Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) Fejvadi válasza wazo (#18541) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem mondhatnám, hogy komolyabb előrelépés lenne, de rettenetesen tetszik az OnePlus X, abbol is a limitált kerámia hátlapos. A vas szinte ugyanaz mint az Mi4 (erősebb nem is kell nekem) és méretekben is szinte milliméterre azonos csak 2mm-el laposabb, viszont így az aksi is kisebb. Kamerája állítólag nagyon jó. Sd kártyát is fogad. Biztosan lesz rá majd Portolt Miui is.

(#18552) Tomi_Ohl válasza laci laci (#18544) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

ColorOS kamerából ezt a verziót próbáltad, igaz? Azért nem mondanám, hogy vacak, van benne jópár beállítás, meg add-on-ok különféle egyedi kameramódokkal.

blod001 persze: [link]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#18553) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#18552) üzenetére


Mr.C
őstag

Igaz, javítok: 6.0-n vacak :(

sudo rm -rf /*

(#18554) laci laci válasza Tomi_Ohl (#18552) üzenetére


laci laci
addikt

Elnézést nem pontosan fejeztem ki magam. Nekem nem jól működik. Homályos, rossz élőképet adott.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#18555) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#18553) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ha ez sem működik 6.0-n, akkor én sem tehetek fel M-et... :(

laci laci Amikor legutoljára próbáltam, jó volt. De az is lehet, hogy csak lollipopon működik rendesen ezek szerint.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#18556) mizoli válasza Tomi_Ohl (#18555) üzenetére


mizoli
addikt

Még régebben én is kipróbáltam a ColorOS kamerát RR 19 alatt, de nekem sem jött be. Ha rendesen van fény, akkor sem igazán jó, életlen, elmosott képet ad. Ha kicsit sötétebb van, mindez fokozódik, és jókora zaj is jön hozzá.
Önmagában nézve nem tűnik annyira fel, csak összehasonlításban.

[ Szerkesztve ]

(#18557) mizoli válasza Tomi_Ohl (#18555) üzenetére


mizoli
addikt

Figyelmetlen voltam, amit linkeltél, az egy újabb verziós kamera, amit próbáltam, régebbi volt.
Amiket írtam, a régebbire vonatkozik. Majd kipróbálom ezt az újabb verziót is.

[ Szerkesztve ]

(#18558) blod001 válasza Tomi_Ohl (#18552) üzenetére


blod001
tag

Nem teljesen értem a leírást. Leszedek egy 09.24-nél régebbi ROM-ot. Letöltöm az xposed fix.zip-et. Majd a megadott fájlokat a régi ROM-ból átmásolom a fix-es zipbe és ezt kéne flashelnem a telón?

(#18559) Mr.C


Mr.C
őstag

Android 6.0 Ivan egy nap tapasztalatai:
Rég volt stock android a kezem ügyében, így az elején kicsit furcsa volt a fapad. Vannak funkciók ugye, amit csak külső app-al lehet megoldani, mint pl az akku %-os kijelzése (vagy csak én nem találtam). Node ez nem a portolás hibája.... ez az aosp
Kicsit fura, hogy minden nagyobb, az értesítő sáv, a betűk, a toast... én visszább venném a dpi-t de lehet csak MIUI-n szoktam ezt meg.

A memóriával feltűnően jól bánik, nem zárok be semmit, tonna app fut és még így is van ~900 mb szabad memóriám. Alapértelmezetten a CPU govenor interactive viszon.... viszont! Sajnos a rendszer .... röcög.
MIUI simább, folyamatosabb. Valami nem igazi a rendereléssel, remélem ez még javítva lesz. Érezhetően dadog a rendszer, nem akaszt meg, de észrevehető

Alapból a rendszer ugye 710 mb-ot foglal (gondoljuk el akkor a MIUI kiegészítőkkel simán 1 GB fölött is lehetne). Nem tudom, valószínűnek tartom, hogy ART-on van, bár nem találtam ehhez külön kapcsolót. Viszont lehet a rezgés erősségét állítani ami, hát hogy is mondjam... bugos. 0-100% a skála, viszont 25% alatt a csúszkánál rezeg a mintarezgés. de amúgy a telefon nem.... felette viszont a telefon is rezeg, csak 25%-kal gyengébben... szóval el van csúszva. Beállításhoz 25-100%-ig lehet, ami azt jelenti hogy valóban 0-75%-ig állítható a rezgőmotor. Érdekes anomália. Amiből azért van bőven. Pl a Messenger-t is 2x kellett telepítenem, hogy használni tudjam, mert előző esetekben állandóan FC-t dobott. SOD nincs.

