Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) paolinho válasza TpS (#3150) üzenetére


paolinho
őstag

A fastboot boot boot.img volt a megoldás, és lőn csoda, újra életre kelt a telefon. :))
Nagyon köszönöm mindkettőtök segítségét!!! :R :R

(#3152) TpS válasza paolinho (#3151) üzenetére


TpS
őstag

Akkor lehet kezdeni a twrp-be bootolást és rom felrakást. Itt egy leírás, hogy hogyan csináltam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3153) Karavik válasza paolinho (#3151) üzenetére


Karavik
veterán

Ahogy mondtam, elmondásod alapján egyértelmű volt hogy a boot partíciót kellett helyre állítani, amit a boot partícióra telepített twrp recovery elbakkerolt. És így "fájdalommentes" volt az unbrick mert megmaradt minden adat.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3154) paolinho válasza TpS (#3152) üzenetére


paolinho
őstag

Már megy is fel az új, csak annyi különbséggel, hogy én délelőtt már leszedtem a 22.7.13-at, és így pendrive-ról közvetlenül indítottam a TWRP alól. Remélem ez nem fog már több problémát okozni nekem, minthogy azt is remélem, hogy nem kerülök megint a TWRP folytásába.
Na közben végig is futott, és már megint volt valami piros szöveg a felületen, de nem tudtam elolvasni, mert közben újra indult a rendszer. Na majd mindjárt meglátom, hogy mi került fel a telóra, mert egyelőre tekernek a pontok alul.

Update: Felment a legfrissebb rom, és egyelőre nem látok hibát.

[ Szerkesztve ]

(#3155) Karavik válasza paolinho (#3154) üzenetére


Karavik
veterán

22.7.7 már recovery ROM amiben van integrált twrp. 22.7.13-at simán updater app-ból kellett volna felrakni rá. Nem kell bonyolítani ami tök egyszerű...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3156) paolinho válasza Karavik (#3155) üzenetére


paolinho
őstag

Legközelebb nem cifrázom, de mostmár ezzel nem tudok mit tenni, sajna megszívtam egy kicsit. Szerencsére (és hála Nektek) olcsón megúsztam.

(#3157) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Lenne egy hülye kérdésem... Honnan tudom hogy kínai van international verziót vettem? Illetve van e jelentős különbség? A frekvenciákban azt látom hogy van, és amivel kevesebbet tud az pl számomra fontos lehet e? Annyi hogy 5 nyelv van benne gondolom kínai.

(#3158) TpS válasza mgTerminator (#3157) üzenetére


TpS
őstag

Itt írt a modellkódokról Karavik kolléga: [link]
Ez enyém ez alapján globál változat:

[ Szerkesztve ]

(#3159) mgTerminator válasza TpS (#3158) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ez oké, de ér valami hátrány ha kínai piacos?

(#3160) szpali válasza mgTerminator (#3159) üzenetére


szpali
addikt

mi 10nél valami olyasmi volt, hogy ha nem CN romot tettél CN készülékre és visszazártad a bootloadert, akkor tégla lett a vas

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3161) TpS válasza mgTerminator (#3159) üzenetére


TpS
őstag

Itt a global támogatott frekvenciái: [link]
Ez a kínai verzióé: [link]
A TS-ről rendelted, megkaptad már?

[ Szerkesztve ]

(#3162) TpS válasza szpali (#3160) üzenetére


TpS
őstag

Ez már régóta így van. Mihelyst a xiaomi globál boltokat kezdett létrehozni az EU-ban, egyből bekeményítettek, és már nem lehetett a kínai belpiacos telefonra zárt BL mellett globál romot feltenni, és fordítva is, bár kétlem, hogy erre lett folna bármi igény.

[ Szerkesztve ]

(#3163) oroszLajos válasza TpS (#3161) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Ezek szerint az enyém is Global, viszont tudomásom szerint TS vásárlás. :F

Pixel 7 Pro Hazel

(#3164) mgTerminator válasza TpS (#3161) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem, a wondától és most néztem meg az oldalon is és a telefonban is, kínai piacos. Nyitást igényeltem szerdán, szóval addig nem is használom csak fotózok meg filmet nézek ilyesmi.

(#3165) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Hupsz. Rossz helyre! :D Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#3166) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Adobozra "C" van írva a mobilban pedig "G"-t ír. Akkor ez most hogy van? :U

Pixel 7 Pro Hazel

(#3167) Zsoleszhun válasza oroszLajos (#3166) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Szerintem a rom átírja.

¯\_(ツ)_/¯

(#3168) TpS válasza Zsoleszhun (#3167) üzenetére


TpS
őstag

Igazad van, a dobozon nekem is C van.

(#3169) oroszLajos válasza Zsoleszhun (#3167) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Meglehet, :)) először azt hittem, hogy nem a saját dobozát kaptam, de az IMEI számok stimmelnek.

