Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) oroszLajos válasza TpS (#3450) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Épp ez a baj, ha be bootolok TWRP-be nem érzékeli az érintést... Egy régebbi fastboot ROM-ot akartam felrakni, de a Windows 11 22H2 nem indítja el a .bat fájlt :(((
Úgyhogy most Windows 10 telepítés jön, és újra próbálom. :U

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 Pro Hazel

(#3452) TpS válasza oroszLajos (#3451) üzenetére


TpS
őstag

Ok, így már értem, hogy mi a gond. Powershell vagy cmd ablakban indítod? Nekem voltak gondjaim a powershell-el, a cmd-vel viszont nem.

(#3453) oroszLajos válasza TpS (#3452) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Mindegy mivel indítottam, a TWRP felment, csak nem érzékelt. Próbáltam MiFlash-el is felrakni a gyári CN romot, egy másodperc alatt végig ment, és nem csinált semmit.
De most hogy felraktam a Win10et a .bat fájlt megnyitotta és sikeresen felrakta az utolsó fastboot beta romot :))
Úgyhogy most már sínen vagyok :D

Pixel 7 Pro Hazel

(#3454) TpS válasza oroszLajos (#3453) üzenetére


TpS
őstag

Nem tapasztaltam ilyet W11-en, nálam a dev csatornás béta van fent, lehet abban már javították a hibát, ami neked a problémát okozta.

(#3455) oroszLajos válasza TpS (#3454) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Szerintem itt a problémát a másik recovery okozta. Tegnap ahogy felraktam az utolsó xiaomi.eu fastboot romot, aztán frissítettem a legutolsóra ami már recovery, nem fastboot módban van ugye, ott nem jelentkezett ez a probléma.

Valószínű, hogy még nem tökéletes a Win1122h2 driver támogatás a mi flashez, vagy nem tudom :DD

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 Pro Hazel

(#3456) Casseius válasza oroszLajos (#3455) üzenetére


Casseius
tag

Win 11-en az utolsó fastbootos romnál nekem se indult el a batos telepítés, de parancsorban simán ment

Don't Worry, Be Happy

(#3457) oroszLajos válasza Casseius (#3456) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Nekem is ment minden normálisan, az utolsó nagy 22h2 frissítésig, aztán valamiért nem akart az igazat :D Próbáltam PowerShellben, és cmd-ben is, nem indúlt :U

Pixel 7 Pro Hazel

(#3458) mgTerminator válasza TpS (#3444) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ja nekem mindig a gyökérben van mert az updaterrel töltöm le. Nekem a leghosszabb a 3x próbálkozás volt :D

(#3459) TpS válasza mgTerminator (#3458) üzenetére


TpS
őstag

Azért ez is röhej, hogy n-szer kell bootolgatni, és vajon milyen belső állapot változik meg, amikor sikerül feltelepíteni? Vagy beépítettek egy szopató algoritmust? Dob kockával, és ha 1-5-ig, akkor sikeretelen a telepítés, ha 6-os, akkor meg újradobhat? Mi ez tej, hogy megromlik?

(#3460) mgTerminator válasza TpS (#3459) üzenetére


mgTerminator
veterán

Igen valóban egy nagyon érdekes problémáról van szó, ugyanis nincs rá bevált módszer. Egyébként nekem jött frissítés csak még nem mertem felrakni.

(#3461) TpS válasza mgTerminator (#3460) üzenetére


TpS
őstag

Au eu fórumon ezt a megoldást ajánljáki, de nekem ez se sikerült:
-Restart into recovery by holding the Power button and select RESTART
-Immediately after your screen gets black hold VOL UP UNTIL u see recovery.
-It should ask for your password to decrypt the devices storage input something wrong after it said failed to decrypt put in the right password/pin/pattern
-try to install it should fail getting error couldnt mount/find system_root etc.
-After Installation fails go to Main menu select restart and select RECOVERY !DO NOT! power off or press system go from recovery straight back into recovery without pressing any hardware buttons.
Now it should ask for your pin/pattern/pw again put it in right the first time and try to install the update zip file.

Nekem most így sikerült:
Futott a rendszer, és újraindítottam a power gombbal, az extended power menüből a sima újraindítást választottam, majd amikor fekete lett a képernyő addig nyomtam a fel gombot, míg a recovery jutott, onnan pedig az install simán lefutott hiba nélkül.

Számomra teljesen felfoghatatlan, hogy mi ez a szarakodás. Mindig újabb és újabb módszerek születnek, amivel vagy fel lehet kínozni a romot, vagy keresni kell valami ekzotikus másik megoldást. Kezd elfogyni a türelmem, kár hogy sajnálom bagóért eladni a telefont.
A stabil rom nekem nem kell, mert szeretem próbálgatni az újdonságokat, de ilyen áron és ennyi kínlódással már nem éri meg.

(#3462) oroszLajos válasza TpS (#3461) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Nálam most is bevált amit írtam. Letöltöm bongészőből, kimsálom a letöltés mappábol a gyökér könyvtárba.
Telefon kikapcs, aztán indítás kikapcsolt állapotból TWRP-be, install és mindíng elsőre sikerül :K

Pixel 7 Pro Hazel

(#3463) Inczke


Inczke
tag

Van egy olyan gondom, hogy valahogyan sikerült letiltani a WhatsApp értesítéseket.

Sem nem rezeg a telefon ha jön valami, se hangja nincs, még a képernyő sem villan fel, sem semmi.

Annyira leállt hogy az órámra sem küld értesítést ez az egy applikáció.

Valakinek valami ötlet? Az értesítés beállítások rendben vannak elméletileg, azokat többször is átnéztem.

(#3464) TpS válasza oroszLajos (#3462) üzenetére


TpS
őstag

Akkor nálam annyi volt az eltérés, hogy nem kapcsoltam ki a telefont, hanem csak újraindítottam a twrp-be a power menüből, ezért lett hibás a telepítés. Jövő héten akkor kipróbálom így is.

(#3465) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!

MI 9-ről fogok átköltözni MI 11 Ultrára.

Szeretném ha minden ami most a MI9-es telefonomon van, értem ezalatt az appokat jegyzeteket például. Egyszerűen át szinkronizálni, úgy hogy az első indításkor ezek mind automatikusan települjenek.
Gondolom van erre mód.
De mi a menete? Leírnátok, hogy a legegyszerűbb a költözés?

(#3466) TpS válasza pusi1981 (#3465) üzenetére


TpS
őstag

A mi mover az egyik megoldás. Arra már nem emlékszem, hogy miui-nak része-e, vagy a külön kellett telepíteni.
A másik lehetőség a mi cloud-ba menteni, és onnan visszatölteni.

(#3467) yodamester10 válasza pusi1981 (#3465) üzenetére


yodamester10
őstag

Simán mellé rakod a régi telefonod és átmásolsz mindent ;) Nekem kb 5 perc volt a Huawei Mate 10 Pro-ról az ultrára.

(#3468) sirály69 válasza yodamester10 (#3467) üzenetére


sirály69
őstag

Akkor nagyon kevés adatod volt, amit át kellett másolni.... ;)

Szerver Hosting Debrecenben

(#3469) tlala


tlala
addikt

3 napos csapatépítőn voltunk a Mátrában.
Mindenkinek volt mobil internet, kivéve engem a kínai telefonommal. :)
(Csak edge volt nálam, a többieknél meg 3G - még a waze is küzdött a hegyi utakon.)

[ Szerkesztve ]

(#3470) Pumaz89 válasza tlala (#3469) üzenetére


Pumaz89
csendes tag

Érdekes, mert a Mi 11pro-ban és sz ultra-ban is van b20. Ennél többet nem tud egy helyben eladott samu telefon sem.

(#3471) sirály69 válasza tlala (#3469) üzenetére


sirály69
őstag

Hamarosan nekik sem lesz. Megszűnik a 3g...

Szerver Hosting Debrecenben

(#3472) szpali válasza tlala (#3469) üzenetére


szpali
addikt

melyik szolgáltató?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3473) mgTerminator válasza TpS (#3461) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én is pont így csinálom. Nem mondanám nagy kínlódásnak meg nyüglődésnek mert nem mindig megy fel elsőre. Általában másodjára vagy harmadjára felmegy ha elsőre nem.

(#3474) sirály69


sirály69
őstag

Nem tudjátok, hogy hol van olyan adat, hogy a telekom milyen 4G/LTE sávokat használ?
Régebben találtam ilyen cikket, de most nem találom... :B

Szerver Hosting Debrecenben

(#3475) AtHoS válasza sirály69 (#3474) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem tudom ez mennyiben releváns oldal számodra [Global Mobile Frequencies Database]

read-only mode on the forum

(#3476) sirály69 válasza AtHoS (#3475) üzenetére


sirály69
őstag

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#3477) tlala válasza szpali (#3472) üzenetére


tlala
addikt

Vodafone.

(#3478) Elit3Zotya válasza TpS (#3438) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Én is eu rommal használom a 12s ultrát(V13.0.10.0.SLACNXM) , és kb érkeznie kéne a frissítésnek, de akkor gondolom itt is késni fog valamennyit. (bocsi hogy ide írok, de nincs topikja a telónak)

S24 Ultra Titanium Gray - Xperia 1 Mark V Khaki Green - Eladó.!

(#3479) Segal válasza Elit3Zotya (#3478) üzenetére


Segal
veterán

Akkor csinálj neki egyet :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3480) Elit3Zotya válasza Segal (#3479) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

A 2 telefon nem sokban különbözik, a rendszer kb ugyan az. Egyedül unalmas. :DDD

S24 Ultra Titanium Gray - Xperia 1 Mark V Khaki Green - Eladó.!

(#3481) TpS válasza Elit3Zotya (#3478) üzenetére


TpS
őstag

A múlt héten már volt eu dev, a stabil romokat nem követem, nem tudom mikor vannak frissítések.

(#3482) tlala válasza Elit3Zotya (#3478) üzenetére


tlala
addikt

Elférsz itt.
De szerintem állj át eu dev rom-ra (ha van) - minden héten garantált izgalom, hogy mi lett más, vagy mit rontottak el. :D

(#3483) Elit3Zotya válasza TpS (#3481) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Én nem is akarok mókolni minden héten, tökéletes a stabil eu. 11 ultrán is az volt nekem. :)

#3482tlala Valami oldal gondolom van, ahol lehet követni mikor mi változik. Vagy hogy a stabilba esetleg mi fog érkezni. :F

[ Szerkesztve ]

S24 Ultra Titanium Gray - Xperia 1 Mark V Khaki Green - Eladó.!

(#3484) Pimpa


Pimpa
tag

Ha a lassított felvételt átmásolom számítógépre, akkor ott nem látszik már a lassítás, ez miért van?

(#3485) paolinho válasza Elit3Zotya (#3480) üzenetére


paolinho
őstag

És megéri az 1147,-EUR-t a Mi 11 Ultrához képest?

(#3486) Segal válasza Elit3Zotya (#3483) üzenetére


Segal
veterán

Arra azért nagyon kiváncsi lennék mi végett váltottál 11 Ultráról? Főleg ha az elmondásod szerint lényegében ugyanaz a kettő.
Semmi trollkodás, tényleg érdekelne hogy mi győzött meg, mert én kb 1mp alatt eldöntöttem a bejelentés után hogy nálam esélytelen a 12S Ultra.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3487) Elit3Zotya válasza Segal (#3486) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nekem a bejelentéstől 1mp alatt eldőlt, hogy kell.! De mikor megláttam a b20 hiányát kb a sírás kerülgetett. :DDD
Nagyon sűrűn cserélgetem a telókat, 11 ultra pl 5x fordult meg nálam( az egyik a tied volt :) ) és minden más is kb.(tudom mindek cserélgetni a telefonokat, más meg cigizik)
B20 hiánya szerencsére itt ahol én vagyok nem érint, pedig Tiszató környéke ahol járok. De volt már mikor nem volt csak 2g, ha messzebbre utaztam. így aki sokat utazik annak tutira kilőve.
Nekem megérte a csere, nem sok különbség van az igaz, de nem tudsz más gyártót sem mondani, ahol nagyobb lenne az előre lépés 1 generáció között.(pl s21 Ultra/s22 ultra)
Mi 11 ultra nekem a legvageszabb telefon mai napig, egyedül ez ami még jobban tetszik még vagányabb.:B Lehet van akinek ez nem számít, nekem igen.
Kijelző kb ugyan olyan, talán napfényben picit fényesebb.
Hangszóró kb ugyan olyan, bár attól hogy is tudna még jobb lenni. :)
Igazán ami engem érdekelt az a kamera, ami szerintem még jobb.! Egyszerre volt mind 2, Így összetudtam hasonlítani a 2-őt. Itt kb leírom mi az ami miatt szerintem jobb.[link] [link] Nem akarok vitát szítani, de ez jobb. És itt még nem is ismertem ki a kamerát, hogy melyik módban mit tud. Így is szerintem a 2. legjobb kamerában a 11 ultra a mate 40 pro mellett. És kb ez az, ami miatt nem bántam meg, na meg akkor adom el amikor akarom, mert kb csak ez az egy van az országban, és ezért míg a 11 ultra ritka mint a fehér holló, ez még inkább az, így tuti nem jön szembe az utcán. :)
Aksi jobban bírja és ez nem is melegszik, bár nekem a 11 ultrával sem volt igazán bajom ezekből a szempontokból.

