Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 9T (kódnév: davinci) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) M3oH válasza Land (#1996) üzenetére


M3oH
addikt

Mindennapokra ez a proci is tökéletes. Nyilván az SD855 bizonyos dolgokat gyorsítana, de kérdés, hogy neked ér annyi plusz kiadást.

(#2002) beyruth82


beyruth82
veterán

116 ezerért van bontott de vadonatúj mi mix 3 edigitalnál.Az a 3200-as aksi gondolom érezhetően gyengébb teljesítményű mint ez a 4000-es dacára a takarékos S845-nek is ugye?

(#2003) South Velen válasza beyruth82 (#2002) üzenetére


South Velen
addikt

Én 86-ért tudtam volna bontott, de új Mi Mix 3-at szeretni, de aztán lemondtam, olyan akksival meg súllyal inkább nem kell, talán kamerában jobb a Mi9T-nél de másban aligha. A 845 szerintem nem takarékosabb a 730-nál. :N

[ Szerkesztve ]

(#2004) novinyul válasza Land (#1996) üzenetére


novinyul
veterán

Snapi 730 mindenre elég, teljesen felesleges a prot megvenni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2005) bigrob válasza novinyul (#2004) üzenetére


bigrob
őstag

Ha játszogatni szeretnél a telefonon mint a kisiskolások akkor kell erősebb, ha viszont 0 játék, de minden más igen akkor jön ki a 730 takarékossága.

Nekem ez volt amikor hagytam 100-ról 0-ra merülni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#2006) tothandras80 válasza Maist (#2000) üzenetére


tothandras80
tag

Jól megszivatott a dolog, de sikerült végül MiFlash-sel magához téríteni a telefont. A további kísérletezéssel felhagyok :D Köszönöm a segítséget mindenkinek, és a türelmet :D


(#2007) NemMo válasza tothandras80 (#2006) üzenetére


NemMo
őstag

Örülök, hogy sikerült. Lehet tudni, hogy mi volt a gond, amiért az elején nem ment?

(#2008) Land


Land
veterán

Köszi srácok. Fel is dobtam a 9T keresős hirdetésemet. Remélem idővel a szoftveres problémáitok orvosolva lesznek és meg leszek elégedve a készülékkel. Aztán idővel úgyis elég komoly főzött ROM támogatottsága lesz, mint a Note 5-nek is van jelenleg.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#2009) novakalex


novakalex
aktív tag

Bootloader nyitásról, twrp telepítésről, xiaomi eu rom telepítesről van valami értelmes magyar leírás?
Esetleg valaki nem tud készíteni egy ilyet? :) Köszönöm

(#2010) tothandras80 válasza NemMo (#2007) üzenetére


tothandras80
tag

Nem tudom pontosan az okát, amiért nem sikerült a xiaomi.eu rom telepítés, majd a gyári állapotra való visszaállás. Maist fórumtárs által linkelt fastboot rom ment fel Komáromi Attila által javasolt 2018. 05. havi MiFlashsel.
Nem tartom lehetetlennek, hogy akár valamely fájl sérült a letöltés/kicsomagolás során, de természetesen userhiba is magasan közrejátszhatott.

(#2011) beyruth82 válasza South Velen (#2003) üzenetére


beyruth82
veterán

Ok köszi :)

(#2012) novinyul válasza bigrob (#2005) üzenetére


novinyul
veterán

Játszani nem játszok telefonon, de a Snapdragon 730 igen erős lett, a kategóriájában a legjobb ajánlat jelenleg.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2013) Hoorus válasza novinyul (#2012) üzenetére


Hoorus
őstag

Nagyjából a SD 835-el van egy szinten.. :)

(#2014) #82891776 válasza novinyul (#2012) üzenetére


#82891776
törölt tag

hát azért nem egy gamer telefon finoman szólva.Nekem egy meizu 16th-t váltott,de már bánom hogy lecseréltem :(

[ Szerkesztve ]

(#2015) novinyul válasza #82891776 (#2014) üzenetére


novinyul
veterán

Nekem is meg van a 16th, de most hogy finoman szólva is át.aszták a nép fejét a flyme 8-l :((( Persze kitünő telefon a 16th, de a szoftveres támogatás nagyjából nulla, a 9T legalább kapja a frissítéseket. Meg hát a 9T sosem volt gamer telefonként hírdetve. A snapi 730 nem is erre lett tervezve, viszont a középkategória felső felében kifejezetten jó ajánlat, ahogy írták is a 835 szintjén van(730 GPU gyengébb)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2016) #82891776 válasza novinyul (#2015) üzenetére


