- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- eBay-es kütyük kis pénzért
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Lenry: Windows 11 telepítése inkompatibilis gépre
- Argos: Adjátok vissza a netet! - szeretnék elaludni!
Hirdetés
-
LOGOUT
Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sorge
csendes tag
Sziasztok!
Alap segítséget szeretnék kérni a következőkben:
Remélem hamarosan egy ilyen készülék boldog tulaja leszek, DE mivel Windows Phone rendszerről térek át (az összes un. "okos" telóm ilyen rendszerű volt), melyek azok az alpvető dolgok amiket a kézhezvétel után meg kell csinálnom, hogy akadálytalnul használhassam a telefont. Az itteni összefoglalót természetesen elolvastam, de olyan mélységekbe nem akarok belemenni mint a nyitás-rootolás-mókolás (hacsak nem muszáj). A droid rendszert ha minimálisan is de ismerem. A telefont nyilván telefonálásra, navigációra, fényképezésre és minimális internethasználatra (facebook) tervezem. Gmail tiszta erre a célre használandó fiókom van, abba a névjegyeim már importálásra kerültek. Ja és úgy néz ki a készülék EU-s rommal érkezik, ha ennek van jelentősége.
Köszi előre is a segítséget.
-
ElGatto
aktív tag
Hello!
Ismét lenne két kérdésem.
Amikor a telefon "alvó" módban van, tehát fekete képernyő, van olyan beállítás mint pl. Samsung telefonoknál, hogy mutatja az időt illetve értesítési ikonokat?
Azt olvastam, hogy ha az ember az arcával akarja feloldani a telefont vagy témákat szeretne letölteni akkor módosítani kell a beállításokban a régiót. Ez befolyásol még valamit pl. óra beállítás, egyéb?köszi!
-
natë
nagyúr
Nem az, keress rá google-ön a jelenségre.
Pl : [link]
Jé, Samun is. Meg Pixelen is, meg Almán is. Lehet, hogy alacsony fényerőn minden oled panel produkálja? Ja ez nem kérdés volt.
“What is black smear?
First of all, it’s worth defining black smear. Black smear isn’t new, and it’s been appearing on phones with OLED displays for quite some time. Basically, it describes the effect that appears on a screen when a group of OLED pixels is changing state. You can see it on some displays when you have a screen with a black background and colored pixels are moving on top of it.”
“its not a problem. let me explain. when amoled displays perfect black, the pixel are off, you know this. but the notification shade isnt perfect black. so when the perfect black of the settings menu is met with the grey of the notification shade, there is a slight delay between turning an off pixel to on. this doesn't happen if the pixel is already on so you dont see it if you pull down the shade on a normal background. the notification shade cant be perfectly black because if you pull it down on a white back ground the effect wil be very noticeable
it only happens if you flick the shade down, at which point you eyes will be focused on the setting you want to click since your doing it so fast. if you do it at a normal speed, should be fine”
-
morge
tag
Típus hiba lesz. Nekem eddig csak Samsungok voltak, soha ilyet nem tapasztaltam amoleden.
-
havri1
félisten
Megnéztem, valóban látszik egyes ikonokon, de hála isten ez szélsőséges, napi használat során én nem veszem észre.
-
Matjisom
csendes tag
Például ezen az oldalon az a három kép, főleg a kalapos hölgy.
[link]Viszont én nekem általánosabban is szúrja a szemem, bármilyen képnél weboldalon görgetéskor látom a csíkokat utána, a szövegnél is a ghosting-ot. Szóval valószínűleg viszem vissza, és legközelebb jobban utánajárok a dolgoknak.
-
natë
nagyúr
válasz
enginev3.0 #5679 üzenetére
Ilyen az amoled
-
enginev3.0
félisten
válasz
randras_83 #5664 üzenetére
Hongkongi régió kell
-
Matjisom
csendes tag
Első Amoled kijelzős telefonom a Mi 8, és rögtön szembe tűnt, hogy görgetésnél a szövegek milyen elmosódottak, és hogy a fekete színek (amik persze egyben a szövegek is) milyen csíkot húznak, lassan frissülnek. Komolyan ez az alap az Amoled kijelzőknél?