Akkumulátor. Gondolom erre kíváncsiak a legtöbben, hát íme:

Lehet, a MIUI-val többet ki lehet hozni, de szerintem aki PowerUser, az naponta tölti. annyit meg simán kibír. Ebben volt minden, youtube, zenehallgatás (lehet halkabb, mint az eddigi), böngészés, FB, mail stb...

A kamera aggaszt, igaz nem kellett még használnom, de hiányérzetem van.

Végszó:
Én átlag felhasználásra (még) nem ajánlom. Nem ad annyit és azért bár reboot nem volt, de a rendszer instabil... 1-2 FC befigyel, főleg a SystemUI, van amit meg lehet oldani de átlag felhasználó nem szeret ezzel bíbelődni. Remélem jön majd javítás és nem hagytam ki semmit. Jó éjt!

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#18560) mizoli válasza Mr.C (#18559) üzenetére


mizoli
addikt

Kösz a tesztet, jól jött.
Ivan bizonyára javítani fog még rajta. Ha a 4.11.4 AOSP-ből indulok ki (és miért ne), nagyon jó lesz ez is :)

(#18561) Tomi_Ohl válasza mizoli (#18556) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Annyira nem teszteltem, csak kipróbálgattam. Szóval lehet, hogy tényleg nem olyan jó.

blod001 igen, úgy kéne. De itt van egy kész zip, amit elég csak flashelni: [link]
Forrás: [link]

Mr.C a gyorskapcsolók feletti Beállítások ikont hosszan nyomva pörögni kezd, ezután megjelenik a beállításokban egy SystemUI tuner opció is. Ott van tudtommal százalékos kijelzés meg gyorskapcsoló rendezés is.
A RAMhasználat cached processekkel együtt van? A MIUI úgy számolja, szóval ez miatt az emberek hajlamosak sarkítani AOSP esetén. ;)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#18562) laci laci válasza Mr.C (#18559) üzenetére


laci laci
addikt

Köszönöm a választ, teljes értékű.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#18563) s4tch válasza Tomi_Ohl (#18561) üzenetére


s4tch
veterán

Valószínűleg a memóriahasználatnál figyelembe veszi a gyorsítótárazott folyamatokat is, ugyanis a szabad memória és a foglalt RAM együtt nagyjából kiadja a 2GB-t.

Egyébként a gapps fogja meg a rendszert. Gapps nélkül nálam 440MB (!!!) volt a használt memória indítás után, az átlagos memóriahasználat pedig 530MB kb. egy fél napos buzerálást követően. Amúgy egyetértve Mr.C leírásával, ez még nem kiforrott rendszer, én sem bíznám rá a hétköznapjaimat. A CM12.1 kb. ezt hozza, csak jobban.

Ja, 5.0 óta tudtommal csak ART futtatási környezet van, a dalvikot el lehet felejteni.

(#18564) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#18561) üzenetére


Mr.C
őstag

Na jó, System Tuner-rel sokmindent nem lehet kezdeni, de legalább van. RAM meg mindennel együtt, nem csak a futó... android és kernel process-ek is belevéve...

sudo rm -rf /*

(#18565) Fejvadi válasza Mr.C (#18559) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szép összefoglalót írtál, gratula. :C

(#18566) Tomi_Ohl válasza s4tch (#18563) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Az egy dolog, hogy összeadva kijön, de pl lollipop alatt a gyorsítótárazott folyamatok is szabad RAMnak számítanak, amíg nézetet nem váltunk ( pl 826 vs 245MB). De Mr. C is azt írja amit te, csak igazatok van.
A Gapps bizony elég erőforrásigényes lett.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#18567) paolinho


paolinho
őstag

Tudna valaki segíteni abban, hogy miért nem tudom feltenni az AdAway-t a telóra? Pontosabban felmegy a program, csak amikor leszeretném tölteni az aktuális adatokat, akkor valamiféle host probléma okán hely hiányra panaszkodik és a data/data/host-ra irányít, hogy ott molyoljak valamit. A cimbimé a teló, és próbálnék segíteni neki, de nincs ott a host mappa (se fájl) a megadott helyen. Volt már ezzel esetleg másnak is gondja, vagy csak egyedi a probléma? Tudtok rá esetleg megoldást?
Egyébként a KXDCNCI 7.0.5.0 (MIUI7)stabil multi rom van a telón.
Előre is köszi.

