Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#552) hunluki válasza ubyegon2 (#551) üzenetére


hunluki
senior tag

Ezen én is felkuncogok magamban sokszor hogy sok magát pro "értek a géphez" típusú ember hogyan osztja az okosan linux topikokban, legfőképpen tényleg azért mert x éve kipróbált egy disztrót amin éppen valami nem működött és onnantól kezdve szar az egész. Itt a "rutin" igazából hátrány, ha mindent a winen megszokott módon akarsz csinálni akkor sokkal többet fogsz anyázni mintha egyszerűen megtanulnád ennek a működését. A másik oldalról meg beugrik pl az hogy 60 éves néni ismerősöm aki tökéletesen jól elvan egy linux mint-el úgy hogy egy kérdése sincs, csak használja, holott előtte 2-3 havonta jártam át hozzá windowst renoválni.

Vagy nagymamám/papám aki szinén linuxos gépen youtubefügg mostanság illetve nézegeti a családi képeket videókat vagy "utazgatnak" a streetview-al.

Tudnék még pár példát mondani bőven idősebb és fiatalabb korosztályból is (12 éves unokaöcsém pl dotázik megállás nélkül, de neki a 7 volt az utolsó windows amit látott. Amikor látta a gépemen a 10-et akkor mondta is hogy ismerős csak ez olyan lapos meg csúnya), ezek szerint ők mind-mind okosabbak mint a legtöbb topikban lévő windows "szaki".

Nyilván van az a helyzet amikor ez nem így működik mert speckó hw van amihez csak windows driver van (vagy épp fordítva, lásd scanner, nyomtató, de találkoztam még TV tuner kártyával is ami pingvin alatt OOB, win alatt utoljára XP kategória), de ahogy telik az idő ilyen egyre kevésbé fordul elő. Egyre több játék is elérhető, steam is nyomja a proton dolgot, MS pedig erősen termeli sokaknál az unszimpátiát a csodálatos bugmentes frissítések terén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.