Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Segal válasza Elit3Zotya (#2050) üzenetére


Segal
veterán

Ha a módosított szoftverrel kéred sem lesz áfa vagy vám ha ezt érted plusz költségnek, csak az az x euro felár amiért megcsinálják neked. Meg plusz 1 hét szállítási idő mert 168 óra a várakozási idő a mókolás megcsinálásához.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2052) Elit3Zotya válasza Segal (#2051) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

838 eurora jönne ki most a 12/256 fehér, de vásárlási limit van a bankkártyán :O

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#2053) Pimpa válasza Karavik (#2047) üzenetére


Pimpa
tag

Köszi.

Az itt található ROM-k fastboot-sak, igaz?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2054) Karavik válasza Pimpa (#2053) üzenetére


Karavik
veterán

Ezek között van recovery és fastboot ROM kiadás is Mi11Pro/Ultra-hoz de ezek már régiek.

Fastboot ROM kiadás esetén a ROM fájl elnevezése "-fastboot.zip" -re végződik, pl.:

xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_V13.0.9.0.SKACNXM_v13-12-fastboot.zip

Itt vannak az újabb stabil fastboot ROM kiadások: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2055) YikeSS


YikeSS
tag

Sajnos én sem vagyok teljesen elégedett ezzel a telóval a P30pro után.
Igazából a kamerán kívül kb. mindenben, ami nekem számít jobb volt a P30pro, ezért gondolkodom a visszaváltásban.
Az ujjlenyomat-olvasó fényévekkel szarabb. Taníthatom bárhogy, bármilyen fóliával, vagy a nelkül, a P30pro-é villámgyors és pontos, ez meg lassú és pontatlan, sokat kell vele kűzdeni. Sosem szívtam még teló olvasójával ennyit.
A gyári fólia szart sem ér, a mediamarktos is fos, az üvegektől meg még használhatatlanabb lesz az ujjlenyomat-olvasó. (a P30pro gyári fóliája 2 évig bírta)
Az akkuidő is sokkal rosszabb.
A közelség érzékelő pedig egyenesen vicc kategória.

Ami még fura, hogy vannak "touch"-os kesztyűim (motoros, síelős), melyek eddig minden telóval működtek, de ez meg se nyikkan rá.

Nem üveg fóliára van valami bevált javaslat?

mergedes...

(#2056) Pimpa válasza Karavik (#2054) üzenetére


Pimpa
tag

Nekem most ez van fent, mint a legújabb elérhető stabil kiadás, ami elérhető volt, mikor megjött a telefon:

xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_V12.5.17.0.RKACNXM_v12-11.zip

akkor erről nem tudok úgy frissíteni erre

xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_V13.0.9.0.SKACNXM_v13-12-fastboot.zip

hogy ne vesszen el minden?

(#2057) Karavik válasza Pimpa (#2056) üzenetére


Karavik
veterán

Dehogynem, fastboot telepítési módszerrel tudsz rá frissíteni.

Én a helyedben először frissítenék TWRP-ből a legfrissebb Android 11 alapú V12.5.20.0 kiadásra: [link]

és aztán fastboot módszerrel frissítenék a legfrissebb Android 12 alapú V13.0.9.0 kiadásra: [link]

Fastboot ROM frissítéshez neked innen kell az 1.2 lépés (driverek telepítése) és aztán 3.1-től 3.4-ig lépések (fastboot ROM frissítés adatvesztés nélkül).

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2058) Inczke válasza Karavik (#2057) üzenetére


Inczke
tag

Do you want to install ADB and Fastboot? (Y/N)Y
Install ADB system-wide? (Y/N)Y
Installing ADB and Fastboot ... (system-wide)
The system cannot find the path specified.
The system cannot find the path specified.
The system cannot find the path specified.
The system cannot find the path specified.
0 file(s) copied.
The system cannot find the path specified.
Do you want to install device drivers? (Y/N)

Mi ilyenkor a megoldás? Nem másol fel semmit a C--re, és a driver-re ha Y-est rakok nem történik semmi csak kidob a programból.