Láttam föntebb, hogy páran panaszkodnak a cellás akkufogyasztásra, azoknak itt van ez, ha még nem szerepelt a fórumban. [link]
-
havri1
félisten
Ez inkább miui kérdés, mint mi8, de hátha tudja valaki.
Meg lehet azt csinálni, hogy egy adott alkalmazás (zello) ne forgassa a képernyőt? -
válasz
DanielK #5628 üzenetére
Köszi a választ! Nálam közeben működik a dolog, csak a gmailt nem jelzi.
Azt vettem észre, hogy alkalmazkodik a fényviszonyokhoz, és befolyásolja, hogy mennyit használod a telefont.
Sötétebb helyen, sötétben elhalványul, sőt egy idő után ki is kapcsolt, ha magára hagyod a telefont.
De ha ezt kikapcsolod akkor ott marad állandóra --> Akkumulátor és Teljesítmény --> Speciális módok -
gerii
addikt
válasz
enginev3.0 #5660 üzenetére
1 %/h nagyon nem jó fogyasztás úgy, hogy egyedül a cella készenlét megy, 100 méterre a toronytól.
Most itthon voltam, ezért a tabletet nyúzom, ahol egyébként 19h kijelzőidőm volt legutóbb, (Mi Pad 4 Plus).
Ajánlom nekik, hogy qrva gyorsan javítsák, a többi hibával együtt, mert rohadtul nem ezért vettem flagship telefont stabil rommal...blueye: Én pont a nagyobb akku miatt vettem ezt a Pro helyett, erre tökugyanott vagyok. Mix3-ra is gondoltam, de ilyen hibák fényében lehet, hogy az egész márkáról átgondolni a véleményem. A Mix3-nál ráadásul oldalirányú lötyögésről is olvastam.
-
Norbi.
őstag
válasz
Steelheart2 #5625 üzenetére
Köszi mindenkinek a választ, újratelepítettem, valamivel jobb lett, de még igy sem az igazi. Más játékkal nincs gond, csak ezzel, szóval nem értem a problémát.
Más: Rendeltem egy ilyen teli kijelzős fóliát [link] 1000ft volt, meglepően jó minőség, felment rá szépen, ennyiért megérte itthoni rendelésként, ebayen sem olcsóbb. A csomagolás elég minimalista, csak egy fóliába volt, se törlőkendő, semmi nem volt hozzá, de az legyen a legkevesebb.
-
blueye
veterán
válasz
enginev3.0 #5660 üzenetére
Ehhez kapcsolodnek, miert ekkora kerdes h mikor mennyire merul a telefon? Manapsag mindenhol van toltom vagy ha kell viszek magammal, esetleg kulso aksit is, raadasul kaptam hozza egy kulso aksis tokot is. Most erkezik a vezeteknelkuli toltos autostarto megoldasom hosszu navigaciohoz.
OK, ha hirtelen merulni kezd vmiert az 99%-ban ROM/app problema, azt ki kell szurni.
-
randras_83
addikt
válasz
enginev3.0 #5663 üzenetére
Global stable-ön vagyok a beállítások / témák-on belül csak importálni tudok...bocs ha nagyon noob csak elszoktam már ettől
@blueye: engem csak annyi érdekelt hogy kibírja e kényelmesen az egy napot két simmel, mivel a 3000 mAh nem tűnt acélosnak. Viszont meggyőző, 54 %-on vagyok 3ó20p SOT-val, igaz ma csak WiFi. Szóval jó ez így.
-
enginev3.0
félisten
válasz
randras_83 #5662 üzenetére
Hát töltsd le a téma alkalmazásból
-
randras_83
addikt
válasz
enginev3.0 #5631 üzenetére
És van valami trükk amivel be tudom állítani? Nekem annyit ír hogy idegen forrásból származó téma aztán kész
-
enginev3.0
félisten
2 sim kártyával, nem túl acélos térerővel ez szerintem rendben van
Egyébként miért nem használjátok a telefont? Mármint napközben gondolom jöttök mentek, még többet használ a cella a folyamatos antenna keresések miatt
De ezen felesleges gondolkodni, használni kell, fotózni, gps, netezni, stb....