#82891776
törölt tag

ez igaz de a GPU azért elég sokat számít.Nem rossz telefon az MI9T,de a flyme os nekem nagyon bejött.A frissitések engem nem zavartak,inkább a dark mód hiánya,a flyme os 8-at meg még nem láttam,mindjárt nézek róla videót

(#2017) hzd válasza skylaner (#1998) üzenetére


hzd
csendes tag

Nekem ez bevált [link]

(#2018) NemMo válasza tothandras80 (#2010) üzenetére


NemMo
őstag

A lényeg hogy megoldódott. :)
Most, hogy már megvan a biztos módja a visszaállásnak megpróbálhatod újra feltenni az Eu romot. Nagy baj már nem történhet

(#2019) beyruth82


beyruth82
veterán

Megvan a teló,elkezdtem belakni.Googlera mentett beállításokat importálom.Egyenlőre semmit nem állítottam át.A gyorstöltés alapból be van kapcsolva(tehát alapértelmezetten úgy tölt) vagy be kell állítani?Kicsit lassúnak tűnik a töltés a mate 10 pro töltés idejéhez képest elsőre.A huawei töltőjét használom hozzá mert az 4,5A -s míg a xiaomi gyárija 3A-s.Lehet mégis gyorsabban töltene vele mert az a gyárija? A másik,hogy 5 ghz-s wifit tud a teló ugye?500-as netem van itthon és ebből 122 mb/sec-et tud csak elérni a telefon ami a 2.4 ghz-s kapcsolatokra jellemző inkább.5ghz-n 250 mb/sec a minimum elvárható.

(#2020) Alarikman válasza beyruth82 (#2019) üzenetére


Alarikman
senior tag

Ne használd a Huawei töltőt, mert az más töltési technológiát használ. Nem Qualcomm-ot. A mi telefonunk QC3-QC4 kompatibilis. Szóval mindenképp vagy a gyártóit, vagy vegyél olyat ami a fentieket tudja.

(#2021) beyruth82 válasza Alarikman (#2020) üzenetére


beyruth82
veterán

Oh értem már.Erre nem is gondoltam.Akkor a gyárit használom.Köszi!

(#2022) norbert400


norbert400
tag

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

szóval igen, tud 5ghz-t

(#2023) terra052 válasza instantwater (#1922) üzenetére


terra052
őstag

Duo egy nagyon egyszerű netes telefon /videóhívás app de épp ezért nagyon jó erre.
Semmi plusz, nincs vicces emoji meg szemüveg, de használható, én szeretem 👍
Adj neki egy esélyt 🙃

werkmania.hu

(#2024) instantwater válasza skylaner (#1998) üzenetére


instantwater
addikt

Semilyet. Végigpróbáltunk már legalább 5 félét itt a topikban kezdve a fillérestől a drágáig, mindegyik máshogy nem passzol.
Gorilla Glass, élvezd.

(#2025) trouble


trouble
senior tag

Lakom most már én is be, megjött ma a GB-ről :Y :C
Hogy leht manapság fagyasztoni gyári rom-on a google bandát(ami nem kell)?
Az RN5-nél müködöt angolra állítva a nyelvet,a play sugó-bó :O l delete our disble apps, ez most nem működik,híába tapicskolom! :O
Kinek,hogy sikerült,milyen lehetőségek vannak!
Köszi!

(#2026) NemMo válasza trouble (#2025) üzenetére


NemMo
őstag

Playről a hidden settings for miui

(#2027) daver88


daver88
aktív tag

Helló!! én is a telefon vásárlásán gondolkodom...Fóliával kapcsolatban ezeket nem próbálta még valaki? [link]

Még annyi kérdés, hogy a mo-i beszerzési lehetőségeknél 1 ill. 2 év garancia is megtalálható...ez mitől függ?? szürkeimport?? vagy bolti garancia?

