-ban vettem Premium-csomag garival még van belő hátra egy év, elvileg 2 napon belül cserélik a hibás készüléket, most majd vizsgáznak tényleg így van-e.

(#13022) jUUh válasza david_97 (#13019) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nem látom sajna / szerencsére

Samsung Galaxy S23+

(#13023) batai15 válasza csul1 (#13021) üzenetére


batai15
félisten

szia, melyik téma ez?

(#13024) csul1 válasza batai15 (#13023) üzenetére


csul1
tag

Sima xiaomi: Paper art.

(#13025) tibi970307 válasza DshadoW (#12973) üzenetére


tibi970307
tag

Szia!

Megvolt a gyári visszaállítás, azóta minden a régi.
Most WIFI hálózaton 2 óra SOT-tal 86%-on vagyok. A sebesség is hasonló, mint MIUI 11-en volt.
Tanulság: ne is próbáljatok frissíteni gyári visszaállítás nélkül.

(#13026) batai15 válasza csul1 (#13024) üzenetére


batai15
félisten

Köszi

(#13027) Nyick válasza DshadoW (#13008) üzenetére


Nyick
tag

Ez nem vizuális bug. Valami folyton ébresztgeti a telefont. Amikor jó volt, délbe ránéztem a telefonra és 98 % volt, egy két felebresztesi vékony vonallal. Most 90% van délbe, folyamatos sűrű ébresztési vonalakkal. Úgy hogy nem nyúlok hozzá. Kezd tele lenni vele a ...szom.

(#13028) Niarb válasza Nyick (#13006) üzenetére


Niarb
csendes tag

XDA-n futottam bele egy topikba ami ezzel foglalkozik, elvileg az android cacheli a telepített appokat, ADB-vel átmenetileg ki lehet kapcsolni, de sok értelme nincs, a következő telepített appnál újraindul a dolog. Nem MIUI-s dolog egyébként, custom romoknál is ugyanúgy jelen van, csak ott nem mutatja.

(#13029) gabor9991 válasza Nyick (#13027) üzenetére


gabor9991
őstag

Ugyanez.
21 perce vettem le a töltőről akku -2%
És párszor már ébresztgette valami... [kép]

(#13030) sandró60


sandró60
addikt

Nálam a mobilhálózati jel és a Wifi a legnagyobb fogyasztó.
Sajnos a mobilhálózati jel mindig gyenge.Mivel panelban lakom.A beton leárnyékolja.
Nekem is 3g-re kell állítanom,hogy spóroljak valamit :D

[ Szerkesztve ]

(#13031) herrká válasza Ntes (#12043) üzenetére


herrká
senior tag

A leírás alapján telepítettem a Super Wallpapers-t. Kell még valamit beállítani? Ugyanis ha feloldom a képernyőzárat, akkor ott van jó sötéten háttérnek a Szuezi csatorna?, vagy nem tudom. Ha lapozok az oldalak között, kissé elfordul. Ha lezárom a képernyőt akkor megjelenik a Föld képe és az óra és dátum. De nincs animáció, mozgás! Csak áll a bolygó. Nem kellene mozognia? Ha oldom fel a képernyőzárat, akkor ott is van a bolygó, illetve kel fel a Nap jobbról. De ez is állókép. Nem kellene ezeknek mozogni? Vagy nem tudja a Mi9T? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13032) Barnahalo


Barnahalo
tag

Sziasztok! Tegnap éjjel frissültem MIUI 12.0.2-re. Első benyomásaim ezek.:
Szép ez az új gesztusvezérlés, de az előző nem volt ilyen laggos.
A kamera app szintén laggol.
Végre működnek a super wallpaperek! :D
És a legrosszabb, az aksiidő romlása. Ma alig 2 óra SOT-al már elfogyott 40%. MIUI 11-ben nem volt ilyen drasztikus a merülés.
Ja, és a Chrome anomáliák nálam is elkezdődtek.

Köszi MIUI 12! :(

(#13033) david_97


david_97
senior tag

Miui 12 alatt van valami dc dimming? Maximum fényerőn vibrál a kijelző.

(#13034) jUUh


jUUh
Topikgazda

Battery Drain is just insane (MIUI11/12), any real fix?

Nem valódi megoldás amit mondok, de akinek ennyire rossz a MIUI 12, s z e r i n t em factory reset első körben, ami segíthet.

Alternatív megoldásnak meg tényleg maradnak a custom romok. :N

Samsung Galaxy S23+

(#13035) laci laci válasza Barnahalo (#13032) üzenetére


laci laci
addikt

Volt factory reset?A super wallpaperektől akadozik a controll center,a DC dimingtől pedig a Chrome..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#13036) BazsiBazsi válasza herrká (#13031) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Nekem se megy a super wallpapers ne aggódj :((( mindegy mit raktam fel.
#13001 : nekem egy darabig ilyen volt aztán eltűnt az alsó hurka

Lehet factory reset kéne, az töröl minden appot/bellítást satöbi? Mert általában igen és akkor inkább rootolnék egyet vele együtt.