Este feltöltöd, napközben meg használod
én max a SOT-okat szoktam nézni, plusz azt hogy azért egy napot az én aktív használatom mellett is kibírjon, és ezzel nincs is gondom
de persze egy külső akksi mindig van a táskámban, mert sose lehet tudni -
-
ftamas0201
senior tag
Pitével is elég sokat késtek és még érdeklődést se nagyon mutatnak hogy ez lenne a csúcskészülékük pedig annak reklámozták. Amúgy félre értés ne essék nyugodt vagyok mint a herélt ló és szeretem a telefont is, persze más gyártókhoz képest a frissítés is biztosan jobb, viszont nagyobb támogatottságra számítottam, de meglesz, nem vagyok én türelmetlen meg nagy FW b*zi, csak ez a fényerő dolog már kicsit idegesít hogy leveszi mindig.
-
kengyel
nagyúr
Azért előtte megkérdeztem a szervizt, biztosra akartam menni. Már alapból azt mondta, a Stabil romnak így, automatikusan vissza kell zárnia. A másik dolog, a szervizben látni fogják ha nyitottál, romot tettél rá, és zártad a bootloadert. De ha ezek mind helyesen lettek megcsinálva, akkor őket nem érdekli.
-
kirk01
tag
válasz
ftamas0201 #5636 üzenetére
Nyugalom! Az előző Global dev-et törölték a MI8 esetében rendszerhiba miatt. Az új év és a szabadságok miatt késik az egész. A 9.1.3 zárt béta volt, tehát a következő a 9.1.11-lesz.
Szerintem semmi gond a frissítésekkel más gyártókkal összehasonlítva. Inkább tartsanak vissza egyet mint, hogy mindenki arra panaszkodjon, hogy mennyi hiba van vele... -
havri1
félisten
válasz
ftamas0201 #5636 üzenetére
Lehet köze van a google calendar sync bughoz, és ezért nem adták ki már.
-
ftamas0201
senior tag
válasz
Pocak89 #5634 üzenetére
Még OTA-n sajnos nem jött meg nekünk az a frissítés ami javítja (nálam is ez a dev van fent mint neked), nem tudom miért vagyunk így lesz*rva és a poco és társai mivel különbek hogy ők megkapták már december utolsó napjaiban mi meg nem. Nem is értem, a gyártó is elgondolkodhatna hogy melyik telefonját is kezeli csúcsmodellként és ki lett fizetve érte egy vagon pénz. Kicsit nagyon úgy érzem én hogy rohadtul nem kezelik helyén a dolgokat és a mi 8 támogatottsága a béka segge alatt van. Reméljük ez változik a közeli jövőben.
-
Pocak89
senior tag
Most mi az álláspont auto fényerő téren? Global dev 8.12.20 van fent ez az első romom mivel pár napja jött meg a teló. Olvastam korábban, hogy problémás volt ez a fényerő de hogy elvileg javítják vagy javították. Hát nálam egy kalap sz*r. De ami jobban zavar, hogy a velis auto brightness sem akar működni. Hiába van aktiválva, a grafikonon jelzi is az értékeket, csak épp a fényerőt nem szabályozza
Kell neki vmi spéci jog vagy mi lehet a baj? Szerintem minden engedélyt megadtam neki és a gyári auto fényerőt természetesen kikapcsoltam.
-
NemMo
őstag
Vissza kellett térnem eu-ról a global stabilra és visszazárni a bl-t, mert úgy tűnik, hogy gariztatnom kell és a smartshopnál buknám a garit a nyitott bl miatt. Az történt, hogy amikor feloldanám a telefont villódzik a képernyő és csak nehezen múlik el, viszont amióta visszatettem a global stabilt, még nem csinálta, úgyhogy várok egyelőre.
-
NemMo
őstag
Megdőlt ma az eddigi sot rekordom 9ó9p és van még 26% az akkuban, tegnap reggel vettem le a töltőről. Imádom ezt a telefont.
-
Norbi.
őstag
Asphalt 9-et nyomja valaki a telefonnal?