(#2028) R a y válasza skylaner (#1998) üzenetére


R a y
senior tag

Clearplex, legjobb. Media Markt okospultban rakják fel. Tökéletesen passzol, gép vágja ki.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2029) beyruth82 válasza daver88 (#2027) üzenetére


beyruth82
veterán

Csak és kizárólag az Mi store(lurdy házas) ad 2 év garanciát én úgy tudom.Mindenhol máshol 1 év illetve a leggagyibb helyeken 1+1 kiterjesztett meg eu meg isten tudja milyen kamu garanciákat találnak ki amik természetesen nem valósak.

(#2030) Chaser válasza beyruth82 (#2029) üzenetére


Chaser
titán

edigi és alza két évet aad, utóbbinál biztos nincs apró betű

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2031) R a y válasza beyruth82 (#2029) üzenetére


R a y
senior tag

Kivéve turbado ahol a prémium garanciával, ha probléma van, akkor nem szervizelnek, hanem kapsz egy új dobozos készüléket. Szerintem ettől jobb lehetőség nincs jelenleg.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2032) daver88 válasza beyruth82 (#2029) üzenetére


daver88
aktív tag

Ahogy látom jövő héttől az Edigital-nál is elkezdik árulni. Náluk 2 év gyárit írnak. Viszont lehet megéri pár ezer forinttal többért megvenni a plusz 1 év miatt...

[ Szerkesztve ]

(#2033) norbert400 válasza R a y (#2028) üzenetére


norbert400
tag

Ütésálló is? Van olyan jó mint az "üveg" társa? Mert én pl hajlamos vagyok leejteni a telefonjaimat és eddig üvegfóliával egy kijelző se tört be.

Illetve mennyibe kerül?
köszi az infót.

(#2034) Alarikman


Alarikman
senior tag

Ez a garancia elég képlékeny, ahogy látom nem hiába sokan bevállaljuk a külföldit. Ami magyar vétel azt a szakszervizbe, Lengyelország-ba viszik. Ingyen. Ami nem magyar vétel, azt ki kell küldeni spanyolba jobb esetben a saját költségen. Jól gondolom? Vagy külföldi bolt válogatja?

(#2035) R a y válasza norbert400 (#2033) üzenetére


R a y
senior tag

6000 Ft és utésálló, és elvileg öngyógyuló!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2036) tamas.nick válasza norbert400 (#2033) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Én is ClearPlex-et használok, de a 6eFt-os árát nagyon nem éri meg. Nagyon puha az anyaga, körömmel már fel lehet sérteni, megmarad a nyoma. Ez a fólia arra jó, hogy kisebb karcoktól megvédje a telefont és valóban tökéletesen passzol.

[KÉPEK]
Másfél hét használat után ilyen, zsebben tartom, kulcsokkal nem találkozott még a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#2037) turbuczn


turbuczn
tag

Nálatok hogy néz ki a fogyasztás statisztikája a szoftver oldalon? Valami nem stimmel nálam:



Reggel vettem le töltőről.

(#2038) Flexy90 válasza tamas.nick (#2036) üzenetére


Flexy90
senior tag

Én megrendeltem Aliról a kínai megfelelőjét. Elvileg ugyan az az anyag.
Még nem jött meg, de majd írok hogy milyen.
[link]

Xiaomi Fan

(#2039) R a y válasza tamas.nick (#2036) üzenetére


R a y
senior tag

Nem vártad meg száradási időt. Nekem nem így néz ki.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2040) tamas.nick válasza R a y (#2039) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

1 napig nem használtam a telefont emiatt, a régi mobilomat nyomkodtam helyette.

(#2041) instantwater


instantwater
addikt

Nekem minden hagyományos fólia csúnya lett elég hamar, és lehetetlen felrakni buborékmentesen.

Aztán jött a tempered glass, nagyon jó találmány.

Aztán jött a hajlított kijelzőperem és kinyírta a tempered glasst, mert a szélén lelóg, alábuborékosodik, stb.

Láttam már hydrogelt más telefonján, hát köszönöm az egy hányinger.

Minden kis behatás nyomot hagy rajta, nem tükörsima a felület, undorító ránézni.

Lehet, hogy öngyógyító, de apró heg marad utána, és nem is véd annyit mint a tempered glass.

Amíg valaki fel nem találja azt a tempered glasst ami követi a perem ívét, addig bízok a Gorilla Glassban.

Plusz mivel kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó van a készülékben, annak a hatásfokát is rontja bármely védelmi megoldás.

Nem szabad kulcs mellé rakni a telefont, és normál használattól nem fog megkarcolódni.
Ha mégis, a hajszálkarcok használat közben nem látszanak. Nagyobb karc meg úgysem lesz rajta.