[ Szerkesztve ]

(#2059) Karavik válasza Inczke (#2058) üzenetére


Karavik
veterán

Nyisd meg:

C:\Users (felhasználók)\felhasználó

azt a felhasználót amivel be vagy jelentkezve a gépre

Itt hozz létre egy új mappát és nevezd át Desktop -ra

Majd ismét próbáld meg telepíteni az ADB installert rendszergazdaként

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2060) Macika66 válasza YikeSS (#2055) üzenetére


Macika66
addikt

Szinte MINDENBEN pont ugyanez a tapasztalatom, mint neked.
Nálam az üveg-kérdés tökéletesen megoldott volt a SmartDevil üvegjével és az ujjlenyomatolvasót is meg tudtam szelidíteni, pont ugyanolyanrra, mint a P30Pro-mét.

Igazán két dolog miatt adtam el az 530e Ft-ért, itthon, 3 év garival vásárolt készüléket 300e-ért, bevállalva a 230e Ft-os buktát fél év múlva.
Az akksi és a proximity szenzor. Ahogy Neked is.

A kamerája viszont szenzációs lett. KIVÉVE a makrót, mert az egy 50ezres kamera szintje.
Az, hogy más kivágás lesz a fotón, mint amit a képernyőn a preview-ben látni, azt még egyetlen kameránál sem tapasztaltam...

(#2061) surgery válasza YikeSS (#2055) üzenetére


surgery
senior tag

Nem tudom nekem ezekkel nincs probléma és nem is volt. Akut ne hasonlitsd össze az előző telefonal mert nem igazán egy kategória. Szerintem elég jól bírja az egy nap simán hozható. Nekem nincs gond az ujjlenyomat feloldàssal esetleg arc alapú feloldàssal használd. Én azt gondolom hogy àr érték arányban teljesen jó telefon persze akkor ha kintről rendelés. Ha ennyire nem jön be add el és vàlts vissza Huaweire nyugodtan. Tökéletes telefon úgy sem lesz nekem is volt P30 pro de azért túlzás lenne azt állítani hogy az jobb bár ez a személyes véleményem.

(#2062) Inczke válasza Karavik (#2059) üzenetére


Inczke
tag

Köszönöm szépen.

Sikerült frissíteni a rendszert, nagyjából zökkenőmentesen, pedig sose csináltam még ilyent ezelőtt. Jó a leírás! 👍

(#2063) Karavik válasza YikeSS (#2055) üzenetére


Karavik
veterán

Sajnos igazad van. Xiaomi-ban lévő közelség érzékelő (Elliptic Labs’ Virtual Proximity Sensor) legendásan szar kezdetek óta. Pletykálták, hogy Xiaomi 12 tól már más gyártó közelség érzékelőt fogják használni a sok reklamáció miatt, de ez hivatalosan nincs megerősítve.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2064) Karavik válasza Inczke (#2062) üzenetére


Karavik
veterán

Én is köszönöm a visszajelzést! 👌

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2065) tlala válasza Macika66 (#2060) üzenetére


tlala
addikt

Az kemény.
Lényegében egyetértek - nekem még az ujjlenyomat olvasót sem sikerült megszelídítenem.
Ezzel együtt sohasem szerettem még annyira telefont, mint ezt.
Nekem is volt egy rövid zsákutca próbálkozásom: egy Oneplus 9pro. Na annak a kameráját - bizonyos tesztek ide vagy oda - valami hihetetlenül székletnek találtam, és nekem baromi fontos a fotózás. (Makrót mondjuk pont nem használok.) Szerencsére sikerült nullásan kiszállnom belőle.
Az Ultra akkujával megtanultam együtt élni, 10 dolláros vezetéknélküli töltő van az otthoni és a munkahelyi asztalomon, és a kocsiban is töltős a telefontartó.

[ Szerkesztve ]

(#2066) Macika66 válasza tlala (#2065) üzenetére


Macika66
addikt

Hehe, én pont fordítva tettem, a Mi11Ultra-ról álltam át 1+ 9 Pro-ra.

Épp ma jelentettem ki, hogy megvan a tökéletes telefon számomra. VÉGRE.

A P30Pro után nagyon nehéz volt jobbat találni.