Pixel 7 Pro Hazel

(#3170) szabochris


szabochris
aktív tag

Sziasztok!.
Kettő kérdésem lenne A telefon a szoftver miatt nem tud adaptiv képernyő frissítést? Mert gondolom az akksi is jobban bírná ha nem állandó 120 Hz-re lenne állítva....
Illetve ROM frissítés után én régen mindig csináltam cache vipe-ot. Itt kell/ajánlott? Hogyan tudom megtenni? Csakis fastboot-tal frissitek, weekly ROM.

(#3171) mgTerminator válasza TpS (#3168) üzenetére


mgTerminator
veterán

A kérdés még mindig adott, számít vagy nem számít hogy kínai? :DD

(#3172) alex.3 válasza mgTerminator (#3171) üzenetére


alex.3
tag

Nekem is kínai verzióm van, aktív Telekom 5G és céges Voda előfizetéssel. Ahol a kollégáknak jön az 5g ott nekem is, térerő jó, sőt nagyon jó, adat sebességben pedig még jobb is mint a Samsungok. Annyi van vele,hogy érdemes xiaomi.eu rom-ot rátenni, ehhez nyitni kell a bootloadert. Aggódom is ha ma lecseréljem az ultrát nem-e fogok csalódni.

(#3173) oroszLajos válasza mgTerminator (#3171) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Szerintem nem számít, én azt használom. Már a másodikat :D Semmi hátrányt nem érzek.

Pixel 7 Pro Hazel

(#3174) TpS válasza mgTerminator (#3171) üzenetére


TpS
őstag

Akik a fórumon a TS-ről vették (én is), mind kínait kaptak, és senki sem panaszkodott, hogy a B20-szal, vagy az 5G-vel gondjuk lett volna. Nekem se volt semmi gondom.

[ Szerkesztve ]

(#3175) TpS válasza szabochris (#3170) üzenetére


TpS
őstag

Karavik kolléga írta az adaptív frissítésről: [link]
A cache / dalwik cache wipe-ot a twrp-ben lehet végrehajtani. Mióta nem fastboot rom a heti eu dev, azóta twrp-s telepítés végén nem csináltam cache wipe-ot, és nem tapasztaltam semmi gondot.

(#3176) tlala válasza mgTerminator (#3171) üzenetére


tlala
addikt

Egyelőre nem érezhető gond a kínai verzióval sem, mert az induló 5G nálunk egyelőre még csak pont azokat a sávokat használja, amelyek a kínai Ultrában is engedélyezve vannak (n1/n28/n78). (Bár Yettelnél okozhat gondot a készülék csak n28a képessége.)
Részletesebben, hozzáértő tollából.

A global és a kínai modellek 5G képességének eltérése:

(#3177) oroszLajos válasza tlala (#3176) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Nálam nem okoz semmi gondot az 5G a yettelnél, már ahol elérhető. :D

Pixel 7 Pro Hazel

(#3178) sirály69


sirály69
őstag

Lehet, hogy nagyon laikus lesz a kérdésem... :B
Global verziós a telefonom és eddig a STABLE MIUI 13.0 -t(13.0.12) raktam rá, de már több mint egy hónapja erre a telóra nincs frissebb felrakva a szerverre.
Lehet hogy frissebb már nem is lesz felrakva? :F

Szerver Hosting Debrecenben

(#3179) tlala válasza oroszLajos (#3177) üzenetére


tlala
addikt

Problémát az n28b frekvenciájú tornyok sem fognak okozni, mert észre sem fogjuk venni, hogy nem csatlakozik a telefon, max csak annyit, hogy "itt sincs 5G". :D

(#3180) oroszLajos válasza tlala (#3179) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Most még inkább az van, hogy nézd már itt 5g van :DD

Pixel 7 Pro Hazel

(#3181) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Valaki találkozott már olyannal, hogy ment a navigáció ( Waze), szólt a zene bluetoothon a kocsiba (Spotify), ez mind mobilneten keresztül. Kiírta a telefon, hogy túlmelegedés és kikapcsolt. Ugyanez az 5 éves S7 Edgemnek meg se kottyant. Mi 11 Ultra ( eu romos) az alany.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#3182) paolinho válasza sirály69 (#3178) üzenetére


paolinho
őstag

Szinte biztos, hogy lesz még frissebb is, de a stabil romok általában 1-2 havonta frissülnek. Én azt javaslom, próbáld ki a weekly romokat. Én is óckodtam korábban a tőlük, de nincs velük semmi baj, így hamar rááltam erre.

(#3183) sirály69 válasza kalozhun100 (#3181) üzenetére


sirály69
őstag

1x volt ilyen, amikor menet közben sütötte a nap...

Szerver Hosting Debrecenben

(#3184) sirály69 válasza paolinho (#3182) üzenetére


sirály69
őstag

Várok még 1 kicsit.... :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#3185) yodamester10 válasza kalozhun100 (#3181) üzenetére


yodamester10
őstag

Nekem is volt 1x mikor ismerősökkel beszélgettünk az autó mellett és a napon a mágneses tartóban volt a telefon csak alapon működött de pont úgy sütötte a nap,hogy jó forró lett.Kis klíma és már normálisan működött.A samu lehet nem is írt volna ki semmit csak megsül :DDD

(#3186) mgTerminator válasza TpS (#3174) üzenetére


mgTerminator
veterán

Köszi srácok, akkor megnyugodtam :D Igaz Angliában fogom használni de szerintem nagyjából hasonló frekvenciákat használnak itt is. A nyitási folyamatot már elindítottam, szerdán 11 órakor fog lejárni és megy is rá a Xiaomi.eu rom, most is azt használom a Poco F2 Pro-n :D

(#3187) oroszLajos válasza mgTerminator (#3186) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

TS-en le tudod ellenőrizni a támogatott frekvenciákat Ország, és szolgáltató után :)

Pixel 7 Pro Hazel

(#3188) mgTerminator válasza oroszLajos (#3187) üzenetére


mgTerminator
veterán

Pontosan hol? Tudnál dobni egy linket? Kerestem de nem találtam semmi információt erről.

(#3189) Karavik válasza Zsoleszhun (#3167) üzenetére


Karavik
veterán

Így van Xiaomi.EU ROM telepítés után átíródik G-re (Global-ra) tehát fake market version jelenik meg a modell szám alatt. Dobozon lévő megjelölés számít.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#3190) TpS válasza mgTerminator (#3188) üzenetére


TpS
őstag

A telefonnál van egy COMPATABILITY ASSISTANT gomb. Ott megadod az országot és a szolgáltatót.

[ Szerkesztve ]

(#3191) oroszLajos válasza mgTerminator (#3188) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

[link] COMPATABILITY ASSISTANT :)

Pixel 7 Pro Hazel

(#3192) mgTerminator válasza oroszLajos (#3191) üzenetére


mgTerminator
veterán

Köszi sikerült! Mind a 3 pipa és 94%-ban kompatibilis :U Na de lényeg hogy működni fog, köszi srácok :DD

(#3193) tlala válasza oroszLajos (#3191) üzenetére


tlala
addikt

Well...
Ha ez ilyen egyszerű lenne... :D

(#3194) oroszLajos válasza tlala (#3193) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Nem 100% de azért alap segítségnek jó :DDD

Pixel 7 Pro Hazel

(#3195) szabochris


szabochris
aktív tag

Sziasztok!

Első kérdésem :

Nem tudom már letölteni a mi11ultrához való TWRP-t onnan, amit Kravik linkelt, azt írja hogy időtúllépés. :/
Valaki nem tud esetleg másik linket, ami működik is?

2. Kérdésem, a telefonomon a 22.6.15 ös heti ROM van, azt szeretném frissíteni a legújabbra.
Ha sikerül végre valahonnan letölteni a TWRP-t, akkor mehet majd a 22.7.13-as mehet majd rá, nem gond hogy eddig fastboot-tal lett telepítve, ez pedig TWRP-s telepítés lesz?

(#3196) TpS válasza szabochris (#3195) üzenetére


TpS
őstag

Ez eu dev verziókhoz tartozó fórumban van twrp letöltési link. Már egy újabb van fent, a twrp-3.6.2_12-v3.8.3_A12-star-skkk.img (az alsó): [link]
Ez került fel a legújabb eu dev-vel a telefonomra nekem is.

Nem gond, csak bootolj be fastboot módba, majd onnan a twrp-be (tilos a flash, csak boot), majd a twrp-ből mehet fel az rom.

Twrp-ben nyelv választás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3197) szabochris


szabochris
aktív tag

A legújabb weekly ROM telepítése közben ezt írja hogy nem tudott mountolni particiókat.
Bementem a mount részbe, és nem tudom kipipálni a többit, csak az van ami alapból ki van pipálva
Ilyenkor mi a teendő?

(#3198) Avicularia válasza szabochris (#3197) üzenetére


Avicularia
veterán

Ugyanezeket a hibákat dobta nekem is, ezzel a twrp-vél, azt hittem a rom hibásan töltődött le. De nem. Előző verziós twrp-be bebootolva tudtam a heti legfrissebb romot telepiteni. Valami gond lehet a legfrissebb twrp-vel ha másnál is ugyanez a hiba jön elő.

(#3199) szabochris válasza Avicularia (#3198) üzenetére


szabochris
aktív tag

Viszont azt meg a fentebb linkelt helyről nem tudom leszedni.... :/

Esetleg emailben nem tudnád nekem elküldeni? :) Vagy bárki, akinek megvan?

szabochris11@gmail.com

Nagyon köszönöm előre is ! :)

(#3200) TpS válasza Avicularia (#3198) üzenetére


TpS
őstag

Miután feldobtam a legújabb eu dev-et, ebben került fel az új twrp, amivel már működik az updater-ből telepítés, kipróbáltam, hogy tényleg megy-e, és hiba nélkül feldobta a romot újra, nem adott semmilyen hibát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.