Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) Victoryus94 válasza Ladybird66 (#7450) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, le van írva. Erre van a kereső.
A leírást
ITT
találod.
Értelemszerűen, ha a gyári helyett a kelzsocás ICS-t akarod feltenni, akkor EZT töltöd le a leírásban található helyett.
Kiegészítésként elmondanám, hogy a hangerő "+" (fel) gombbal lépkedsz a menübe, és a hangerő "-" (le) az ENTER.

[ Szerkesztve ]

(#7452) Clemi válasza kelzsoca (#7445) üzenetére


Clemi
veterán

Nagyszerű, hogy történik valami :C

Van viszont három kérdésem:

1.) A sleep policy menüben megjelenik valami plusz ami miatt érdemes most cserélnem? Csak mert az AC3 a Wi-fi path-et már feltettem, és a rootolás is megvan, és a naptár szinkronizációt is megcsináltam az exchange fiókkal.

2.) Direkt hagytam fél órát a gépet sleep-ben, és kiszedtem a naplófájl azon részét, ami erre az időszakra vonatkozik. Ránéznél esetleg, hogy mégis mi történik a gépemen alvás közben, mert ahogy elnéztem, szinte csak a képernyő van lekapcsolva.

3.) Az MxPlayer-nek van a Play-en egy ArmV7-es codec csomagja. Ehhez a gépehez kell ez vajon?

(#7453) Ladybird66 válasza Victoryus94 (#7451) üzenetére


Ladybird66
tag

Jogos! Csak közben dolgozom is, de izgatott a dolog és egyszerűbb volt kérdezni. Bocs!

-- Kata --

(#7454) Victoryus94 válasza Clemi (#7452) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az MX Player jól működik kodek nélkül is. Csak akkor tedd fel rá, ha olyan videófájllal találkozol, amit nem játszik le.

(#7455) kelzsoca válasza Clemi (#7452) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én jobban örülnék, ha megtennéd, hogy felhúzod a gépre azt a romot amit átdolgoztam (ha már egyszer foglalkoztam vele) és minimum egy fél napig semmi alkalmazást nem tennél rá, csak ahogy most van használnád, ezekből a visszajelzésekből több dolgot is le lehetne következtetni :)

(#7456) Clemi válasza kelzsoca (#7455) üzenetére


Clemi
veterán

Rendben, felteszem, és holnap délelőttig békén hagyom.

(#7457) Prien válasza kelzsoca (#7449) üzenetére


Prien
addikt

Részemről felpattintottam! (xTab70i custom) Most belakom újra, aztán majd tesztelgetem én is. Köszönet a fáradozásért! :R

A kevés is több a semminél.

(#7458) kelzsoca válasza Prien (#7457) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hát, ide is tudnám ajánlani, hogy minimum fél napig ne tegyél fel rá mást, csak használd gyári állapotban :)

A szervizben is úgy kezdenek (ha működőképes gép kerül be, vélhetően szoftveres hibával) hogy legyalulják ami rajta van, felhúznak egy gyári romot, és azt tesztelik gyári állapotban (ha szoftveres eredetű a probléma) így egy esetleges harmadik féltől származó alkalmazás sem tud bekavarni a rendszerbe.

(#7459) Clemi

Igen, az lesz az, csak ugye itt már alapból beletettem.

[ Szerkesztve ]

(#7459) Clemi


Clemi
veterán

Azt a bizonyos Sleep Policy-t merre találom, mert csak a Wi-fi beállítsoknál találtam meg ugyanazt, mint amit a Path feltett.

Már fel is tettem:

A naptár szinkronizáció tökéletesen működik,
Az AC3 hangú videókat szépen lejátssza a gyári player is, de az a pillanatnyi torpanás azért megvan úgy 5-10 másodpercenként.

De ha semmit ne tegyek rá, akkor legfeljebb filmnézésre, és böngészésre tudom használni... valami játék esetleg, egy angry birds... valami normásik óra a főképernyőre, mert a gyári az egy pettyet ... khmmm .... meg valami naptár alkalmazás a gyári helyett, mert az is elég gagyicska :)

Most megy a töltés, és kíváncsi vagyok mennyire merül, és mit művel a wifivel. Most nekem csak ezzel a kettővel volt bajom mindössze.

[ Szerkesztve ]

(#7460) Prien válasza kelzsoca (#7458) üzenetére


Prien
addikt

Rendben. Ne is fagyasszunk alkalmazásokat, amik nem kellenek? Pl. Talkback...

A kevés is több a semminél.

