Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Most komoly, az Ultrát megint kihagyták? :U :O

Pixel 7 Pro Hazel

(#2302) Karavik válasza oroszLajos (#2301) üzenetére


Karavik
veterán

China beta 22.2.23 changelog-bol:

"3. The release of Mi 11 Ultra and Mi 11 Pro will be suspended today due to the problem of freezing in some scenes. Thank you for your understanding."

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2303) oroszLajos válasza Karavik (#2302) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Mint a múlt héten :(

Pixel 7 Pro Hazel

(#2304) Karavik válasza oroszLajos (#2303) üzenetére


Karavik
veterán

Igen azóta is tart. Nightly (napi zárt beta) frissítés sem volt egész héten

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2305) gerii válasza Meza (#2299) üzenetére


gerii
addikt

MiWT partnert írt a DPD?
Mert akkor pénteken nekem is hozzák :))

(#2306) paolinho válasza gerii (#2305) üzenetére


paolinho
őstag

Egy cipőben járunk. :)

(#2307) Meza válasza gerii (#2305) üzenetére


Meza
tag

Igen :K

"Olvashatatlan aláírás"

(#2308) natë


natë
nagyúr

Az utolsó global jó régi...devre gondolom át lehet pattanni könnyen (OTA), EU rom garivesztést jelent?

(#2309) paolinho


paolinho
őstag

Megjött a teló, hurrá! Elindítottam a booloder nyitás 168 órás protokolját. De itt visszaolvasgatva egy dolog nem tiszta. Ezalatt az idő alatt nem lehetek a teló Mi fiókjában bejelentkezve? Ergo nem is használhatom az eszközt ez alatt az elkövetkezendő 1 hét alatt? Tisztában vagyok azzal, hogy ha felpakolom majd az IGAZI romot, akkor ezek a beállítások mind buknak, de addig is ismerkednék a telóval, aztán majd belaknám újra.

(#2310) gerii


gerii
addikt

Megkaptam én is a telót, BL nyitáshoz egy hétig benne kell lennie egy SIM kártyának mobilnettel?

Egyébként a fényképezés ilyen lassú marad EU rommal is?

[ Szerkesztve ]

(#2311) paolinho válasza gerii (#2310) üzenetére


paolinho
őstag

Nem, dehogy. Elindítod a folyamatot, aztán kikapcsolva akár félre is teheted. Majd a hét leteltével újra fastbootba téve az eszközt csatlakoztatod a miflash unlock-hoz. Az megcsinálja a nyitást, aztán mehet fel az új rom.

(#2312) natë válasza paolinho (#2311) üzenetére


natë
nagyúr

Global romból nincs 12?

(#2313) paolinho válasza natë (#2312) üzenetére


paolinho
őstag

Tudtommal nincs.

(#2314) Segal válasza paolinho (#2309) üzenetére


Segal
veterán

Beköltözhetsz csak sok értelme nincs. A Mi fiókból viszont ne lépj ki.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2315) Karavik válasza paolinho (#2309) üzenetére


Karavik
veterán

Miután végigmentél a kezdeti beállításokon akkor itt hozzákapcsolod Mi fiókodat a telóhoz:

Settings > Additional settings > Developer options* > Mi unlock status: Add account and device

Ez automatikusan bejelentkeztet a telón az Mi fiókba itt: Settings > Mi Account
Ez után pedig ne jelentkezz ki/ne válaszd le Mi fiókodat a telóról amíg el nem adod.

Ennyit kell tudni csak!

Telót közben ugyanúgy használhatod ahogy akarod.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2316) paolinho válasza Segal (#2314) üzenetére


paolinho
őstag

Persze, igazad van, de most így legalább letesztelem a Xiaomi Cloud-ból történő mentés visszaállításának tartalmát. Ha tré, akkor hagyom a francba, és kivárom a hetet, de ha kompakt rendszert kapok vissza, akkor ezt a hetet is kihasználva (noha angolul), de használgatni fogom a telefont.
A Mi fiókos "bentlétet" csak azért kérdeztem, mert korábban thomasvold fórumtársunk valakinek tanácsként azt írta, hogy "Ne lépj be a "settings"-ben az accountodba, mert akkor a developers-ben nem fog beengedni".
Tőlem amikor ott a Mi unlock status: Add account and device-ra nyomtam, akkor a WiFi lekapcsolását kérte. De már visszakapcsoltam, csak attól tartottam, hogy nehogy én is valamiféle időcsúszást idézzek elő ezzel a nyitás folyamatában.

#2315 Karavik: Így mostmár teljesen tiszta, köszi!

Más: nem úgy volt, hogy adnak rá gyári fóliát is? Mert, mintha ez nem lenne az enyémen. Így viszont egy kicsit rizikós használni az esetleges sérülések miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2317) Segal válasza paolinho (#2316) üzenetére


Segal
veterán

Bármikor ránézhetsz mennyi időd van még hátra csak kösd össze PC-vel a telefont és mutatni fogja a progi mennyit kell még várnod :K
Érdemes is ránézni, mert ha esetleg valamit nem jól csináltál, akkor ne 1 hét múlva derüljön ki hogy nem is ment az idő :DDD
Értelemszerűen a nyitást nem fogja még engedni, egyelőre a lényeg hogy 168 óránál kevesebbet mutasson mint várakozási idő :))

Az első pár napban nekem rajta volt a gyári, de amikor elkezdett a széle feljönni leszedtem és azóta sincs rajta semmi.
Persze te döntesz raksz e rá valamit, de szerintem nem feltétlen szükséges.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2318) paolinho válasza Segal (#2317) üzenetére


paolinho
őstag

De akkor ezek szerint van rajta egy tökéletes illeszkedésű fólia. Én mondjuk nyugodtabb vagyok így.

(#2319) Karavik válasza paolinho (#2311) üzenetére


Karavik
veterán

Kikapcsolva félre tenni nem biztos hogy jó ötlet...

Itt a hivatalos bootloader nyitás közleményben az áll, hogy: "Use your phone actively during the waiting period."

De már annyit kiderítettünk, hogy SIM kártya nem kell bele, elég csak WiFi-hez csatlakoztatva bekapcsolt állapotban tartani a telót a várakozási idő alatt. Ez a biztos...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2320) paolinho válasza Karavik (#2319) üzenetére


paolinho
őstag

Na ezzel újat tudtam meg a bootloader nyitásával kapcsolatosan. A Note 3, Note 4, a Note 7, a MiMix 3, és a Note 9 Pro nyitásai során nem emlékeztem ilyen ajánlásra. Akkor bocsi, és én is így teszek!

(#2321) natë


natë
nagyúr

360 órát kell várni? :Y

(#2322) Zsoleszhun válasza natë (#2321) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nekem még 168óra volt. Volt régi vagy új accountot csináltál?

¯\_(ツ)_/¯

(#2323) natë válasza Zsoleszhun (#2322) üzenetére


natë
nagyúr

régi, próbáljam másikkal?

(#2324) Zsoleszhun válasza natë (#2323) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nem tudom. A régi lenne logikus, hogy kevesebb idő. Lehet megint szigorítottak rajta, háború van.
Karaviknak hátha lesz valami ötlete.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#2325) paolinho válasza Zsoleszhun (#2324) üzenetére


paolinho
őstag

Én a régi account-ommal léptem be, és 168 órát írt, ami mostmár csöppet apadt az idő múlásával.

(#2326) oroszLajos válasza natë (#2321) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Én anno a MI9-nél 720 órát kaptam elsőre :B Azelőtt a MI8-nál pedig 480 óra volt ..

Pixel 7 Pro Hazel

(#2327) Karavik válasza natë (#2321) üzenetére


Karavik
veterán

Eddig te vagy az első akinek nem 168 óra a várakozási idő. Valószínűleg azért, mert a tiéd korábban egy Mi fiókkal már egyszer nyitva volt, vissza zárták, és most újból nyitni akarod egy másik Mi fiókkal a sajátoddal.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2328) Meza


Meza
tag

Sziasztok,

Olyannal találkozott valaki, hogy a TWRP nem látja a telefon belső tárhelyét? Emiatt nem tudok frissíteni, mert az odamásolt zip-et nem tudom kiválasztani.

"Olvashatatlan aláírás"

(#2329) tlala válasza Meza (#2328) üzenetére


tlala
addikt

Miről mire akarsz frissíteni?

(#2330) Zsoleszhun válasza Meza (#2328) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Igen. A partició titkosítást nem tudja feloldani. Ha android 12-re frissítenél, akkor csak fastboot van: fastboot telepítés

¯\_(ツ)_/¯

(#2331) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!

Van infó, hogy a xiaomi.eu weekly miért lett felfüggesztve?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2332) paolinho válasza szpali (#2331) üzenetére


paolinho
őstag

Azt sajnos nem tudom, de tulajdonképpen melyik a legutolsó weekly, a xiaomi.eu-sból amelyik problémamentesen működik?