Az Andropid 12-es ROM-mal sikerült mindent megoldani, az 5G-t, a VoLTE-t, a közel 2 nap akksit és nem utolsó sorban a hívásrögzítést.
Mindezt egy olyan kamerával, ami összességében SZÁMOMRA (akinek a P30Pro volt 2,5 évig az etalon mobilkamerában) tökéletes.
A makró képei leverik a P30Pro-ét is, a Mi11Ultráról nem beszélve (sok rovart fotózok vele, nekem fontos ez), a normál és a nagy látószög kb. pariban van vele, amiben harmatosabb, az a telefotó, ezt belátom.
A HDR-lehetőségek szintén nagyon kellemesek.

De persze, ez hitvita is részben.

Szerencse, hogy nem vagyunk egyformák.... ;)

(#2067) ivatti10


ivatti10
aktív tag

Sziasztok!
Ezt hogy lehet eltüntetni?

ZTE nubia Z60 Ultra

(#2068) Karavik válasza ivatti10 (#2067) üzenetére


Karavik
veterán

Sehogy. Ha nagyon zavar akkor válts át a régi verziós control center-re itt:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2069) ivatti10 válasza Karavik (#2068) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Köszi!
Egyébként nagyon jó lett a telepítés leírás, pofonegyszerű a frissítés 13-ra. Köszönjük!
Még egy valami: A Megjelenítés pontban eddig én váaszthattam, melyik alkalmazás használja a sötét módot. Ez most eltűnt. Javítják, vagy ilyen lett?

ZTE nubia Z60 Ultra

(#2070) Karavik válasza ivatti10 (#2069) üzenetére


Karavik
veterán

Nem javítják, szándékosan van így. MIUI13-tól dark mode támogatott alkalmazásokat a Xiaomi szerverek kezelik, felhasználó oldalról (egyénileg) már nem lehet beleavatkozni.

Szerk:

Köszi a visszajelzést! 👌

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2071) szpali válasza Karavik (#2070) üzenetére


szpali
addikt

ez egy szomorú hír

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2072) Karavik válasza szpali (#2071) üzenetére


Karavik
veterán

De jól kezeli dark módban az appokat, szerintem jobban, mint amikor ki-be lehetett kapcsolni az egyénileg telepített appokhoz.

App saját beállításain belül azért még lehet egyénileg teste szabni, pl Viber nálam automatikusan követi a rendszer dark mode beállítást:

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2073) Inczke


Inczke
tag

A kameránál mit takar a dinamikus felvétel?

(#2074) Karavik válasza Inczke (#2073) üzenetére


Karavik
veterán

Dynamic shots módban történő fényképezésnél az exponáló gomb megnyomása előtt is rögzít pár képet és utána is. Ennek köszönhetően utólag ki tudod választani a megfelelő pillanatot akkor is, ha azt nem pontosan kaptad el a exponáló gomb megnyomásával.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2075) Inczke válasza Karavik (#2074) üzenetére


Inczke
tag

Köszönöm!

(#2076) Macika66 válasza Karavik (#2072) üzenetére


Macika66
addikt

Olyan appoknál van baj, amelyek nem támogatják natív módon a dark mode-ot, de egyre több gyártó ad rá ilyen-olyan megoldást.
Na, EBBEN nem igazán jeleskedik a Xiaomi.

(#2077) Macika66


Macika66
addikt

Ha valakit érdekel, megmaradt a Mi 11 Ultrám eladása után a wireless gyorstöltőm. Full gyári, 55W-os.

(#2078) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Sziasztok.!
Ma vettem egy ultrát, de kínai romos, keresek vissza a hozzászólásokban, de nem találom hogy tudom ellenőrizni, hogy nyitva van e a bootloader.?
Jó lenne egy 1. hz, hogy hogyan is kell nyitni a bootloader és az eu romot feltenni. :R

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#2079) surgery válasza Elit3Zotya (#2078) üzenetére


surgery
senior tag

Minden le van írva lépésről lépèsre :O

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2080) Elit3Zotya válasza surgery (#2079) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nem találom az 1- es hsz-t :DDD De akkor megvan valahol, keresem tovább. :)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#2081) surgery válasza Elit3Zotya (#2080) üzenetére


surgery
senior tag

Egy két oldalal fentebb pedig le van írva az Andoid 12 fastboot telepítési módszer is :DD