(#7461) sid87 válasza kelzsoca (#7458) üzenetére


sid87
senior tag

És semmilyen wipe se kell mielőtt felteszem? ;]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7462) kelzsoca válasza Clemi (#7459) üzenetére


kelzsoca
félisten

Éppen a merülés és a normális működés miatt, legalább estig ne pakolj fel semmit rá :)

(#7461) sid87

Nem, mert a script elvégzi helyetted azt is.

(#7460) Prien

Nem kell, és backup alkalmazással se tegyetek vissza semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#7463) Prien válasza kelzsoca (#7462) üzenetére


Prien
addikt

Gyári böngészővel meg is néztem egy indavideót, sajnos ezeket a videókat nem szereti a masina valamiért. Pedig hardveresen bírnia kéne, nem? Szakadozik, szétesik a kép néha, pedig nincs HD minőségre állítva. :( Erre valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#7464) Victoryus94 válasza Prien (#7463) üzenetére


Victoryus94
őstag

Talán egy flash player frissítés segíthet.. de az online videók nagy része nekem is akadozott. (2.3-as és 4.0-ás rendszer alatt is xPADon)

(#7465) joe357 válasza kelzsoca (#7462) üzenetére


joe357
tag

Helló

Ezzel akkor elvileg működnie kéne a wifi opcióknak? Értem ez alat hogy beállítom neki hogy wifi mindig kapcsolódva maradjon és akkor alváskor sem csatlakozik le? A wifi patch-el megjelentek ugye a wifi alvási opciók de a három közül egyikre se reagált úgy hogy kapcsolódva maradjon alváskor ha van forgalom ha nincs. Sajnos én most nem tudom kipróbálni a romot de amint lesz rá kapacitás tesztelem és visszajelzek. Köszi a sok segítséget

(#7466) ClaydovE


ClaydovE
tag

Nekem megszűnt a szakadozó wifi probléma így első körben. A naptár is szuperül működik. :C :R

Üdvözlettel: ClaydovE

(#7467) Prien válasza Victoryus94 (#7464) üzenetére


Prien
addikt

A Google Playen lévőt feltelepítettem,flash player 11,mert az nélkül el sem indul. Pedig tök jó lenne hírek közben megnézni egy-két érdekesebb beágyazott videót. :( A netem gyors, letöltés sebességgel nincs gond.

A kevés is több a semminél.

(#7468) joe357 válasza ClaydovE (#7466) üzenetére


joe357
tag

Próbáld ki kérlek hogy beállítod arra hogy soha ne kapcsolja ki a wifit és bekapcsolva marad-e alvó módban. Miután feléleszted alvásból (eltelet a beállított idő) be van-e kapcsolva a wifi?
Köszi előre is.

(#7469) peter87


peter87
csendes tag

Köszönet az ICS-ért, nagyon bejön! Komoly problémái nincsenek, lefagyás még nem volt (kedd este raktam fel). (xTab-70)

Ami érdekelne, hogy ugye 240 dpi-ben (build.prop átírásnál) "elvesznek" a soft buttonok (kényelmesebbek sokszor mint a hard)... ez nem is lenne gond, mert a 160 dpi is jó lenne, de azt nem lehetne, hogy itt is hdpi legyen és ne mdpi? Vagy ehhez muszáj 240-re megemelni?

Lumia 520

(#7470) lafaty80 válasza peter87 (#7469) üzenetére


lafaty80
őstag

Nekem is lenne kérdésem ezzel kapcsolatban. Amit észre vettem, hogy az alap 160dpi-nál tablet feeling-je van a kicsikének. 240dp-ban viszont ICS-s telefonnak tűnik (nem látszódnak a ics gombok, normál statusbar). Nekem mintha kicsit gyorsabb lenne a működés is 240-en.
Viszont egy csomó alkalmazás és widget szövege/képe meghülyül ettől a beállítástól. Nincs erre is valami orvosság?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#7471) Clemi


Clemi
veterán

Eddig nálam:

Naptár pöpecül szinkronizál
Gyári böngszőben Youtube videó hibátlanul megy
Gyári lejátszóban kis döccenéssel, de rendben megy az AC3 hangú mkv
Wi-fi-ről lelép mikor alszik, pedig beállítottam, hogy sose kapcsolódjon le, de most visszalépett, igaz ez volt az első alvásból ébresztés

Amit viszont nem értek:

A helyszolgáltatásoknál kikapcsoltam, a Google helyszolgáltatást, a GPS műholdakat, a Hely és Google-keresést, ennek ellenére a futó alkalmazások között ott figyel a NetworkLocationService, és a Google Üzenetküldő szolgáltatatás, (letiltottam a Google csevegőt) mint Google-szolgáltatások.

