Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) paolinho válasza Karavik (#2350) üzenetére


paolinho
őstag

Bevallom, azt nem kapisgálom, hogy amikor a telo tudja a B20-at, hol, azaz miben különbözik a kínai piacos a global piacostól (ahogy olvastam eddig pl. a Mi 11 Pro-ból ilyen nincs is), de szerintem, ha valaki kívánja használni a GPay-t, és a hícásrögzítést is, annak a xiaomi.eu romoknál nem hinném, hogy volna jobb lehetősége. 3 napja, mióta megérkezett a telcsi, minden nap piszkálom egy kicsit, de igazából már azt várom nagyon, hogy legyen már péntek, hogy lecserélhessem ezt a sok kínai app-pal tűzdelt felületet valami rendes használhatóra, hogy aztán rendesen beleköltözhessek már végre.

(#2352) Karavik válasza paolinho (#2351) üzenetére


Karavik
veterán

Nem B20 függvénye, hogy adott teló global vagy kínai piacos. B20 support kínai piacos telón nem általános jelenség és nem a global piac érdelében van, ez csak szerencsés egybeesés Mi11Pro/Ultra esetén.

Kínai és global piacos telón eltérő a modell information/market name amit az IMEI szám magában hordoz. Így Xiaomi-nak könnyű beazonosítani, ha kínai piacos telóra global ROM-ot akarsz feltenni zárt bootloader-el. Xiaomi policy-ból adódóan ebben a formában történő használat nem engedélyezett, azaz zárt bootloaderrel nem enged bebootolni a rendszerre csak MiRecovery-be vagy Fastboot módba.

Mi11Ultra esetén modell information/market name:

M2102K1G = "G" Global piacos teló
M2102K1C = "C" Kínai piacos teló

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2353) paolinho válasza Karavik (#2352) üzenetére


paolinho
őstag

Így mostmár ezt is értem, bár ez a fajta megkülönböztetés nyilván messzebbre nyúlik, mint szimplán néhány betű eltérése.
De végül is a xiaomi.eu-s romot használók számára ez nem is annyira releváns. Én az eddigi összes Xiaomi telefonomon nyitottam a bootloadert, igaz korábban sok időt elsz@rtam a romok cserélgetésével, meg a roottal, ma már csak az érdekel, hogy legyen a készüléken egy megbízhatóan működő magyar nyelvű rom.

(#2354) Segal válasza paolinho (#2353) üzenetére


Segal
veterán

Én nem csak cserélgettem anno, hanem 2-3 romból raktam össze saját magamnak egy saját verziót még S2-es korszakban.
Tetszett az egyik rom, de a másikban is voltak ötletes megoldások így átemeltem belőle pár dolgot, a harmadik meg középszerű volt, de dizájnban a legerősebb így onnan a kinézett jött :DDD
A root az még megvan nálam, de már nem mozgat engem sem a heti szintű romkészítés és cserélgetés :N

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2355) Karavik válasza paolinho (#2353) üzenetére


Karavik
veterán

Persze, hogy messzebbre nyúlik. A modell information/market name ROM-ban is kódolva és a készülék is hordozza magában.

Lényege ennek a Xiaomi policy-nek, hogy kínai piacos telót, kínai ROM-al, Kínában lehessen teljes értékűen (zárt bootloader-vel) használni, global piacos telót pedig global ROM-al a Global/EU/EEA területen.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2356) paolinho válasza Karavik (#2355) üzenetére


paolinho
őstag

Ezt értem én, csak azt nem értem, hogy ez mire jó!? Üzletpolitika, vagy valami "kémesdi"? Mert most, hogy mi kínai piacos telóval fogunk kommunikálni, igaz a xiaomi.eu csapata által megmókolttal, mi fog történni? Ha semmi, és ezt, vagy más hivatalos, vagy custom rom felrakását az eszközre engedi is a Xiaomi - noha csak168 óra elteltével, amire szintén nem vágom, hogy mi szükség (?), de lehet, hogy én vagyok csak értetlen - szóval akkor tényleg mit ér el ezzel a gyártó? Na mindegy, nem akarok okoskodni, meg úgy is van ez a helyzet, ha tetszik, ha nem, csak furi.

(#2357) Karavik válasza paolinho (#2356) üzenetére


Karavik
veterán

Ez csak szimplán üzletpolitika. Semmi nem történik, ugyanígy használhatod a telót végestelen végig csak a bootloader-t nem zárhatod vissza a készüléktől eltérő régió specifikus ROM-on.

Xiaomi.eu ROM-al nyitott bootloader mellett is teljesértékűen lehet használni a telót úgy, mintha zárva lenne a bootloader, azaz Safetynet pass, Google Pay support és Google play protect device certifikáció mind adott.

Bootloader nyitásához a várakozási idő pedig a nemhivatalos Xiaomi forgalmazók miatt van akik értékesítés előtt bootloader-t nyitnak és feltesznek kínai piacos telóra másik ROM-ot és így értékesítenek. De ez nem oldotta meg a problémát csak megnehezítette a dolgukat.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2358) paolinho


paolinho
őstag

Mi 11 Pro kapcsán kérdezném, hogy van valakinek tapasztalata valamiféle védelemre a kamera lencse kapcsán? Mert a hátlapi kamera védelmére találtam ugyan megoldást az Ali-n, de a lencsére is jó lenne rakni valami kis fólia-karikát.
EZT találtam elsőre, de nekem egy kicsit bumszlinak hat. Elég lenne szimplán egy kör alakú, kameralencse méretnyi fólia.

Bocsi, közben belebotlottam EBBE, akár még jó is lehet.Berendeltem, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#2359) vata666


vata666
tag

Sziasztok. Új vagyok a fórumban. EU rom telepítése érdekel kintről származó telefonra. Jelenleg globál rom van rajta. 🙏

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#2360) Segal válasza vata666 (#2359) üzenetére


Segal
veterán

Akkor kezdj a témában olvasással mert milliószor meg lett már írva mit hogy kell csinálni. :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2361) paolinho válasza vata666 (#2359) üzenetére


paolinho
őstag

A 2082-es beírásában Karavik fórumtárs csatolta azokat a linkeket, amelyek választ adnak a kérdésedre.

(#2362) BullZeye


BullZeye
veterán

Wifi A12 esetén ha elmegyek itthonról kikapcsol, aztán ha hazaérek nem kapcsol vissza.
A11-nél legalább ha feloldottam kapcsolódott rögtön a WIFI-re sűrű elnézések közepette, de most még az sem.

(#2363) Karavik válasza BullZeye (#2362) üzenetére


Karavik
veterán

Ezt kapcsold be:

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2364) vata666 válasza Segal (#2360) üzenetére


vata666
tag

Okés 👌😉 köszi. Megtörtént 😉🙂🙏✌️

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#2365) vata666 válasza paolinho (#2361) üzenetére


vata666
tag

Köszönöm 🙏🤗

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#2366) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Sziasztok. 11Ultra-ra tényleg semmilyen custom rom nincs, vagy csak én nem találok? :DD

Pixel 7 Pro Hazel

(#2367) Meza válasza Karavik (#2350) üzenetére


Meza
tag

Na jó, ha ezt tudom, akkor inkább Global ROM-mal rendeltem volna, mert arra lehet tenni hivatalos Global EEA-t is, meg a Custom EU ROM-ot is (ha jól értem) és visszazárható a bootloader is, hogy menjen a GPay. Csak az a baj, hogy amikor rendeltem, csak a kínai és az EU közül lehetett választani, most már feldobja a Global ROM lehetőséget is.
Így viszont marad most csak az EU ROM (mert kell a GPay), de jó lett volna az OTA is mellé, hogy ne kelljen ezekkel a gépre kötésekkel bajlódni.

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#2368) BullZeye válasza Karavik (#2363) üzenetére


BullZeye
veterán

Be van, nem hatja meg.