(#13037) herrká válasza BazsiBazsi (#13036) üzenetére


herrká
senior tag

Köszi! Akkor dobom.

(#13038) Jozsó válasza tibi970307 (#13025) üzenetére


Jozsó
tag

Itt lehet, hogy én nem értek valamit. Amikor gyári visszaállításról beszéltek tényleg arra gondoltok, hogy factory reset? Mert nekem utána kb. 6-8 óra mire mindent úgy visszapakolok meg bekonfigolok, ahogy szeretném, plusz még két hét után is futok bele olyan appba, ahol vmit nem állítottam be. Mert ennél nekem még az is jobb, ha naponta kell töltőre raknom.

Vagy van erre vmi titok?

(#13039) aprokaroka87 válasza Jozsó (#13038) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A titok nyitja a megelező backup :)

Van a telefonban egy beépített backup rendszer, igaz nem tökéletes, de pár app adatait menti, viszont mivel belső tárhely-re ment így érdemes átrakni pl Sd kártyára, majd FR után visszarakni belső tárhelyre.

Illetve vannak App backup appok, amik kimentik az összes apk-t, így nem kell a play áruházat várnod.

Az hogy 6-8 óra, lehet, de van hogy megéri :)

(#13040) BazsiBazsi válasza david_97 (#13033) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Tudtommal AMOLED alatt csak dc dimming van de javítsatok ki ha létezik más

(#13041) crok válasza jUUh (#13034) üzenetére


crok
nagyúr

Este ranezek par kapott bugreportra, van mar ket dolog is ami "beakad" valamiert.. nem csak ezen de sok mas keszuleken is..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13042) amadeuska válasza Jozsó (#13038) üzenetére


amadeuska
kezdő

Nekem nem volt gondom a MIUI 12-vel, azonban ma reggel elkezdett vacakolni, és megfogadtam a csoporttársak tanácsát: factory reset. Szinte minden jobb lett, az értesítések, amelyek elkezdtek korábban összevissza érkezni, teljesen helyreálltak. Most töltöttem, majd megírom a tapasztalatokat. Korábban 7 és 9 óra között volt a kijelzőidő, folyamatos wifivel, sok telefonálással

(#13043) szabi__memo válasza Jozsó (#13038) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet te többször annyi appot használsz mint ők. Nekem sem pálya ilyennel szarakodni

(#13044) Siriusb


Siriusb
veterán

Én kétnaponta teszek fel új ROM-ot. :DDD Swift Backup nagyon bevált, persze így sem tíz perc, mire végzek.

(#13045) jUUh válasza Siriusb (#13044) üzenetére


jUUh
Topikgazda

+1 a Switftre. 1-2 appnál használtam, és működött, Cloudból.

Samsung Galaxy S23+

(#13046) schawo válasza Jozsó (#13038) üzenetére


schawo
titán

Dettó. Nincs az az isten, hogy én factory resteteljek. Beugranék a betonba, ha most neki kéne állnom mindennek. Töltöm, amikor kell, oszt jónapot. Túlélem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13047) aprokaroka87 válasza szabi__memo (#13043) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem elég sok app van telepítve RN7-re, valamelyik nap mégis csináltam FR-t, főverzió váltás miatt, voltak gondok, pl ram kezelés bekrepált, meg más apróságok.

Előtte is voltak érdekes bugok, pl nem müködő Google Backup, vagy PH! app.

Úgy volt hogy hétvégéig meghagyom, kibírom alapon, ám a ram kezelés bug kezdett zavarni.

Úgyhogy végül FR melett döntöttem, azonnal, volt ami mentésből ment vissza, volt amit nekem kellet visszaállítani, mármint a mentést.

Nem egyszerre csináltam meg mindent, az utolsó símitások ma reggel voltak, újra backup, esetleg backup frissítése ha kellet :D

Itt vagyok, nem haltam bele... a hibák is helyre jöttek, azok is amik már korábban is ott voltak, csak hát ugye FR-t az én se szeretem, de ha nincs más akkor rá kell szánni az időt :)

(#13048) Siriusb válasza schawo (#13046) üzenetére


Siriusb
veterán

Persze hogy túléled. Annyi késsel és olyan élesekkel mindent túl lehet élni. :DD

Bocs, ezt nem bírtam kihagyni. :R

(#13049) Barnahalo válasza laci laci (#13035) üzenetére


Barnahalo
tag

Próbáltam a gyári visszaállítást kerülni, az az igazság. A Super wallpapereket hagytam, mert bár szépek, tuti sokat fogyasztanak. A kameraapp problémát adattörlés megoldotta. A Chrome meg kapott egy gyorsítótár törlést. Így javult a helyzet, az akkumulátorról meg hosszabb teszt után írok. :U

(#13050) nagyk97


nagyk97
csendes újonc

Sziasztok!

Nektek nem csinál olyat, hogy néha feloldásnál befagy teljesen percekig? Update óta csinálja nekem 12.0.2-n. 12.0.3-at meg nem is engedi felrakni :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.