(#18568) FANaticpass


FANaticpass
tag

az mitől lehet hog, hogy a rezgés csengetéskor kikapcsol magától?

(#18569) s4tch válasza paolinho (#18567) üzenetére


s4tch
veterán

Screenshot a hibaüzenetről? Rootolt egyáltalán az a ROM?

Egyébként szerintem jobb megoldás a MOAAB.

(#18570) batabe válasza s4tch (#18569) üzenetére


batabe
senior tag

igen, akár.

de ha rootolt a teló, és írható a rendszer (pl ES file manager alatt), elég manuálisan bemásolni és felülírni a régi hosts fájlt :) és nem kell vele recoveryben bűvészkedni.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#18571) Ájvé válasza paolinho (#18567) üzenetére


Ájvé
veterán

Root jogosultságot adtál a programnak? (Biztonság/engedélyek/root jogosultság)

(#18572) wazo válasza paolinho (#18567) üzenetére


wazo
aktív tag

Én úgy tudom a stabil romokban nincs root.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#18573) wazo válasza Fejvadi (#18551) üzenetére


wazo
aktív tag

Várom a fejleményeket. :-)

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#18574) Mr.C


Mr.C
őstag

Android 6.0 újabb bug: Logcat = reboot

sudo rm -rf /*

(#18575) bozarjoska válasza wazo (#18572) üzenetére


bozarjoska
őstag

Így van, nincs root! De ha felteszi supersu-t recoveryből akkor már lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18576) paolinho válasza s4tch (#18569) üzenetére


paolinho
őstag

Holnap kapom vissza a telót, majd csinálok egy screenshot-ot vele.

(#18571) Ájvé Igen root-olt, és természetesen kért és kapott is root jogot a program.

(#18570) batabe Találtam valahol egy host fájlt, amivel felülírhatnám a régit, de a data alatt nem találom, hogy hol van, amit felül lehetne írni, mert a data/data/host nálam nem létezik. Valahol máshol van. Néztem már csak a data alatt is, illetve a system/etc alatt is, de itt sincs.

(#18572) wazo Én ezt a romot simán tudtam rootolni TWRP recovery alól.

(#18575) bozarjoska Pontosan így történt :)

Köszi szépen mindenkinek a segítséget! :R

(#18577) batabe válasza paolinho (#18576) üzenetére


batabe
senior tag

simán /etc/ alatt

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#18578) s4tch válasza batabe (#18570) üzenetére


s4tch
veterán

A végeredmény ugyanaz. Én azért csípem a MOAAB-ot, mert kulturált, jól szűrt válogatás, ROM telepítésnél pedig a TWRP-nek tökmindegy, hogy 1 vagy 2 zip-et kell-e feldolgozni, így külön bűvészkedést sem igényel.

(#18579) batabe válasza s4tch (#18578) üzenetére


batabe
senior tag

egyébként igaz, én már megszoktam, hogy a hosts fájlt valamikor később cserélem, lehet, hogy azért nem a telepítéskori megoldás jutott eszembe.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#18580) Fejvadi válasza wazo (#18572) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Jól tudod, nincs.

(#18581) berzser67


berzser67
tag

[Xiaomi-Router] ha valkit érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#18582) Tomi_Ohl válasza paolinho (#18576) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

system/etc-ben van a hosts fájl.
Én mondjuk csináltam belőle egy zipet, és azt flashelem fel minden ROMtelepítés után.
A MOAB nem jött be, mert bizonyos olyan oldalakat is blokkolt, amikre én kíváncsi voltam.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#18583) Fejvadi válasza berzser67 (#18581) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nekem már van, be be be. :P Épp akciósan vettem és 20 dodo volt.