(#2369) Karavik válasza Meza (#2367) üzenetére


Karavik
veterán

Attól, hogy global ROM-al rendeled meg a kínai piacos telót TS-ről, még nem lesz global piacos teló belőle. Az ugyanz, mintha te tennéd fel most a global EEA ROM-ot.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2370) Karavik válasza oroszLajos (#2366) üzenetére


Karavik
veterán

xiaomi.eu az custom ROM ;)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2371) oroszLajos válasza Karavik (#2370) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Azt tudom :DDD Azt is használom, valami másra gondoltam :B

Pixel 7 Pro Hazel

(#2372) paolinho


paolinho
őstag

A telefonnal együtt érkezett fólia kapcsán van egy kis dilemám. Akár milyen szögből is nézem, én nem látom nyomát annak, hogy fóliázottan érkezett volna a telefon. Ennyire tökéletesen illeszkedne, midenhol a felületen, vagy egyszerűen ezen a készüléken nincs is?! Mit gondoltok erről, főleg akinek tényleg volt a telóján fólia érkezéskor.
Próbáltam pár képet készíteni, de a Note 7 elég gyenge kamerával van megáldav.
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#2373) Karavik válasza paolinho (#2372) üzenetére


Karavik
veterán

Nagyon úgy tűnik, hogy nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2374) paolinho válasza Karavik (#2373) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, én is úgy vélem. Akkor dobok rá valamit, mert holnaptól élesben fogja már élni földi életét.

A romcserével kapcsolatban lenne még egy kérdésem. Amíg vártam a 168 óra múlását frissítgettem a rendszert, és most ott tartok, hogy a MIUI 13.0.9 stabil került az eszközre. Ez nem fog akadálya lenni a annak, hogy a bootloader nyitását követően fastboot-tal felmehessen a 13-as MIUI?! Azt viszont jól gondolom, hogy a TWRP-s telepítés semmiképp nem játszik, még ha a A11-et tennék fel is? Ezután már csak a fastboot telepítés jöhet szóba?!

(#2375) Karavik válasza paolinho (#2374) üzenetére


Karavik
veterán

MIUI 13.0.9 stabil frissítés nem befolyásolja a késébbi ROM cserét.

A11 alapú xiaomi.eu MIUI12-t fel tudsz tenni TWRP recovery-vel de nincs semmi értelme. Utolsó A11 alapú weekly frissítés 21.9.1 (2021 szeptember)

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2376) TpS válasza paolinho (#2372) üzenetére


TpS
őstag

A kameralyuknál látszik a legjobban, ha van rajta fólia, ott ujjal is érezhető.

(#2377) paolinho válasza TpS (#2376) üzenetére


paolinho
őstag

Hát akkor erről valami miatt lemaradt. Mindegy, ezzel már nem tudok mit tenni, minthogy teszek rá valamit én.

Karavik: csaj az elv miatt kérdeztem, de a 13-ast fogom feltenni. Köszi.

(#2378) tlala


tlala
addikt

Ma összetört a kijelzőm.
A menekültsegítő munkában dolgozom, árupakolás közben kiesett a kabátzsebemből. Pont az élére esett, és hiába volt a vastag Nillkin tokban.
Szerintetek Magyarországon lehet kijelzőt cseréltetni? (Kínai vásárlás.)

(#2379) Segal válasza tlala (#2378) üzenetére


Segal
veterán

Biztos hogy cserélik csak nem garanciálisan. Németek, osztrákok és lengyelek vannak említve mint garancia.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2380) paolinho válasza tlala (#2378) üzenetére


paolinho
őstag

TradingShenzhen-en kapható, bár elég húzós az ára 277 EUR-ért (már ha Ulta kell). link
De van Pro-hoz is 247 EUR-ért. link

[ Szerkesztve ]

(#2381) szpali válasza paolinho (#2372) üzenetére


szpali
addikt

a front kamera körül látod a gyári fóliát, mert azon lyuk van

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2382) tlala válasza paolinho (#2380) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.
És itthon van olyan profi szerviz, akire jó szívvel rá lehet bízni?
Azt olvastam, hogy nem egy egyszerű dolog ezen a telón a kijelzőcsere.

(#2383) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Kijött az eu dev, lehet csapatni: xiaomi.eu_multi_MI11Pro_MI11Ultra_22.3.3_v13-12-fastboot.zip

¯\_(ツ)_/¯

(#2384) szpali válasza Zsoleszhun (#2383) üzenetére


szpali
addikt

majd meséljetek, hogy mik a tapasztalatok :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2385) paolinho válasza tlala (#2382) üzenetére


paolinho
őstag

Szerencsére ilyen probléma kapcsán nincs tapasztalatom, de így ráguglizva egyet a WayteQ Kft-t, és a xiaomiszerviz.hu - t dobta a rendszer, mint hivatalos Xiaomi szervizek.

(#2386) Inczke válasza Zsoleszhun (#2383) üzenetére


Inczke
tag

Ez mivel különb mint a 13.0.9?

(#2387) Zsoleszhun válasza Inczke (#2386) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ez egy custom rom, a heti cn béta verzióból készül.

¯\_(ツ)_/¯

(#2388) Meza


Meza
tag

Holnap akarom frissíteni fastboot módból az Ultra-t a legújabb 13.0.9-re. Most ez van rajta:

Ha csak az update fájlt választom ki a zip csomagból és azzal csinálom végig, akkor tuti megmaradnak az adataim, ugye? Nem akarom újra konfigurálni a telefont, mert majdnem 1 hét ment rá, mire belaktam.

"Olvashatatlan aláírás"

(#2389) Zsoleszhun válasza Inczke (#2386) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ja, most látom, hogy már eu stabilon vagy :B
Ahhoz képest csak annyi a különbség, hogy kb. 2 hónappal később kapod meg az éppen bevezetett újdonságokat.

¯\_(ツ)_/¯

(#2390) borsodika válasza paolinho (#2385) üzenetére


borsodika
őstag

A hivatalos szerviz itthon a TMX, ugyanúgy mint a Samsung esetében. Tudtommal kínai régiós telefont még fizetős javítással se javíthatnak Xiaomi policy miatt, de hátha már változott ez valamelyest pozitív irányba. 1 kérdést megér.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2391) paolinho válasza borsodika (#2390) üzenetére


paolinho
őstag

Lehet, hogy igazad van, ennyire nem vagyok képben. Nekem még sosem romlott el Xiaomi telefonom (igaz itt sem erről van szó), de ha nem állnak szóba kínai piacos telóval Mo-on sehol, akkor marad az eladó segítsége, őt szerintem meg lehet szólítani a témában.

(#2392) Casseius válasza borsodika (#2390) üzenetére


Casseius
tag

Vagy szerezni kell egy eredeti kijelzőt aztán elvinni normál szervízbe, pár hónapja egyik barátom Sony-ját sikerült megcsináltatni így, pedig nem volt forgalomban MO-n a telefon szóval még a hivatalos szerviz is elhajtotta hiába fizetett volna érte, kínából rendelt egy kijelzőt töredékáron majd Duna plázában az egyik telefonos fél óra alatt kicserélte neki egy tízesért.

Don't Worry, Be Happy

(#2393) tlala válasza Casseius (#2392) üzenetére


tlala
addikt

(#2394) szpali válasza Zsoleszhun (#2383) üzenetére


szpali
addikt

Ez ugyanaz lehet?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2395) Karavik válasza szpali (#2394) üzenetére


Karavik
veterán

Persze, mi más lenne?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2396) szpali válasza Karavik (#2395) üzenetére


szpali
addikt

Dunno :F
Tegnap próbáltam feltenni a linkelt cuccot, de a vége előtt hibát írt és nem bootolt be a telefon.
Vissza tettem a 22.2.9-et és rendben be bootolt :Y

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2397) Karavik válasza szpali (#2396) üzenetére


Karavik
veterán

Fastboot módban frissítéssel?

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2398) TpS válasza szpali (#2396) üzenetére


TpS
őstag

Nekem csont nélkül felment.

(#2399) Karavik válasza TpS (#2398) üzenetére


Karavik
veterán

Kommentek alapján a Xiaomi.eu fórumon sem volt senkinek gondja vele

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2400) szpali válasza Karavik (#2397) üzenetére


szpali
addikt

igen

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.