#3485paolinho Nekem megérte, egyébként ez az 512gb változat, de egy átlag felhasználónak szerintem nem. De egyik gyártónál sem éri meg 1 generációra való váltást szvsz. Máshol még kisebbek a változtatások. :) A 11 ultra egyébként is túl jól sikerült szerintem.

[ Szerkesztve ]

S24 Ultra Titanium Gray - Xperia 1 Mark V Khaki Green - Eladó.!

(#3488) mgTerminator válasza Segal (#3486) üzenetére


mgTerminator
veterán

Biztos a bőr hátlap :))

(#3489) Elit3Zotya válasza mgTerminator (#3488) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

A szerintem jobb kamera, a jobb aksi, a jobb proci mellet, igen az is számított nekem, hogy még jobban néz ki, mint a 11 ultra. Tudom van akinek nem számít, de nekem igen. :R Engedjük el ezt a melyik jobb telefon, mert ez nem kérdés és azt is, hogy melyik éri meg jobban, mert az sem kérdés. :R

Inkább a telefonokról írjunk. :) pont most jött egy frissítés. Bár kb semmit nem ír, hogy változott volna bármi is. (General Optimization.)

S24 Ultra Titanium Gray - Xperia 1 Mark V Khaki Green - Eladó.!

(#3490) BullZeye


BullZeye
veterán

Bluetoothon egy ideje nem osztja meg a névjegyeket, hiába van beállítva az engedély a hívásoknál jó esetben csak számot ír ki autóban, az okosórán meg annyit, hogy unknown caller.

Találkozott már valaki ilyennel?

(#3491) BullZeye válasza BullZeye (#3490) üzenetére


BullZeye
veterán

Na jó, valami bebuggolt, úgyhogy frissítem inkább feleségem telefonját android 11-ről android 12-re.

TWRP-s már az új rom, ha jól emlékszem neki még működik a régi TWRP, abból lehet telepíteni az új ROM-ot?
Ha igen, mi a menete? Pár napja olvastam vagy itt vagy xiaomi.eu-n, hogy nem mindegy mit hogyan.

(#3492) szabochris


szabochris
aktív tag

Sziasztok! Most raktam fel a smartdevil UV üvegét a kijelzőre. Alul lett egy kis buborék, de alig észrevehető, szóval mondhatni tökéletes lett.
Kérdésem azokhoz szólna, akik szintén használják, mennyire tartós ez az üveg? Hamar elkezd levegősödni a széle?

(#3493) Casseius


Casseius
tag

Hoppá.

Don't Worry, Be Happy

(#3494) Petyb00 válasza Casseius (#3493) üzenetére


Petyb00
aktív tag

És kivételes módon ez a ROM elsőre felment a telefonra. :)
Ez verzió váltás, csak annyit jelent, hogy valamikor jöhet az android 13 is...

(#3495) szpali válasza Petyb00 (#3494) üzenetére


szpali
addikt

Nekem is, igaz csak harmadik nekifutásra.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3496) tlala válasza szabochris (#3492) üzenetére


tlala
addikt

Aug.2-án tettem fel, nem túl hosszú idő, de a mai napig tökéletes. Igaz, Smartdevil tokkal használom, ami reményeim szerint megfelelően van méretezve, így nem nyomja fel a Smartdevil üveget.

(#3497) Casseius válasza Petyb00 (#3494) üzenetére


Casseius
tag

Igen, pont az a lényeg, h legalább már tervben van :)

Don't Worry, Be Happy

(#3498) TpS válasza szpali (#3495) üzenetére


TpS
őstag

Másodjára összejött.

(#3499) ddt500hu válasza tlala (#3496) üzenetére


ddt500hu
veterán

Magyar boltban kapható? Csak aliexpress-es linket találtam.

(#3500) tlala válasza ddt500hu (#3499) üzenetére


tlala
addikt

Nem tudom, nem hiszem - Aliexpress Smartdevil shopból rendeltem én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.