[ Szerkesztve ]

(#2082) Karavik válasza Elit3Zotya (#2078) üzenetére


Karavik
veterán

Nyisd meg: Settings > Additional Settings > Developer Options > MI Unlock Status​

Ha kínai ROM-al vetted újonnan akkor valószínűleg zárt a bootloader

Telepítési leírás: Android 11-hez és Android 12-höz

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2083) Elit3Zotya válasza Karavik (#2082) üzenetére


Elit3Zotya
addikt


Ez alapján azt hittem nyitva van, de ott ahol írod ezt írja.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#2084) ivatti10 válasza Elit3Zotya (#2083) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Ha jól tudom, bootolásnál is van fenn egy lakat ikon, ami, ha nyitva van, nyitott a bootloader.

ZTE nubia Z60 Ultra

(#2085) surgery válasza Elit3Zotya (#2083) üzenetére


surgery
senior tag

Ez bizony zárva van :K

(#2086) Elit3Zotya válasza surgery (#2085) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

:O Akkor gondolom add account and device :O

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#2087) Segal válasza Elit3Zotya (#2086) üzenetére


Segal
veterán

Ez 1 hét pihit jelent :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2088) surgery válasza Elit3Zotya (#2086) üzenetére


surgery
senior tag

Igen el kell kezdeni a feloldását :O De minden le van írva a linkbe amit küldtem :R

[ Szerkesztve ]

(#2089) Karavik válasza Elit3Zotya (#2083) üzenetére


Karavik
veterán

Fejlesztői beállításokban az "OEM unlocking" kapcsolódnak nincs semmi haszna MIUI ROM esetén. Hiába kapcsolod be, nincs hatása a rendszere, maximum pszichésen a felhasználóra 😜

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2090) Elit3Zotya válasza Karavik (#2089) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Igen most belakom ahogy tudom, így ezzel a kínai angol nem is tudom milyen katyvaszt.
Valahol tudom ellenőrizni, hogy mennyi idő van még hátra. :F :DDD

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#2091) Karavik válasza Elit3Zotya (#2090) üzenetére


Karavik
veterán

Ha most kapcsolatad össze a telót mi fiókoddal, akkor innentől 168 óra. Ellenőrizni csak bootloader nyitási kísérlettel lehet, azaz megpróbálod kinyitni, amit nyilván még nem fog engedni de legalább kiírja, hogy mennyi várakozási idő van még hátra a nyitásig.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2092) Segal válasza Elit3Zotya (#2090) üzenetére


Segal
veterán

Nagyon ne lakd be mert a romcsere automatikusan factory resetet is fog jelenteni. :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2093) tlala


tlala
addikt

Youtube Vancedet (non root) nem tudom defaultnak beállítani.
Bármit csinálok, a Chrome és a MIUI böngésző is vagy új lapon (ha nincs telepítve a Youtube) nyitja meg a yt videókat, vagy az eredeti Youtube appban (ha telepítve van).
Próbáltam az Alkalmazás beállításokban beállítani, hogy a Youtube ne nyissa meg a linkeket/a Vanced nyissa meg, defaultok törlése/visszaállítása, stb. - semmi eredmény.
Másnak sikerült esetleg ez MIUI 13 (xiaomi.eu) alatt?

(#2094) szpali válasza tlala (#2093) üzenetére


szpali
addikt

Nekem igen, de csak így :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2095) Karavik válasza tlala (#2093) üzenetére


Karavik
veterán

Én YouTube Premium-ot használok, így ebben nem tudok segíteni...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2096) paolinho


paolinho
őstag

Azt szeretném megkérdezni, hogy Mi 11 Pro (de akár Ultra) kapcsán próbált-e már valaki más rom-ot is feltenni, mint a Global, vagy a xiaomi.eu-s?
Én ugyanis a korábbi Xiaomi-s telóimon (pl. Redmi Note 9 Pro) a hívásrögzítés problémáját a hivatalos indonéz rom feltelepítésével kezeltem, ami lényegesen több magyar tartalommal bírt, mint a xiaomi.eu-s, és azt látom, hogy ezekhez a típusokhoz is van hivatalos indonéz rom.
Még annyit kérdeznék, hogy ugye a két típushoz ugyan az a rom megy?
Köszi előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#2097) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

pár dolog összegyűlt, tud ebben valaki segíteni? Előre is köszi.