RN4 is túlélte egy hajszálkarccal ami csak erős fényben kikapcsolt kijelzővel látszik. Persze irodában dolgozom de tömegközlekedek, használom nyáron homokos vízparton, tehát normál használat.
Persze aki kőműves, az vegyen strapatokot alu kerettel és plusz üveggel.

Persze mindenki azt vesz amit akar, de én nem nehezítem meg az életem ezekkel az esztétikusnak nem éppen mondható kényszermegoldásokkal.

Kell egy jó tok, és el van intézve.
Apropó tok.
Megérkezett a Nillkin Frosted tok.
Tökéletesen passzol, jó kézbevenni. Persze belekerül 5-6-7 dolcsiba, de jobb mint a 2 dolcsis szilikont egyfolytában cserélni vagy nézni ahogy nyúlik, szürkül, sárgul, és bemegy alá a por.

(#2042) Faby


Faby
senior tag

Srácok, mi ez a rengeteg fekete hátterű screenshot? Miért jobb a fekete? Néha alig látom a kisebb betűket a linkelt képeken, míg a sajátomon a fehér háttér fekete betű sokkal jobban olvasható. Ok, lehet, hogy a szemem se a régi sas már, de ennyire nem szokott gond lenni vele.
Ennyit számít fogyasztásban, vagy csak sokan vannak (velem ellentétben) akiknek jobban tetszik?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2043) Kolondrum válasza Faby (#2042) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ennyit Igen .

(#2044) turbuczn válasza Faby (#2042) üzenetére


turbuczn
tag

Jobban tetszik.
Valaki a kérdésemre? Már az is segítség, ha screenshot-ot küld valaki a szoftveres fogyasztásról.

[ Szerkesztve ]

(#2045) NemMo válasza turbuczn (#2044) üzenetére


NemMo
őstag





Parancsolj. Ez a mai.

(#2046) instantwater válasza Faby (#2042) üzenetére


instantwater
addikt

OLED kijelzőnél az egyes pixelek világítanak, ezért a fekete területek nulla energiát fogyasztanak, így valamennyi energiamegtakarítás érhető el.

Bizonyos OLED kijelzők hajlamosak a beégésre, a fekete témábal talán valamelyest lehet csökkenteni ezt a tényezőt.

Bár, ha egész nap FB Messengert nyomod fekete témával, akkor pont hogy a fejek és az üzenetek fognak beégni, mert nincsenek másra használva a pixelek.

De legalább nem látod a beégést, mert fekete a háttered, nem egyszínű világos, ahol feltűnne.

Plusz aki érzékeny a PWM re, a vibráló szöveg kevésbé megterhelő mint a vibráló világos háttér.

Hagyományos LCDnél mindez nem igaz.
Ott mindig megy a háttérvilágítás, nem jellemző, hogy azt PWMmel szabályoznák, és a sötét még kicsit többet is fogyaszt mint a világos mert megy a háttérvilágítás is, és még be is kell sötétíteni az előtte lévő réteget.

A hagyományos kijelzőnél is előfordul, hogy egy bizonyos frekvencián vibrál a tartalom, ezt erős napsütésben figyeltem meg. De az nem annyira zavaró, hiszen a fényforrás nem vibrál hanem csak a színe.

OLEDből a PWMet kiirtani többnyire max fényerővel és maszkoló program használatával lehet, de ez a mese már másik napra tartozik.

(#2047) Kolondrum válasza turbuczn (#2037) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sok a droid rendszer és a play. Utóbbiról olvastam, app hiba, ha erről van szó.
[link]
[link]
[link]
[link]

(#2048) turbuczn válasza Kolondrum (#2047) üzenetére


turbuczn
tag

Köszönöm

(#2049) Chaser válasza Alarikman (#2034) üzenetére


Chaser
titán

ilydn értékben biztos nem vennék kinnről semmit, de mindenki maga tudja, azt h hova viszi pl az alza meg ki szervizeli, az engem pont nem érdekel ha van 2 év gar:) elvileg a wayteq szervizel itthon, de lehet alzáék más úton vásárolnak mivel eég nagy multi, a bohóc lurdy házban sem hagynék pénzt ekkora felárral

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2050) madrac válasza NemMo (#2026) üzenetére


madrac
őstag

kár, hogy ez se működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.