(#18584) mizoli válasza s4tch (#18578) üzenetére


mizoli
addikt

MoaAB-ot én is szeretem, valami 2014 júliusi SuperBlock van telepítve, ha jól emlékszem. A reklámokról azt sem tudom, hogy léteznek. A program teljesen láthatatlan, semmit nem kell vele csinálni, és semmiféle formázás nem törli. Van hozzá egy saját eltávolító, amit még nem próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#18585) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#18582) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Cső. Milyen lett a mostani ZeurionX?

Én még a 3.4.0án vagyok, de már ez is elég korrekt, leszàmítva az a néhány alkalmat, amikor nem az. :DDD Azt megnéznéd, hogy ez is felold e akkor is, ha 5-10sec telik el a két érintés között. Egyéb finomítás?

(#18586) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#18585) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Helló, én eddig meg vagyok elégedve.
Valóban felold 5 másodperc után is, ez régebben nem volt így. Én mondjuk a Sweep2Wake-et használom, úgy nincs ilyen probléma.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#18587) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#18586) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Azt miben tudod beloni, hogy melyik legyen? Kernelauditor vagy mi a franc?

(#18588) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Most néztem végig a MATV!-t az MX5 volt benne. Most már minden rendben van vele, ami miatt eladtam. Többet se veszek megjelenés után egyből telefont.

(#18589) Ájvé válasza Fejvadi (#18588) üzenetére


Ájvé
veterán

Megjavultak a gombok? Már nem lötyögnek? :D

(#18590) Fejvadi válasza Ájvé (#18589) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ugye, hogy pofátlanság? Azt mondták, nem zörögnek a gombok és jó a nyomáspont. Kiemelték milyen jól össze van szerelve. Néztem a hátlapot, az is rendben van. :D

(#18591) berzser67 válasza Fejvadi (#18583) üzenetére


berzser67
tag

Félek a kínai nyelv miatt.

(#18592) ∂яσнυη válasza berzser67 (#18591) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Ne félj. Van benne angol nyelv. Azt már nem tudom, hogy csak az English version-ben van vagy ebben is.

(#18593) Mr.C


Mr.C
őstag

ZeurionX kernel már van az M-hez (kár, hogy nem talál mirror-t :( )... Most probálom ki, ha ez se jó, megy vissza a miui global

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#18594) mizoli válasza Fejvadi (#18590) üzenetére


mizoli
addikt

Akkor most? Veszel még egyet?
Aztán kiderül, hogy nem egyformán gondoljátok a gombok lötyögését, meg a nyomáspontot :D

(#18595) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#18587) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, Kernel Adiutor-ban.

Mr. C valami kábelek szakadtak el az Androidfilehostnál Kanadában, úgyhogy most egy ideig nem működik a letöltés.

Más: közben portoltam a Sonys Telefonkönyvet is CM-re. Tök jól működik, azt leszámítva, hogy ha próbálok hívni valakit, akkor újraindul a telefon :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#18596) laci laci válasza Tomi_Ohl (#18595) üzenetére


laci laci
addikt

-Más: közben portoltam a Sonys Telefonkönyvet is CM-re. Tök jól működik, azt leszámítva, hogy ha próbálok hívni valakit, akkor újraindul a telefon....

Nézd a jó oldalát.Nem lesz magas a számlád..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#18597) mizoli válasza laci laci (#18596) üzenetére


mizoli
addikt

Még egy jó oldal: kevesebbszer kell készakarva újraindítani :D

Tomi
Ne is javítsd ki, jó ez így :)

[ Szerkesztve ]

(#18598) Tomi_Ohl válasza laci laci (#18596) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

A perfekt spórolási mód. :C
Közben visszatettem az eredeti incallui.apk-t, az eredmény az, hogy bejövő hívást nem lehez felvenni, kimenőt meg letenni. Na ez ellentétes effektus.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#18599) Fejvadi válasza berzser67 (#18591) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ne félj, pofon egyszerű Kínaiul is. Én is mindent úgy állítottam be, aztán megtaláltam az Angolt :) Ha nem sikerülne neked (kizárt), akkor segítek. Felhívlak és lépésről lépésre beállítjuk.

Zolikám, dehogy veszek megint MX5-öt. Sokkal jobb a ZUK és sokkal olcsóbb is. :)

(#18600) lacora5


lacora5
tag

Az mi4ben mindenkinel Exmor RS CMOS Sensort ir a kameranak az Antutu info? kicsit aggodok 1-2 kepnek a minosegeert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.