Amit még letiltottam alapból, mert sose használom:
Android élő háttérképek
Bubbles
com.android.wallpaper.holospiral
DRM-védett tartalom tárolása
Gmail
Google csevegő
Google TTS engine (nem fogom angolul irányítani)
Hangrögzítő
PhaseBeam
PicoTTS (nem fogom angolul irányítani)
TalkBack
Varázslatos füst háttérképek
Zeét megjelenítő háttérképek

(#7472) kelzsoca válasza peter87 (#7469) üzenetére


kelzsoca
félisten

(#7473) peter87 válasza kelzsoca (#7472) üzenetére


peter87
csendes tag

Értem, kösz... mindenképpen kompromisszumot kell kötnöm akkor. :D

lafaty80 (#7470)

Igen, én is úgy éreztem, mintha más lenne. Még ki próbálom valamelyik DPI változató app-al, hogy azzal milyen, hátha...

Lumia 520

(#7474) kelzsoca válasza peter87 (#7473) üzenetére


kelzsoca
félisten

Most ezt sikerült összehozni=>kép

(#7475) ClaydovE válasza joe357 (#7468) üzenetére


ClaydovE
tag

Úgy tűnik, hogy nem miután felébredt akkor építi fel újra a wifi kapcsolatot.

Üdvözlettel: ClaydovE

(#7476) Prien válasza ClaydovE (#7475) üzenetére


Prien
addikt

Megerősíteni tudom, alvó módból ébredéskor újra kapcsolódik a hálózathoz, tehát nem marad a hálózaton. (xTab70i).

A kevés is több a semminél.

(#7477) joe357 válasza Prien (#7476) üzenetére


joe357
tag

Köszi az infót. Az pech, nekem amiatt kéne mert sokat használom ezeket a kütyüket fájl átküldözgetésre, és amíg küld egy fájlt addig nincs is baj alvóba se de amikor küldené a következőt akkor közben abbamarad a forgalom és ki is kapcsol a wifi, másolás meg abbamarad. Ezért is kéne hogy ha kell akkor tudja azt hogy állandó bekapcs.

[ Szerkesztve ]

(#7478) ClaydovE válasza joe357 (#7477) üzenetére


ClaydovE
tag

Hasonlóképpen fontos lenne számomra is, remélhetőleg későbbiekben meg lesz majd oldva ez a probléma is. Az XPad-omnál ez a funkció működött, igaz azon gingerbread volt.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: ClaydovE

(#7479) Polllen válasza kelzsoca (#7474) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tudom láma kérdés, de az alsó sorba, hogy sikerült ikonokat tenned? És ezek fixek a lapozásnál :B

Nézegettem a beállításokat, de nem tudok rájönni, csak egy sorral feljebb tudok tenni és természetesen lapozásnál el is tűnnik...

Vagy ICS-ben már nincsenek fix ikonok?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7480) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Xpad 70 Gyári ics
wayteq logo-elindúl-feloldom a képernyőzárat-waqteq logo. :W

Már volt reinstall ugyanez.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#7481) tjb007 válasza Brutális eb (#7480) üzenetére


tjb007
nagyúr

A reinstall manuálisan történt vagy automatikusan futott le ?

(#7482) Prien válasza joe357 (#7477) üzenetére


Prien
addikt

Beágyazott videók nálad jól működnek? Pl. Origóról, sport videók?

A kevés is több a semminél.

(#7483) peter87 válasza kelzsoca (#7474) üzenetére


peter87
csendes tag

Ez jónak tűnik, de hogy?

Dpi Changerrel nem látok nagy különbségeket elsőre.

(#7479) Polllen

Ha arra gondolsz amire én, azt lehetett 2.3 -ban is (ráhúztam az ikonr mondjuk a gyári böngésző ikonjára és lecserélte), sőt ha elhúztad a menüsort, akkor egy másodlagos menüsorba jóval többet lehetett pakolni (és fixek voltak), ICS-ben ahogy látom csak 240 DPI-nél van ilyen. 160 alatt ICS-ben nem látok ilyen típusú menüsort a baron kívül persze, de 240-ben alapból előjön.

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#7484) Attisch76


Attisch76
csendes tag

Sziasztok!

Külön meg lehet valahol találni a naptárszinkronos javítást a 70i-hez?
Nem szeretném rátenni a tuningolt romot (amúgy is a többi bővítés már benne van).