Elegge akadozik, viszont a jatek topikjaban irta valaki, hogy Lite-n meg szepen fut. Masnal mi a helyzet?
Global stabilon vagyok. -
HUNited
őstag
válasz
enginev3.0 #5553 üzenetére
Hm mikor én panaszkodtam erre, hülyének néztek...
-
válasz
enginev3.0 #5615 üzenetére
Így van, ezt már én is akartam írni, hogy ha az ember nem használja a telefont, akkor természetes, hogy a cellakészenlét elkezd nőni...hiszen az a fő fogyasztó!
@Leon77
Köszi! -
enginev3.0
félisten
válasz
spiky03 #5612 üzenetére
Nem értem mi a gond?
4%-ot merült
és mivel se kijelző nem ment, se gps, se semmi, ezért nyilván a sim kártya lesz elöl mivel az végig kapcsolódva volt a toronyhoz, és ha nem használod is fogyaszt, mert valahogy elérhetőnek kell lenned, fura lenne ha lecsatlakozna a toronyról -
Sziasztok!
A Baseus kijelző védő üveg kitakar a kijelzőből vagy sem? Kinek mi a tapasztalata? Ahogy visszaolvastam, jelezte valaki, hogy kitakar....
-
spiky03
veterán
Tegnap este fél10 vagy 10 óra körül vettem le a töltőről a telót 100%-on.
Reggel 10-re pedig merült 4%-ot.Ezek használták az este a telefont, amíg én aludtam.
Se mobilnet, se wifi nem volt bekapcsolva.
A hálózatkeresés vitte a prímet. Lehet ezzel végül kezdeni valamit, vagy fogadjam el, hogy így van és kész? -
Z.m.Z
aktív tag
válasz
enginev3.0 #5609 üzenetére
Köszi a tippet!! Siker.
-
Nagya21
addikt
válasz
ftamas0201 #5607 üzenetére
HAli!!
Most vettem én is egy zhiyun smooth 4 gimballt, eddig müködik a telóval, csak frissítés után eldobálja a progit(12.28.-i frissítés), az előzővel progival működik tökéletesen.
Sztem nagyon jó.
Üdv Nagya -
ftamas0201
senior tag
Sziasztok!
Videózási képességekről mit gondoltok? Van aki sokat videózik ezzel a telefonnal, esetleg van optimális beállítása is?
4K-ra használnám és most tervezek egy DJI osmo mobile 2-t is beszerezni hozzá.
Kíváncsi lennék a véleményetekre. -
Z.m.Z
aktív tag
Sziasztok!
Még mindig nem sikerült Instagram appot telepítenem az Mi8 Lite-ra... :-( Valami ötlet? -
havri1
félisten
Nagyon függ attól is, hogy melyik hálózatot használja, milyen frekvencián. 2/3/4/4+G. Illetve, hogy adott hálózaton milyen a térerő. Minél rosszabb, annál nagyobb a fogyasztás, mert a telefon folyamatosan keresi. Az sem jó, ha pont határon van valamelyik savszelesseg, és váltogat. Illetve ha 2 torony között vált állandóan.
Sajnos vannak ilyen pontok az országban, elég sok.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Új/Bontatlan/Garis Google Pixel 9 Peony
- Szép állapot!! Hátlapon kisebb kopások!!! Samsung Galaxy S20 FE SM-G780G/DS - világoskék
- Nagyon szép állapot!!! Samsung Galaxy A13 SM-A137F/DSN - fehér
- Megkímélt állapot!! Xiaomi Redmi Note 9 128 GB M2003J15SG - zöld
- Megkímélt állapot!! Kisebb karcok, kijelzőn!! Xiaomi Redmi Note 9 128 GB M2003J15SG - kék
- HP ZBook 15 G6 i7-9850H 32GB RAM 1000GB SSD NVIDIA Quadro T2000 15.6 FHD 1 év garancia
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i5-8130U 12GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3021, 91% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA XPG 600W
- BESZÁMÍTÁS! Asus Maximus VIII Hero i7 6700K 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700 XT 8GB Zalman i3 NEO 700W
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest