Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) tjb007 válasza Victoryus94 (#7750) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az sem lesz jó megoldás.

(#7752) sid87


sid87
senior tag

Sikerült felraknom a 70i custom romot...

apeelme rávilágított arra hogy a leírás nem elolvasás nagy hiba. :) Szóval eddig az volt a gond hogy nem csomagoltam ki a zip-ből a fájlokat, hanem a zippet másoltam fel a kártyára és azt akartam installálni... ciki.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7753) apeelme válasza sid87 (#7752) üzenetére


apeelme
addikt

Semmi gond mindenkivel előfordul, mi meg azért vagyunk hogy segítsünk... ;)

(#7754) Prien válasza GJ70 (#7743) üzenetére


Prien
addikt

Kérlek, nekem is szólj, ha találsz hosszabb töltőt! Egyelőre egy hosszabbítót vezettem az ágyba. :D

A kevés is több a semminél.

(#7755) Brutális eb válasza Prien (#7754) üzenetére


Brutális eb
addikt

Kinek az ágyába? ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#7756) Victoryus94 válasza tjb007 (#7751) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az ciki.. akkor megtanulok kínaiul és reklamálok a gyártónak..

(#7757) kelzsoca válasza sid87 (#7752) üzenetére


kelzsoca
félisten

Vannak olyan készülékek, ahol csak egy .zip fájlt kell felrakni a teljes rom telepítéshez, nyilván ezt zavart meg :)

(#7756) Victoryus94

Korábban már volt olyan user, aki házilag barkácsolt össze ilyen töltőt, nyilván töltőfejet be lehet szerezni itthon is elektronikai boltban.

[ Szerkesztve ]

(#7758) tessie


tessie
csendes tag

Xtab-70-hez felraktam az új ICS-t és abban kérném a segítségeteket, hogy valamely okból kifolyólag a gyroscope érzékelése kb 90 fokkal el van fordulva, és ezért használhatatlanok az ezen eszköz igénylő alkalmazások.

(#7759) Pistiboy88 válasza Clemi (#7728) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Huawei K3565-el is lazán megy. Meg van egy noname modemem azzal is megy.

(#7760) sid87


sid87
senior tag

Tesztelgetem a romot, és egyből érzem hogy baromi gyors lett a gép. Viszont a wifi már első alkalomra se kapcsol vissza alvás után, jöhet a reboot. :(

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7761) fudi2002


fudi2002
veterán

Egy észrevétel: ics xtab google cuccok kigyilkolva wifi sleep rendben, de készenlétiben merülget jobban mint a 2.3.4 Ez szoftveres kijelzési hiba lehet vagy a háttérben még mindíg fut valami olyan? Amúgy ez kb 2 óra alatt akár 5% csökkenés is lehet. Itt is van valami fájl ami az akku életét követi? Esetleg a törlésével javulhat a helyzet?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7762) Pistiboy88 válasza sid87 (#7760) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Nekem most a wifi megy, sebesség jó, de nagyon kéne a 3.x.x kernel a rendszer alá.... Jah bárszor fc-zet a böngésző.

Tényleg, valakinek 70i-hez nincs valami jóvéle custom rom-ja?

(#7763) kelzsoca válasza fudi2002 (#7761) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha nem használod a gépet mobil stick-el (mobilnet) a cella készenlét kiiktatása is jó hatással lehet az akksira.

(#7758) tessie

Tudnál esetleg konkrét alkalmazást mondani, aminél a probléma jelentkezik?

(#7760) sid87

Érdemes szétnézni a router körül is, csatorna auto vagy manuális, titkosítás stb..

(#7764) lobedoc

NEM kell azt feltenni.

Ez csináljátok meg=>katt

[ Szerkesztve ]

(#7764) lobedoc válasza kelzsoca (#7763) üzenetére


lobedoc
tag

xPAD ICS-re fel lehet tenni azt a mobil net készenlét kiiktató zip-et ami a főoldalon van?

(#7765) fudi2002 válasza fudi2002 (#7761) üzenetére


fudi2002
veterán

Még valami. Google cuccok törlése után az akkuinfónál csak a tétlen állapot maradt ami 100%
Amúgy meg 15466napot jelez még hogy kibír ezzel a töltéssel.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7766) fudi2002 válasza kelzsoca (#7763) üzenetére


fudi2002
veterán

A menüben az adathalászatnál és a mobilcuccoknál is kikapcsoltam mindent. Van még tennivaló ezzel kapcsolatban?