Köszi

(#7485) Brutális eb válasza tjb007 (#7481) üzenetére


Brutális eb
addikt

Automatikusan.
Próbáljam lKzileg levezényelni a hadműveletet?
Törölve a factory update... fájlt? :R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#7486) kelzsoca válasza Polllen (#7479) üzenetére


kelzsoca
félisten

Simán behúztam őket, de ez csak HDPI alatt elérhető :)

Lehet ezt hatványozni is, az meg így néz ki: 1 2

(#7485) Brutális eb

Igen, mindenképpen nézd meg manuális úton is.

(#7484) Attisch76

Ha megcsinálom, akkor meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#7487) Polllen válasza peter87 (#7483) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen-igen, ezt hiányolom... Akkor lehet ránézek a 240-s dpi-re, mert nagyon hiányzik... :B


kelzsoca

Thx urak!

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7488) zolivissza


zolivissza
senior tag

sziasztok
vettem egy gyári tokot, (szép, igényes, jó a szaga), ami ha kitágul egy kicsit is, nehézkessé teszi a fekvő módú használatot, de megoldás, ha alul és felül két oldalú ragasztó használatával rögzítünk a bőr és a tab között. szükség esetén mindkét felületről maradéktalanul eltávoltható. üdv

amor fati

(#7489) peter87 válasza kelzsoca (#7486) üzenetére


peter87
csendes tag

A soft buttonok, hogy kerültek oda? Vagy ez nem gyári launcher?

Lumia 520

(#7490) Victoryus94 válasza Prien (#7467) üzenetére


Victoryus94
őstag

Próbáld ki ezt: skyfire böngésző
Ez átkonvertálja a flash videókat h.264 formátumba.. ami nekünk arra jó, hogy utána nem akadozik a videó.
MARKET

(#7491) kelzsoca válasza Attisch76 (#7484) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tessék, itt a naptár sync javítás=> letöltés

Telepítés recoveryvel.

(#7489) peter87

Egy kicsit megtúrtam a framework-öt :)

Egyébként a gyári launcher (240-es DPI mellett)

(#7488) zolivissza

Köszönjük az infót :)

[ Szerkesztve ]

(#7492) Victoryus94 válasza lafaty80 (#7470) üzenetére


Victoryus94
őstag

off

[ Szerkesztve ]

(#7493) Victoryus94 válasza Polllen (#7479) üzenetére


Victoryus94
őstag

Off

[ Szerkesztve ]

(#7494) kelzsoca válasza Victoryus94 (#7493) üzenetére


kelzsoca
félisten

Vagy alkalmazással vagy a build.prop-ban lehet átállítani.

(#7495) Polllen válasza Polllen (#7487) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kipróbáltam, de az eredeti jobban bejön, meg egy rakás progim megjeleíntése nem jó, nincs kedvem ennyit mókolni. Öregszem:P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7496) Victoryus94 válasza Prien (#7467) üzenetére


Victoryus94
őstag

EZT próbáld meg. Ez a böngésző lejátszás közben átkonvertálja a videót "normális" formátumúvá.. ami aztán nem akad.

(#7497) hann válasza kelzsoca (#7491) üzenetére


hann
tag

Mekkora az esély, hogy az új rom mellé (70i), 3.0-ás kernel is társul majd?

(#7498) Victoryus94 válasza hann (#7497) üzenetére


Victoryus94
őstag

(#7499) apeelme
köszi

[ Szerkesztve ]

(#7499) apeelme válasza hann (#7497) üzenetére


apeelme
addikt

kb. 100%... ;)

(#7498) Victoryus94: badarság amit írsz...Beállítások - A táblagépről - Kernel verziója

[ Szerkesztve ]

(#7500) berta333


berta333
csendes tag

hello

egy olyan problémám lenne, hogy a tabletet szinte csak tv-re kötve használom. (xpad 70, gyári ics) Ami a gondom vele az az, hogy rengeteg videolejátszó alkalmazásnál, illetve a youtube alkalmazásnál is, ha teljes kijelzőn indítok el egy filmet vagy videót akkor a menüje (tehát ahol van a play/pause, léptetés gombok stb.) beugrik a tv képernyő közepére az egeret se tudom onnan kivinni, viszont ez a menü ugye ha nem mozgatom az egeret akkor elsötétül, eltünnek a gombok, viszont ami a bosszantó alul és fölül a menüsor helyén egy fekete csík megmarad, valahogy ezt ki lehet küszöbölni, hogy a menügombok eltünésével az is eltünjön?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.