I. Xiaomi.eu rom-om van, és nem engedi letölteni a felajánlott frissítés zip-jét. Megtalálja a frissítést hogy 12.5.0 v13.0.9.0. De leszedni már nem tudja, homokórázik aztán semmi. Honnan tudom leszedni az eu stable-t?

II. google szövegfelolvasót hogy lehet működésre bírni?
1. Be van kapcsolva a kisegítő lehetőségek, de ott nincs ilyen menüpont.
2. Szövegfelolvasás kimenet, speech by google pipa.
3. Kisegítő lehetőségek menüje bekapcsolva
4. Speach service by google feltelepítve.

III. Néha a képernyőzáron a rolót lehúzva nem jelennek meg a gyorsindító ikonok. Látszik a képernyőzáron a megjelenített esemény, óra minden, de a roló nem jön le. Illetve lejön de semmi ikon nincs rajta. Ha addig vacakolok amíg megjelenik a feloldó mintázat, majd mégse vissza, és újra lehúzom, akkor már megjelenik. Ez miért van? Miért nem minden alkalommal azonnal jelennek meg az ikonok?

Köszi

free your mind

(#2098) Pimpa válasza Karavik (#2057) üzenetére


Pimpa
tag

Na megcsináltam a frissítést, mert már 2 hete kint van a legutolsó kiadás, és ha valami nagy gáz lenne vele, már leszedték volna. Egyelőre jónak tűnik minden, csak a háttérképek felejtődtek el, de azt könnyen visszaállítottam. Ahogy látom a karakterek fonttípusai is változtak a 13 alatt, de ez nem gond, még talán jobb is lett.
Pár alkalmazást kipróbáltam, nem volt gond.
Köszi a segítséget.
Figyelem tovább a fórumot az újdonságok miatt.

(#2099) Karavik válasza paolinho (#2096) üzenetére


Karavik
veterán

Ugyanaz a ROM jó Pro-hoz, Ultra-hoz egyaránt.

Indonéz ROM lényegében csak annyiban tér el a Global kiadástól, hogy Google contacts, Google dialer és Google messages appok helyett Xiaomi contacts and dialer és Xiaomi messaging appokokat tartalmaz rendszerszinten. A hívasrögzítés pedig a Xiaomi contacts and dialer része, ezért érthető el a hívasrögzítés funkció az indonéz ROM használatával is.

Xiaomi.eu a hivatalos global kiadásból származó magyar fordítást használja, csak azért vannak benne lefordítatlan résszek, mert a Xiaomi.eu-ban sok olyan plusz feature van (mivel nincs régió függő funkció korlátozás), ami a global kiadásban nem elérhető .

Indonéz ROM-ból a legfrissebb is régi, még Android 11 alapú MIUI12.5 kiadáson van. Ráadásul alig jön rá frissítés mint ahogy a 12.5 Enhanced frissítést sem kapta meg. Ezzel szemben China MIUI és Xiaomi.EU MIUI már rég Android 12 alapú MIUI13 kiadáson van a stabil vonalon is. Továbbá Safetynet is bukik az Indonéz ROM-al így a Google Pay is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2100) paolinho válasza Karavik (#2099) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen a választ! :R
Világos így minden. Akkor a lehető legjobb választás jelenleg a xiaomi.eu rom a készülékhez, mindez úgy, hogy nem bukom se az NFC-t, se semelyik banki alkalmazást?!
Az indonéz rom csak azért vetődött fel bennem, mert az (is) full magyar, és a feleségem Note 9 Pro-ján a banki funkciók is sikeresen futnak rajta. De nyilván, ha az itteni tapasztalatok a xiaomi.eu-t jobbnak ítélik meg, úgy azt célravezetőbb választani.
Mindenesetre most várnom kell, mert a TradingShenzhen 02.15-ig zárva, aztán azt hiszem, hogy megpróbálok onnan berendelni egy Pro-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.