(#2333) Karavik válasza szpali (#2331) üzenetére


Karavik
veterán

Pár hsz-el feljebb írtam

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2334) Karavik válasza paolinho (#2332) üzenetére


Karavik
veterán

22.2.9 a legújabb.
Ami kiadásra kerül az általában problémamentes, amivel ismert probléma van, az pedig nem kerül kiadásra. 22.2.9 után pont ezért maradtak ki a 11Pro/Ultra frissítések

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2335) paolinho válasza Karavik (#2334) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi és nagynehezen a weekly 22.2.9 linkjére is ráleltem. :)
Mondjuk csigalassúsággal vánszorog lefelé, de végül is péntekig van ideje megérkezni.

[ Szerkesztve ]

(#2336) Karavik válasza paolinho (#2335) üzenetére


Karavik
veterán

Ezt próbáld meg: [link]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2337) Inczke


Inczke
tag

Másnál is zörög valami a kamerák körül ha megrázzatok a telefont?

(#2338) paolinho válasza Karavik (#2336) üzenetére


paolinho
őstag

Nagyon köszi, ez atomgyors! Kb mindjárt kész is a letöltés, míg a másik vonal egy óra alatt a feléig sem jutott. (Míg írtam, le is jött) :R

(#2339) Karavik válasza Inczke (#2337) üzenetére


Karavik
veterán

Optikai képstabilizátor miatt van. Normális jelenség...

@paolinho:👌

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2340) Inczke válasza Karavik (#2339) üzenetére


Inczke
tag

Köszönöm! Nem tudtam.

(#2341) paolinho válasza Karavik (#2336) üzenetére


paolinho
őstag

Azt még hagy kérdezzem meg, hogy amennyiben a weekly-rom csak fastboot-ból telepíthető, akkor amennyiben frissitek egy újabbra, akkor miként maradnak meg a korábbi beállítások? TWRP alatt ezt értettem, de fastboot esetén nem tiszta a mozzanat.

(#2342) Karavik válasza paolinho (#2341) üzenetére


Karavik
veterán

A kicsomagolt fastboot rom.zip mappában a frissítések telepítéséhez van külön telepítő fájl, amit futtatni kell. A telepítő fájlban lévő install script kezeli azt, hogy ilyenkor nincs adat törlés. De a leírásban ez is benne van...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2343) paolinho válasza Karavik (#2342) üzenetére


paolinho
őstag

Értem, és köszi az infót! :R

(#2344) Karavik


Karavik
veterán

Akit érdekel, ma délelőtt kitolták OTA a hivatalos Global EEA Android 12 alapú MIUI13 frissítést:

Letöltési link: STAREEAGlobal_V13.0.5.0.SKAEUXM

Ez már publikus frissítés.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2345) yodamester10 válasza Karavik (#2344) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszi az infót gondoltam ránézek és láss csodát :Y Telenoros vagyok itthoni vétel.

(#2346) Macika66 válasza Karavik (#2344) üzenetére


Macika66
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#2347) Meza válasza Karavik (#2344) üzenetére


Meza
tag

Ez jobb, vagy rosszabb, mint az EU ROM? Tudom, hogy ez a hivatalos, de miben különbözik? Gondolom, ha most EU van rajta és ezt ráteszem, akkor töröl mindent.

"Olvashatatlan aláírás"

(#2348) Karavik válasza Meza (#2347) üzenetére


Karavik
veterán

Global ROM-al kevesebb feature érhető el rendszerszinten a régió függő korlátozások miatt, több az előtelepített Google alkalmazás, nincs hívásrögzítés, nincs Safetynet pass (ha kínai verziós a telód) ez miatt Google Pay sem működik.

Viszont OTA frissül ami előny

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2349) Meza válasza Karavik (#2348) üzenetére


Meza
tag

A GPay alap, sokat használom. Akkor maradok ennél. Mondjuk fura, hogy a hivatalos európai ROM-ban nincs GPay. Akkor, akik a Xiaomi boltban vették azoknak sem megy? (Azokon EEA van). A Fastboot és TWRP verziók között van érdemi különbség? A TS oldala kicsit ír ezekről szűkszavúan...
Egyáltalán érdemes várni a TWRP-re?
Bocsi, kicsit sok a kérdés, de még most van először ilyen telóm.

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#2350) Karavik válasza Meza (#2349) üzenetére


Karavik
veterán

Azt írtam kínai piacos telón global ROM-al nincs Safetynet pass, sem Google Pay. Ez nyitott bootloader miatt van, mert ugye kínai piacos telón Global ROM-al a bootloader nem zárható.

Global piacos telón Global ROM-al van Safetynet pass és Google Pay is amennyiben zárt a bootloader. Global piacos telón Global ROM-al a bootloader zárható ill. bármikor visszazárható.

Zárt bootloader pedig feltétele a Safetynet-nek és Google Pay-nek (hivatalos MIUI esetén).

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.