Akku fájl van itt is?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7767) poganytamas válasza kelzsoca (#7740) üzenetére


poganytamas
senior tag

Na hátha jól jön valakinek: 13-as csatornán volt a wifi, az volt a baja. Érdekes módon ezzel egész addig semmi baja nincs, amíg egy 3G modemet rá nem dugok. Onnantól kezdve viszont meghal a 13-as csatorna. 10-esen olajozottan megy.

(#7768) sid87 válasza kelzsoca (#7763) üzenetére


sid87
senior tag

7es csatornán van és a titkosítás meg WPA/WPA2 - Personal. Nincs sok ötletem hogy mit lehetne állítgatni rajta. :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7769) kisgabor87


kisgabor87
tag

Xtab70i kijelzője elkezdett "vibrálni". Rádugtam a töltőre abbamaradt. Lehúztam, újra csinálta. Ez eddig hardveres hibának tűnik. De! Ha kikapcsolom és újra be akkor megszűnik... Valami ötlet h mi okozhat ilyet?

(#7770) tjb007 válasza kisgabor87 (#7769) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel más 70i tulaj nem számolt be ilyen esetről ezért nagy valószínűséggel hardveres probléma lesz.
Ahogy olvasom nem ez az első ilyen eseted, szóval ajánlott a szervizbe küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#7771) kelzsoca válasza fudi2002 (#7766) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha ezt megcsinálod, akkor a cellakészenlét nem fog feleslegesen futni: [link]

Egy teljes töltés után, valószínűleg már nem fog hülyeségeket kiírni a statisztika.

(#7767) poganytamas

Persze, köszönjük a probléma-megoldás hozzászólások mindig is hasznosak :)

(#7768) sid87

Kezdésnek átrakod auto módra, ha ez sem segít megnézed másik titkosítással.

(#7769) kisgabor87

Ilyet nem jeleztek még, elképzelhető hogy valóban hardveres gond lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7772) joe357 válasza kisgabor87 (#7731) üzenetére


joe357
tag

Helló. Van benne kalibráló funkció is, azzal meg tudod tenni.

(#7773) GJ70 válasza tjb007 (#7746) üzenetére


GJ70
tag

Van miskolcon egy elekro szaküzlet, elég jól barkácsolnak minden féle tyúkbelet dugóval caklipakk....teljesen úgy néznek ki mint valami gyári madzag.

Velük fogok beszélni, bemutatom a mini madzagot, aztán hajrá hadd szóljon :Y 4

Ha jól sikerül bemutatom itt mindenkinek... :C .

ha nem megy akkor megy a BALTA :F ... kábel méretezés, forrasztózás stb..stb.

[ Szerkesztve ]

(#7774) fudi2002 válasza kelzsoca (#7771) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszönöm, most eltűnt lentről is. Reménykedem jobb lesz a helyzet... :)
Amúgy az ICS tetszetős és érezhetően másként megy mint a régi, de nem akkukímélő. A prociterhelést figyeltem, hiphopp fel tud ugorni az egekbe, 2.3.4 alatt ennyire ez nem volt jellemző. Talán a merülés ennek is betudható, többet megy ez 1ghz-en böngészés alatt is sztem mint a réginél...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7775) kelzsoca válasza fudi2002 (#7774) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az ICS minden téren komolyabb hardvert kíván, tehát az 512MB RAM sem éppen az ideális.

(#7776) Pistiboy88 válasza kelzsoca (#7775) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Hát az kevés is neki. O2X-en szépen szalad, de ott is kevés neki. De mikor a 2.6 os kernel után kipróübáltam a 3.0.28-at ICS-el, sokkal jobban szaladt.

Meg szépen megy a rendszer itt 70i-n is, csak mindig valami megmakkan. Ha a WIFI jó, akkor FC, ha nincs FC akkor random reboot. Pedig ezek csak szoftveres dolgok, azon kéne még faragni kicsit. Ha stabilan menne, fagyás,random újraindulás nélkül,király lenne.
Már alig várom,hogy stabilabb legyen! :)

(#7777) Clemi


Clemi
veterán

A töltő kereséshez, és a csatlakozó kompatibilitáshoz egy infó:

A régi Nokia töltők csatlakozója tökéletesen passzol a 70i-hez, csak sajna a töltő maga 5,7 voltos, az amper meg változó, de nem éri el egyik sem az 1A-t

(#7778) djnice


djnice
veterán

Feltettem én is a gyári ICS-t az xTAB-70-re. Az a gondom, hogy ha hardveres dekódolásra állítom az mx player-t, akkor a videókat nem teszi ki teljes képernyőre, hanem marad egy nagy fekete keret, beállítástól függetlenül. A gyári player-nél is ugyanez a helyzet. A régi android verzióval tökéletes volt a kép.
Ezen szoktam sokszor nézni a műholdvevő boxom stream-jét, így fontos lenne ez a dolog, jelenleg így néz ki a kép:

(#7779) ee-boy


ee-boy
csendes tag

Mióta lepusztítottam vagy jegeltem a fölösleges dolgokat (maps, tts, sőt minden olyat amit nem használok) azóta valóban radikálisan javult az üzemidő. Azelőtt ha este 30%-os töltöttségnél leraktam, reggelre simán csontra merült a készenlét alatt, kikapcsolt wifivel is. Most meg 3-4 százalékot merült csak... Hát hurrá :)
Ja, x-Tab ICS.

[ Szerkesztve ]

(#7780) prestige77 válasza kelzsoca (#7763) üzenetére


prestige77
csendes tag

Elnézést, jól értem, erre is fel kell tenni a cellakészenlét kiiktatót?
xTAB-70 ICS-re is jó az 1.hsz-ben lévő update.zip ?

(#7781) tjb007 válasza prestige77 (#7780) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha nem tervezel mobilinternetet használni akkor igen DE ne az 1.hozzászólásban találhatót használd hanem ezt alkalmazd: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7782) Ladybird66


Ladybird66
tag

Vettem egy nagy levegőt és felraktam egyedül a kelzsoca féle romot. Wifi alvás után pár mp. múlva szépen csatlakozik! :)) Még tesztelgetem és referálok.

Viszont közben egy kérdésem lenne (használtam a keresőt! de majd 8 ezer hsz-t képtelenség végigbújni tableten :-) ): mobil adatkapcsolatot szeretnék megosztani a telcsimmel a tabletről, de nem találtam rá megoldást. Tudott már valaki létrehozni hotspotot a tableten?

-- Kata --

(#7783) Polllen


Polllen
nagyúr

Áloha!
Már nem tudom, h kinek volt gondja a tv-re kötött hw kódolású lejátszással, (fekete téglalap alul&felül), de a megoldás nagyon egyszerű. Változtatni kell a teljes kép/széthúzott/egyebek megjelenítés között&eltűnik. Mobo+mx playerben is lejátszáskor kis négyzet jelöli az irányító gombok mellett.;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7784) kisgabor87 válasza kelzsoca (#7313) üzenetére


kisgabor87
tag

Gyengébbek (az én) kedvemért ez a build.prop hol van, mi ez, és hogy kell átírni?

(#7785) Chapel


Chapel
addikt

Egyetlen egy 3d-s alkalmazás/játék sem indul, illetve belefegy mindbe a főképernyőjén.
Ezzel kapcsolatban volt valami update vagy ezt is a hivtalos orvosolja (talán) majd?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#7786) kelzsoca válasza djnice (#7778) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mi lenne ha rákattintanál 2x, akkor sem dobja be full képernyőre?

(#7784) kisgabor87

Röviden és tömören:

- Rootolt készülék kell hozzá.
- Megfelelő fájlkezelővel (Root Browser, Root Explorer, ES File Explorer) A system/build.prop fájlt kell megkeresni, és hosszan rányomva szerkesztési nézetben megnyitni, elvégezni a szükséges módosítást, majd menteni a fájlt, és a következő újraindítás után az aktuális elvégzett módosítás életbe is lép.

(#7785) Chapel

???

(#7782) Ladybird66

Milyen telefon?

[ Szerkesztve ]

(#7787) Prien válasza kisgabor87 (#7769) üzenetére


Prien
addikt

Állítva kézben tartva a jobb alsó saroknál nálam is előfordul egy kis vibrálás, de random módon és főleg magas fényerőnél. Egyelőre együtt lehet vele élni.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#7788) Chapel válasza kelzsoca (#7786) üzenetére


Chapel
addikt

Ebből nemleges válaszra tippelek, illetve hogy csak nálam van ilyen gond, ha jól értelmezem a kérdőjeleket. Vagy mégsem?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#7789) djnice válasza kelzsoca (#7786) üzenetére


djnice
veterán

Szia! Sajnos nem lesz full képernyős, akárhogy állítom, akár nyújtás, kitöltés, stb nem változtat semmit. Ha átállítom szoftveres dekódolásra, akkor jó lesz, viszont úgy akadozik és nem olyan szép a kép.

(#7790) kelzsoca válasza Chapel (#7788) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem értem pontosan mi a probléma, és milyen gép-milyen szoftverrel :)

(#7789) djnice

Másik lejátszóval?

[ Szerkesztve ]

(#7791) kisgabor87 válasza kelzsoca (#7786) üzenetére


kisgabor87
tag

Köszönöm, sikerült! :-)

(#7792) kisgabor87 válasza Prien (#7787) üzenetére


kisgabor87
tag

Tudom mire gondolsz, de ez nem az. Itt az egész kijelző villog olyan szinten h van h teljesen elsötétül az egész. Ebből már szerviz lesz.

(#7793) Chapel válasza kelzsoca (#7790) üzenetére


Chapel
addikt

Ohh, elnézést, írtam már be párszor kaptam segítséget, gondoltam egyértelmű :)
X-tab 70i és bármilyen játék/program ami 3d-s megjelenítést használ (eddig 1 teszt program és 5-6 frissebb játék) az vagy nem indul, vagy belefagy a menüjében.

A gyári állapothoz képest egyedüli frissítés rajta, a Te általad készített AC3 hang hiba javítás, mely működik is szépen.

Számomra úgy tűnik hogy kifejezetten a 3D-s megjelenítéssel van baja :F

Esetleg ha van tipp mivel próbáljam, aminek tuti menni kell, akkor megnézem.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#7794) Clemi


Clemi
veterán

Nos ennyi volt a wifi örömködés..... :W :W :W

Azt írja a napló:
19:24.59.271 SoftapController: SIOCGIPRIV failed: -1

19:24:59.271 SoftapController: Softap fwReload - failed: -1

19:24:59.291 WifiStateMachine: Failed to reload STA firmware java.lang.illegalStateException: Error communicating to native daemon

19:24:59.311 WifiStateMachine: Unable to change interface settings: Java.lang.illegalStateException: Unable to communicate with native daemon to intrface setcfg - com.android.server.NativeDaemonConnectorException: Cmd {interface setcfg wlan0 0.0.0.0. 0 [down]} failed with code 400: {Failed to set adress (no such device)}

19:26:15.481 wpa_supplicant: Could not read interface wlan0 flags: No such device

19:26:15.481 wpa_supplicant: WEXT Could not set interface wlan0' UP

19:26:15.481 wpa_supplicant: wlan0: Failed to initialize driver interface

19:26:25.951 WifiHW: Supplicant not running cannot connect

19:26:29.991 WifiStateMachine: Failed 6 times to start supplicant, unload driver

Valaki fejtse meg mit jelentenek ezek a sorok, mivel van baja a rendszernek :W

Na ez ismétlődik többször, és azóta nincs wifi ébresztés után :(((

Mindössze annyi történt ma, hogy volt némi játék, egy mahjong-al, egy kis Angry Birds, Egy kevés Unblock ME, és miután hazaértem a wifi hatókörbe, frissítette magát a Facebook messenger, és az Android Assistant. :F

Most ujraindítom, kíváncsi vagyok mi történik....

[ Szerkesztve ]

(#7795) djnice válasza kelzsoca (#7790) üzenetére


djnice
veterán

Daroon player-rel, MX player-rel és a gyári lejátszóval ugyanúgy rossz sajnos.

(#7796) Ladybird66 válasza kelzsoca (#7786) üzenetére


Ladybird66
tag

A 70i-men van egy digis net, azt szeretném megosztani egy Blade-el (esetleg Skate-el) mindkettőn Ice Armor rom van. A munkahelyemen nincs a vodának 3g-je, így néha jól jönne a telcsin a digis net. Vannak helyzetek amikor egy tablet nem lehet a kezemben, de egy mobil igen.

[ Szerkesztve ]

-- Kata --

(#7797) Imy


Imy
veterán

Ti melyiket vennétek?
Nem tudok a 10' és a 7' közül választani...
70i
100is
Minél többet nézegetem, annál rosszabb...
Netre, és egy két doksi olvasásra, skypera kellene...

Másik: OTG átalakítóval egy USB-s 3G-s modemet lekezelnek a tábla PC-k?

(#7798) Victoryus94 válasza Imy (#7797) üzenetére


Victoryus94
őstag

nekem xPAD70-em van, de 100is-t vennék

(#7799) tjb007 válasza Imy (#7797) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amelyik jobban tetszik azt válaszd, plusz az is könnyíthet a helyzeten ha tudod mennyire fogod magaddal cipelni.

"OTG átalakítóval egy USB-s 3G-s modemet lekezelnek a tábla PC-k?"

Igen, de ez legfőképp a kínai tabletekre jellemző, a nagy gyártókéra nem, ők nem szokták felkészíteni erre a termékeiket.

[ Szerkesztve ]

(#7800) Imy válasza tjb007 (#7799) üzenetére


Imy
veterán

És vajon a wayteq tudja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.